Windows Xp firewall

poruka: 5
|
čitano: 5.580
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Windows Xp firewall se ne podiže sa windowsima

Pokusao sam popraviti Windows Xp professional sa službenih web stranica

pa mi je automatski povukao i instalirao Windows PowerShell (ne znam ćemu to služi)

 

nakon toga kad upalim računalo windowsi se učitaju i dignu

ali jedno par minuta ne mogu na internet odnosno ne mogu se uopće ručno spojiti na internet jer mi ne otvara shortcut za ručno konektiranje

 

Nakon par minuta pojav imi se u trayu poruka sa crvenim štitom

da nemam uključen firewall i onda ga uključi i tad mogu pokrenuti pristup internetu

 

Primjetio sam da ako upalim računalo i odem odmah na security centar

javlja mi da se nije upalio firewall jer se ne može ili ga nešto sprečava da se upali

i sad moram ugasiti security centar i opet čekati par minuta da mi se u trayu pojavi crveni štit da nemam uključen firewall i onda se sam od sebe uključi i mogu pristupit internetu

 

Windows firewall je cijelo vrijeme uključen sa automatic update opcijom

uz to imam Nod 32 antivirus

 

sve me to živcira jer kad upalim comp i kad se dignu windowsi moram još čekat 2-3 minute da se upali firewall

a za to vrijeme ne mogu pristupiti internetu

 

jer zna netko kako da to popravim?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows Xp firewall se ne podiže sa windowsima

popravak na službenim stranicama? -neobično (ali objašnjava izostanak rezultata).

-crveni štit koji se bezevezno pojavljuje u sys-trayu je obično (90%) znak crva, skeniraj (MBAM, S&D, ...) -conflicker? 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Xp firewall se ne podiže sa windowsima

sory ali IT kratice mi bas i nisu jača starana, a po struci sam daleko od IT tehnologije

 

 

jel mi možeš napisati što si konkretno mislio sa "skeniraj (MBAM, S&D, ...) -conflicker?"

 

 

dal da samo skeniram ili i da očistim sa nekim antivirusnim alatom računalo?

i što si konkretno mislio sa (MBAM, S&D,...) -conflicker?

 

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Windows Xp firewall

neobičan popravak definitivno,security center na xp-u nije ni bitan,može se isključiti,ali u ovoj varijanti s nod-om možda nije pametno jer ovaj traži update sistema po defaultu (i to se može maknuti u postavkama nod-a)
još malo podataka o problemu prije tog" popravka"

edit:evo skini ovo pa napravi quick scan s njim

http://www.youtube.com/watch?v=FoDhXMV3jaY
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.2.2011 10:45 (seneka).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Windows Xp firewall se ne podiže sa windowsima
ksx kaže...

..i što si konkretno mislio sa (MBAM, S&D,...) -conflicker?

 

 

 

 

-to su kratice-nazivi poznatih 'čistača' i popularnog virusa.

 za sve nepoznate stvari prvo mjesto (najbrže) je google pošto ih treba skinuti (free) to je i logičan korak.

- google mbam ili konkretnije... isto pravilo za ostale. Nakon instalacija prvo obavi update pa zatim scan (dovoljno je quick).. ako pronađe nešto, to je objašnjenje problema (virusi), u suprotnom je nešto sistemskog (možda i sama ADSL linija..) jer sad je samo sumnja na virus.

 

edit: dodatak objašnjenje, conflicker je virus, za XP je obavezan SP3 i kasniji updateovi, bez tog je sistem otvoren... taj dio (ažuriranje) obaviš na MSovim stranicama.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.2.2011 10:44 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice