Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4 - Mo

poruka: 18
|
čitano: 5.860
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4 - Mo".
13 godina
offline
Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4 - Mo

Najkvalitetniji postali još kvalitetniji.

Uz Noctuu najbolji ventilatori na tržištu.


Bez led pretjerivanja (ok, popustili su pa imaju Ligth Strips), ali njihov High-end segment apsolutno zasluženo dobio nasljednika.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4
sudy_freak kaže...

Najkvalitetniji postali još kvalitetniji.

Uz Noctuu najbolji ventilatori na tržištu.


Bez led pretjerivanja (ok, popustili su pa imaju Ligth Strips), ali njihov High-end segment apsolutno zasluženo dobio nasljednika.

Kad pogledaš Arctic P model za 60 kn i ove ventilatore npr., vidiš koliko su ovi ventilatori kao i Noctua zapravo precjenjeni. Ali dobro, svakom njegovo.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
7 godina
offline
Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4 - Mo

Koristim njihove Light Wings s RGB-om (uključujući i Cooler Dark Rock Pro 4) već mjesec i po te nemam ništa osim riječi hvale. Tihi i učinkoviti. 

 

Koštali su papreno za ventilatore, ali cjelokupni vizualno-funkcionalni dojam je kompletno nadmašio prvobitnu cijenu. Već vidim da ću ih koristiti godinama.

 

Arctic P su mi bili izvrsni za cijenu (definitivno najbolja budget varijanta), ali su mi pri većim brzinama bili prebučni (samo hlađenje mi je s BeQuiet puno bolje nego s Arcticom). 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2022 9:20 (Brki1994).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4
Valentin17 kaže...
sudy_freak kaže...

Najkvalitetniji postali još kvalitetniji.

Uz Noctuu najbolji ventilatori na tržištu.


Bez led pretjerivanja (ok, popustili su pa imaju Ligth Strips), ali njihov High-end segment apsolutno zasluženo dobio nasljednika.

Kad pogledaš Arctic P model za 60 kn i ove ventilatore npr., vidiš koliko su ovi ventilatori kao i Noctua zapravo precjenjeni. Ali dobro, svakom njegovo.

I sam sam bio fan Arcticovih ventova dok mi je cijena ventilatora od 100+ kuna bila umna barijera.
Sad kad mi hvala Bogu to nije barijera, nije mi problem dati na "precijenjene" stvari poput ultimativno kvalitetnih i najbitnije tihih ventilatora.

 

Svakom njegovo, baš to.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
16 godina
moderator
offline
Re: Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4
Brki1994 kaže...

Koristim njihove Light Wings s RGB-om (uključujući i Cooler Dark Rock Pro 4) već mjesec i po te nemam ništa osim riječi hvale. Tihi i učinkoviti. 

 

Koštali su papreno za ventilatore, ali cjelokupni vizualno-funkcionalni dojam je kompletno nadmašio prvobitnu cijenu. Već vidim da ću ih koristiti godinama.

 

Arctic P su mi bili izvrsni za cijenu (definitivno najbolja budget varijanta), ali su mi pri većim brzinama bili prebučni (samo hlađenje mi je s BeQuiet puno bolje nego s Arcticom). 

 

Prošlog tjedna sam testirao kućište s četiri ugrađena Light Wings ventilatora (https://www.bug.hr/recenzije/be-quiet-pure-base-500-fx-hladan-tih-i-raskosno-osvijetljen-28792). Potpisujem sve što si napisao, fantastični ventilatori. A ovi novi Silent Wingsi sve to podižu na još višu razinu. Skupi su, ali to je endgame roba - kupiš jednom i miran si oko ventilatora dok si živ 

Never put Dolby on snake detectors.
14 godina
protjeran
offline
Re: Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4
Valentin17 kaže...
sudy_freak kaže...

Najkvalitetniji postali još kvalitetniji.

Uz Noctuu najbolji ventilatori na tržištu.


Bez led pretjerivanja (ok, popustili su pa imaju Ligth Strips), ali njihov High-end segment apsolutno zasluženo dobio nasljednika.

Kad pogledaš Arctic P model za 60 kn i ove ventilatore npr., vidiš koliko su ovi ventilatori kao i Noctua zapravo precjenjeni. Ali dobro, svakom njegovo.

Kad u jednoj ruci drzis Arctica a u drugoj Silent Wingse, odmah ti je jasno da razlika u cijeni nije bez veze....

15 godina
offline
Re: Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4
Davor kaže...

... kupiš jednom i miran si oko ventilatora dok si živ 

 uz pretpostavku dovoljno dugog života (khm ...). kupit ću ga za kućište (ovaj bijeli fractalov je, usprkos redovnom čišćenju izopropilnim, već skoro crn). jebeš forumaša koji se ne da nagovoriti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4
Ajar kaže...
Davor kaže...

... kupiš jednom i miran si oko ventilatora dok si živ 

 uz pretpostavku dovoljno dugog života (khm ...). kupit ću ga za kućište (ovaj bijeli fractalov je, usprkos redovnom čišćenju izopropilnim, već skoro crn). jebeš forumaša koji se ne da nagovoriti. 

Promijenio sam kroz svoje bavljenje hardverom stvarno cijelo čudo ventilatora. Od ultra jeftinih do high end ventilatora.

Koliko se sjećam, nijedan mi nije otišao u vječna lovišta.

Pogotovo ne ovako nešto od 300k MTBF.
A i vjerujem da ode, kod ventilatora je bar lako za garanciju (ako ju ima), pretpostavljam da nije problem ju ni ostvariti.
Jel se vent vrti? Ne - evo ti novi.
Nema puno mudrosti I guess

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
14 godina
protjeran
offline
Re: Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4
sudy_freak kaže...
Ajar kaže...
Davor kaže...

... kupiš jednom i miran si oko ventilatora dok si živ 

 uz pretpostavku dovoljno dugog života (khm ...). kupit ću ga za kućište (ovaj bijeli fractalov je, usprkos redovnom čišćenju izopropilnim, već skoro crn). jebeš forumaša koji se ne da nagovoriti. 

Promijenio sam kroz svoje bavljenje hardverom stvarno cijelo čudo ventilatora. Od ultra jeftinih do high end ventilatora.

Koliko se sjećam, nijedan mi nije otišao u vječna lovišta.

Pogotovo ne ovako nešto od 300k MTBF.
A i vjerujem da ode, kod ventilatora je bar lako za garanciju (ako ju ima), pretpostavljam da nije problem ju ni ostvariti.
Jel se vent vrti? Ne - evo ti novi.
Nema puno mudrosti I guess

Nije bas tako, moze pocet proizvodit razne zvukove pa je opet neupotrebljiv a vrti se...

2 godine
protjeran
offline
Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4 - Mo

Imam jedan stari otpisani PC sa prostranim kucistem. Naredao sam u njega jeftine i tihe ventilatore koji se jako sporo vrte. Na moje cudjenje, sve jos funkcionise savrseno nakon 10 godina. U glavnom sa imao probleme sa ventilatorima iz PSU. I to se da rijesiti.

 

Apsolutno se slazem da su tihi i kvalitetni ventilatori jako bitni za ugodno koristenje i trajnost komponenti. Uvijek je vrijedilo, koliko para, toliko muzike. Za jace PC-e ne treba zaliti na ventilatorima.

 

Za mene je zanimljiv njihov dizajn ventilatora. Rebrast dizajn je izabran zbog smanjenja buke. Slican princip koriste vjetrenjace nove generacije. Uz winglet dizajn vrhova vjetrenjace dodaju nazubljenu ivicu samo na izlaznoj strani (trailing edge) na zadnjoj cetvrtini krila vjetrenjace.

 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4
ansha kaže...

Kad u jednoj ruci drzis Arctica a u drugoj Silent Wingse, odmah ti je jasno da razlika u cijeni nije bez veze....

Ovu bitku smo već vodili ja i ti, samo ne znam di je to bilo. 

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2022 16:31 (Valentin17).
14 godina
protjeran
offline
Re: Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

Kad u jednoj ruci drzis Arctica a u drugoj Silent Wingse, odmah ti je jasno da razlika u cijeni nije bez veze....

Ovu bitku smo već vodili ja i ti, samo ne znam di je to bilo. 

Nema se tu sta vodit bitka, kvaliteta izrade i QC nisu ni blizu razine SW-a i Noctua-e...

 

Evo ja se nedavno ispizdio sa Arctic P14 na dnu kucista, cijeli rotirajuci dio se pomice puni milimetar suprotno od smjera puhanja pa treba distancere stavljat da vent ne struze po kucistu. Sa drugim ventovima nema tog problema...

13 godina
online
Re: Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4
ansha kaže...

Nema se tu sta vodit bitka, kvaliteta izrade i QC nisu ni blizu razine SW-a i Noctua-e...

Po drugi put, ventilatore ne držiš u ruci nego u kućištu, tako da je apsolutno nebitno kakav je osjećaj.

Ta greška može biti i do tvoga kućišta ako nema lagano izdignut dio gdje dolaze vijci za montažu ventilatora ili si isti ugradio negdje gdje nije predviđen.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
14 godina
offline
Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4 - Mo

Ja imam 5 komada Wings 2. Nečujni te pravo kvalitetni.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2022 19:05 (x18x05x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

Nema se tu sta vodit bitka, kvaliteta izrade i QC nisu ni blizu razine SW-a i Noctua-e...

Po drugi put, ventilatore ne držiš u ruci nego u kućištu, tako da je apsolutno nebitno kakav je osjećaj.

Ta greška može biti i do tvoga kućišta ako nema lagano izdignut dio gdje dolaze vijci za montažu ventilatora ili si isti ugradio negdje gdje nije predviđen.

Lol, mjesto je predvidjeno i drugi ventovi nemaju taj problem, koji dio toga ti je tezak za razumijevanje? Isprobano sa 4 komada P14, svi imaju taj problem u vecoj ili manjoj mjeri.

16 godina
offline
Re: Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4
Davor kaže...

Skupi su, ali to je endgame roba - kupiš jednom i miran si oko ventilatora dok si živ 

 Valjda "high end", ne "endgame" ? jedino ako je kupac7korisnik smrtno bolestan...onda možda ima smisla i izjava da je "miran dok je (još to malo) živ". Nema tog high end ventilatora koji baš ljudima normalnog staža na PCu nije otišao naposlijetku u ropotarnicu. Pokretni dijelovi ili naposlijetku napune i prašine ili počnu zujati ili odu s kućištem ili starom konfiguracijom. Uglavnom, volim Be Quiet! i silent wingse imam na vodenima i u sklopu njihovog Dark Rock Pro 4 tower coolera, ali naravno nije to ništa nadnaravno, mislim da se danas podrazumijeva približan nivo protoka zraka i razina buke i za daleko jeftinije ventove. No hajd, kad se kupuje u komadu sve skupa za novu konfiguraciju, u odnosu na sumanutu cijenu grafičke i ostalog parsto kuna simo-tamo...

8 godina
offline
Re: Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4
Nikad ih necu kupiti, pa mozda zamjeram bezveze, no koliko prakticno je smjesten ovaj prekidac za namjestanje brzine.....

Men's cini da bas i nije, u vecini slucajeva taj dio venta nije lako dostupan?

Naravno divim se ljudima koji ce jednom namjestiti i onda fiksirati i vise ne dirati, no, znam da bih ja stalno cackao po tome ;)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Be Quiet! Silent Wings 4 i Silent Wings Pro 4
Tri komada sw3 se već godinama vrte u mojem kućištu, max rpm je oko 1200, softverski ograničeno na cca 900, u idle se gase potpuno. Mislim da će tako raditi još godinama, propuha sasvim dovoljno, a buka čak i u loadu skoro nepostojeća na 20-30cm udaljenosti.
Jedino me malo brine prelazak na nove 300+ wata grafičke, hoće li ovaj setup to dovoljno dobro hladiti ili ću konačno morati zamijeniti prastari fractal arc
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice