Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.382
|
čitano: 14.187.936
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kod LG Nanocell serija dobro provjerit dali je ekran IPS ili VA.
Imam doma Nanocell 43" 753 ima VA matricu ekrana i meni je to užas ako gledam iz nekog kuta, dok ravno gledanje slika je odlična.
Procesor dobar, tv brz ali također treba paziti koji modeli imaju dolby vision koji ne (ma da HDR10 to sve jako dobro odradi).

A IPS ekran u LG Nanocell serijama TVa je odličan, slika savršena, crna je crna (ne kao u OLEDa), iz kosog gledanja slika savršena.

Uglavno kod Nanocell manji ekrani i jeftiniji modeli su VA paneli i nemaju Dolby Vision pa treba provjerit.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2024 17:20 (ajimerej).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Netko je napisao da nanocell ips matrice su okruglim brojevima u incima. 55, 60, 70.. Nije provjereno pa pisem onako iz sjecanja

 
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Junior335 kaže...

Netko je napisao da nanocell ips matrice su okruglim brojevima u incima. 55, 60, 70.. Nije provjereno pa pisem onako iz sjecanja

 Vjerovatno si mislio na VA panele, jer sam i ja čuo da se u 50"-70 dijagonalama kod Lg-a ugrađuju VA, u svim ostalim naravno IPS...

 

 

A kolega Ajimerej, ima li ijedan 43" Nanocell model sa IPS matricom unutra ili se i kod te dijagonale ugrađuju isključivo VA paneli?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
3 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Biscan kaže...
SmallGuy kaže...

@Biscan: obzirom da je najjeftiniji x90k ~1000E, ovih 750 djeluje i vise nego ok.

 

jos bi probao dokupit jamstvo od 5g ako je moguce i prst u uho :) 

 Hvala jos jednom na svemu, nazalost samo 2 god.garancija a valjda ce biti sve Ok :) . Javim utiske kad dođe .. Lp

 

EDIT: na žalost nemam srece, nigdje ga nema za naruciti ostao jos jedan koji je izlozbeni primjerak a nesto mi se to bas i ne uzima, kakvog ste vi misljenja o ovoj situaciji, da li bi vi uzeli izlozbeni primjerak ???

ni slucajno. kupujes polovni televizor za cijenu novoga. jamstvo te stiti, ali koliko je izgledan scenarij da televizor odaopne u roku pa da dobijes adekvatnu zamjenu, a ne opet taj?

 

sto se mene tice, hard pass.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SmallGuy kaže...
Biscan kaže...
SmallGuy kaže...

@Biscan: obzirom da je najjeftiniji x90k ~1000E, ovih 750 djeluje i vise nego ok.

 

jos bi probao dokupit jamstvo od 5g ako je moguce i prst u uho :) 

 Hvala jos jednom na svemu, nazalost samo 2 god.garancija a valjda ce biti sve Ok :) . Javim utiske kad dođe .. Lp

 

EDIT: na žalost nemam srece, nigdje ga nema za naruciti ostao jos jedan koji je izlozbeni primjerak a nesto mi se to bas i ne uzima, kakvog ste vi misljenja o ovoj situaciji, da li bi vi uzeli izlozbeni primjerak ???

ni slucajno. kupujes polovni televizor za cijenu novoga. jamstvo te stiti, ali koliko je izgledan scenarij da televizor odaopne u roku pa da dobijes adekvatnu zamjenu, a ne opet taj?

 

sto se mene tice, hard pass.

 Slažem se sa tobom, dojadilo mi vise traganje za imalo pristojnim tv-om (vecina nas je ograniceno budzetom) i ovako me zena poprijeko gleda :)  uzecu na kraju neki LG od 65 inča samo da imalo ima neku sliku i uzet chromecast google TV !!!

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2024 23:06 (Biscan).
3 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

razmisli i o tcl c805 u 65'' varijanti. uzivo sam ga vidio ali 55'' dijagonalu, sasvim je to pristojan tv koji je poznanik kupio na vrlo povoljnoj BF akciji za 600E. trazi malo akrobacije da bi se dobio 'optimalan' kvalitet slike(navodni znakovi zbog toga jer osobno preferiram hladnije boje pa filmmaker mode nije sasvim po mom gustu :)), no svakako zanimljiv all-rounder.

 

65'' ima i visi broj dimming zona u odnosu na manjeg brata. tv-om 'upravljaju' unaprijedeni aipq procesor i (skromnija verzija, no ipak) pentonic chipset, a panel je iskljucivo in-house VA s mini led techom umjesto klasicnih led dioda. vidim da ih mall hr nudi za 850E uz mogucnost produzenja jamstva na 5 godina...usporedi s LG modelima koje ciljas pa odluci.

Moj PC  
4 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Na ovoj stranici za modele iz serije nano76 i nano78 iz 2022 piše da je miks VA i IPS matrice što je baš bezveze, osim za 50 i 70 koje su VA. Onda sam ja prstom u kakicu kad sam kupio onaj VA od 43".
https://www.displayspecifications.com/en/news/cb2478a
Također na fotografiji info iz 2021. za LG Nanocell:

Ali skuplje jače serije Nano866 imaju IPS, za taj model od 55" sam oduševljen kako je dobra slika, zvuk i sam TV.
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
https://www.expertreviews.co.uk/lg-nano86-55in

Znači LG nano9 serije su vrh i imaju IPS, nano8 srednja klasa također IPS, a početna klasa Nano 7 serije je mix panela.
https://www.expertreviews.co.uk/lg-nano86-55in
 
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

IPS panel je u svemu inferiorniji od VA osim u kutu gledanja.

I ghostingu, al tu vec pricamo o monitorima.

Ne izbacuju svi veliki proizvodaci IPS iz ponude bezveze te stavljaju VA.

 

Naravno, ima pokojih iznimaka kod modela, ali generalno je to tako.

 

Ne ulazim u osobne preferencije, samo pisem kako je trenutno u svijetu TVa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2024 5:01 (BioZZG).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ajimerej kaže...
Hbo aplikacija ima na LG tv, samo instaliraš iz trgovine. Ne kužim ovo sa drugim regijama, pa za hrvatsko tržište ima HBO aplikacija. Naravno da ćeš u opcijama narediti titlove, plaćanje i svoju regiju.

 Ne prikazuje na svim regijama. 

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Budžet cca 400€ i potreban TV od 55".

 

Hisense 55E7KQ - QLED - 368e + 37e produljenje jamstva na 5 godina - znači li šta taj QLED u odnosu na druga 2 TVa? Plus ne mogu koristiti IPTV Smarters Pro na njemu, što mi je veliki minus jer je app besplatna i odlična.

 

LG 55UR7800 - 399e + 10e dostava - 2 godine jamstvo, ali poznat OS - ne mogu naći dolazi li smart remote s njim, vjerojatno ne

 

LG 55UQ8000 - 399e + 10e dostava - 2 godine jamstvo, ali poznat OS - ne mogu naći dolazi li smart remote s njim, vjerojatno ne

0 Hisense QLED 55E7KQ
3 LG 55UR7800
1 LG 55UQ8000
http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hacker002 kaže...

 

LG 55UR7800 - 399e + 10e dostava - 2 godine jamstvo, ali poznat OS - ne mogu naći dolazi li smart remote s njim, vjerojatno ne

 

 Koliko sam našao na netu, sa UR7800 se ne isporučuje Magic Remote, ali mislim da moš uzeti posebno, niš mu neće škoditi ili eventualno nadodat pa uzet UR8100 koji iz kutije dolazi s MR-om...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Posebno ga ne bih uzimao, samo me zanimalo dolazi li uz TV. Koliko ja nalazim ni jedan od ta 2 nema pametni daljinski.

Imam sada LG 55UP7670 koji isto nema smart daljinski, te mu je procesor slab i dosta šteka u izborniku, tako da zbog toga gledam novi uzeti u nadi da bi ova dva bila ipak dosta brža.

Protegnuo bih se eventualno do 500€, ali to bi bio zaista maksimum i morao bi biti dosta bolji TV od ovih za 400, što ne znam je li moguće ostvariti. Nije mi žurba da ga kupim danas/sutra, iako bih preferirao, no mogu se strpiti za vikend ako se pretpostavlja da bi tada bile bolje promocije.

Samsung mi je isto opcija, no njih nema do 400, za 500 već da, ali ne znam jesi li toliko bolji od LGa za 400 da vrijedi dati 100€ više.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mali jučer bacio AA bateriju iz daljinskog od autića na pod, odbila se i udarila u ekran. na prvu se ne vidi ništa, ali kad se bolje pogleda u to mjesto, vidi se da je ekran pukao. LG 65" OLED, star 4 g. 🙈🙈

Naravno, uopće se ne pali i ne radi.

Eh.

Imam 2 pitanja:

  • Što da radim s TVom? nemam kutiju, ne stane mi u auto, da li mogu zvati neko skupljanje el. otpada da dođe po njega, jel tko ima kakvih iskustva?
  • Moguće da bi uzeo sada 77", koliko vidim sad je preporuka samsung QE77s90C da je bolja slika nego na LG-u? Vidim na nabava.net cijene, QE77S90C je 2.469€ a LG OLED77G23LA.AEU 2.899€.

 

Ili je preporuka Samsung QE77S95CA, koji vidim za 3.044€?

 

s obzirom koliko je to para, jesu ovo dobre cijene ili su bile neke akcije koje bi se isplatilo pričekati...?

 

thx na pomoći...nisam planirao sad kupovinu TV, pa uopće nisam pratio kakavo je stanje, samo sad sam bacio pogled na zadnjih nekoliko stranica tu u temi...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2024 12:20 (Dan1234567890).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hacker002 kaže...

Samsung mi je isto opcija, no njih nema do 400, za 500 već da, ali ne znam jesi li toliko bolji od LGa za 400 da vrijedi dati 100€ više.

 Mid-range Samsunzi su veoma dobri, ak ne i odlični za nezahtjevne usere iako im specke nisu baš nešto, iako bi ipak išao na QLED ali vidim da nemaš baš para za jedan....

 

A Dany, ja bi na tvom mjestu uzeo ovog S95C ak ne želiš riskirat 3100€, jer sa 77" Sammy OLED-ovima nemreš pogriješiti jer većina njih ima panel novije gene, a ne znam kak ti se čini ideja sa OC boxom...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2024 12:22 (Vavoom).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

400-500 mi je maksimum, za skuplje nemam potrebe jer se ne koristi puno i jer nisam zahtjevan korisnik.

 

Samsung ima UE55AU7092 za 380e na ekupi, plus produljenje garancije na 5 godina ispada 398e. No sumnjam da bi bio lošiji od trenutnog TVa, pa čak i on dolazi u obzir, jedino ako je baš neko smeće onda ne bih.

 

Što se QLEDa tiče, imamo Hisense 55E7KQ za 405e (s 5g gar), ili 55E7KQ PRO model za 522e, oba na ekupi. Pro bi već trebao biti super model, i daleko najskuplji od svih spomenutih, ali me lagano odbija taj njihov sustav jer ga IPTV smarters pro ne podržava, pa ne znam ni sam više.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2024 13:26 (Hacker002).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imaju oni BMTV, isto dobar app, na Hisensu storeu.

Ne treba te to smetati, što se tiče IPTV-a...

pružatelj IPTV usluge(kontakt na PP)
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2024 12:45 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipa sta kazete za ovaj tv
tcl qled 43c645
U pevexu je 350 eura, uz malo truda nasao bi ga i za 400 sa 5 godina gare
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SmallGuy kaže...

razmisli i o tcl c805 u 65'' varijanti. uzivo sam ga vidio ali 55'' dijagonalu, sasvim je to pristojan tv koji je poznanik kupio na vrlo povoljnoj BF akciji za 600E. trazi malo akrobacije da bi se dobio 'optimalan' kvalitet slike(navodni znakovi zbog toga jer osobno preferiram hladnije boje pa filmmaker mode nije sasvim po mom gustu :)), no svakako zanimljiv all-rounder.

 

samo da se obrecnem na ovo boldano - meni je isto movie mode (valjda isto kao filmmaker na nekim modelima, moj je c835) malo pretopao, ali zato to podesim sa white balance-om u postavkama kak mi paše, pomaknem korak-dva prema plavijoj, malo ispod neutralne postavke (stvar ukusa) - tl:dr - da se zasebno podesiti svaki mod koji tv nudi...

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2024 15:35 (60nine).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...
SmallGuy kaže...

razmisli i o tcl c805 u 65'' varijanti. uzivo sam ga vidio ali 55'' dijagonalu, sasvim je to pristojan tv koji je poznanik kupio na vrlo povoljnoj BF akciji za 600E. trazi malo akrobacije da bi se dobio 'optimalan' kvalitet slike(navodni znakovi zbog toga jer osobno preferiram hladnije boje pa filmmaker mode nije sasvim po mom gustu :)), no svakako zanimljiv all-rounder.

 

samo da se obrecnem na ovo boldano - meni je isto movie mode (valjda isto kao filmmaker na nekim modelima, moj je c835) malo pretopao, ali zato to podesim sa white balance-om u postavkama kak mi paše, pomaknem korak-dva prema plavijoj, malo ispod neutralne postavke (stvar ukusa) - tl:dr - da se zasebno podesiti svaki mod koji tv nudi...

 Kako te sluzi tvoj C835, kad si ga uzeo, koliko se vec druzite jesi zadovljan itd, negdje sam citao da je  C805 kao bolji od C835..

Bišć@n
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ediedi kaže...
Ekipa sta kazete za ovaj tv
tcl qled 43c645
U pevexu je 350 eura, uz malo truda nasao bi ga i za 400 sa 5 godina gare

 To ti je veoma odličan LED TV, best buy za te pare i po kvaliteti i po speckama, da sad ne nabrajam, poslužit će bilo čemu (čak i za gameanje - ima 2 HDMI 2.1 porta), a još s 5 god. gare se ne moraš bojati kada ti rikne u prve 2-3 god. korištenja, tak da nećeš pogriješiti kad ga uzmeš... 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Biscan kaže...

 Kako te sluzi tvoj C835, kad si ga uzeo, koliko se vec druzite jesi zadovljan itd, negdje sam citao da je  C805 kao bolji od C835..

 

imaš cijeli moj thread s recenzijom i još nekim mišljenjima/savjetima i ostalih kolega koji su uzeli ovaj tv u Elipsu kad je bio na debeloj akciji prije cca mjesec dana

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/tcl-c835-mala-recenzija/297945.aspx

 

ugl. ja sam i više nego zadovoljan, pogotovo za te novce - ne znam kakav je i koliko je bolji c805 od c835, ali za razliku u cijeni sigurno nije toliko bolji :)

3 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Biscan kaže...

 Kako te sluzi tvoj C835, kad si ga uzeo, koliko se vec druzite jesi zadovljan itd, negdje sam citao da je  C805 kao bolji od C835..

 nije tcl kod mene, ja imam c2...vidio sam c805 'u akciji' kod mog dobrog poznanika, no ne bih se usudio izravno ga procjenjivat vs c835, jer 835 nisam imao priliku vidjeti uzivo. bilo bi dobro da procitas osvrt kolege @60nine pa odlucis :)

 

@60nine: ma da, jednostavno mi d65 ne odgovara (value 50 u lg color temp settingu) koja bi trebala odgovarat 'referentnoj' vrijednosti od 6500k - nikad se nisam navikao, niti imam namjeru - ali zato imam daljinski pri ruci. :)

 

ne zelim ni da mi bijela polavi, vrijednost na 30 u hdr-u mi je sasvim prikladna

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SmallGuy kaže...

 

@60nine: ma da, jednostavno mi d65 ne odgovara (value 50 u lg color temp settingu) koja bi trebala odgovarat 'referentnoj' vrijednosti od 6500k - nikad se nisam navikao, niti imam namjeru - ali zato imam daljinski pri ruci. :)

 

ne zelim ni da mi bijela polavi, vrijednost na 30 u hdr-u mi je sasvim prikladna

 

ne volim ni ja plavkaste bijele - volim da je bijelo - bijelo, crno - crno (bar koliko je to moguće na mini led-u) - al velim, sve te sitnice su stvar ukusa na kraju... (na mobu i tabletu recimo uvijek imam upaljen onaj žuti filter zbog čitanja i manjeg umaranja očiju, ali to je drugo)

ono za TCL je mene pitao mislim :)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Markec44 kaže...

10 - 12 stranica iza imaš recenzija, iskustava, mišljenja....

A1/T-com ti sadržaj stremaju u 1080p 50/60Hz (Iskon u 720p - fakat ne kužim zašto???), doslovno svaki televizor u nazad xy godina će uredno upscelajt bilo kakav 720/1080p sadržaj i on će dobro/korektno izgledati za veliku većinu nas. 

 

Slike u shopping centrima nažalost ne možeš uzimati kao orijentir. Pogledaj recenzije i mišljenja na ovom forumu, googlaj (AV forumi, You tube recenzije) i na temelju toga donesi odluku.

 

TCL C835 ili C839 su trenutno jedna od najisplativijih kupnji i zaista je smješno da takvi TV-i toliko malo koštaju. Iskreno ne znam što im uopće može ući u konkurenciju za 570 EUR.

Za konkretniji upgrade naspram TCL C835 ili C839  treba potrošiti punooo više novca i u tim cijenovnim razredima pričamo o High i Premium klasi Premium proizvođača što naravno višestruko više košta. 

 

 

 

 

BioZZG kaže...
Chriss kaže...

Vi koji ste upiknuli TCL C835 ili C839...

 

Kakvi su zemaljski programi odnosno A1/TCom/Iskon programi na njemu?

 

Gledam u Elipsa i bio je neki Cine program na njemu i npr. ikonica programa izobličena, slika nikakva...

 

Za LG i Sony znam da im je procesiranje takvih programa odlično ali jel moguće da je tolika razlika? Ili je do postavki i izvora?

 Imam A1 i slika je i više nego zadovoljavajuća, nema izobličenja kao što si napisao, 55 cola verzija.

 

Ako je sam izvor loš, neće nikakav upscale pomoć.

Sony je tu na vrhu, a LG je prosjek po pitanju upscalinga, TCL ispod njih naravno.

 

Uostalom bilo koji 1080p signal će se upscaleat na 4k bez nekih problema, bar bi trebalo.

Kod 480p signala se vrše testovi, a kod teleoperatera je rijetko koji 480p, zavisi od serije/filma.

 

Ne postoji čaroban štapić da se loši signali/izvori ili 480p signal pretvore u 4K, to su priče za malu djecu.

 

60nine kaže...

c835, A1 tv - slika sasvim solidna za 1080i\50hz

osim onih kanala koji vidljivo imaju manju source rezu (tipa Sportska televizija) ili kad se ide premotavati pa to bude u manjoj rezoluciji...

 

NBA i NFL na Arena Sportu (meni) izgledaju super, nogomet još nisam gledao nešto previše, ali ono što jesam je isto izgledalo jako dobro

 

gledam s nekih 2.5m, ako dođem na metar od tv-a - tek onda se vidi da bi to možda moglo biti i malo oštrije, ali nikad ne gledam na manje od 2m pa me briga :)

 

ps: isto 55" verzija kao i kolega iznad

 

Nije me bilo neko vrijeme pa dosta kasno odgovaram :)

 

Nisam mislio na upscaling, nego čisto procesiranje slike.

 

Ma znam da slika po shopping centrima nije mjerilo al ovo je stvarno kriminalno izgledalo, teško je opisati :)

 

Da, cijena je za 835/839 stvarno bila super al se ja predugo mislio jer sam dobio naručene led trake za trenutni LG pa se mislio dal mi treba nova telka, ovo ono i naravno, sada žalim što nisam upiknuo C835 ili C839...

 

Prodavač u Elipsa me tješio kao bit će na popustu i u 1.mj. al vjerojatno ništa od toga s obzirom da ih vjerojatno nemaju ni odakle povući.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

uf, mene je ta zamjena led traka na LG-u koštala novog tv-a :)

ali sam sam si kriv jer je trenutak nepažnje bio dovoljan da mi panel kvrcne kod sastavljanja (a fakat sam pazio) - taman dovoljno da postane gotovo neupotrebljiv za gledanje

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E da, sad imam problem jer se bojim otvarati ga kad trenutno nema nešto pametno na tržištu za zamjenu ako ovog starog ubijem 😅

3 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...

 

ne volim ni ja plavkaste bijele - volim da je bijelo - bijelo, crno - crno (bar koliko je to moguće na mini led-u) - al velim, sve te sitnice su stvar ukusa na kraju... (na mobu i tabletu recimo uvijek imam upaljen onaj žuti filter zbog čitanja i manjeg umaranja očiju, ali to je drugo)

[b]ono za TCL je mene pitao mislim :)[/b]

 istina, malo sam krivo pospojio quote, sorry :)))

 

 

btw sto je iduce odrediste za neke znacajnije popuste u trgovinama, EP u nogometu?

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chriss kaže...

E da, sad imam problem jer se bojim otvarati ga kad trenutno nema nešto pametno na tržištu za zamjenu ako ovog starog ubijem 😅

 

ne treba te biti strah, samo bi bilo zgodno da kad mičeš panel da taj dio netko uskoči i pomogne, pripremi si mekanu ravnu podlogu za to odložiti

pogledaj da li postoji neki youtube tutorial za tvoj model - meni su pomogli

također, ako su trake s aliexpressa - postoji mogućnost da imaju obrnuti polaritet (u mom slučaju je tako bilo, ali riješio sam to okretanjem konektora kabla kod matične)

 

moja greška je bila kaj sam to radio (sam) na stolu koji je bio samo malo veći od panela pa mi je u toj sekundi nepažnje, kod sastavljanja, ćošak panela lupio u rub stola i to je bilo dovoljno da kvrcne :\ i da se kod gledanja pojave one linije po ekranu (horizontalne gore i vertikalne lijevo, te crna mrlja u samom ćošku ekrana - gore desno) al jbg...

 

tv je ionako bio za zamjenu jer je bio 7 godina star, ali sam mu htio još malo produljiti život novim trakama do kupovine novog, većeg tv-a...

 

sretno...

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dan1234567890 kaže...

Mali jučer bacio AA bateriju iz daljinskog od autića na pod, odbila se i udarila u ekran. na prvu se ne vidi ništa, ali kad se bolje pogleda u to mjesto, vidi se da je ekran pukao. LG 65" OLED, star 4 g. 🙈🙈

Naravno, uopće se ne pali i ne radi.

Eh.

Imam 2 pitanja:

  • Što da radim s TVom? nemam kutiju, ne stane mi u auto, da li mogu zvati neko skupljanje el. otpada da dođe po njega, jel tko ima kakvih iskustva?
  • Moguće da bi uzeo sada 77", koliko vidim sad je preporuka samsung QE77s90C da je bolja slika nego na LG-u? Vidim na nabava.net cijene, QE77S90C je 2.469€ a LG OLED77G23LA.AEU 2.899€.

 

Ili je preporuka Samsung QE77S95CA, koji vidim za 3.044€?

 

s obzirom koliko je to para, jesu ovo dobre cijene ili su bile neke akcije koje bi se isplatilo pričekati...?

 

thx na pomoći...nisam planirao sad kupovinu TV, pa uopće nisam pratio kakavo je stanje, samo sad sam bacio pogled na zadnjih nekoliko stranica tu u temi...

 

 

 bump...ima tko kakav savjet?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice