Xiaomi Mi 8

poruka: 1.163
|
čitano: 356.559
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Zna li netko sta je sa ovim verzijama Mi 8 sa Alija koje nisu globalne a imaju official Rom i rade na B20: 800 Mhz ? To je onda prakticno jeftinije  od globalne a radi na svim našim 4G frekvencijama?

Da li ima nekih problema sa takvim verzijama i aplikacijama na njima, pošto su dosta jeftinije od globalnih ? 

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

evo , jedan sam od tih korisnika koji su uzeli takav uređaj. sve super radilo , nfc plaćanje nije bilo moguće radi prodavačevog otključanog bootloadera , al nisam ni koristio to tako da nije neka šteta. ugl sad je uređaj brickan i ništa ne mogu s njim , imaš moj slučaj prije par poruka detaljno opisan pa uzmi u obzir :)

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
ćpšjp kaže...

Zna li netko sta je sa ovim verzijama Mi 8 sa Alija koje nisu globalne a imaju official Rom i rade na B20: 800 Mhz ? To je onda prakticno jeftinije  od globalne a radi na svim našim 4G frekvencijama?

Da li ima nekih problema sa takvim verzijama i aplikacijama na njima, pošto su dosta jeftinije od globalnih ? 

 Jeftinije je jer su to kineske verzije s flashanim global romom i otključanim bootloaderom koji ne možeš zaključati pa ti NFC plaćanje (google pay) ne može raditi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.9.2018 6:17 (display name ivo).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

ahaa, hvala na informaciji... A kako ti se dogodilo da si brickao uređaj, zašto si išao flashati novi Rom ? Jesu li na tome Romu koji si imao uredno stizali updatei? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.9.2018 8:08 (ćpšjp).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
ćpšjp kaže...

ahaa, hvala na informaciji... A kako ti se dogodilo da si brickao uređaj, zašto si išao flashati novi Rom ? Jesu li na tome Romu koji si imao uredno stizali updatei? 

Dok ti ne odgovori, s obzirom da je napisao da je išao flashati twrp (custom recover) bit će da je išao stavljati neki custom ROM. I kako nije otključao prvo bootloader sad je u problemima.

 

Bilo da imaš China ili Global ROM OTA update će ti redovno stizati, problem je jedino s modificiranim ROM-ovima koje neki prodavači stavljaju na mobitele.

 

Ukratko: ako hoćeš drugi ROM na Xiaomi mobitel flashati prvo moraš od njih zatražiti otključavanje bootloadera, otključati bootloader kad ti odobre i onda ide.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

evo , kako ivo kaže , iša staviti twrp i sve super , flasha magisk i reboota ga. upa u "this miui version cannot be installed" , pa na mi flash iša stavit novi official rom i bam , odabra slučajno lock. xiaomi me blago rečeno odbacija , a bijelić servis ništa ne može tu.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
100white kaže...

evo , kako ivo kaže , iša staviti twrp i sve super , flasha magisk i reboota ga. upa u "this miui version cannot be installed" , pa na mi flash iša stavit novi official rom i bam , odabra slučajno lock. xiaomi me blago rečeno odbacija , a bijelić servis ništa ne može tu.

 Javi mi se u PM, sredit ćemo

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
10 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Pozdrav kolege, ako sam dobro shvatio ni mi8 ne prikazuje ikone notifikacij u status baru (kraj notcha)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Ne pokazuje

Brojevi stoje na aplikaciji o neprocitanom

To uopće ne fali

A stoji i na always on displayu

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
monitor22 kaže...

Ne pokazuje

Brojevi stoje na aplikaciji o neprocitanom

To uopće ne fali

A stoji i na always on displayu

 Fali itekako. :) Samo me zanimalo jel samo na poco tako ili i na drugima, u svakom slucaju najavili su uskoro i to da ce pokrpat.

13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

fali i meni, zato ne volim bas notch.. 

imate na xiaomi.eu stable rom miui 10 za Mi 8 Se, ja ga dns flashao 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Moja je osmica došla prije točno tjedan dana. Malo sam bio razočaran duljinom dostave, ali ajde, prošlo je. Mobitel barem nije bio natrpan hrpom aplikacija nego je došao čist. Ako se dobro sjećam, sa ove trgovine. Ukratko, samim mobitelom sam zadovoljan. Lijepo leži u ruci, iako se plastika sa stražnje strane doima veoma jeftino. Malo razočaravajuće. Skener otiska prsta je brz i na dobroj je poziciji. Stražnje kamere su solidne i s njima sam zadovoljan. Prednja nije sad ništa posebno, ali nije ni loša. Staviti ću par fotografija dolje. Notch je malo blesav, ali se navikneš na njega brzo. Baterija me ugodno iznenadila. Jako je izdržljiva. Koristio sam ga veoma aktivno po cijeli dan i navečer kad bih legao opet bi ostalo oko 30% baterije. Quick Charge je fantastičan. Sa kabelom kojeg sam dobio mislim da mu treba samo sat vremena da se napuni od 5% do 100%.

 

E sad, ono čime nisam nimalo zadovoljan je nekakva čudna distorzija bolja i bljedilo boja koje su mi počele dolaziti drugi, treći dan korištenja. Prvo se pojavilo to bljedilo boje, kao da je kontrast smanjen na minimum. Pa bi nestalo i boje bi opet bile lijepe i bogate. Pa bi se vratilo. I tako već 4, 5 dana. Jako iritantno. Od tad su došla dva ažuriranja MIUI-a i nije se popravilo. Zatim, jučer sam primjetio da je crna boja kad se dogodi taj efekt užasna! Jednostavno, ekran postaje negledljiv dok se uređaj ne reebota, a nekad ni to ne pomogne. A to se sad događa iznimno često. Staviti ću i od toga slike u privitak. Usporedbu što vidim na svome ekranu i kako bi trebalo biti. 

Ako se netko susreo s tim i zna u čemu je problem, molim da mi se javi.

 

Sa mobitelom sam dobio i Mi Band 3. Zgodna stvarčica. Može se povezati sa mobitelom i onda preko Mi Fit aplikacije pratiš što si radio tog dana, kako si spavao, prikazuje ti pozive kad ti netko zove (što je jako iritantno jer ti onda vibrira cigla u džepu i ovo na ruci). Ima dosta toga za gledati. Jedino što je stvarno neudoban za nošenje na duže vrijeme.

And how can man die better than facing fearful odds, for the ashes of his fathers and the temples of his Gods.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2018 20:11 (Reichz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Jesi li probao možda promijeniti ove postavke?

Prvi put čujem za takav problem

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Jesam, nije imalo nikakvog utjecaja. Ne mislim da je u tome problem, spomenuo sam kontrast jer mi izgleda kao da je na minimumu, jako je blijedo sve. A ne mogu ni dati screenshot jer kad prebacim na računalo ili kad efekt prestane, onda sve izgleda normalno. 

And how can man die better than facing fearful odds, for the ashes of his fathers and the temples of his Gods.
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Ne kužim stvarno o čemu pričaš, niti nalazim slično na netu. 

I plastika sa stražnje strane? 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Nisam ni ja našao ništa slično, zato sam i napisao ovdje. Nadao sam se da se netko susreo s tim. Znači, sada mi oko 80% vremena dok koristim uređaj izgleda kao da su sve boje previše puta isprane. Baš tako, izgleda jako isprano, ružno. Kao kad crnu majicu previše puta pereš, izgubi se dubina, bogatstvo boje. Izgleda više sivo nego crno. Tako je i meni sa svim bojama, sve su isprane. Zatim se pojavila i ta distorzija prvo crne boje, a zatim i ostalih. Primjetio prvo na YT videima, a zatim i na svemu ostalome. To je ona slika gore gdje sam sa drugim mobitelom slikao ekran Mi 8-ice. Napravio sam to tako jer kad napravim screenshot sa Mi 8 i prebacim na drugi uređaj, sve izgleda apsolutno normalno i lijepo. 

 

Poslao sam sada poruku trgovini na AliExpress od koje sam naručio pa ću vidjeti što oni kažu.

 

A ovo za plastiku sam mislio na poklopac baterije. Znam da piše da je staklo, ali meni to stvarno liči na obično plastiku. Nisam nikad imao mobitel sa staklom sa stražnje strane pa možda samo ne znam kako bi to trebalo izgledati haha. Ali nekako mi se doima jako jeftino i kvari dojam.

 

Evo dolje na slikama. Lijevo je stari Mi 4c, desno je novi Mi 8. Pozadina i aplikacije su iste na oba mobtela! 

And how can man die better than facing fearful odds, for the ashes of his fathers and the temples of his Gods.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 23:48 (Reichz).
14 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Ništa ti ne preostaje, nego udri reset/Hard reset ili kako već.

Ali meni se čini da ti ovdje zaista imaš problem sa samim displayom i da te čeka natezanje sa kinezima oko jamstva, jer si očito jedan od onih koji nisu imali sreće.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2018 9:05 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Pisao sam na pcekspertu, napisat ću i ovdje. 

Kupio Mi8 prije cca 2tj s honorbuy.

Global 64.

3 problema:

1. GPS ne radi tj prepoznaje me par sto metara od moje lokacije

2. Data promet ne radi tj kada nakon nekog vremena hoću prosurfati treba mu cca dvije minute da proradi

3. "Can0t connect to camera" + zeleni ekran kada upalim kameru

 

Probao reset, i to par puta, zadnji update gore.

Veselje. Vidjet ću kako će biti nakon updatea na miui10, ako ne proradi onda idemo na reklamaciju.

Know your limits.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Nemaš potribe za hard reset. Prijavi se za otključavanje bootloadera , i kad imaš odobrenje flešaj zadnji global stable.

12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Ne bi htio popušiti jamstvo radi toga.

A ne znam ni kako bankovne aplikacije reagiraju na otključavanje telefona i custom romove.

Know your limits.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
guls kaže...

Ne bi htio popušiti jamstvo radi toga.

A ne znam ni kako bankovne aplikacije reagiraju na otključavanje telefona i custom romove.

Ja bi ih na tvom mjestu kontaktirao i raspitao se o mogućnosti otključavanja bootloadera i flashanja global ROM-a fastboot metodom. Ako ti kažu da nećeš izgubiti jamstvo go for it! Ja sam svoj Mi5 prije nekoliko godina uzeo od Honorbuya i prvo što sam napravio je bilo da sam zatražio otključavanje bootloadera i flashao fastboot metodom zadnji global stable ROM i nikad nikakvih problema. A to sam napravio jer mi je Mi4 koji sam imao ranije došao s nekim modificiranim ROM-om i hrpom bugova i trebalo mi je neko vrijeme dok skužim o čemu se radi. Isto je išao flash kasnije i sve 5.

 

Nitko ti nije spominjao custom ROM-ove, skineš službeni Global Stable i kod flashanja odabereš clean all and lock i imati ćeš opet zaključan bootloader. Naravno uz predpostavku da nemaš kinesku verziju Mi8.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2018 9:36 (display name ivo).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
display name ivo kaže...
guls kaže...

Ne bi htio popušiti jamstvo radi toga.

A ne znam ni kako bankovne aplikacije reagiraju na otključavanje telefona i custom romove.

Ja bi ih na tvom mjestu kontaktirao i raspitao se o mogućnosti otključavanja bootloadera i flashanja global ROM-a fastboot metodom. Ako ti kažu da nećeš izgubiti jamstvo go for it! Ja sam svoj Mi5 prije nekoliko godina uzeo od Honorbuya i prvo što sam napravio je bilo da sam zatražio otključavanje bootloadera i flashao fastboot metodom zadnji global stable ROM i nikad nikakvih problema. A to sam napravio jer mi je Mi4 koji sam imao ranije došao s nekim modificiranim ROM-om i hrpom bugova i trebalo mi je neko vrijeme dok skužim o čemu se radi. Isto je išao flash kasnije i sve 5.

 

Nitko ti nije spominjao custom ROM-ove, skineš službeni Global Stable i kod flashanja odabereš clean all and lock i imati ćeš opet zaključan bootloader. Naravno uz predpostavku da nemaš kinesku verziju Mi8.

 Na Honorbuy i je global stable verzon koliko ja vidim.

12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Moj je Global verzija.

Gore je zadnji službeni 9.6.4.

Poslao sam upit u Honorbuy pa čekam.

Know your limits.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2018 10:25 (guls).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Ja imam redmi note 3 pro s otkljucanim bootloaderom, svaki tjedan flasham novi xiaomi.eu rom i telefon je rootan (do neki dan supersu, sada magisk). Zaba, rba i esb rade najnormalnije

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
R36 kaže...
display name ivo kaže...
guls kaže...

Ne bi htio popušiti jamstvo radi toga.

A ne znam ni kako bankovne aplikacije reagiraju na otključavanje telefona i custom romove.

Ja bi ih na tvom mjestu kontaktirao i raspitao se o mogućnosti otključavanja bootloadera i flashanja global ROM-a fastboot metodom. Ako ti kažu da nećeš izgubiti jamstvo go for it! Ja sam svoj Mi5 prije nekoliko godina uzeo od Honorbuya i prvo što sam napravio je bilo da sam zatražio otključavanje bootloadera i flashao fastboot metodom zadnji global stable ROM i nikad nikakvih problema. A to sam napravio jer mi je Mi4 koji sam imao ranije došao s nekim modificiranim ROM-om i hrpom bugova i trebalo mi je neko vrijeme dok skužim o čemu se radi. Isto je išao flash kasnije i sve 5.

 

Nitko ti nije spominjao custom ROM-ove, skineš službeni Global Stable i kod flashanja odabereš clean all and lock i imati ćeš opet zaključan bootloader. Naravno uz predpostavku da nemaš kinesku verziju Mi8.

 Na Honorbuy i je global stable verzon koliko ja vidim.

Ok, ne kažem da nije moguće, meni je isto na Mi4 bio global stable ali su ga modificirali, ubacili kojekakva čuda u njega zbog koji se pregrijavao, zauzeće procesora je bilo zakucano na 100%, reklame iskakale stalno i da ne nabrajam. Zato preferiram sam flashati službeni ROM da budem siguran da neću trpiti nuspojave ako je prodavač bio nadobudan. Otključavanje bootloadera se radi da bi se mogao flashati novi ROM ali kod flashanja službenog ROM-a, global stable npr., bootloader se ponovno zaključava i sve 5. A i da se ne zaključa ili da se stavi custom ROM, bankarstva u pravilu rade... ono što na otključanom bootloaderu ne radi jest google pay (bar po onome što sam pročitao po netu).

10 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Di uzet mi8 najpovoljnije a da se ne plati pdv/carina?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Na aliju je ispod 2500 sa svim davanjima

Hearthstone: Maks0806#2960
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
thebatman kaže...

Di uzet mi8 najpovoljnije a da se ne plati pdv/carina?

 

 

Na Ali je najjeftinije, ali treba dobro paziti koju verziju uzimas jer ima dosta onih koje pisu da su Global, ali je to kineska verzija pa imas problem sa nekim stvarima tipa da ne radi Google Pay i jos neke...na Honorbuy je pouzdano Global rom.

5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Ljudi , ako vam je uređaj brickan radi ARB , a nemate otključan bl jedini način ga je spojit u edl i koristit s-unlock i stavit isključivo zadnji china developer , stable će zapet u bootloop.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Gdje se u Zagrebu moze isprobati MI8 u ducanu? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice