Koji prog za vratiti Win na pocetno stanje?

poruka: 14
|
čitano: 7.334
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Koji prog za vratiti Win na pocetno stanje?

Pozdrav svima!

 

Kako se zove prog s kojim se napravi "slika" stanja Windowsa (meni treba za XP) na koje se može vratiti ako bi se nešto zdr*ako u radu?

Malo detaljnije:

  • instaliram win, drivere, programe
  • sve podesim kako mi je u redu
  • instaliram TAJ-NEKI-PROGRAM s kojim snimim stanje cijelog sustava
  • dam komp na koristenje nekom trecem
  • taj nesto smrda (virus, trojan, postavke ili nesto drugo)
  • kad mi vrati komp, ja vratim win na "pocetno" stanje
  • win su opet kao novi

 

Znam da to mogu s nekim image backup programom, ali to nije to na sto sam mislio (isto ne radi se o system restore). Ako se dobro sjecam, Microsoft je izdao takav besplatni prog koji se koristi npr. u skoli, ili internet kaficima ili slicnim mjestima s velikom cirkulacijom svakavih korisnika kako bi se lako i brzo komp "popravio" nakon nekog dogadjaja...

 

Ako netko zna ime tog MS programa/dodatka ili zna za neki koji to moze, molim da napise.

Hvala svima!

Pozdrav

davor07
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2011 21:52 (davor07).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Koji prog za vratiti Win na pocetno stanje?
davor07 kaže...

Pozdrav svima!

 

Kako se zove prog s kojim se napravi "slika" stanja Windowsa (meni treba za XP) na koje se može vratiti ako bi se nešto zdr*ako u radu?

Malo detaljnije:

  • instaliram win, drivere, programe
  • sve podesim kako mi je u redu
  • instaliram TAJ-NEKI-PROGRAM s kojim snimim stanje cijelog sustava
  • dam komp na koristenje nekom trecem
  • taj nesto smrda (virus, trojan, postavke ili nesto drugo)
  • kad mi vrati komp, ja vratim win na "pocetno" stanje
  • win su opet kao novi

 

Znam da to mogu s nekim image backup programom, ali to nije to na sto sam mislio (isto ne radi se o system restore). Ako se dobro sjecam, Microsoft je izdao takav besplatni prog koji se koristi npr. u skoli, ili internet kaficima ili slicnim mjestima s velikom cirkulacijom svakavih korisnika kako bi se lako i brzo komp "popravio" nakon nekog dogadjaja...

 

Ako netko zna ime tog MS programa/dodatka ili zna za neki koji to moze, molim da napise.

Hvala svima!

Pozdrav

U bivšoj firmi smo koristili Norton Ghost kako bi napravili sliku sistemskog HDD-a. Nakon instalacije i podešavanja svih postavki jednostavno pokreneš Ghost (s CD-a) i spremiš slike na neki drugi medij (HDD je najbolja opcija u današnje vrijeme). Kad bi se nešto smrdalo jednostavno se napravi restore i sve radi.

 

Nadam se da si mislio na ovo. Ako nisi zanemari ovaj moj post.

15 godina
neaktivan
offline
Koji prog za vratiti Win na pocetno stanje?
http://www.youtube.com/watch?v=FoDhXMV3jaY
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji prog za vratiti Win na pocetno stanje?

Acronis True Image

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji prog za vratiti Win na pocetno stanje?

Hvala svima na ideji, ali svi ti programi su oni koji naprave image cijelog diska kojeg se poslije moze vratiti, ali nisam na to mislio. Ovaj "moj" navodno to jako brzo sve moze vratiti, napravis reboot i komp je kao novi.

 

Ima taj neki prog koji je nesto izmedju tih i system restorea. Ne znam detalje, nisam ga koristio pa ne znam kako tocno radi...

davor07
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2011 22:12 (davor07).
15 godina
offline
Koji prog za vratiti Win na pocetno stanje?
Sometime the best defense is to attack!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koji prog za vratiti Win na pocetno stanje?
davor07 kaže...

Hvala svima na ideji, ali svi ti programi su oni koji naprave image cijelog diska kojeg se poslije moze vratiti, ali nisam na to mislio. Ovaj "moj" navodno to jako brzo sve moze vratiti, napravis reboot i komp je kao novi.

 

Ima taj neki prog koji je nesto izmedju tih i system restorea. Ne znam detalje, nisam ga koristio pa ne znam kako tocno radi...

ima deepfreeze, ali on vraća na početno stanje nakon svakog restarta

da Bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
14 godina
offline
RE: Koji prog za vratiti Win na pocetno stanje?

Nije MS-ov proizvod, već Comodov Time Machine. Odabereš Home tipku prilikom bootanja i zatim snapshot koji želiš vratiti.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2011 22:24 (deadman).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji prog za vratiti Win na pocetno stanje?
mind_challenge kaže...
davor07 kaže...

Hvala svima na ideji, ali svi ti programi su oni koji naprave image cijelog diska kojeg se poslije moze vratiti, ali nisam na to mislio. Ovaj "moj" navodno to jako brzo sve moze vratiti, napravis reboot i komp je kao novi.

 

Ima taj neki prog koji je nesto izmedju tih i system restorea. Ne znam detalje, nisam ga koristio pa ne znam kako tocno radi...

ima deepfreeze, ali on vraća na početno stanje nakon svakog restarta

 E to je jedan od tih! Sad kad sam googlao deepfreeze nasao sam i norton goback (vise se ne razvija) i Rollback RX Proffesional (koji je navodno top prog tog tipa).

Hvala puno! Pozdrav

davor07
15 godina
offline
RE: Koji prog za vratiti Win na pocetno stanje?
davor07 kaže...
mind_challenge kaže...
davor07 kaže...

Hvala svima na ideji, ali svi ti programi su oni koji naprave image cijelog diska kojeg se poslije moze vratiti, ali nisam na to mislio. Ovaj "moj" navodno to jako brzo sve moze vratiti, napravis reboot i komp je kao novi.

 

Ima taj neki prog koji je nesto izmedju tih i system restorea. Ne znam detalje, nisam ga koristio pa ne znam kako tocno radi...

ima deepfreeze, ali on vraća na početno stanje nakon svakog restarta

  E to je jedan od tih! Sad kad sam googlao deepfreeze nasao sam i norton goback (vise se ne razvija) i Rollback RX Proffesional (koji je navodno top prog tog tipa).

Hvala puno! Pozdrav

sada sam se sjetio i Comodo Time Machine, prije sam ga koristio i pokazao se kao jedan od najboljih

da Bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
15 godina
offline
Koji prog za vratiti Win na pocetno stanje?

Da nije mozda Windows SteadyState: http://windows-steadystate.en.softonic.com/   (sry: ms dowmload link ne radi, ak ti treba posaljem ti na PM download link (uppam ti na net))

Moj XFire je: markoidzan MSN: marko.idzan@windowslive.com GMail: midzan21@gmail.com AOL: midzan21@aol.com
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji prog za vratiti Win na pocetno stanje?
midzan21 kaže...

Da nije mozda Windows SteadyState: http://windows-steadystate.en.softonic.com/   (sry: ms dowmload link ne radi, ak ti treba posaljem ti na PM download link (uppam ti na net))

 Hvala, ali ne treba, nasao sam ga... Navodno da prekidaju ili su vec prekinuli razvoj...

davor07
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji prog za vratiti Win na pocetno stanje?
davor07 kaže...

 

Znam da to mogu s nekim image backup programom, ali to nije to na sto sam mislio (isto ne radi se o system restore). Ako se dobro sjecam, Microsoft je izdao takav besplatni prog koji se koristi npr. u skoli, ili internet kaficima ili slicnim mjestima s velikom cirkulacijom svakavih korisnika kako bi se lako i brzo komp "popravio" nakon nekog dogadjaja...

 

Ako netko zna ime tog MS programa/dodatka ili zna za neki koji to moze, molim da napise.

Hvala svima!

Pozdrav

Ja mislim da asociraš na Virtual pc. Sa Googlea si nađi sta ti treba. Slično radi i Sandbox. Imaš ih još, netko će već dodati.......Imaš i na forumu u nekim temama.      Pozdrav

 

edit: spor sam u pisanju(tipkanju), treba mi 15 min za 2 rečenice

I pitanje je odgovor
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2011 22:35 (TONYA_).
14 godina
offline
RE: Koji prog za vratiti Win na pocetno stanje?
davor07 kaže...
midzan21 kaže...

Da nije mozda Windows SteadyState: http://windows-steadystate.en.softonic.com/   (sry: ms dowmload link ne radi, ak ti treba posaljem ti na PM download link (uppam ti na net))

 Hvala, ali ne treba, nasao sam ga... Navodno da prekidaju ili su vec prekinuli razvoj...

Da, bio je dostupan do 31.12.2010. Prestao je njegov razvoj zato što nije kompatibilan sa Sedmicom. Isprobaj Comodo Time Machine, pa možeš javiti dojmove u ovu temu.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice