Windows 7 licenca

poruka: 22
|
čitano: 27.912
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 licenca

Pozdrav svima.

 

Imam pitanje koje me muči.

Ako je Winodws 7 (bilo koja verzija) skinuta sa interneta i RETAIL je, dali korištenjem original ključa (ključ je 100% OEM) prolazi kao potpuno originalan software ili će opet prihvatiti kao piratski jer je skinut sa interneta bez obzira na originalan ključ

 

To je to.

Ako nešto nije razumljivo pitajte.

TNX ;)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 licenca

Prolazi ako s tim ključem već nije aktivirana druga kopija Windowsa na na nekom drugom PC-u!

 

Inače ,OEM znači da kad ga jedamput aktiviraš ,it's done thing i više nema mjenjanja hardvera (dobro ,barem ne matične) bez gubitka licence!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 licenca
kizo2703 kaže...

Prolazi ako s tim ključem već nije aktivirana druga kopija Windowsa na na nekom drugom PC-u!

 

Inače ,OEM znači da kad ga jedamput aktiviraš ,it's done thing i više nema mjenjanja hardvera (dobro ,barem ne matične) bez gubitka licence!

znaci ako imas org win na compu i promjenis si hardver ond nemos taj key vise koristit?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 licenca
neznam_ime kaže...

znaci ako imas org win na compu i promjenis si hardver ond nemos taj key vise koristit?

OEM key ne možeš koristiti, retail da.

 

Može se i OEM samo treba zvati MS hrvatska i malo objašnjavati... Mislim da će i račun biti potreban.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
offline
Re: Windows 7 licenca

Ako promjeniš matičnu,onda neće koristit.

Piracy lives forever!!!
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 licenca

Nene ključ bi bio svježe kupljen preko interneta tako da to je novi ključ, nego me zanimalo dali se to da sredit pošto je verzija windows 7 home premium x86 retail downloadana.

Glupo mi je davati 1000 kn kada mogu za 200 kuna kupiti a opet je original.

 

Shvatio sam da se znači može samo bitno da je ključ original (retail/oem ovisi o mojoj želji) bez obzira šta je downloadan windows

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 12:53 (Cameleon).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 licenca

Bilo koja Windows kopija je Retail sve dok nije aktivirana! Čak i one koje se u našim dućanima prodaju kao OEM!!

Jedino bitno je da je ključ ipsravan i nekorišten!!

 

U slučaju internet downloada ,bitno je da nije nikakva super-duper (modificirana) verzija i da nije predaktivirana!!

 

Znači ,u obzir dolazi SAMO untouched ili clean verzija - kopija s original instalacijskog dvd-a!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 13:11 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 licenca

U pravilu kada ideš instaliraš Windows i na kraju aktiviraš key ali moraš biti imat vezu online tad ti sa WGA ti provjerava dali je tvoj windows original i ako prođe sve OK i onda će aktivacija uključena do daljega, imat češ podršku proizvoda i razne pomoći. U slučaju kvara matične, recimo crkla i staviš drugu matičnu koji nije isti koji je bila, tad aktivacija postaje nevažeća i pisat će da key drugi koristi. Možeš dobiti drugi key pomoću besplatnim pozivom Microsoft hrvatska.

Zapamti : Jedno računalo jedna licenca i nije prenosiva.

Provjereno.

 

Nenad, sam svoj majstor za sve vrste računala. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 licenca
Cameleon kaže...

..Glupo mi je davati 1000 kn kada mogu za 200 kuna kupiti a opet je original.

..

 -interesantna tvrdnja. ... Što misliš dali je valjana licenca? Ne miješati original (medij-windows) i original key.

Key je aktivator, ovisno koja verzija je instalirana-ili koji je key u pitanju, bit će aktivarana ta verzija. Ako prođe WGA onda je 'original'.

Sasvim nešto drugo, da bi tvoja licenca vrijedila, potreban je račun. Za kućnog korisnika OK (jer te nitko neće tražiti), za poslovnog je bezvrijedno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 7 licenca

Moze pomoc,naime gledam za svoj komp W7.U ADM-u je 945kn,a u Linksu oko 1700kn.U ADM-u nije navedeno da je OEM,dok u Linksu W7 kosta 1000kn ali je OEM.

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
15 godina
offline
Re: Windows 7 licenca
ivanoile kaže...

Moze pomoc,naime gledam za svoj komp W7.U ADM-u je 945kn,a u Linksu oko 1700kn.U ADM-u nije navedeno da je OEM,dok u Linksu W7 kosta 1000kn ali je OEM.

-cijene su slične (unutar 10%) u svim trgovinama. (jer to je obična roba na koju imaju rabat, kao i način plačanja..).

-po cijeni možeš zaključiti kojaj je verzija (jer mžda u cjeniku ne piše sve..).

-Pošto je OEM verzija važeća isključivo uz kompletno računalo, mora doći predinstalirana... -nebi smjela postojati kao artikl u trgovini. .. ali u HR je to normalna stvar.

.. to je povezano s cijenom, zato naše OEM verzije koštaju podjednako svjetskim cijenama Retaila. Pa je to ''legalno kršenje licence'' (jer MS-HR to zna, daje podršku).

Drugi dio koji utiče na cijenu, Home, Pro, Ultimate. Recimo da je Retail Ultimate=2.700, Retail Pro=2.400, OEM-Pro=1.400, ...1.700 može biti jedino Retail-Home (dvostruko skuplje od OEM=900kn) ili su se cijene mijenjale...

MS-Store (Dućan).

Versions-7.. -ovako izgledaju legalne-retail verzije koje se mogu kupiti kod nas. (u ovlaštenim partner-centrima).

.. za razliku od MS-Store..USA (samo Retali, vidi cijene) ili EMEA... gdje mi (ne) pripadamo. Primjer 149 funti family pack=3xPC...

 

edit: uh, postoji još jedna (kombinacija) verzije, tj. ENG ili HR. Za Home-Pro je to možda važno, za Ultimate nije ograničenje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2011 14:32 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 licenca

win7activation.com

 

Evo da ne promoviram ali ovi prodaju primjerice aktivacijske ključeve što meni samo treba

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 licenca

-na području neke zmenlje (pa i banana) vrijede neka pravila. Jedini legalni predstavnik je MS-Hrvatska, na njihovoj str. imaš ovlaštene partnere... itd.

-nazovi 0800-300-300 i pitaj, upravo takvim pitanjima služi tel.podrška.

 

-nešto sasvim drugo je što ti kao korisnik nemožeš znati dali taj site prodaje legalno ili piratski. Jednako bi mogao kupiti Lolex sat (Rolex).

 

btw, upravo bi bilo zgodno da se (često na suprotnim stranama u sličnim temama) očituju forumaši, da ne nabrajam, recimo Danny ili naxeem (može i Sinatra), svakako i Verbatim s izvučenim paragrafima..

Pitanje, dali je taj site, taj key valjana licenca?

Drugo podpitanje (na koje je odgovor već determiniran), zašto to nemogu pravni subjekti (firme)? Privatne osobe mogu, sad je i PayPal tu.. još samo EMEA, što je recimo za druge stvari HR već u EMEA zoni...

Kao i problemi na carini (software... i račun).

Bilo bi zanimljivo čuti ih, pa da se podsjete nekih mojih tupljenja...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 licenca

Pozdrav !

Čuo sam navodno da se može dobiti licenca za windows 7 tj product key ako si redovan student u Hrvatskoj....zna li netko nešto više o tome???

16 godina
offline
Re: Windows 7 licenca
kule93 kaže...

Pozdrav !

Čuo sam navodno da se može dobiti licenca za windows 7 tj product key ako si redovan student u Hrvatskoj....zna li netko nešto više o tome???

Može se dobiti i Office 2010 također, samo moraš pročitati, potpisati neki ugovor. Raspitaj se

7 godina
neaktivan
offline
Windows 7 licenca

Pozzzz gospodo zanima me imam win 7 64 bit win je skinut sa interneta aktiviran je i zanima me da li moze da se vidi jos koliko vreme moze da se koristi sa ovom licencom hvala unapred

alsen
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7 licenca

Pa jedna licenca je inace validna do kraja zivota racunala. Dakle dok god je racunalo ispravno,

ta licenca vrijedi i nema roka  trajanja.

13 godina
offline
Re: Windows 7 licenca
"-nazovi 0800-300-300 i pitaj, upravo takvim pitanjima služi tel.podrška."

Koja je BTW na engleskom, pa ti pitaj stranca o domacim zakonima, hehe...
15 godina
offline
Re: Windows 7 licenca
Mad Ant kaže...
"-nazovi 0800-300-300 i pitaj, upravo takvim pitanjima služi tel.podrška."

Koja je BTW na engleskom, pa ti pitaj stranca o domacim zakonima, hehe...

 -tema iz 2011te, sad 2018ma.. i stvari koje se promjene u međuvremenu, zakoni, sjedište reginalnog MS centra.. (ugašen prije par godina) -komentar je zato promašen.

 

btw, zakoni nemaju ništa s licencom, licenca je stvar proizvođača (i korisnika), ugovor-uvjeti korištenja, jedino u slučaju kršenja zakona upliće država, npr piraterija ili R1, tako da se operatera ne pita o domaćim zakonima kao što to ne pitaš ni nekog pjavača ili filmaša iz hollywoda..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 licenca
557 kaže...

Pozzzz gospodo zanima me imam win 7 64 bit win je skinut sa interneta aktiviran je i zanima me da li moze da se vidi jos koliko vreme moze da se koristi sa ovom licencom hvala unapred

 SLMGR ?!?!?! Googlaj...

Ne znam cemu svrha pitanja. Biti ce da se radi o 'onim' windowsima i mozebitnom 7601 problemu...

7 godina
neaktivan
offline
Windows 7 licenca

Da li postoji neki program za to ili ne jer ovako mi nista ne pokazuje hvala

 

alsen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 licenca

u cmd, natipkaš, slmgr -dlv, +enter ili vidiš pod propertiesom sysa, aktivirano-genuine (win logo). Ako nije aktivirano (bez važećeg keya, tad od instalacije imaš određeni broj dana, 10/30/90 za aktivaciju i to odbrojava unazad).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice