Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 776.976
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
S tim da su neki prijavili loše slike s bljeskalicom sa zaštitom na kameri... Svjetlo očito uđe bočno u staklo od zaštite...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Zanima me gubim li root i/ili otključani bootloader nakon updatea miuia?
Ne mislim isprobavati custom romove (na žalost nema se više vremena za to) i mislim da će miui sa nova launcherom biti ok...
Imam neke aplikacije (npr. Titanium backup) koje traže root pristup pa bih zbog njih rootao mob.
E sad kako se u tu priču uklapa Anti-roolback nemam pojma ?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Taman kad sam mislio da sam sve pohvatao:

indijski Redmi Note 5  =  kineski/globalni Redmi 5 Plus
indijski Redmi Note 5 Pro  =  kineski/globalni  Redmi Note 5

... ukažu se neke nove oznake  




Sad više neznam kakav je "kineski Redmi Note 5 Pro" i da li to uopće postoji?  I kakav je sad Redmi Note 5 AI ?

Evo na primjer kakav je ovo model i kako se razlikuje od PRO i AI modela???  ->   aliexpress

Znam da je ovo kineska verzija sa 4/64 GB , ali mi nije jasno je li ima to PRO i AI čudo? i ako nema veze sa tim modelima, kakva je razlika?

Hvaaaaalaaaaaa veeeelika!!!  


EDIT:  Evo da zbunjoza bude još veća našao sam usporedbu na gsmareni i ja ne vidim nikakve bitne razlike. Čak mi je ovaj model koji je jeftiniji na gsmareni malo i bolji..
Evo ovdje usporedbe sa ->  gsmarene 

Neznanje je bliže istini nego predrasuda
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 13:55 (Neuk).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Koji je kod za kupon sa geekmaxija?

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
maks0806 kaže...

Koji je kod za kupon sa geekmaxija?

Imaš ovaj za čak 15€: TKBW5T1U.

6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ako ima tko vremena i ne sviđa mu se zvuk na slušalicama neka stavi regiju na Indiju i proba da li ima kakve razlike . Navodno dosta poboljša ,ali ne stignem se sad igrati.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Znači nitko nema vremena da mi razjasni jesam li naručio REDMI NOTE 5 ili PRO ili AI ?

Hvala ko da i jeste..
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
 
0 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Pa ako si kupio ono gore to je kineska verzija sa global Romom.
Znači ima isto što i globalna verzija osim b20 LTE frekvencije. Nasarafljen ti je global rom gore, no ti najvjerojatnije nije radio Xiaomi nego Random Kinez u toj trgovini.

Pro ti je indijski sa 20 mp selfijem i nešto lošijom stražnjom kamerom, makar je to sve upitno.
Najbolja verzija za nas je global version.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Znači nitko nema vremena da mi razjasni jesam li naručio REDMI NOTE 5 ili PRO ili AI ?

Hvala ko da i jeste..

 Šta ti sad hoćeš od nas? Pa čovječe božji, ako se već sto puta nisu te stvari razjasnile, onda nisu nijednom. I zašto uopće praviš probleme gdje ih nema? Uzmi global version i bok, šta se imaš zajebavat s ostalim varijantama.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Valjda je iz moga upisa gore bilo jasno da znam razliku između kineske, indijske i globalne verzije.
Znam i da sam ja naručio kineski mobitel sa globalnim romom.

Mene zanima kakva je AI verzija i je li to u mene? Ili je u mene taj neki kineski PRO?
Odakle se pojavila sad ta AI?

Ako sam bezobrazan što to pitam na temi Redmi Note 5, onda se duboko ispričavam ljubičicama. Možda sam trebao to postaviti u temi o kuhanju?

A što se tiče pitanja zašto sam naručio kineski sa global romom.... Pa zato jer mi frekvencija B20 ne predstavlja ništa, a cijena je značajna. Ovaj me je došao manje od 150€ a globalna verzija bi me koštala preko 200€...
Nekome ne znači ništa, meni znači.

Hvala na odgovorima
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
 
1 2 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

REDMI NOTE 5 PRO - INDIJSKA VERZIJA

REDMI NOTE 5 AI - KINESKA VERZIJA

REDMI NOTE 5 GLOBAL - GLOBALNA VERZIJA

 

Ne znam sto je ljudima to komplikovano...kad trazis xiaomi fon, samo ukucas global edition i to je to... :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Znači ovaj sa linka kojega sam naručio je taj REDMI NOTE 5 AI.

Zahvaljujem!
A mislim da sam vec obrazložio zašto sam izbjegao globalnu verziju...zato jer je bespotrebno skuplja.
Hvala puno!
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ovo je 32 gb varijanta s b20 i AI stvarima, pa imas oboje

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Meni stigla 4/64 global verzija sa Geekmaxija, i za sad sam prezadovoljan. Samo me muči jedna stvar, a to je što još nisam vidio da piše 4G/LTE kad upalim mobilne, max što piše je H+. U postavkama imam odabrano "prefer LTE" . Neka pomoć ?

 

EDIT: Riješeno

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 23:17 (Promster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Kako?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Promster kaže...

Meni stigla 4/64 global verzija sa Geekmaxija, i za sad sam prezadovoljan. Samo me muči jedna stvar, a to je što još nisam vidio da piše 4G/LTE kad upalim mobilne, max što piše je H+. U postavkama imam odabrano "prefer LTE" . Neka pomoć ?

 

EDIT: Riješeno

 Ja isto naraučio prekjučer... Čekam da pošalju....

Steam:http://steamcommunity.com/search/users/#filter=users&text=Cakija POE: cakija123
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
glikoprotein kaže...

Ovo je 32 gb varijanta s b20 i AI stvarima, pa imas oboje

 Svaki RN5 ima te "AI stvari", samo kaj ovi shopovi sve te gluposti pišu u naslovu oglasa da misliš da si kupio space shuttle, a ne mobitel.

Drugo je ovaj AI DUAL CAMERA model. Znači uređaj se samo tak zove za tražište u kojem se prodaje (sad da me hebeš nemam više pojam koje, kad sam kupovao mobitel sam to sve proučio, zaboravio sam te Xiaomijeve komplikacije već), nema nikakve posebne điđe-miđe u odnosu na neki drugi RN5

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ili ipak nisam...Jučer navečer sam prčkao po postavkama, GPS i ostale gluposti i tad sam uredno imao 4G, ugasio sam mobilne i maknuo mob s 4G kad sam išao spavati. Danas ujutro sve uključim, ali opet se ne spaja na 4G.

13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

mozda te jebu postavke mreze, na kojoj si mrezi? 

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
domac5 kaže...

mozda te jebu postavke mreze, na kojoj si mrezi? 

Na Bonbonu sam. Kakve postavke? Kaj mogu napraviti po tom pitanju? Čisto sumnjam da bi mi GeekMaxi uvalio kinesku verziju na koju su samo puknuli global ROM.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
I ja sam na bonbonu imao sličan problem. Nađi na njihovoj stranici postavke za 4g apn, postavi ručno kako piše u uputama, restartaš mob i sve će ti uredno raditi.
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Hvala, sad radi odlično, uopće nisam bio upoznat s tim, i da bi to mogao biti problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ne nalazim Lineage OS za Redmi Note 5.
Ima za Note 5 Pro, ali to nisu isti uređaji pa me zanima jel tko instalirao Lineage OS na Redmi Note 5 i koji ako je te kakva su iskustva.
Miui mi je koma. Mislio sam sa Nova launcherom malo to poboljšati, ali nije to to. Jednostavno mi se čini prekomplicirano i sa previše ograničenja.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nisam 100% posto siguran pa radije pitam da ne zeznem mob.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Čak su i originalni romovi za Indija i global verziju isti tamo negdje od 9.5.13. ili tako nešto. 

http://en.miui.com/download-342.html

http://en.miui.com/download-341.html

 

Gledaj si kodna imena dok tražiš nešto rađe.

 

Ali evo ako još brineš , pogledaj drugi post pod supported devices.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 17:49 (protest431).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...
Promster kaže...

Tipa da guraju svoje neke bezvezne aplikacije i usluge, za koje je očito da su inferiornije i da ih niko neće koristiti (nekakav store, music app itd...lupam samo za primjer). Ima onda kakav link ili popis što i kako obrisati?

 

A ovo na koju verziju ažurirat mob? Što je najbolje trenutno?

Odeš na About phone->pipneš 5-6 puta MIUI version da bi aktivirao Developer menu->odeš u njega i aktiviraš usb debugging.

Potom, konktiraš kablom mobitel na raučunalo s instaliranim adb&fastboot, prihvatiš na mobitelu adb autorizaciju, otvroriš terminal, upišeš adb shell gdje dobiješ odziv whyred (u mobitelu si!)

Nakon toga, evo ovo ti je ono što ja uklonim, dakle neka moja lista:

 

pm uninstall --user 0 com.android.browser

pm uninstall --user 0 com.miui.analytics
pm uninstall --user 0 com.miui.msa.global

pm uninstall --user 0 com.miui.virtualsim
pm uninstall --user 0 com.miui.vsimcore

pm uninstall --user 0 com.mfashiongallery.emag
pm uninstall --user 0 com.miui.android.fashiongallery

pm uninstall --user 0 com.miui.enbbs
pm uninstall --user 0 com.xiaomi.mipicks

pm uninstall --user 0 com.duokan.phone.remotecontroller.peel.plugin

pm uninstall --user 0 com.android.fileexplorer

pm uninstall --user 0 com.google.android.inputmethod.pinyin
pm uninstall --user 0 com.google.android.apps.tachyon
pm uninstall --user 0 com.google.android.videos
pm uninstall --user 0 com.google.android.music

pm uninstall --user 0 com.miui.translation.youdao

pm uninstall --user 0 com.miui.hybrid.accessory
pm uninstall --user 0 com.miui.hybrid

 

Kada si završio, upišeš exit i "izašao" si iz mobitela.

 

Deinstlirano!

 

Ako želiš, možeš prije toga usb debugging vratiti na staro, potom odeš u settings->Installed apps, pronađeš Settings (ima ih dva) te i na jednom i drugom očistiš cache i sve postavke (default). Nakon ovoga, nemaš viđe Developer menu u opcijama, a i ne aktivira ti se uvijek usb debugging kada priključiš mobitel na računalo.

 

Eto...

Kad ovo sve počistim radi li mob kako treba ?

Nakon updatea ove aplikacije su ponovno instalirane ili ne ?

 

Planiram staviti custom rom, ali za sad mi izgleda prekomplicirano pa bi i ovako očišćen mob od kineskih gluposti trebao biti ok dok ne proučim u detalje kako staviti custom rom i ne zbrikati mobitel.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tintin kaže...
Nisam 100% posto siguran pa radije pitam da ne zeznem mob.

 Sve ti to ide pod codename "whyred". Ja npr imam RN5 Global, ali pratim RN5 Pro podforum na xda

Tu ti je tema za LOS.

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/development/18-jul-lineageos-15-1-t3817814

 

Sveje OP dobro opisao, ja ti samo savjetujem da malo još prolistaš temu zbog flashanja s obzirom na ovaj antirollback.

I to je to, javi dojmove :)

15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

To me i brine jer bi jedan od koraka instalacije custom roma trebala biti i niža verzija miui roma, pa dok to malo ne razjasne sve je na čekanju s obzirom da je moj mob na Anti value 4 pa da nebi imao ciglu...

 

Iskreno, zabrinulo me to u tolikoj mjeri da čak razmišljam i opet zaključati bootloader. Kako to napraviti ako zatreba?

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 22:33 (tintin).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ako preko ADB-a počistiš ovaj bloat neće se vratiti novim OTA updateom nego tek kad ideš raditi factory reset ili flashaš rom s fastbootom npr.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 23:27 (protest431).
 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice