Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.393
|
čitano: 14.192.866
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zgmarkozg kaže...

Pozdrav svima, može preporuka za tv 85" DO cca 2000 €  + soundbar cca 400€?

 

Gledao sam ovo iz razloga jer je prihvatljiva cijena, a i soundbar je na popustu u kombinaciji:

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-85-samsung-qled-85q60c.html

 

Da li je nužno uzeti soundbar sa satelitima ili je dovoljno i bez? 

 

edit: od zida do kauća 4m.

 Soundbar sa satelitima uzmi ako imas mjesta za njih i ne smetaju ti,mozes i bez njih ali s njima ima razlike.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo ti je doslovce jedini izbor. Mini LED, a svi ostali nemaju nikakvo lokalno zatamnjenje. Ogromna razlika, pogotovo što je dijagonala veća

 

https://www.centar-tehnike.hr/tv-qled-mini-led-tcl-c805-serija-85c805-google-tv-proizvod-34209

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SilverSurfer kaže...

Edit: Budući da mi neargumentirano lupaš TD, pitao bi te samo kako možeš čiste savjesti preporučivati ljudima TVe kad misliš kako je tvoja, pazi, LG 720p plazma iz 2006. usporediva sa današnjim televizorima. Rekao bih puno manje ili ne bih ništa rekao da si spomenuo npr. Panasonic ZT ili VT. Ali 720p plazma u 2024. godini?

Ah da, zaboravih, najbitnije je da ima 5 godina gare, ne? Kao da će ljudi objesiti garantni list na zid i to gledati.

 Prvo, dajem kolegama forumašima preporuke jer malo znam otići po dućkasima i poviriti malo ponude TV-a, ne žele svi polovan TV kao šta sam i gore naveo, uvijek su tu i noviji TV-ovi sa dobrim prikazom slike, npr. LED-ovi sa QLED matricom.

Drugo, nije da hvalim LG-eve plazme niti smatram da one imaju najbolje panele, čak i deda od 80 g. koji prodaje robu na tržnici zna da su Pio, Pany, čak i Sammy bili carevi tehnologije. Uz tu famoznu staru krntiju od plazma TV-a imam i jednog Phillipsa 50" u dnevnoj sobi, kupljen prije 3 g., jel te zanima da li se on može nositi s plazmom?

Treće, dobro je uvijek imati petogodišnju garu zato jer ako ti TV rikne nakon par godina korištenja, može se popraviti ili zamijeniti za novi bez ikakvih problema.

 

Nadam se da sam te nešto i naučio danas. Kako se kaže, full stop za sve ovo.

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2024 16:09 (Vavoom).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zgmarkozg kaže...

Pozdrav svima, može preporuka za tv 85" DO cca 2000 €  + soundbar cca 400€?

 

Gledao sam ovo iz razloga jer je prihvatljiva cijena, a i soundbar je na popustu u kombinaciji:

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-85-samsung-qled-85q60c.html

 

Da li je nužno uzeti soundbar sa satelitima ili je dovoljno i bez? 

 

edit: od zida do kauća 4m.

 

mozda ovo:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE85Q80B_plus_HW_Q700C/

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...

Nadam se da sam te nešto i naučio danas. Kako se kaže, full stop za sve ovo.

 

 Teško da itko može naučiti nešto od tebe, barem što se tv-a tiče...

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, u obzir dolazi tv 75" ili 85" buđet bi bio max do 1500e

 

Razmišljam o ova dva modela:

 

TCL 85C735 (elipso.hr) ili LG QNED TV 75QNED863RE.AEU UHD Smart | Altirand

 

šta mislite o ovim modelima, imste li prijedlog za neki drugi?

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oo7 kaže...

Pozdrav, u obzir dolazi tv 75" ili 85" buđet bi bio max do 1500e

 

Razmišljam o ova dva modela:

 

TCL 85C735 (elipso.hr) ili LG QNED TV 75QNED863RE.AEU UHD Smart | Altirand

 

šta mislite o ovim modelima, imste li prijedlog za neki drugi?

 A zašto ne bi neki OLED uzeo za te pare? Pretpostavljam da ti je dijagonala bitnija od kvalitete slike.

Šta se mene tiče, uzmi C735, veći, ima bolje specke, unutra VA panel sa QLED matricom a mislim da možeš i produljiti garanciju. Kod LG 863 je jedina prednost normalno TV postolje i Magic Remote, ali ne znam da li ti to išta i znači.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebam TV, a stvarno ne prstim tehnologiju takve vrste. Udaljenost sa koje se gleda bila bi otprilike 2.5 metra pa mi je nekakav maksimum 65". Ako vjerujete da treba manji ekran od toga, može i manji.

 

Ja bih gledao filmove i serije na njemu, žena je na nintendu pa bi voljela odigrati Zeldu itd. na vecem ekranu. OLED ne bih zbog potencijalnog burn-ina, ali bitna mi je kvaliteta slike i zvuka. Postolje je nebitno jer bih TV postavio na zid - pretpostavljam da su svi danasnji modeli VESA compliant.

 

Budzet je oko 1300 eura. Hvala.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
oo7 kaže...

Pozdrav, u obzir dolazi tv 75" ili 85" buđet bi bio max do 1500e

 

Razmišljam o ova dva modela:

 

TCL 85C735 (elipso.hr) ili LG QNED TV 75QNED863RE.AEU UHD Smart | Altirand

 

šta mislite o ovim modelima, imste li prijedlog za neki drugi?

 A zašto ne bi neki OLED uzeo za te pare? Pretpostavljam da ti je dijagonala bitnija od kvalitete slike.

Šta se mene tiče, uzmi C735, veći, ima bolje specke, unutra VA panel sa QLED matricom a mislim da možeš i produljiti garanciju. Kod LG 863 je jedina prednost normalno TV postolje i Magic Remote, ali ne znam da li ti to išta i znači.

koje ti specke to gledas? lg ima Fald, miniled, vecu svijetlinu, dakle bolji ekran i bolji zvuk

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pavlovs_dog kaže...

Trebam TV, a stvarno ne prstim tehnologiju takve vrste. Udaljenost sa koje se gleda bila bi otprilike 2.5 metra pa mi je nekakav maksimum 65". Ako vjerujete da treba manji ekran od toga, može i manji.

 

Ja bih gledao filmove i serije na njemu, žena je na nintendu pa bi voljela odigrati Zeldu itd. na vecem ekranu. OLED ne bih zbog potencijalnog burn-ina, ali bitna mi je kvaliteta slike i zvuka. Postolje je nebitno jer bih TV postavio na zid - pretpostavljam da su svi danasnji modeli VESA compliant.

 

Budzet je oko 1300 eura. Hvala.

https://www.nabava.net/televizori/philips-the-one-65pus8807-12-televizor-cijena-65-165-cm-led-ultra-hd-224505491  - 65" - 120 hz

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-65pus8118-12-televizor-cijena-65-165-cm-led-ultra-hd-457434161 - 65" - 60 hz

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-the-one-55pus8818-12-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-457046081 - 55" - 120 hz

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-the-one-55pus8558-12-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-472718081 - 55" - 60 hz

 

Ja u spavačoj imam Philips 55" 4k 120 hz , ips ekran, 2 i pol metra udaljenost, veličina čist ok. A u dnevnoj mi je Philips 65" i malkice mi je prevelik sa 2 metra udaljenosti, bar meni. Philips televizori imaju i Ambilight, što pridodaje atmosferi dok se nešto igra ili gleda film, ako je zanimljivo naravno. Što se tiče zvuka nijedan tv nemože pružit kvalitetu zvuka kao npr zvučnici 2.1 ili 5.1 surround, za 20-30 eura imaš bolji zvuk nego na tv'u.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 18:01 (OnTime).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pavlovs_dog kaže...

Trebam TV, a stvarno ne prstim tehnologiju takve vrste. Udaljenost sa koje se gleda bila bi otprilike 2.5 metra pa mi je nekakav maksimum 65". Ako vjerujete da treba manji ekran od toga, može i manji.

 

Ja bih gledao filmove i serije na njemu, žena je na nintendu pa bi voljela odigrati Zeldu itd. na vecem ekranu. OLED ne bih zbog potencijalnog burn-ina, ali bitna mi je kvaliteta slike i zvuka. Postolje je nebitno jer bih TV postavio na zid - pretpostavljam da su svi danasnji modeli VESA compliant.

 

Budzet je oko 1300 eura. Hvala.

 Gledaj mini led od Samsunga,TCL ili Hisense ili FALD  od Sony. Što se tiče veličine ja sam na sličnoj udaljenosti i imam 55, što je meni premalo, ja bi 65, dok je mojoj ženi i 55 preveliki što je čudno, pa si ti misli.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ibojanic kaže...
Vavoom kaže...
oo7 kaže...

Pozdrav, u obzir dolazi tv 75" ili 85" buđet bi bio max do 1500e

 

Razmišljam o ova dva modela:

 

TCL 85C735 (elipso.hr) ili LG QNED TV 75QNED863RE.AEU UHD Smart | Altirand

 

šta mislite o ovim modelima, imste li prijedlog za neki drugi?

 A zašto ne bi neki OLED uzeo za te pare? Pretpostavljam da ti je dijagonala bitnija od kvalitete slike.

Šta se mene tiče, uzmi C735, veći, ima bolje specke, unutra VA panel sa QLED matricom a mislim da možeš i produljiti garanciju. Kod LG 863 je jedina prednost normalno TV postolje i Magic Remote, ali ne znam da li ti to išta i znači.

koje ti specke to gledas? lg ima Fald, miniled, vecu svijetlinu, dakle bolji ekran i bolji zvuk

Koja bi bila onda razlika u slici i zvuku?. Isplati li se na uštrb velićine izabrati 75" zbog kvalitete?

OLED mi je preskup a stalak mi nije previše bitan jer ide na zid

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Forumaši, kakva je situacija s prodajom rabljenih OLED TV-a?
Konkretno - imam C1 koji je još 2.5 godine pod jamstvom. Fantastičan TV, stvarno ga nemam razloga mijenjati.
Ali si nešto kalkuliram, zbog prirode OLEDa, vjerujem da će ga biti lakše prodati s jamstvom, nego bez njega?
Ne pratim tržište TV-a, tu i tamo bacim oko u ovu temu, ali od kad sam došao po preporuku i kupio C1 stvarno ne mislim o drugom.

Pošto je vani C3, dali će uskoro C4? Koje će značajne promjene biti s C4 i kolika je uopće isplativost prelazak s C1?

Ovo me samo zanima u teoriji, ne planiram definitivno još godinu dana prodavati C1 (da ne krenu poruke/ponude).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pavlovs_dog kaže...

Trebam TV, a stvarno ne prstim tehnologiju takve vrste. Udaljenost sa koje se gleda bila bi otprilike 2.5 metra pa mi je nekakav maksimum 65". Ako vjerujete da treba manji ekran od toga, može i manji.

 

Ja bih gledao filmove i serije na njemu, žena je na nintendu pa bi voljela odigrati Zeldu itd. na vecem ekranu. OLED ne bih zbog potencijalnog burn-ina, ali bitna mi je kvaliteta slike i zvuka. Postolje je nebitno jer bih TV postavio na zid - pretpostavljam da su svi danasnji modeli VESA compliant.

 

Budzet je oko 1300 eura. Hvala.

 Sony 65X85L za 1200 eura. Fino zaokružen mid range TV.

FALD tehnologija + Sony processing je dobitna formula za odličnu sliku.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Forumaši, kakva je situacija s prodajom rabljenih OLED TV-a?
Konkretno - imam C1 koji je još 2.5 godine pod jamstvom. Fantastičan TV, stvarno ga nemam razloga mijenjati.
Ali si nešto kalkuliram, zbog prirode OLEDa, vjerujem da će ga biti lakše prodati s jamstvom, nego bez njega?
Ne pratim tržište TV-a, tu i tamo bacim oko u ovu temu, ali od kad sam došao po preporuku i kupio C1 stvarno ne mislim o drugom.

Pošto je vani C3, dali će uskoro C4? Koje će značajne promjene biti s C4 i kolika je uopće isplativost prelazak s C1?

Ovo me samo zanima u teoriji, ne planiram definitivno još godinu dana prodavati C1 (da ne krenu poruke/ponude).

 prelazak s c serije na drugu c seriju je potpuno besmislen osim ako ti ne treba neki feature koji su dodali na zadnju generaciju, ali što se same slike tice neces dobit nista primjetno.

Sa C serije ima jedino smisla ići na G seriju ili na QDOLED  ako hoćeš pomak u slici

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Forumaši, kakva je situacija s prodajom rabljenih OLED TV-a?
Konkretno - imam C1 koji je još 2.5 godine pod jamstvom. Vjerujem da će ga biti lakše prodati s jamstvom, nego bez njega? Koje će značajne promjene biti s C4 i kolika je uopće isplativost prelazak s C1?

Ovo me samo zanima u teoriji, ne planiram definitivno još godinu dana prodavati C1 (da ne krenu poruke/ponude).

Imam C2 s još 4 i po godine jamstva, ne planiram prelazak jer je TV bomba. Za 3-4 godine ga prodam negdje u familiji za ništ' love i kupim novi ako specifikacije budu bolje nego trenutne. Tako isto s Asus G17 laptopom, pune 3 godine star imam još 2 godine garancije, ne planiram ga mijenjati jer je još uvijek zvijer.

LOL: Crobrother
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
Vavoom kaže...

Nadam se da sam te nešto i naučio danas. Kako se kaže, full stop za sve ovo.

 

 Teško da itko može naučiti nešto od tebe, barem što se tv-a tiče...

 Bravo.

Ali je baš dobro što se neke "nazovi stručnjake (Vavoom)" može staviti na ignoriranje. 

E tada forum izgleda puuuno bolje.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
StartasDado kaže...

Obožavam ovakve komentare, naučim dovoljno za 2 života. 

 

Koji onda preporučaš TV od 65 incha? Da recimo sad imaš 1200 eura u džepu i da trebaš TV 65 incha za TV, Netflix, iptv koji bi sad evo po ovim cijenama i popustima uzeo? 

 

Taj koji napišeš ću vjerojatno uzeti, kupljen sam ovim opisom za plazme.

 

Isprike na kasnom odgovoru, ne visim baš vikendom ovdje.

 

Mišljenja sam kako je odabir TVa jako subjektivna stvar, budući da neki ljudi preferiraju naglašene boje kod prikaza slike, neki preferiraju više neutralne boje pa onda je nekima apsolutni prioritet najdublji mogući prikaz crne...itd.

Ali kad već pitaš, za te novce bi ja definitivno uzeo Sony 65X85L, kao što su već i neki kolege ovdje drugima preporučili.

 

E sad, zašto baš Sony? Na stranu to što sam osobno spiskao 3k+ eura na Sony TV, mišljenja sam kako upravo Sony ima apsolutno najbolji i najprirodniji prikaz slike. Dodaj k tome još vrhunski upscaling. X85L je FALD LED, VA panel, 120Hz, max brightness mu je blizu 800 cd/m2, što je po meni, onak, granica za HDR sadržaj. Idealno bi bilo 1000+ cd/m2, ali ovo je dovoljno blizu za pristojni prikaz HDR sadržaja. Ostalo, crna boja mu možda nije najdublja moguća, ali ono što je po meni bitnije, kod prikaza crne boje ne ždere detalje. Isto tako, brightness nije previsok tako da, opet, neće pojesti detalje koji se nalaze blizu izvora svijetla na slici. Takve stvari se često događaju kod npr. TCL televizora koji se vole dičiti suludim brightnessom i dubokim crnim bojama. TCL ima jako čestih problema sa black crushom, a isto tako, zbog pretjeranog brightnessa, zna pojesti detalje koji se nalaze blizu izvora svijetla na slici, npr. ako imaš na slici reflektor ili neki sličan izvor svijetla, događa se light bleed. Osobno, ne sviđaju mi se prezasićene boje na TCLu, Hisensu i sličnima. Ali to je moja preferencija, više volim prirodni prikaz boja.

 

Sve u svemu, mislim da ćeš biti prezadovoljan ako se odlučiš za Sony. Dodatni plus je to što je out-of-the-box odlično kalibriran i zahtjeva minimalna podešavanja modova slike.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
millo kaže...
tiki kaže...
Vavoom kaže...

Nadam se da sam te nešto i naučio danas. Kako se kaže, full stop za sve ovo.

 

 Teško da itko može naučiti nešto od tebe, barem što se tv-a tiče...

 Bravo.

Ali je baš dobro što se neke "nazovi stručnjake (Vavoom)" može staviti na ignoriranje. 

E tada forum izgleda puuuno bolje.

 

Zapravo, i naučio sam nešto korisno. Ignorirati likove koji misle da su TV stručnjaci zato jer prepisuju sa DisplaySpecifications, bauljauju po Pevexu i deru se kak je najbitnija stvar kod TVa 5 godina garancije. Najgora stvar koja se može napraviti kod odabira TVa jest upravo birati TV u izložbenom prostoru zato jer su uvijek namješteni na Vivid postavke, što znači da se sve okrenuto na 11. Malo tko će doma imati tak namješten TV. A 5 godina garancije je možda i bitno ako netko kupuje kineske krševe koji graniče sa škartom. Poznata je činjenica da kinezi jako slabo rade QA, ako uopće i rade. Onda imaš ruski rulet sa tim u kakvom stanju će biti panel. Sony/Samsung/LG nemaju takvih problema. Jedino gdje takva garancija ima smisla jest kod OLED panela, radi eventualnog burn-ina, ako se uopće i dogodi.

 

Ma ono, koliko je hvalio plazme, čovjek bi pomislio da doma čuva nekakav Panasonic VT ili ZT, kad ono LG iz 2006. U jednom postu kaže kak je LG proizvodio najbolje PDP displaye, a već u drugom kaže kak su to bili Pioneer i Panasonic. Doma gleda 50" mid range Philips...ma tko tu koga zajebava?

A savjeti su mu ono...kao da ih daje Šešelju.

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SilverSurfer kaže...
millo kaže...
tiki kaže...
Vavoom kaže...

Nadam se da sam te nešto i naučio danas. Kako se kaže, full stop za sve ovo.

 

 Teško da itko može naučiti nešto od tebe, barem što se tv-a tiče...

 Bravo.

Ali je baš dobro što se neke "nazovi stručnjake (Vavoom)" može staviti na ignoriranje. 

E tada forum izgleda puuuno bolje.

 

Zapravo, i naučio sam nešto korisno. Ignorirati likove koji misle da su TV stručnjaci zato jer prepisuju sa DisplaySpecifications, bauljauju po Pevexu i deru se kak je najbitnija stvar kod TVa 5 godina garancije. Najgora stvar koja se može napraviti kod odabira TVa jest upravo birati TV u izložbenom prostoru zato jer su uvijek namješteni na Vivid postavke, što znači da se sve okrenuto na 11. Malo tko će doma imati tak namješten TV. A 5 godina garancije je možda i bitno ako netko kupuje kineske krševe koji graniče sa škartom. Poznata je činjenica da kinezi jako slabo rade QA, ako uopće i rade. Onda imaš ruski rulet sa tim u kakvom stanju će biti panel. Sony/Samsung/LG nemaju takvih problema. Jedino gdje takva garancija ima smisla jest kod OLED panela, radi eventualnog burn-ina, ako se uopće i dogodi.

 

Ma ono, koliko je hvalio plazme, čovjek bi pomislio da doma čuva nekakav Panasonic VT ili ZT, kad ono LG iz 2006. U jednom postu kaže kak je LG proizvodio najbolje PDP displaye, a već u drugom kaže kak su to bili Pioneer i Panasonic. Doma gleda 50" mid range Philips...ma tko tu koga zajebava?

A savjeti su mu ono...kao da ih daje Šešelju.

 Činiš mi se kao OK lik koji nešto zna o TV-ima, ali ovo je u potpunosti krivo. Pročitaj/pogledaj si malo koliko problema ljudi imaju sa navedenom trojkom, SONY najmanje jer se najmanje prodaje.

Osobno su mi 2 Samsunga riknula doslovno nakon šta je garancija istekla od 2 god.

 

Dok ljudi ne shvate da se paneli prooizvode na istom mjestu većinom od istog proizvođača će misliti ovo što i ti.

Uostalom TCL proizvodi LCD panele za gore navedene ako nisi bio upućen...

 

Danas kupit TV koji nema 5 godine garancije, za par soma eura, moraš biti stvarno lud, bio to TCL, SONY, LG il XY.

Uostalom,većina i nudi 5 godina garancije uvijek kroz neku akciju, a oni koji ne nude su klošari koji igraju na brand.

 

Da ne bi bilo da uspoređujem TCL sa "svetom" trojkom, samo navodim činjenice.

2 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Iskreno, koji god TV mi netko preporuči, ja osobno u nijednom slučaju ne bi uzeo bez 5 godina garancije.. I da je ne znam kakav, ja se osjećam bar sigurnije tih 5 godina. 

 

Ja sam dugo imao LG i bio sam prezadovoljan i trajao bi još da ga nismo "majstori" stari i ja išli rastavit jer su se diode odljepile, pa kod sastavljanja smo nešto valjda sjebali jer se nakon što se slika super vratila, pojavila zelena okomita dijagonala. 

 

TV je radio 24/7 tako da nakon 7 godina po meni je on odradio svoje. 

 

A sad, 5 godina garancije, treba ili ne treba, po meni svakako ako treba i dat tih 100 eura više, bar ćeš mirno spavati.. 

 

p.s. Silver - uzimam Sony vjerojatno onda, kupio si me a on je i bio jedna od opcija. 

 

Pozdrav

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...

 

Činiš mi se kao OK lik koji nešto zna o TV-ima, ali ovo je u potpunosti krivo. Pročitaj/pogledaj si malo koliko problema ljudi imaju sa navedenom trojkom, SONY najmanje jer se najmanje prodaje.

Osobno su mi 2 Samsunga riknula doslovno nakon šta je garancija istekla od 2 god.

 

Dok ljudi ne shvate da se paneli prooizvode na istom mjestu većinom od istog proizvođača će misliti ovo što i ti.

Uostalom TCL proizvodi LCD panele za gore navedene ako nisi bio upućen...

 

Danas kupit TV koji nema 5 godine garancije, za par soma eura, moraš biti stvarno lud, bio to TCL, SONY, LG il XY.

Uostalom,većina i nudi 5 godina garancije uvijek kroz neku akciju, a oni koji ne nude su klošari koji igraju na brand.

 

Da ne bi bilo da uspoređujem TCL sa "svetom" trojkom, samo navodim činjenice.

 

Sony se najmanje prodaje zato jer je najskuplji. Jednostavno. Hrpa ljudi ne želi izdvojiti sad neki preveliki iznos za TV jer im služi za onak, IPTV, streaming servise, tu i tamo PS5. Za takve stvari je dovoljan i neki mid-range do 700-800€. Iskreno, nisam neki preveliki ljubitelj Samsunga, osobno sam imao situaciju gdje je cura kupila Samsung TV i pojavilo se nekoliko mrtvih piksela u prvih mjesec dana korištenja. Nažalost, izvan tzv. svete trojke baš i nemamo nekog prevelikog izbora. Posebno zadnjih nekoliko godina otkad je Panasonic odustao od LED tehnologije i fokusirao se isključivo na OLED. Današnji Panasonic LED TVi su prepakirana turska žalost, kad se sjetim kaj je ta firma prije izbacivala.

 

Sad, paneli. To da se proizvode na istom mjestu itekako stoji i znam da TCL proizvodi valjda 90% današnjih LCD panela. Ali ogromna razlika je u tome za koga ih proizvode jer nisu svi paneli jednaki. Sony od njih kupuje apsolutno najbolje panele, dok TCL u svoje TVe ugrađuje, ajmo reći, ne tako kvalitetne panele. Nađe se tu i škarta koji, eto, nije prošao QA od naručitelja pa šteta baciti. Iako, tu puno znači to što Sony zna složiti vrhunski image processing i kinezi za njima po tom pitanju kasne nekoliko godina. Činjenica da TCL i Hisense imaju drukčije modele za US i EU tržište baš i ne pomaže. Ispada kao da je EU manje bitno tržište. Još imaju očajni QA pa imaš lutriju sa panelima. Ovo je čisto osobna preferenca, ali u kineske proizvođače TVa nikad nisam imao previše povjerenja.

 

Recimo to ovako, da, garancija je bitna stvar, ali da, hipotetički, imaš situaciju gdje možeš kupiti baš vrhunski TV koji u tom trenutku ne nudi 5 godina garancije i imaš lošiji TV koji nudi 5 godina. Opet, osobna preferenca, ali nikada ne bi kupovao nešto lošije što mi potpuno ne odgovara samo zato jer, eto, nude 5 godina garancije.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon što sam oko Božića odustao od kupnje novog TV-a, sada ga definitivno uzimam. Ovaj model mi je najuži izbor, košta cca 950 eura. Ne planiram dati više od toga. Ako netko predlaže alternativu, rado ću poslušati (daleko sam od eksperta za TV).
https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-philips-65pus8818-android-ambilight.html

Uzet ću TV u sljedećih nekoliko dana.

P.S. Htio sam originalno uzeti ovaj: https://www.centar-tehnike.hr/tv-led-tcl-65p735-proizvod-25156/

Međutim, na nekom forumu sam naletio na info da ima jako loš wifi prijemnik. S obzirom da TV planiram tako spojiti na net (receiver mi nije lako dostupan), odustao sam od tog TCL-a.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

što ti znači "loš wifi prijamnik" ? loš signal? nema 5ghz?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nema 5 Ghz, koliko sam shvatio.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SilverSurfer kaže...
Ali ogromna razlika je u tome za koga ih proizvode jer nisu svi paneli jednaki. Sony od njih kupuje apsolutno najbolje panele, dok TCL u svoje TVe ugrađuje, ajmo reći, ne tako kvalitetne panele. Nađe se tu i škarta koji, eto, nije prošao QA od naručitelja pa šteta baciti. Iako, tu puno znači to što Sony zna složiti vrhunski image processing i kinezi za njima po tom pitanju kasne nekoliko godina. Činjenica da TCL i Hisense imaju drukčije modele za US i EU tržište baš i ne pomaže. Ispada kao da je EU manje bitno tržište. Još imaju očajni QA pa imaš lutriju sa panelima. Ovo je čisto osobna preferenca, ali u kineske proizvođače TVa nikad nisam imao previše povjerenja.

 Tako je, nisu ni svi paneli jednaki. A onda idemo dalje - proizvođači ne kupuju cijele panele od par navedenih proizvođača, već kupuju najčešće samo open cell modul ilitiga matricu ekrana - u principu najbitniji i najskuplji dio, ali i ostatak panela ovisi kakvu će nešto sliku imati. Evo prikaz sa najpopularnijim proizvođačima i slika kako sama matrica izgleda:

 

https://86fc143ea4dbf980.en.made-in-china.com/product/DEKYuASPsQUZ/China-LCD-Display-Panel-Csot-St54161d11-3-for-Sony-TV-Replacement-Screen.html

 

Dakle, najbitniji dio panela zadužen za sliku. Ali i sam panel ima neki "kostur" odnosno kućište, led diode, filtere itd. Tu također ima puno prostora za zajebat stvari. Ako sam kostur nije dovoljno čvrst, filteri se izvitopere i onda se dobiva backlight bleed, mura i slični divni efekti. Ledice mogu biti na velikom komadu aluminija na kojem će se moći propisno hladiti, a i tu se može uštedjeti pa im se skrati životni vijek. Može ih biti više, može ih biti manje. Mogu proizvesti više svjetline, a mogu i manje. A onda možeš do svake ledice ili do svake grupe ledica posebno dovući napajanje pa pojačavati i smanjivati intenzitet svjetla i tako dobiti - FALD. A za dobar FALD efekt i led driver i image procesor moraju jako dobro surađivati...

 

Tu su razlike između high end i mid range i low end brandova...

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SilverSurfer kaže...

 

Recimo to ovako, da, garancija je bitna stvar, ali da, hipotetički, imaš situaciju gdje možeš kupiti baš vrhunski TV koji u tom trenutku ne nudi 5 godina garancije i imaš lošiji TV koji nudi 5 godina. Opet, osobna preferenca, ali nikada ne bi kupovao nešto lošije što mi potpuno ne odgovara samo zato jer, eto, nude 5 godina garancije.

 I can confirm za ovo, uvijek kada kupujem ili tražim TV za nekog, gledam kvalitetu slike, specke, ponekad cijenu kada netko ima ograničen budžet te garanciju kao zadnje, a većina ljudi u Lijepoj Našoj gleda samo 3 stvari: cijenu, dijagonalu i garanciju kao itekako bitnu stvar; boli ih tuki za audio formate, verzija HDMI portova, refresh, vrstu panela i slične performanse koje mi ovdje uzimamo pri kupnji jer ih to ni ne zanima, jer kao šta si i sam naveo 90% će im služiti za gledanje TV-a, 50% za streaming, ostalo veoma malo.

 

P.S. opet me krivo shvaćaš, gdje sam ja napisao da su LG-eve plazme bile najbolje?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2024 17:05 (Vavoom).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marko_244 kaže...

Nema 5 Ghz, koliko sam shvatio.

 

iz specifikacija s linka kojeg si stavio

wifi - 802.11 a/b/g/n/ac

 

dok na stranici proizvođača također uredno u specifikacijama navode 2.4 i 5ghz wifi

 

 

ps:

meni moj c835 na 5ghz (ac) daje cca 250-260mbps, to je valjda skroz dovoljno (s obzirom da je prek kabla max 100mbps)

više ti ni ne treba od toga

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2024 17:48 (60nine).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeo bih za treći TV u kući neki 43" ili 50" Android TV.

Mislio sam uzeti TCL C645, ali me ohladilo taj nedostatak 4K/120 Hz i lokalnog dimminga.

Jel' ima nešto u toj klasi, da je što jeftiniji (osim TCL-a c735 i c805 koji su već dosta skuplji)?

Ima li neki Philips možda? Sony je pretpostavljam već dosta skup sa tim speckama?

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2024 19:46 (DeniZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DeniZg kaže...

Uzeo bih za treći TV u kući neki 43" ili 50" Android TV.

Mislio sam uzeti TCL C645, ali me ohladilo taj nedostatak 4K/120 Hz i lokalnog dimminga.

Jel' ima nešto u toj klasi, da je što jeftiniji (osim TCL-a c735 i c805 koji su već dosta skuplji)?

 

 Mislim da ne, za 120Hz refresha moraš ipak koju kintu više; vidi se da si el cheapo kako bi rekli. Ako misliš gameat na njemu (vjerovatno i zbog toga tražiš 120Hz) uzmi neki dobar gaming monitor i vozi...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice