Pitanje: sto radi HDD nakon podizanja Viste?

poruka: 10
|
čitano: 3.812
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Pitanje: sto radi HDD nakon podizanja Viste?
pitanje

Dakle, vec sam vise puta isprobavao Vistu i manje vise sam zadovoljan,

ali ova stvar me smeta jer nisam uspio pronaci niti razlog niti rijesenje....

 

Nakon sto se Vista "podigne do kraja", HDD nastavi raditi i to prilicno

grebe i kopa...

 

Nema govora o virusima, spyware-ima i slicno, potpuno friska instalacija,

a ne radi se ni o nekom trecem softveru jer je to tako vec nakon friske instalacije

prije nego instaliram ikakav softver

 

Druga stvar koja me manje brine jer zauzece memorije od 600 - 800 mb

 

Iskljucivanje servisa sam probao ali moje prvo i osnovno pitanje

sto to Vista radi po mojim diskovima dok ja nisam niti blizu PC-a?

 

Hvala!


× Asus P5B-Eplus × E4300@3GHz(fsb1333) × Crucial Ballistix 2x1Gb 4-4-4-12@833MHz × Asus Radeon 3870 × Seagate 7200.10 x3 = 760 Gb total × Corsair 520HX × win_xp+win_vista ×× LCD NEC 1970 NX ××
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pitanje: sto radi HDD nakon podizanja Viste?
mislim da ti indexira datoteke zbog brze pretrage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje: sto radi HDD nakon podizanja Viste?
autorov komentar
i tako svaki put... nikad gotovo... a rekao bih da je prica ista i nakon iskljucivanja indexiranja...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje: sto radi HDD nakon podizanja Viste?

...uvjek će ti to raditi bar pet minuta(kad je dižeš od početka) jer vista ima dosta pozadinskih procesa koje radi..ali ti možeš normalno s njom raditi,naravno Vista je napravljena da je vrlo rijetko isključuješ skroz,meni je mjesecima na stand by i tu i tamo restart manager od Viste napravim kad čistim sustav ili nešto instaliram ,imaš gore uputstva na forumu što da isključiš a što ne ,i naravno Vista zauzima 700 do 850MB RAM-a .Preporučujem dvije gige RAM-a.

 

v_maxcpp
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2008 17:05 (v_maxcpp).
16 godina
neaktivan
offline
Pitanje: sto radi HDD nakon podizanja Viste?

Meni je isto tako prvih 10min nakon podizanja (VisteSmijeh), a ovo što se tiće RAMA to je sasvim normalno...pa koliko vidim imaš dvije gige što je sasvim optimalno za Vistu... -voli vista pokretat nešto u pozadini...


bobo desmra
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje: sto radi HDD nakon podizanja Viste?
autorov komentar
ha da... voli vista pokretati... ali to rostanje po diskovima 10 minuta = 600 sekundi, a prosjecan transfer je recimo 50 mb/s, cime dolazimo do brojke od skoro 30 Gb... pa me ipak malo vise zanima kaj se to "tak puno" događa na diskovima... nisu to samo procesi... ima i xp procese pa vec 5 sekundi nakon podizanja sustava vise nista ne kopa po diskovima. A posto mi izmedu ostalog pc sluzi i za poneku igru koje su danas zahtjevne, ne veseli me da mi vista "pojede" 30-40% ram-a... iako je gigabajt danas jeftin, nemam blage namjere iz vise razloga prelazit na 4 gb
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje: sto radi HDD nakon podizanja Viste?

I ja sam primjetio istu stvar,ali kolko sam pročitao u informatičkim časopisima,to je normalna pojava.Don't worry be happy!

16 godina
neaktivan
offline
Pitanje: sto radi HDD nakon podizanja Viste?

Radi se o indeksiranju datoteka i o SuperFetchu. Ako želiš možes isključiti indeksiranje datoteka. Pogledaj si ovdje kako možes Vistu ubrzati (nisam probao tako da nemogu potvrditi).


Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pitanje: sto radi HDD nakon podizanja Viste?

ne indexira se nis, to radi superfetch (ucitavanje fajlova sa diska u ram zbog brzeg rada).

 

ako te jako zivcira (mene je jer je laptop svaki put poslje hibernacije 5-10 min kopao po disku):

 

services.msc -> Superfetch, disable

 

eto :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje: sto radi HDD nakon podizanja Viste?
prihvaćeno rješenje

Minimalno ubrzanje Viste možete dobiti i s Konfiguriranjem Prefetchera:
Prefetching je Vistina osobina koja radi analizu vaše upotrebe diska,učitava u memoriju podatke koje vi ili računalo najviše koristite.
Prefetcher  može ubrzati vaše računalo prilikom podizanja sustava ili pokretanja programa ili oboje .
To radite na slijedeći način u registriju:
Prvo regedit -> otvarate registry -> otvorite ->
HKLM\SYSTEM\CurentControlSet\Control\SessionManager\Memory Managment\ PrefetchParametars\EnablePrefetcher
s tim otvarate prefetcher ključ a
HKLM\SYSTEM\CurentControlSet\Control\SessionManager\Memory Managment\ PrefetchParametars\EnableSuperfetch
otvarate SuperFetchov ključ:
Objema postavkama dodijelite vrijednost jedan ako samo želite ubrzati pokretanje programa,
Ako želite samo podizanja sustava onda oba na dva,
Ako želite oboje onda na tri!

Evo samo dio koji ti govori o Visti gore na početku foruma Windows i bilo bi dobro da cijeli mali tut pogledaš i na taj način prilagodiš vistu.Gotovo cijelu stranicu sam posvetio Visti.

 

v_maxcpp
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2008 21:24 (v_maxcpp).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice