DirectX 10 za Windows XP

poruka: 14
|
čitano: 10.527
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
DirectX 10 za Windows XP

Evo ja našao nešto fino.

Kolege Rusi su navodno "izvukli" DX10 iz viste i preradili ga za XP.

Ja sam ga skinuo i instalirao i radi.Nema nikakve zaraze ili gamadi.

Samo sada još kopam jer nemam izbor kao na visti hoću li DX10 ili DX9.

Ako netko zna rješenje nek se javi.

Evo download linka ka DX10 za xp:

http://rapidshare.com/files/96172967/DirectX10_for_WindowsXP_NpX.rar

 

Probajte pa postajte iskustva(još bolje sa slikama DX9 i DX10)

 

 

Zahvala Zippu sa PCE


C2D@3360mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz@2,2V
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 10 za Windows XP

Osim što je to nemoguće, nemam zamjerke.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 10 za Windows XP

ja sam instalirao i stvarno imam dx10.Al nisam još probao sa crysisom

 

ok instalacijska procedura je na ruskom al radi

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.3.2008 16:15 (LUXX).
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 10 za Windows XP

Ne, nemaš DX10.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 10 za Windows XP

Mislim da bi prije postanja gluposti i dezinformacija bilo daleko korisnije razmisliti glavom o nekim stvarima.

Uređivanje settingsa Crysisa nema apsolutno nikakve veze s DirectX-om 10 i XP-om.

Zamjena fajlova i trpanje neupotrebljivih u XP neće na XP dovesti DirectX 10.

 

Da, na XP-u se može izvršavati DX10, ali ne hardverski, već kao softverska emulacija - HAL (Hardware Abstraction Layer).


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
RE: DirectX 10 za Windows XP
naxeem kaže...

 

Uređivanje settingsa Crysisa nema apsolutno nikakve veze s DirectX-om 10 i XP-om.

 

 

 

Da, na XP-u se može izvršavati DX10, ali ne hardverski, već kao softverska emulacija - HAL (Hardware Abstraction Layer).


 A ko je rekao da ima?

Inače:

"Microsoft has argued that because DirectX10 was such a massive redesign of the overall driver model, it was not possible to retrofit it to run on Windows XP. One of the arguments supporting this was the fact that DirectX10 required graphics memory to be virtualizable—that is, swappable for system RAM if the on-board video card RAM became full.

However, NVIDIA has had difficulty making virtualization work on their Vista graphics drivers, so Microsoft has now made GPU virtualization optional for DX10. Charlie Demerjian over at the Inquirer is arguing that this means there is no valid technical reason why DirectX10 couldn't be back-ported to Windows XP.

Of course, there was never a reason that implementing DirectX10 on XP was technically impossible, just that Microsoft felt that the engineering and testing effort to retrofit the new driver model to the old operating system was more than the company was willing to expend"

Znači, ne može kad raja traži, ali kad Nvidia hardware nešto ne može, začas nemoguće postane moguće ;)

16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 10 za Windows XP

Nije uopće bitno može li ili ne dok god nije.

Ako se jednom Microsoft odluči prepisati drivere i DirectX 10 za XP (i uložiti mjesece rada u stari OS što nema nikakvog smisla) onda će se moći.

Za sada, DirectX 10 jednostavno ne radi niti može raditi na XP-u.

Inquirer nije nikakva referenca. Previše izmišljenih i pogrešnih "vijesti" u mojim očima odavno je umanjilo njihovu vjerodostojnost.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
RE: DirectX 10 za Windows XP

Ipak, info da je M$ uradio nešto za što je rekao da je "nemoguće" jer je Nvidia tražila umanjuje i M$-ovu vjerodostojnost...sjećamo se mi stariji kako se nije mogao IE maknuti iz windowsa :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.3.2008 17:55 (segregator).
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 10 za Windows XP

Bilo je pokušaja 'reverse engineering'-a, tzv. 'Alky project' kad je nadobudna ekipa mladih programera pokušavala prebaciti DX10 da radi na XPu pa im nije uspjelo niti nakon nekoliko mjeseci predanog rada. Stvar je u tome što je DX10 sastavni dio Viste kao OSa i na sasvim drugačiji način pristupa hardverskim resursima nego što to rade prijašnje verzije DXa pod XP-om. Po meni, DX10 nije nešto naročito moćniji od 9tke, ali je promjenio sistem kako stvari funkcioniraju i otvorio vrata za nadolazeći DX (11?) koji će biti THE THING!


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 10 za Windows XP

Pa ni sada se ne može. Sve možeš maknuti ručno, fajlove, ali IE nema deinstalaciju. Preduboko je u sistemu.

 

Također, to što je Microsoft maknuo taj zahtjev, ne znači da će izdati DX10 za XP.

Moguće je natjerati XP da izvršava DX, ali tada se sve što DX9 ne može, izvršava u softverskoj emulaciji.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
protjeran
offline
DirectX 10 za Windows XP

A svi znamo kako sve vrste emulacija i portova suxaju!


phhh,k'o da me briga,potpis...'ko to još piše...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: DirectX 10 za Windows XP
darkswordwarrior kaže...

A svi znamo kako sve vrste emulacija i portova suxaju!


 

UAE radi sasvim fino :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 10 za Windows XP

Molimo da se ne skreće s teme. Hvala.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice