Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.781.811
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji SSD?

Daj ne pričaj gluposti gorštak, idi na kingstonovu stranicu a ne što ti google prvo izbaci. I u Linksu, ADMu je pod istom šifrom ili oni prodaju kineske kopije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
honor8 kaže...
, a osobno imam UV400 240gb i mogu reć da je disk smeće u odnosu na X400 256GB kojeg imam u drugom računalu, te ga svakako ne bih ga preporučio kao kupnju.

Totalno čudno radi, kao da lagano zapinje dok otvaraš i instaliraš složenije aplikacije, s

 

 Igrom slučaja sam kupio baš Kingstona UV400 240GB nakon krepavanja Samsunga EVO 840 sličnog kapaciteta. Nisam pokrenuo niti jedan test brzine, niti me to zanima. Samsung mi je radio sigurno barem 3 godine, koliko mu je trajalo jamstvo, a i ovaj Kingston ima 3 godine jamstva, pa se nadam da će izdržati barem toliko. A nakon toga će se sve ionako opet promijeniti. Tako da se ja ne opterećujem sintetičkim testovima.

 

Usput, meni UV400 radi izvrsno. Nemam nikakvih zastajkivanja.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2017 21:15 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Gorstak79 kaže...

mislim da ti je netko podvalio kineza pod kingston...kingston ima oznaku uv400, tvoj je suv400, koji je, koliko vidin na guglu, neka kopija...

 

 

Koji si ti Bog. 

Ako me neko može nasmijat to si onda ti sa svojim izjavama.

Onaj video o skoku kroz prozor je vrh. Zalio sam se sokom dok sam to gledo.

Ovaj kingston je kupljen u futuri.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
ridealong kaže...

 

Usput, meni UV400 radi izvrsno. Nemam nikakvih zastajkivanja.

 

Možda ja fantaziram.

Tamo gdje je X400 256GB je i7 a ovdje pentač g4560.

Meni već dugo vremena stoji 97% remaining life, a komp skoro da i ne gasim jer seedam dan noć torrente.

Gdje držiš ti tog svog kad mu je temp 36C ? 

Planirao sam prodat njega za cca 450kn i nadomirit za samsung EVO 850 al neda mi se drkat windowse iznova.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2017 21:23 (honor8).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
honor8 kaže...
ridealong kaže...

 

Usput, meni UV400 radi izvrsno. Nemam nikakvih zastajkivanja.

 

Možda ja fantaziram.

Tamo gdje je X400 256GB je i7 a ovdje pentač g4560.

 Ti znaš bolje od mene kako ti se ponaša PC. Nemam problema s SSD-om. Ako što primijetim, napisat ću.

 

P.S. Sve je to potrošna roba.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2017 21:20 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Koji SSD?

je, pise suv, prilazem screenie...onda coek ima neki malver vjerojatno

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
honor8 kaže...

 

Gdje držiš ti tog svog kad mu je temp 36C ? 

Planirao sam prodat njega za cca 450kn i nadomirit za samsung EVO 850 al neda mi se drkat windowse iznova.

 

 

 

 Držim ga u konzoli ispod HDD-a. Bočna stranica kučišta PC-a je mrežasta, pa se tu lufta. :-)

 

Nakon što sam naprasno izgubio Samsung EVO 840, nekako mi se smanjilo povjerenje u tog proizvođača. Ni meni se ne da postavljat Windowse i sve ostalo ispočetka. Nekada sam to mogao raditi 5 puta dnevno, sada mi se to radi jednom u 2-3 godine. Da mi nije krepao SSD, ne bih ništa ni dirao.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 0:31 (ridealong).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
honor8 kaže...

Planirao sam prodat njega za cca 450kn i nadomirit za samsung EVO 850 al neda mi se drkat windowse iznova.

 

 

 

 Ako nemaš nekog smeća kojeg bi se htio rješiti u Windowsima onda lagano kloniraš Windows particiju i staviš ju na novi SSD

Potpisujem
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 3:27 (Fixcar).
16 godina
offline
Re: Koji SSD?

Pregledao sam par zadnjih stranica threada i nisam mogao zaključiti koji je best buy M.2. 250 GB?

Treba frendu za novi laptop, a Samsung 960 EVO  mu je preskup.

Jel' ima negdje vani na nekom shopu povoljnije?

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Fixcar kaže...
honor8 kaže...

Planirao sam prodat njega za cca 450kn i nadomirit za samsung EVO 850 al neda mi se drkat windowse iznova.

 

 

 

 Ako nemaš nekog smeća kojeg bi se htio rješiti u Windowsima onda lagano kloniraš Windows particiju i staviš ju na novi SSD

 Mi koji ne diramo windowse godinama nakupimo raznog smeća. Klonirao sam ja HDD na SSD u laptopu bez ikakvog problema, ali windowsi su bili u tip top stanju.

16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Erda kaže...

Pregledao sam par zadnjih stranica threada i nisam mogao zaključiti koji je best buy M.2. 250 GB?

Treba frendu za novi laptop, a Samsung 960 EVO  mu je preskup.

Jel' ima negdje vani na nekom shopu povoljnije?

 Pa ni nemas nista jeftinije od toga, to je cca 800-850kn a tako se i krecu m.2 ssd od 250gb 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Erda kaže...

Pregledao sam par zadnjih stranica threada i nisam mogao zaključiti koji je best buy M.2. 250 GB?

Treba frendu za novi laptop, a Samsung 960 EVO  mu je preskup.

Jel' ima negdje vani na nekom shopu povoljnije?

 Koji laptop ima ako prima m2 sata onda ovo svakako best buy

 

https://www.links.hr/hr/ssd-256-0-gb-intel-series-545s-ssdsckkw256g8x1-m-2-3d-tlc-maks-do-550-500-mb-s-051400534?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

960 evo ti ima 3 god jamstvo tak da nije neki buy a razlike u svakodnevnom radu su nepostojece. Za dvije tri godine ce ionako pcie4.0 tak da ce svi ovi biti pregazeni sto sad placas skupo nvme. 

16 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

960 evo ti ima 3 god jamstvo tak da nije neki buy a razlike u svakodnevnom radu su nepostojece.

 Da, Intel ima bolje jamstvo, jeftiniji je, ali je sporiji (bar na papiru) spram Samsunga koji je nvme.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

da na papiru je

 

pogledaj hard report video od 30minute nadalje gdje davor prica kako je presao sa sata ssda na nvme kolika mu je razlika u realnom radu..

https://www.bug.hr/tv/razer-ima-zvjerski-mobitel-a-nvidia-kolekcionarski-titan-x-1319

 

pitanje si moras sam postavit sto ces sve radit na kompu da uspijes dobit tu prividnu razliku ako je uopce uocis tih sec dvije razlike

16 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

da na papiru je

 

pogledaj hard report video od 30minute nadalje gdje davor prica kako je presao sa sata ssda na nvme kolika mu je razlika u realnom radu..

https://www.bug.hr/tv/razer-ima-zvjerski-mobitel-a-nvidia-kolekcionarski-titan-x-1319

 

pitanje si moras sam postavit sto ces sve radit na kompu da uspijes dobit tu prividnu razliku ako je uopce uocis tih sec dvije razlike

Komp će služiti za svakodnevni rad, ništa specijalno.

Onda je bolje za tu razliku uz nadodavanje od cca 300kn uzeti još 8GB rama.

6 godina
protjeran
offline
Koji SSD?

https://www.nabava.net/search.php?q=pny+ssd+240

 

izgleda da je ovo amerikanac

 

http://www.pny.com/company/about-pny/our-story

 

PNY is proud to have products assembled in the USA. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 20:28 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav, 

još uvijek sam na HDD-u i volio bih ovoga božića to promijeniti :D. Želio bih kupiti jeftini SSD od 250Gb pa ako znate da negdje ima ili će biti akcija bio bih vam zahvalan (limitiran sam na Hr dućane). Čini mi se da ljudi ovdje ugl kupuju kvalitetnije Ssd-ove npr Samsung evo. Jel vrijedi dati po 200 kn više za takav ssd? Nisam ekspert, ali sam mišljenja da je razlika HDD - SSD toliko ogromna da su brzine između najjeftinijih i najskupljih SSD-a prosječnom korisniku koji tek ulazi u SSD svijet doslovno neprimjetne. Pretpostavljam da je velika stvar u garanciji i alatima prebacivanja Windowsa i još nekih sitnica pa bih volio da mi neki iskusniji korisnik kaže svoje mišljenje isplativosti kupovanja skupog SSD-a. Osobno planiram raditi clean instal winsa.

Hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 11:58 (The_TOM1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?

nema tu vidljiva razlike u brzini tokom rada na računalo, abrem ne neke razlike vrijedne pažnje. U pravu si, EVO se uz kvalitetu najviše preporučuje zbog 5 godine garancije naspram većine konkurencije koji nude samo 3 godine.

10 godina
offline
Koji SSD?

Suzio sam izbor na Intel 545s i Evo 850. Vidim da je cijena tu negdje pa me zanima sta da uzmem. Nemam neke velike zahtjeve,uglavnom samo za gaming. Sto mi predlazete?

Battlelog: Ratkapa16
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Gago4 kaže...

Suzio sam izbor na Intel 545s i Evo 850. Vidim da je cijena tu negdje pa me zanima sta da uzmem. Nemam neke velike zahtjeve,uglavnom samo za gaming. Sto mi predlazete?

 Što je Intel napokon izbacio novi SSD? Malo gledam recenzije, kažu da je nešto brži od 850, pitanje koliko se to realno uopće osjeti u praksi.

11 godina
online
Re: Koji SSD?
Paolo Maldini kaže...
Gago4 kaže...

Suzio sam izbor na Intel 545s i Evo 850. Vidim da je cijena tu negdje pa me zanima sta da uzmem. Nemam neke velike zahtjeve,uglavnom samo za gaming. Sto mi predlazete?

 Što je Intel napokon izbacio novi SSD? Malo gledam recenzije, kažu da je nešto brži od 850, pitanje koliko se to realno uopće osjeti u praksi.

 čini se da je nešto bolji - link

I was pleasantly surprised by the performance of the Intel 545S 512GB SSD. What initially looked to be just another client SSD turned in some very impressive figures in our test suite, beating out the Samsung 850 EVO in many tests and nearly surpassing Intel's own NVMe offerings in some of the others. It's not a flawless product, but the few issues we found occur only at the furthest workload extremes. Where the rubber meets the road, the Intel 545S looks to be among the best products out there, and the price isn't half bad either!

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

sad su manje vise svi krenuli na 64slojni tlc NAND

 

vec ima WD Blue 3D, sandisk ultra 3D prakticki identican sa WD, intel545s, mx500, samsung tek samo u T5 externom disku, toshiba XG5 nvme

14 godina
offline
Koji SSD?

Ekipa, je li netko naručivao ssd s ebaya u zadnje vrijeme?

Malo sam pokušavao istražiti i tu opciju, ali sve što sam pronalazio su postovi stari par godina i vjerujem da su se od tada stvari promjenile.

 

Našao sam par komada cca 250-300kn, obično 128GB što mi je dosta, ima izbora i 64 što mi je isto dosta. Znam da brzine nisu najbolje, ali vjerujem da su bolje od klasičnog HDD-a kojeg već imam. Cjenovno gledano, samo polovni kod nas mogu kupiti, a vjerujem da bih s polovnim bio u istoj situaciji kao i s novim s ebaya, pošto su novi ipak 400+. 

 

Eto, zanima me što vi mislite i kakav savjet možete udijeliti. Ne treba mi veliki kapacitet, ogromna brzina, ili nešto sasvim deseto. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji SSD?

Kupovinom na ebayu vjerojatno neces imati garanciju pa koliko god ga platio ako rikne novci otisli u vjetar, najjeftiniji od 120gb kod nas je 360kn a dobis s njime garanciju 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
360+poštarina do mene, + poštarina i do njih, i opet do mene u slučaju slanja na garanciju... i di me to dovodi? Dovodi me do toga da sam mogao kupiti nešto u svom gradu bolje/veće.
Optimizam je nedostatak iskustva.
9 godina
offline
Re: Koji SSD?
Izgleda da mi ssd na laptopu obesio kopačke o klin... Chkdsk javlja - Volume bitmap is incorrect, a to znači da bi mogao uskoro početi tražiti novi... Ima kakvih preporuka za ssd 128gb, trenutačno neki best buy?
Tek sad vidim da ima dedicirana ssd tema, jer sam prvo pitao u nadogradnji računala... Super da ima posebno i za ssd i da je živa koliko vidim :-)
 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?

Imas za 430kn SanDisk X400 128gb 60mj garancije klik

9 godina
offline
Koji SSD?

Treba mi low end ssd za sestrin laptop, čisto da zamjeni spori hdd. 

Ovaj https://www.centro.hr/patriot-ssd-burst-r560-w540-120gb-7mm-2-5.aspx

ili ovaj https://www.centro.hr/ssd-wd-green-2-5-120gb-sata-iii-6-gb-s.aspx

Hvala

0 patriot burst
3 wd green
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?

Post iznad tvog

11 godina
offline
Koji SSD?

Po meni ovaj sandisk što je ibme linkovi post iznad

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice