Od 01.01. online registracija iz.hr i .hr domena

poruka: 17
|
čitano: 4.270
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Od 01.01. online registracija iz.hr i .hr domena

Napokon! Od 1. siječnja 2012. započinje online registracija besplatnih .hr i .from.hr domena. Prema vijesti sa službene stranice  izgleda da napokon neće prolaziti tjedni dok se šalje dokumentacija, i masu živaca izgubiti samo da bi na primjer promijenili nameservere (kasnije je dodan online obrazac, ali u početku su to bile tantalove muke, i bezbroj pisama slati) 

Naišao sam na dobar komentar koji opisuje ovo: 10 godina prekasno

 

 

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
 
7 0 hvala 7
13 godina
neaktivan
offline
Od 01.01. online registracija iz.hr i .hr domena

Što to znači da sva ona dokumentacija koju su tražili ranije (recimo ako si pravna osoba) sada jednostavno neće biti potrebna? Ako će to značiti da će netko moći zakupiti bilo koju .hr domenu koja je slobodna, onda to neće valjat...

 

Baš me zanima koje regulative će biti vezane uz ovo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Od 01.01. online registracija iz.hr i .hr domena

Ma nevjerovatno stupidno je što su tražili onaj izvadak o firmi/obrtu/udruzi kad su odavno postojale online baze i mogli su sve automatski provjeriti. A još zanimljivije je da nisu priznali papire ako si im poslao sve poskenirano, a onda se dogodilo da su prilikom nove baze zabrljali sa svim podacima i tako to...

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Od 01.01. online registracija iz.hr i .hr domena

Netokracija javlja da je netko već registrirao facebook.hr :D 

http://www.Hedonist385.in
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od 01.01. online registracija iz.hr i .hr dome
Robi kaže...

Netokracija javlja da je netko već registrirao facebook.hr :D 

pa će proći isto kao i stari facebooksrbija.com, koji je sad fejsbuksrbija.com

 

http://www.fejsbuksrbija.com/facebook-kompanija-trazi-promenu-adrese-sajta-facebooksrbija-com/informacije/1785.html

Atomska bubamara | edomovina.blog.hr
15 godina
neaktivan
offline
Od 01.01. online registracija iz.hr i .hr domena

Besplatno samo za koga, za pravne osobe.. nema nista za fizicke... ili??? hm

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2011 17:54 (Makavelii).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Od 01.01. online registracija iz.hr i .hr dome

meni je zalosno da mi nemamo normalan whois server.

 

Treba se zalagati da se jako snize cijene hr domena i omoguci NEOGRANICENA registracija, bilo fizickim ili pravnim osobama.

16 godina
offline
Re: Od 01.01. online registracija iz.hr i .hr dome
Alesandro kaže...

meni je zalosno da mi nemamo normalan whois server.

 

Treba se zalagati da se jako snize cijene hr domena i omoguci NEOGRANICENA registracija, bilo fizickim ili pravnim osobama.

Nije žalosno, živimo u rh :) Ali ajde, meni osobno je ovo VELIKI napredak da više ne trebam slati/nositi papire u CARNet, kasne 10-tak godina, ali ajde bitno je da sam to doživio :P

Cijena hr domena je besramna i govori o tome da su nesposobni rješavati probleme već znaju samo nametnut cifru, pa tko ima para taj vlada, drugim riječima, normalne ljude (većinu) su zakinuli, a bogatima omogućili kupnju lijepih domena. Ali kao što rekoh, da se još jednom podsjetimo, živimo u rh gdje je PRAVda sve samo ne pravda.

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Od 01.01. online registracija iz.hr i .hr dome

Pravila se nisu promjenila, samo operativno kako se podnose zahtjevi.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Od 01.01. online registracija iz.hr i .hr dome
Alesandro kaže...

meni je zalosno da mi nemamo normalan whois server.

 

Treba se zalagati da se jako snize cijene hr domena i omoguci NEOGRANICENA registracija, bilo fizickim ili pravnim osobama.

 

Jesi li siguran?

 

bronco:~$ whois bug.hr -h whois.dns.hr

domain:    bug.hr
descr:     BUG d.o.o.
descr:     Ogrizovićeva 36A
descr:     10000 Zagreb
expires:   20121014
source:    DNSHR



12 godina
neaktivan
offline
Re: Od 01.01. online registracija iz.hr i .hr dome
zbuzanic kaže...

Nije žalosno, živimo u rh :) Ali ajde, meni osobno je ovo VELIKI napredak da više ne trebam slati/nositi papire u CARNet, kasne 10-tak godina, ali ajde bitno je da sam to doživio :P

Cijena hr domena je besramna i govori o tome da su nesposobni rješavati probleme već znaju samo nametnut cifru, pa tko ima para taj vlada, drugim riječima, normalne ljude (većinu) su zakinuli, a bogatima omogućili kupnju lijepih domena. Ali kao što rekoh, da se još jednom podsjetimo, živimo u rh gdje je PRAVda sve samo ne pravda.

 

Ne mogu se sloziti s tobom. Treba uzeti u obzir da u Hrvatskoj postoje besplatne domene, ako se ne varam po tome smo jedini u svijetu. A sad, ako zelis nesto posebno imati u imenu domene, onda to treba i platiti. A kad se usporedjuju cijene, onda treba uzeti u obzir slicne domene (dakle ccTLD), a ne genericke ili domena drzava koje su rasprodale svoje domene, a svakako u tu racunicu treba ukljuciti i besplatne domene. negjde sam procitao da je kod nas odnos besplatnih i naplatnih 88:12, sto nije uopce lose.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Od 01.01. online registracija iz.hr i .hr dome
BroncoBilly kaže...
zbuzanic kaže...

Nije žalosno, živimo u rh :) Ali ajde, meni osobno je ovo VELIKI napredak da više ne trebam slati/nositi papire u CARNet, kasne 10-tak godina, ali ajde bitno je da sam to doživio :P

Cijena hr domena je besramna i govori o tome da su nesposobni rješavati probleme već znaju samo nametnut cifru, pa tko ima para taj vlada, drugim riječima, normalne ljude (većinu) su zakinuli, a bogatima omogućili kupnju lijepih domena. Ali kao što rekoh, da se još jednom podsjetimo, živimo u rh gdje je PRAVda sve samo ne pravda.

 

Ne mogu se sloziti s tobom. Treba uzeti u obzir da u Hrvatskoj postoje besplatne domene, ako se ne varam po tome smo jedini u svijetu. A sad, ako zelis nesto posebno imati u imenu domene, onda to treba i platiti. A kad se usporedjuju cijene, onda treba uzeti u obzir slicne domene (dakle ccTLD), a ne genericke ili domena drzava koje su rasprodale svoje domene, a svakako u tu racunicu treba ukljuciti i besplatne domene. negjde sam procitao da je kod nas odnos besplatnih i naplatnih 88:12, sto nije uopce lose.

inače, postoje i besplatne domene co.cc, .nc.tr koje funkcioniraju slično kao i .iz.hr. Ali, dati 600kn za TLD je malo previše, recimo za .me ili .us ili nešto drugo što bolje zvuči mi se čini kao bolja opcija

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Od 01.01. online registracija iz.hr i .hr dome
kakapo kaže...

inače, postoje i besplatne domene co.cc, .nc.tr koje funkcioniraju slično kao i .iz.hr. Ali, dati 600kn za TLD je malo previše, recimo za .me ili .us ili nešto drugo što bolje zvuči mi se čini kao bolja opcija

 

Ne mozes usporedjivati domene tipa co.cc s TLD-om, a isto tako je po mne ne-fer usporedjivati .me domenu, koja je samo po definiciji ccTLD, a u stvari je Crna Gora raprodala svoju domenu.
Znam, komercijalno gledano - to je mozda opravdano, ali ako gledas na to kao na nacionalni resurs - onda to bas i nije OK.

14 godina
neaktivan
offline
Od 01.01. online registracija iz.hr i .hr domena

kako se ne mogu uspoređivati? pa i .co.cc i .iz.hr su isto poddomene koje su praktički isti vrag, jedina je razlika što .iz.hr mogu imati samo državljani RH. Uoustalom, i u Srbii/Republici srpskoj su imali sličnu akciju - isto je bio princip poddomene. A ovo za Crnu Goru - po meni je to super poslovni potez - zašto ne bi bili zaradili dodatne novce

 

EDIT - zapravo, ima bitna razlika između, co.cc i .iz.hr - prve su spamerske i google ih više ne indeksira

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2012 10:41 (kakapo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Od 01.01. online registracija iz.hr i .hr dome
kakapo kaže...

kako se ne mogu uspoređivati? pa i .co.cc i .iz.hr su isto poddomene koje su praktički isti vrag, jedina je razlika što .iz.hr mogu imati samo državljani RH. Uoustalom, i u Srbii/Republici srpskoj su imali sličnu akciju - isto je bio princip poddomene. A ovo za Crnu Goru - po meni je to super poslovni potez - zašto ne bi bili zaradili dodatne novce

 

EDIT - zapravo, ima bitna razlika između, co.cc i .iz.hr - prve su spamerske i google ih više ne indeksira

 

OK, da budem jasniji: ne mozes usporedjivati .hr domenu sa poddomenama.

 

A sto se tice Crne Gore - da, super poslovni potez, za GoDaddy i Afilias koji u stvari upravljaju domenom. Gdje je tu Crna Gora?

16 godina
offline
Od 01.01. online registracija iz.hr i .hr domena

Sorry, ti kao da imaš 10.000 kn plaću ili ne živiš u hrvatskoj. Naime, .hr je 600kn, a prosječna plaća 5000kn. .com/.net je 60kn, a prosječna plaća jednog EU ili USA državljanina je ~12.000kn. Ajmo sad rezimirati tko je u boljem omjeru. Naime ja znam neke firme koje imaju preko 20+ .hr domena jer eto, imaju novaca i sukladno tome kupuju što žele, ne sprečava ih limit od 9 domena po pravnoj osobi jer kao i većina firmi imaju još dvije tri firme koje služe samo za manipulacije. Sve u svemu, meni to nije fer, mislim da se pogodovalo novcima, a ne zdravoj pameti. Uostalom, da je cijena 80kn po domeni, ja bih sigurno kupio dvije i siguran sam da bi mnogi drugi kupili ako im je ciljana publika u rh. Zato sam kupio .com.hr domene, ali nisam baš zadovoljan sa rezultatima. No ajde, nećemo dalje, offtopic je ovo. Znam na što misliš, lijepo je da imamo besplatne domene, ali čak se i sa time ne slažem da firma dobije gratis .hr domenu. Trebali su imati neku osnovnu cijenu, sad je kasno. Da ne spominjem gaf kad im nije .com.hr radio pa su svima dali gratis jednu godinu??? Ma gdje tog ima :))))

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Od 01.01. online registracija iz.hr i .hr dome

Zasto na tld gledati kao nacionalni resurs? Gubimo suverenitet kao drzava ako otvorimo registracije? Please...

Prva stvar, strancima nas TLD nije toliko zanimljiv( ( sjetimo se samo problema sa Facebookeom kada se nisu parsali sadrzaji sa .hr domena. Response od Facebooka - posto se radi o jako malo postotku gresaka, imali niski prioritet kao TLD ) )...

Cijena od 450 kn je debilna! Neznam koji biser je smislio takvu cifru...

Da li ste procitali koje zahtjeve Carnet stavlja pred registrare? Bankove garancije, d.o.o, itd...? Kao da registrari zele prodavati radioaktivni materijal, a ne sugavu domenu! Da ne pricam o tome da registrari NEMAJU 24 satnu podrsku! Kada su ispale .com.hr domene cekalo se ponedeljak da netko mrdne dupe i rijesi problem ( ako se ne varam crkle su u subotu ). Nakon svega toga imaju obraza naplacivati 450 kn za smrdljivu domenu!

 

EDIT : pogledajte .rs domene! Bilo tko ih moze registrirati, a i dalje imaju svoj nacionalni identitet, tj. kada cujes .rs domenu, znas odakle je :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2012 21:22 (Alesandro).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice