Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.362
|
čitano: 14.166.634
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hisense i  Skyworth nisu uzeli ničije ime i ne prodaju muda pod bubrege kao Philips.

Kineske firme su i time se ponose.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
4 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
KruzeOS kaže...

 Panasonic TX-50EX7003E ali ne nađem nikakve recenzije osim osnovnih specifikacija, kakva mu je slika naših programa i sl. Malo mi je nepoznanica... 

 https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1494309442

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...
Nije mi prosa odgovor.
Nadji na nabava.net 50mu6172 (mall.hr)
I lg 49ku imas u tom cijenovnom rangu (seriju 634 tako nesto)

Toshiba nije T od nekada. To je sve losije od navedenog

Onaj sony je ok. Al ima boljih u toj cijeni

A kakav je taj Samsung usporedno s LG modelima 49UJ670V i 49UJ7507? Sad je akcija u SD pa možda prijatelju nije loše da se protegne tih 100-200kn.

I koliko je sada taj LG 49UJ7507 s EDGE-Led bolji ili lošiji naspram 49UJ670V sa Direct-Led nisam siguran. Mišljenja?

 

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo odlične prilike ko traži OLED:)) Cjena sada 1.350 evra. Pored toga, kad ga kupiš, izvučeš srečku pa možeš još dobit od 10 -50% popusta..Popust se obračunava po cijeni 1.500 evra.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/55pos900212-philips-601779

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 18:45 (garfield1).
 
0 9 hvala 0
13 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

garfild, ne vidis da je pilips smece...nemoj vise savjetovati

 

hisense je 2000x bolji da, isto tako i telefunken, quadro i sl.

Moj PC  
0 6 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

Evo odlične prilike ko traži OLED:)) Cjena sada 1.350 evra. Pored toga, kad ga kupiš, izvučeš srečku pa možeš još dobit od 10 -50% popusta..Popust se obračunava po cijeni 1.500 evra.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/55pos900212-philips-601779

 A zašto bi uzeo Philips, kad skoro za istu cijenu  dobiješ bolji LG: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/oled55b7v-tv-lg-604143

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi dal mjenjate TV ako ima 1/2 mrtva/stuck pixela?

(naravno kada je kupljeni preko Weba kad postoji mogučnost za to)

0 Da
0 Ne
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 20:10 (HrcHC).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...

garfild, ne vidis da je pilips smece...nemoj vise savjetovati

 

hisense je 2000x bolji da, isto tako i telefunken, quadro i sl.

 Jebote šta si ti pametan. Evo ti čitaj. Čovjeku kažeš da ga tip hoće prevariti, a on ti odgovori da je njemu on skroz simpatičan. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 20:29 (Leon4rdo).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
garfield1 kaže...

Evo odlične prilike ko traži OLED:)) Cjena sada 1.350 evra. Pored toga, kad ga kupiš, izvučeš srečku pa možeš još dobit od 10 -50% popusta..Popust se obračunava po cijeni 1.500 evra.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/55pos900212-philips-601779

 A zašto bi uzeo Philips, kad skoro za istu cijenu  dobiješ bolji LG: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/oled55b7v-tv-lg-604143

Ja ovdje ne vidim, da bi bio Lg bolji..To je kao prvo.. A kao drugo, sa malo sreče možeš dobiti Philips model za 700 evra:)) Za takve pare, nečeš još dugo dobit taj Lg.. I nema smisla, da se natežemo čitavo vreme koji je bolji a koji nije..Svi OLED televizori su odlični..

 

https://www.testberichte.de/p/philips-tests/55pos9002-testbericht.html

 

https://www.testberichte.de/p/lg-tests/oled55b7d-testbericht.html

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 20:33 (garfield1).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
  1. LG je dobio ocjenu 1.4 (vrlo-dobar), Philips je dobio ocjenu 1.6 (dobar). Najbolja ocjena u njih je jedan, isto kao što je u Americi najbolja ocjena A a ne E. Nepismeni moj garfielde.
  2. Ova lutrija vrijedi i za LG-a "Popust velja na televizorje diagonale 139,7 cm (55'') ali več. Popust velja tudi na že znižane televizorje z diagonalo 139,7 cm (55'') ali več."

 

LG ja kako sam napisao ranije po svim karakteristikama bolji televizor, a 100€ je jeftiniji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 20:46 (Leon4rdo).
 
3 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...
  1. LG je dobio ocjenu 1.4 (vrlo-dobar), Philips je dobio ocjenu 1.6 (dobar). Najbolja ocjena u njih je jedan, isto kao što je u Americi najbolja ocjena A a ne E. Nepismeni moj garfielde.
  2. Ova lutrija vrijedi i za LG-a "Popust velja na televizorje diagonale 139,7 cm (55'') ali več. Popust velja tudi na že znižane televizorje z diagonalo 139,7 cm (55'') ali več."

 Lutrija vredi samo za Philips OLED:))

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 20:49 (Leon4rdo).
 
5 0 hvala 2
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Eto MU8002 pušten u pogon  

 

Detalji su wow, šteta da nema jači kontrast i/ili local dimming. Svjetlina je super, bojao sam se da će bit pretaman tj malo nita al ima peak od 850 to je taman. Neću ni razmišljat kaj mogu jači modeli Samsunga jer ovaj neki mid izgleda odlično. 

 

Moram još malo postavke sredit, na trenutke mi se čini kao da padne rezolucija, kao na Netflixu prije nego se zalaufa na 4K. A možda sam zabrijo. 

 

Ipak ne očitava niti Planet Earth 4K HDR, počne fino al taman kad počne džungla se strokira. 

 

Slika je kristalna, točno kako i u trgovinama izgledaju Samsungovi Qledi, ugodno sam se iznenadio. 

 

Daljinski je smiješan, fora su ova dva joysticka na dnu, uz telku ide i one connect box, mini valjda al ima i tv svoje ulaze. 

 

Sve u svemu, 6660 za 55" je jedan od boljih ulova.49" je recimo 100kn skuplji u Elipsu.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

iako nema volumeziranost kao QD paneli te 1000+peak brigtnes(kao cijela 2k16QD serija)

dalje je to vrhunka slika za te pare i velichnu

 

a kad se sjetim kako je bila bezobrazno skupa ta serija kad je dosla 

 

tako da uzivat ces bez brige 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 21:14 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
booster kaže...
endoki kaže...

 Ja bi od ovih uzeo  ovogodišnji Lg-49uk6300. WebOs je puno bolji, bržii i pouzdaniji od Androida i linuxa.

 Sto kazes na ovaj LG-49UJ7507 ? 

znaci uk6300 vs uj7507 (znaci 2017g vs 2018g).

 

cini mi se da bi trebao biti jaci od UK6300 + dolazi sa magic remoteom.

  LG-49UJ7507 ima bolju svjetlost i Dolby Vision.

 

Kupljeno  :)

 

Rodio se mali ja, i svi su zažalili!!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
garfield1 kaže...

Generelle Feststellungen

  • Von den neuen 2017er Top-TVs gibt es herstellerübergreifend nur eine Curved-Baureihe (Q8C von Samsung)
  • Riesen-Bilddiagonalen gibt es nicht
  • Philips bietet auch den neuen OLED POS9002 nur in 55 Zoll an. Wo bleiben 65- und 75 Zoll-Modelle?
  • Panasonic bietet mit maximal 77 Zoll (OLED) beziehungsweise 75 Zoll (LCD) endlich wieder große Bilddiagonalen an.
  • Außer LG schafft es niemand, den Support für Dolby Vision anzubieten, obwohl dieser Standard im Aufwind ist (bei Sony kommt für die Modelle mit dem X1 Extreme Prozessor angeblich ein Update, also auch für den ZD9 aus 2016)
  • THX ist außer bei Panasonic nirgendwo ein Thema
  • Alle Hersteller werben mit immer präziserem Local Dimming
  • Nach wie vor gibt es fast überall bei LCD-basierten TVs selbst bei Direct LED Modellen zumindest leichte Halos/In-Homogenitäten bei der Helligkeitsverteilung
  • LG schafft mit angeblich 1.000 Nits beim Signature OLED W7 einen neuen Helligkeitsausleuchtung-Bestwert für OLED-TVs. Der Panasonic EZW1004 schafft auch immerhin 850 Nits,der Philips POS9002 750 Nits.
  • Samsung durchbricht mit dem Q9F die magische Barriere. 2000 Nit sind möglich. Unser Test wird die Frage klären: Top oder schon zu viel des Guten?
  • Bis auf Samsung setzen alle auf OLED
  • Betriebssysteme: Neuestes Android bei Philips und Sony, Tizen bei Samsung,webOS bei LG und My Home Screen 2.0 bei Panasonic
  • Philips (P5) und Panasonic Studio HCX2) mit neuen Highend Bildprozessoren 
  • Hochwertige Sound-Systeme, die gleich im TV integriert sind, bzw. mit dem TV kommen, sind überall Trend. Auf die Spitze treiben es LG (4.2 Dolby Atmos Soundbar) und Panasonic (EZW1004 mit 80 Watt Technics Soundbar). Optisch auf die Spitze treibt es Sony, beim Hightech-Lautsprechersystem im A1 wird der Screen als Lautsprecher-Fläche genutzt.

 

 

odlicno da si ga citirao jer ce vjerojatno s vremenom shvatiti da je sam sebi pucao u glavu.. istina, to moze dugo potrajati jer mi ne djeluje kao lik koji brzo kapira 

 

ugl. da sumiramo ovo gore od garfija napisano, a od endokija citirano:
filips nudi novi oled pos9002 samo u 55" izvedbi. gdje su 65" i 75" modeli?

osim LG-a nitko ne nudi "dolby vision" iako on vec postaje standard.. vjerojatno ce i Sony s vremenom dobiti nadogradnju na tv-ima sa x1 extrem procesorima

LG ima 1000 nitsa na svom oled w7 dok Panasonic kaska sa svojih 850, a filips je na 750 nitsa (odmah tocka ispod spominje kako Samsung probija granice sa tv-om od 2000 nitsa

na vrhu zvucnuh sustava sasjedaju LG i Panasonic

 

ukratko, filips ponovo zaostaje za konkurencijom.. jedini + je najnoviji update andrioda kao i na Sony-u

 

 

garfield1 kaže...
Leon4rdo kaže...
  1. LG je dobio ocjenu 1.4 (vrlo-dobar), Philips je dobio ocjenu 1.6 (dobar). Najbolja ocjena u njih je jedan, isto kao što je u Americi najbolja ocjena A a ne E. Nepismeni moj garfielde.
  2. Ova lutrija vrijedi i za LG-a "Popust velja na televizorje diagonale 139,7 cm (55'') ali več. Popust velja tudi na že znižane televizorje z diagonalo 139,7 cm (55'') ali več."

 Lutrija vredi samo za Philips OLED:))

Leon4rdo kaže...

 

ups.. garfi opet uhvacen s druge strane istine 

 

 

 

RuskeGTT kaže...

garfild, ne vidis da je pilips smece...nemoj vise savjetovati

 

hisense je 2000x bolji da, isto tako i telefunken, quadro i sl.

 sad vec pretjerujes! nije filips nista losiji od navedenih.. isti su rang 

 

sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
garfield1 kaže...
endoki kaže...
zuper kaže...
gocc01 kaže...

Okej, imam bonove za Elipso, opet tak da isključivo tamo mogu uzet telku. 49 do 55" i do 7000kn. 

 

 

 Pogledaj si Hisense H55U7A. Ima 120Hz VA panel za 6000kn i 5 godina garancije. Ne nalazim nešto testova po netu pa bi bilo dobro uzet svoje materijale i zaletit se u trgovinu na probu

 Ovaj Hisense je puno bolji od Philipsa 7303.

 Da za tebe..

 

 

 Hisense je 100Hz, i ima bolju svjetlost.

 The catch is that the set isn’t a particularly bright performer. I measured peak luminance at just under 300cd/m2 (or nits) in HDR Dynamic mode, using a 5% window.

 

Ovaj Phillips ima 400cd/m2 ako se ne varam.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
k1klop kaže...
endoki kaže...
garfield1 kaže...
endoki kaže...
zuper kaže...
gocc01 kaže...

Okej, imam bonove za Elipso, opet tak da isključivo tamo mogu uzet telku. 49 do 55" i do 7000kn. 

 

 

 Pogledaj si Hisense H55U7A. Ima 120Hz VA panel za 6000kn i 5 godina garancije. Ne nalazim nešto testova po netu pa bi bilo dobro uzet svoje materijale i zaletit se u trgovinu na probu

 Ovaj Hisense je puno bolji od Philipsa 7303.

 Da za tebe..

 

 

 Hisense je 100Hz, i ima bolju svjetlost.

 The catch is that the set isn’t a particularly bright performer. I measured peak luminance at just under 300cd/m2 (or nits) in HDR Dynamic mode, using a 5% window.

 

Ovaj Phillips ima 400cd/m2 ako se ne varam.

 https://www.displayspecifications.com/en/comparison/2296596b0

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Eto MU8002 pušten u pogon  

 

 

 I meni su dns dostavili,sutra ga valjda raspakiram...ili noćas ak me pukne  ...imaš preporučenu kalibraciju od telke na Rtings.com makar vele da je optimalno od prostorije do prostorije...ali čisto za usporedbu ne škodi.

https://www.youtube.com/watch?v=21kGmCsJ5ZM
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hmmm...

 

sad se dvoumim između LG 43UK serije - ne kopčam razliku između 6950 i 6470/6300... pa molim pojašnjenje...

 

i tadaaammm.... Philipsa 43PUS7303

 

Znači ograničem sam s prostorom, i ne da mi se forsirati 49/50"...

 

Također, ograničen sam izborom trgovine, jer mogu skinuti 2000 kn s American Membership Rewards bodovima...

 

Philips ima dosta dobre recenzije, ali iskreno malo sam se ohladio od Androida i webOS 4.0 osobito s Magic Remoteom mi se čini kao OK, zato i tražim UK (ovogodišnju seriju, kao i xxx3 seriju Philipsa)...

ali LG mi je kod staraca crkao čim je jamstvo isteklo i privat sam ga popravio (radi...)... pa su mi i jamstva važna (imaju i jedni i drugi 2+3 g. jamstva)...

 

dakle, kaj sam ve čineči ?

 

 

7 LG 43UK6950
0 LG 43UK6470/6300
1 Philips 43PUS7303
Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2018 9:19 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav.

Molio bih vas preporuku za TV dijagonale 32 incha.

Ako može preporuka obične i smart verzije.

Cijene oko 2500 kn.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...

ali LG mi je kod staraca crkao čim je jamstvo isteklo i privat sam ga popravio (radi...)... pa su mi i jamstva važna (imaju i jedni i drugi 2+3 g. jamstva)...

 jamstvo od 5g je zakon danas za televizore, bez obzira koje

meni je, također lg televizor, mjesec dana nakon isteka dvogodišnje garancije počeo štrecati - palit se i gasit, pa tako u beskonačni loop svakih par dana

na kraju sam prije otvaranja vidio na netu prijedlog da mu odvalim šamarčinu točno na mjestu gdje se uštekava kabel od napajanja

skoro sam umro od smijeha, no probao sam - maknuo kabel i zveknuo mu šamarčinu - televizor od tada fercera bez greške već nekoliko godina 

bilo mu je potrebno samo malo uvjeravanja 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ma kod staraca je pregorjela LEDica, ali ima tri reda LEDica, sve serijski spojene... i gle čuda nema uopće osvjetljenja...

 

pa je kolega htio zamijenit LEDicu, ali nije ima ništa sličnoga pa je prespojio izgorjelu... i tu je malo tamnija slika, ali se bar sve vidi...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dok nisam počeo pratiti ovaj forum, imao sam OK mišljenje o Philipsu a pokvario sam ga najviše na temelju bezočnog guranja i agresivnog marketinga Janeza.

 

U početku je bilo simpatično, ali čak i onda kad ga se suoči s realnim činjenicama ne odustaje, sistem da mu se dokazati kao nekom s Kosova da koristi kondom.

 

Nije postavljen link samo za stranice na srednjoazijskim jezicima farsi, dari i paštunski, a nije isključeno da i one osvanu.

 

Tražio sam LCD od 43" s 4 HDMIja i do 4500 kuna, i imavši u vidu kvalitetu Philipsa koji ima cijeli niz modela s tom osobinom kao i debilnu politiku Sonyja koji ne vrijedi skupljih 1500 kuna, odlučih se za LG 43UJ7507 na Santa Domenici za cca 3700 životinjica.

 

Znam, trebao sam uzeti Philips s katodnom cijevi, slika je čudo i bez procesora ali što je preslano nije ni mački drago.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2018 10:42 (Mujo05).
 
3 0 hvala 1
13 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

idem danas u elipso pitat dal mogu vratiti pilips, kazu da moze, uz 10% manji povrat novca. prihvacam i narucujem najnoviji HISENSE, stize 49tka za 2000kn...UZIVAT CU <3

Moj PC  
0 4 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
k1klop kaže...
endoki kaže...
garfield1 kaže...
endoki kaže...
zuper kaže...
gocc01 kaže...

Okej, imam bonove za Elipso, opet tak da isključivo tamo mogu uzet telku. 49 do 55" i do 7000kn. 

 

 

 Pogledaj si Hisense H55U7A. Ima 120Hz VA panel za 6000kn i 5 godina garancije. Ne nalazim nešto testova po netu pa bi bilo dobro uzet svoje materijale i zaletit se u trgovinu na probu

 Ovaj Hisense je puno bolji od Philipsa 7303.

 Da za tebe..

 

 

 Hisense je 100Hz, i ima bolju svjetlost.

 The catch is that the set isn’t a particularly bright performer. I measured peak luminance at just under 300cd/m2 (or nits) in HDR Dynamic mode, using a 5% window.

 

Ovaj Phillips ima 400cd/m2 ako se ne varam.

 https://www.displayspecifications.com/en/comparison/2296596b0

 Ovdje imaš..

Jedino Philips OLED ima  HDR hardver :)

https://toengel.net/philipsblog/wp-content/uploads/2018/06/2018-06-01_Toengels-Philips-Blog_Philips-TV-Overview-Range-Line-up_2018.png

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2018 12:17 (Crt True Colors).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
garfield1 kaže...

Evo odlične prilike ko traži OLED:)) Cjena sada 1.350 evra. Pored toga, kad ga kupiš, izvučeš srečku pa možeš još dobit od 10 -50% popusta..Popust se obračunava po cijeni 1.500 evra.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/55pos900212-philips-601779

 A zašto bi uzeo Philips, kad skoro za istu cijenu  dobiješ bolji LG: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/oled55b7v-tv-lg-604143

Bio sam baš neki dan u Big Bangu u Ljubljani i Mariboru i na te cijene ide još 10-50% popusta, ovisi što izvučete na blagajni (do 12.06. traje akcija). Mjerkam taj B7V iako mi OLED smrdi uzduž i poprijeko radi burn-ina (znam sebe kako koristim televizor, neće to dugo bez burn-ina, a osjetljiv sam na te stvari), čovjek mi je čak dao metar da si izmjerim auto da li bi stao, i bio bi stao, ali jednostavno sam zgrožen bandingom (bilo kojeg) oleda na 3-5% crne i ne mogu to prokosati kad vidim kako izgledaju tamne scene filmova na tome. Novi Blade Runner je npr. užas živi gledati po mraku s tim bandingom. Čak mi i Samsungov tablet s oled ekranom puši isto. Još bih i burn-in za godinu i pol-dvije-tri kad bude vidljiviji nekako i žvakao, ali ovo s bandingom me totalno ubilo u pojam. Jer cijena je sad odlična, za cca 9300 i kusur kn (kad se prevede u kune) fakat se dobije B7V od 55". I vidim danas da su ih opet dobili po lagerima trgovina jer ih je zadnjih par dana počelo nestajati (možda povrati ). Philips je stajao pokraj, ja osobno ne bih Philipsa uzimao, košta malo više od B7V, ne podržava DV (totalni fail), Android groblje od smart platforme, čak je i blago zakrivljen (ko ne vjeruje nek progugla).

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2018 12:24 (deckard).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...

hmmm...

 

sad se dvoumim između LG 43UK serije - ne kopčam razliku između 6950 i 6470/6300... pa molim pojašnjenje...

 

i tadaaammm.... Philipsa 43PUS7303

 

Znači ograničem sam s prostorom, i ne da mi se forsirati 49/50"...

 

Također, ograničen sam izborom trgovine, jer mogu skinuti 2000 kn s American Membership Rewards bodovima...

 

Philips ima dosta dobre recenzije, ali iskreno malo sam se ohladio od Androida i webOS 4.0 osobito s Magic Remoteom mi se čini kao OK, zato i tražim UK (ovogodišnju seriju, kao i xxx3 seriju Philipsa)...

ali LG mi je kod staraca crkao čim je jamstvo isteklo i privat sam ga popravio (radi...)... pa su mi i jamstva važna (imaju i jedni i drugi 2+3 g. jamstva)...

 

dakle, kaj sam ve čineči ?

 

 

 Što se tiče kvalitet slike, ti je Philips za klasu bolji od tog Lg-ja:) A i sam Android radi veoma dobro.A imaš i daljinski s tipkovnicom i glasovnim naredbama. A što se tiče Webosa je jedino malo brži napram Androida. A sad šta ti je važnije..

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
endoki kaže...
garfield1 kaže...

Evo odlične prilike ko traži OLED:)) Cjena sada 1.350 evra. Pored toga, kad ga kupiš, izvučeš srečku pa možeš još dobit od 10 -50% popusta..Popust se obračunava po cijeni 1.500 evra.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/55pos900212-philips-601779

 A zašto bi uzeo Philips, kad skoro za istu cijenu  dobiješ bolji LG: https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/oled55b7v-tv-lg-604143

Bio sam baš neki dan u Big Bangu u Ljubljani i Mariboru i na te cijene ide još 10-50% popusta, ovisi što izvučete na blagajni (do 12.06. traje akcija). Mjerkam taj B7V iako mi OLED smrdi uzduž i poprijeko radi burn-ina (znam sebe kako koristim televizor, neće to dugo bez burn-ina, a osjetljiv sam na te stvari), čovjek mi je čak dao metar da si izmjerim auto da li bi stao, i bio bi stao, ali jednostavno sam zgrožen bandingom (bilo kojeg) oleda na 3-5% crne i ne mogu to prokosati kad vidim kako izgledaju tamne scene filmova na tome. Novi Blade Runner je npr. užas živi gledati po mraku s tim bandingom. Čak mi i Samsungov tablet s oled ekranom puši isto. Još bih i burn-in za godinu i pol-dvije-tri kad bude vidljiviji nekako i žvakao, ali ovo s bandingom me totalno ubilo u pojam. Jer cijena je sad odlična, za cca 9300 i kusur kn (kad se prevede u kune) fakat se dobije B7V od 55". I vidim danas da su ih opet dobili po lagerima trgovina jer ih je zadnjih par dana počelo nestajati (možda povrati ). Philips je stajao pokraj, ja osobno ne bih Philipsa uzimao, košta malo više od B7V, ne podržava DV (totalni fail), Android groblje od smart platforme, čak je i blago zakrivljen (ko ne vjeruje nek progugla).

Šta, če ti Dolby Vision kad ga nečeš koristit još neko vreme:) A Philips, če podržavat HDR10+, Tako, da nisi ništa dosta izgubio. Kad si več napisao, da si gledao u Big Bangu, pa si ovdje pročitaj jedan komentar sa našeg foruma.

 

http://shrani.si/f/3W/4H/imRvhY/philips-oled.png

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice