Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.712.471
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

ukucaj gpedit u start meni i zatim nadji postavke printera....primjeti da print spooler prima konekcije ukoliko to ne iskljucis, neovisno o bilo cemu drugome...a takvih pizdarija u ovom svicarskom siru koji se zove windowsi ima tonu...cak i fajrvol ima skrivena wsh pravila i gle cuda, aktivna su cak i ako dizejblas ili skroz removash defender...ubacis u registry wsh fajrvol exception...i op, mos se spojit na taj stroj cak i da se vlasnik doticnog na glavu postavi...

 

edit: i da stvar bude zesca, na ruteru od mog bneta mos blokat samo tcp i udp remote portove, nish drugo :D

 

comodo ih je neko vrijeme blokao, no onda su, tko zna zash, windowsi proglasili doticni nekompatibilnim sa windowsima...pa je comodo izbacio svoju desetku, koja eto, doticne ne bloka...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2018 21:50 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Dakle problem je sledeci nakon zadnjeg updejta za windows 10 pojavio se sledeci problem kada idem da ugasim windows na start -> power -> shut down krene da ugasi pc i odma ga upali kao da neda da se ugasi racunar

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Achilles kaže...

Dakle problem je sledeci nakon zadnjeg updejta za windows 10 pojavio se sledeci problem kada idem da ugasim windows na start -> power -> shut down krene da ugasi pc i odma ga upali kao da neda da se ugasi racunar

 

Otkuda si skinuo windowse? Koliko je stara baterija na maticnoj?

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

Windows je orginal nisam imao ovaj problem do sada ali sa zadnjim updetom se ovo desva.

Baterija je mozda stara 2.5 godine i maticna ploca je Msi Z97 Gaming 3

Jednostvano kada ocu da ugasim pc preko start -> power -> shut down krene da ga ugasi ali se opet vrati na desktop

16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Pogledaj si malo ove postavke sa slike da nije slucajno stavljeno na "Restart"

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Achilles kaže...

Windows je orginal nisam imao ovaj problem do sada ali sa zadnjim updetom se ovo desva.

Baterija je mozda stara 2.5 godine i maticna ploca je Msi Z97 Gaming 3

Jednostvano kada ocu da ugasim pc preko start -> power -> shut down krene da ga ugasi ali se opet vrati na desktop

 

Da li se vrati na desktop prije gasenja kompa, ili se ugasi, pa se ponovo upali?

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Po prvi put sam isho u zhivotu chachkat po tome, i podesio scaling texta na 125% i smanjio ikone u trayu....sad mi se ochi manje naprezhu, ali mi se sve chini nekako mutno?

 

edit: sad sam smanjio brightness u opcijama intel drajvera i problem se znacajno smanjio, mada ne skroz i uopce ne kontam kakve veze ima jedno s drugim...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 10:09 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Znaci skida mi onaj update 1803 i dosao je do 100 posto i cijelo vrijeme pise downloading a nikak da dovrsi, imam mjesta na hd jos 50 gb. Sta da radim ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

cekaj

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Praetorian1 kaže...

Znaci skida mi onaj update 1803 i dosao je do 100 posto i cijelo vrijeme pise downloading a nikak da dovrsi, imam mjesta na hd jos 50 gb. Sta da radim ?

- 'pametnije' (poželjnije, praktičnije, korisnije..) je skinuti ISO, normalan install/repair.. vremenski podjednako (install može biti nekoliko puta veći ovisno o izboru npr home-pro 32+64 .., univerzalno primjenjivo. .. i tad napraviti upgrade. Ako bilo što pođe krivo, imaš installer, kad imaš više od jednog računala poželjno-brže.. itd.

 

+ kad ovako 'stoji'.. prvo pravilo je čekati-strpljivost (pogledati radi li disk, taskovi..)..

+ ponekad čeka neki update, čeka trigger-timer (postavljeno vrijeme).. kliknuti provjeru updatea pa i restart, tad se pojavi 'bsod' onaj plavi smajlić :) .. s 30%-60%.. čekanje.. no prvo pravilo/preporuka, čekati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 13:14 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Evo nakon 4 sata cekanja na 100 posto uspio je skinut i instalirat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Usput, ako netko ima problema sa dugim otvaranjem chrome-a i sporim odzivom sistema opcenito, a na hdd-u su mu windowsi, vjerojatno mu je iskljucen servis optimize drives koji je potrebno ukljuciti i podesiti ga na automacko startanje sa sistemom...ja sam maloprije 100-tinjak gigi kopirao dobrih sat vremena, dok nisam ishao guglat u chemu je problem...taj servis pise da je defragmentacija, u sto chisto sumnjam, ali da je ubrzalo sistem, je....windowsi ga valjda ugase po defaultu, valjda jer misle da su svi na ssd-ovima...

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Riješio sam problem sa šeranjem printera, na slijedeći način - 

0) ručno sherao barem jedan folder na svakom računalu, desnim klikom na novu opciju "Give access to"
1) na računalu na kojem je prikopčan - na printer properties mu uključio sharing,
2) sa umreženog računala čekao da se pojavi u Exploreru pod Network, zajedno sa sharanim folderima,
3) tu sam mu kliknuo connect i tada je on sam instalirao potrebne drivere.

Ima još jedna caka koju sam kasnije uključio,
treba staviti automatsko podizanje jednog servisa koji je od zadnjeg updatea stavljen po defaultu na ručno:

"Function Discovery Resource Publication" servis u "services.msc"

Znači automatski discovery networkiranih kompova i periferija.

Meni se čini da MS namjerno optruira user friendlyness iz nekog razloga.




Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav. Trebao bih promijeniti dio teksta u hosts file-u smještenom u Windows/System32/drivers/etc. Kad uđem, izmjenim i pokupam spremiti win10 mi izbaci poruku "You don't have permisson to save in this location. Contact the Administrator to obtain permisson" . Guglao sam malo taj problem i pročitao neka rješenja iz command prompta, internet explorera i promjenu security postavki u "inetcpl.cpl". Nemam pojma kakve to veze uopće ima s mojim problem, no nije mi riješilo problem. Nikako se ne snalazim s tim dozvolama na windowsu. Kad odem u postavke i accounts izbaci me kao jedinog usera i adminstratora, prijavljen sam microsoft accountom.

Nadam se da netko zna rješenje. Hvala unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 15:05 (DzigiBau).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-sejvaj na npr desktop, nakon tog muvni.. (nemaš pravo pisati/modificirati file koji nadzire sys..=zaštita) + najvjerojatnije nije ni poželjno to prčkati, ali ako si siguran da znaš što radiš.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Na file ili folder u kojem se nalazi:

Properties, security, advanced, change owner, upisat ime računala ili korisnika (check names), Trusted installer (remove), nazad u security, edit, add (označit na listi šta si prethodno upisa), označit sve kvačice (give full permission)

Tada bi treba moć manipulirat fajlom, izbrisat ga ili preimenovat.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Festus kaže...
Na file ili folder u kojem se nalazi:

Properties, security, advanced, change owner, upisat ime računala ili korisnika (check names), Trusted installer (remove), nazad u security, edit, add (označit na listi šta si prethodno upisa), označit sve kvačice (give full permission)

Tada bi treba moć manipulirat fajlom, izbrisat ga ili preimenovat.

 -NE. ne prčkati sys foldere/permišne.. postoji razlog zašto je to tako. (nije stvar može li se nešto napraviti, nego i zašto..). Juzer ne smije dirati c:\, \Windows, \programfiles itd..

 

DzigiBau kaže...

..win10 mi izbaci poruku "You don't have permisson to save in this location. Contact the Administrator to obtain permisson" ...

 -jednostavno, win mu ne dozvoljava save u sys folderu.. može ga saveati bilo gdje drugdje, npr desktop, nakon tog copy/move na željeno mjesto + admin OK..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 23:24 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
Festus kaže...
Na file ili folder u kojem se nalazi:

Properties, security, advanced, change owner, upisat ime računala ili korisnika (check names), Trusted installer (remove), nazad u security, edit, add (označit na listi šta si prethodno upisa), označit sve kvačice (give full permission)

Tada bi treba moć manipulirat fajlom, izbrisat ga ili preimenovat.

 -NE. ne prčkati sys foldere/permišne.. postoji razlog zašto je to tako. (nije stvar može li se nešto napraviti, nego i zašto..). Juzer ne smije dirati c:\, \Windows, \programfiles itd..

 

DzigiBau kaže...

..win10 mi izbaci poruku "You don't have permisson to save in this location. Contact the Administrator to obtain permisson" ...

 -jednostavno, win mu ne dozvoljava save u sys folderu.. može ga saveati bilo gdje drugdje, npr desktop, nakon tog copy/move na željeno mjesto + admin OK..

 

Puno hvala na razjašnjenju, neću prčkati gdje mi nije mjesto :D

6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Ma ajde, sebi sam tako dosta toga napravio, a ionako je proces reverzibilan. Nije to nikakav bauk niti zabranjeno voće, a možeš si napravit i system restore/backup prije svake veće promjene. 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Festus kaže...

Ma ajde, sebi sam tako dosta toga napravio, a ionako je proces reverzibilan. Nije to nikakav bauk niti zabranjeno voće, a možeš si napravit i system restore/backup prije svake veće promjene. 

 a možeš si radit i čistu instalaciju poslije svake veće promjene 

MISCREATED
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ma da, jer je čista instalacija isto šta i restore point/backup. Pa barem restore nije nikakav problem napravit i aktivirat po potrebi.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Zna li netko ucinkovit nacin za uspjesan update ovog najnovijeg proljetnog updatea? Dodje mi do 86% i izbaci mi onaj plavi ekran i gresku u azuriranju i nema dalje, probao sam vec dosta stvari kao nekakav bugfix ali nece i dalje, uvijek ista stvar. Vec sam pomalo lud jer mi laptop svakodnevno izbaciva zahtjev za updateom i restartom i vise se nemam zivaca borit s njim pogotovo jer sve to traje vise od pola sata gnjavaze koja uvijek po obicaju zavrsi neuspjesno i na isti nacin. Probao sam sve i iz ovog clanka https://www.bug.hr/savjeti/travanjska-nadogradnja-windowsa-10-ne-zeli-vam-se-instalirati-4060 ali isto mi se sve dogadja nema pomoci. I sto sada da radim? Do sada su se sva azuriranja uspjesno sama skidala i instalirala bez muke i stvarno nikada nisam imao nikakvih problema. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 16:53 (Aceruser).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

A jbg, ako nejde drugacije, puknu backup podataka pa novu instalaciju od nule najnovijim iso-om...
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav svima,

na laptopu mi je windows 10 instaliran i hteo bih da igram neke starije igrice koje sam pre igrao na 98,XP i 7-ici ali ili ne može da se instalira ili , mojoj ženi jedna omiljena, se instalira ali miš laguje pa ne može da se igra. Da li ima neki emulator ili nešto slično što bi pomoglo?probao sam ono desni klik,properties pa komtatibilnost da menjam sve varijante ali miš i dalje "preskače"

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Pozdrav

Imam problem sa windows 10, komp je 775soc, ploča Gigabyte.. Nakon što sam iskopčao ethernet kabel, te resetirao komp, nakon toga se windows ne može podići. Stalno vrti automatic repair evo i slika https://ibb.co/ctLk0y

 

Molim nekoh za savjet što napraviti, jel nemam vremena za novu instalaciju.. hvala 

Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 12:53 (sage).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
sage kaže...
Pozdrav

Imam problem sa windows 10, komp je 775soc, ploča Gigabyte.. Nakon što sam iskopčao ethernet kabel, te resetirao komp, nakon toga se windows ne može podići. Stalno vrti automatic repair evo i slika https://ibb.co/ctLk0y

 

cisto sumnjam da ethernet kabel ima ikakve veze sa ne podizanjem windowsa...udji u advanced options, pa kroz menije dodji do safe mod opcije i klikni na restart....na iducem restartu pokreni safe mode i odvrti ugdradjene troubleshootere jednom kad udjes u sejf mod...mos jos u command promptu odvrtiti sfc.exe /scannow ....mozda ce ti traziti instalacijski dvd ili stick...

 

 

druga opcija je odmah umetnes instalacijski dvd ili stick i pokrenes svjezu instalaciju windowsa, ali prije klikanja na run setup, imas lijevo opciju repair

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 12:56 (Gorstak79).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-licenca.. ubaci medij, bootaj, CMD, chkdsk .. reboot. Ako neće, format-clean. (MSovi alati neće popraviti sumnjivu (de)aktivaciju, ponekad na ispravnom-originalnom.. posljednjih mjeseci problem updatea-patcheva..)

 

edit: .. bootanjem je problem promjene patha tj koji disk je C: za chk, može se vidjeti npr diskpartom (trenutno dodjeljeno slovo) npr c, d, e,.. treba čekirati sys-OS disk.

 

Gorstak79 kaže...
..

 

cisto sumnjam da ethernet kabel ima ikakve veze sa ne podizanjem windowsa....

 -pa ima, tj čitaj 's razumijevanjem' što je juzer (i zašto) napravio... tj on to ne piše, ali to se može pročitati između redova..

-zbog updatea, koji je vjeojatno trajao, trajao, trajao.... i naravno to se ne radi! .. ali neovisno jel on sam uzrok, neki postotak juzera je nevin pa ima isti problem, tj MS i patchevi + paranoja i killswitch koji ubije boot ako posumnja u valjanost licence.. a bez neta je to prvi problem (hint, aktivacija se provjerava online, dovoljno da ne radi MS server, pa da procedura zaključi kako sys nije aktiviran, srttext..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 13:01 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Safe mode ne prolazi ista greška se pojavljuje. Licenca je original.. Ne znam nemam ideje, ne mogu vjerovati, nikad takav problem nisam imao dosad sa starijim windowsima.. Probat ću preko windows dvd-a doći do cmd-a, pa pokušat chkdsk. Windows iso downloadam preko media creation toola?
Sve sam iskopčao što god je spojeno preko usb-a na komp i isti problem se događa..

Ono što sam napravio je samo iskopčao ethernet kabl dok je komp bio upaljen i priključio se ne net preko wifi adaptera. Nije to prvi put da se događa sa win10 u zadnjih mjeseci identično isti scenarij.. Samo što sam imao backup pa sam vratio preko acronis bootable media. Mislio sam da se problem riješio sa ovom zadnjom nadogradnjom, al nije.. Nikakvi updates nisu bili u pozadini.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 13:08 (sage).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

koji ti je to build windowsa?

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Zadnji build, imam backup predzadnjeg builda, al trebala bi ići nova instalacija samo što je problem nemam vremena sad za to.. Al eto morao sam pitati na forumu da vidim sve moguće opcije za pokušat riješiti problem

Imam windows predzadnji build na dvd-u pokušat ću sad s njim..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 13:12 (sage).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice