Revolut pojasnio kako će kod njih izgledati prelaz

poruka: 13
|
čitano: 5.753
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Revolut pojasnio kako će kod njih izgledati prelaz".
15 godina
online
Revolut pojasnio kako će kod njih izgledati prelaz

A što HNB kaže na to da su oni odlučili izbaciti HRK iz upotrebe prije roka?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Revolut pojasnio kako će kod njih izgledati prelaz

HNB ne postoji

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Revolut pojasnio kako će kod njih izgledati prelaz

"Što se tiče novca na računima građana i tvrtki u bankama, svi kunski iznosi bit će automatski pretvoreni u kune 1. siječnja" ?!?

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Revolut pojasnio kako će kod njih izgledati prelaz

Pojasnio je Revolut kurac (kao i ovaj članak).

Pitao sam ih na koji način će funkcionirati plaćanje u kunama u periodu između 12.12.2022 i 01.01.2023. Nastao je raspad sustava. Naime Revolut nije očekivao tako nešto. Na kraju kad više nisu znali što reći, odgovor je bio

"hopefully it will work". Nadaju se da će iznos biti skinut s neke od drugih valuta". Ali od koje valute točno, mogu li birati valutu i po kojem tečaju, nisu pojma imali.

 

 

Moj PC  
3 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Revolut pojasnio kako će kod njih izgledati pr
Bitanga kaže...

A što HNB kaže na to da su oni odlučili izbaciti HRK iz upotrebe prije roka?

 

Mislim da HNB nije nadležan, osim ako niste prešli na Revolutovu banku.

 

Osim toga, pitanje je kako su uopće ostvarene te kune koje Revolut navodno "drži" na vašem računu. Ne znam način njihovog internog poslovanja, ali Revolut vjerojatno u Hrvatskoj ima određenu količinu kuna i onda MC-u ili Visi na dane poravnanja istovari novce sa svog računa.

Tako da kune na pojedinim računima mogu vrlo lako biti "virtualne".

 

Ne znam čak ni koliko je HRK prihvaćena od strane MC-a i Vise za međunarodna plaćanja - moguće je čak i da se uvijek konvertira u EUR ili USD...

15 godina
online
Re: Revolut pojasnio kako će kod njih izgledati pr
SveZauzeto kaže...

 

Mislim da HNB nije nadležan, osim ako niste prešli na Revolutovu banku.

 

Osim toga, pitanje je kako su uopće ostvarene te kune koje Revolut navodno "drži" na vašem računu. Ne znam način njihovog internog poslovanja, ali Revolut vjerojatno u Hrvatskoj ima određenu količinu kuna i onda MC-u ili Visi na dane poravnanja istovari novce sa svog računa.

Tako da kune na pojedinim računima mogu vrlo lako biti "virtualne".

 

Ne znam čak ni koliko je HRK prihvaćena od strane MC-a i Vise za međunarodna plaćanja - moguće je čak i da se uvijek konvertira u EUR ili USD...

 

Sve korisnike su prebacili u Revolut Bank još 01.07.2022.

 

"About two months ago, we notified you that Revolut Payments UAB was merging into Revolut Bank UAB.

This meant all Revolut Payments UAB customers will be moved to Revolut Bank UAB from 1 July 2022 onwards.

We're happy to announce that the day has arrived!"

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 13:33 (Bitanga).
10 godina
offline
Re: Revolut pojasnio kako će kod njih izgledati pr
neutrino kaže...

Pojasnio je Revolut kurac (kao i ovaj članak).

Pitao sam ih na koji način će funkcionirati plaćanje u kunama u periodu između 12.12.2022 i 01.01.2023. Nastao je raspad sustava. Naime Revolut nije očekivao tako nešto. Na kraju kad više nisu znali što reći, odgovor je bio

"hopefully it will work". Nadaju se da će iznos biti skinut s neke od drugih valuta". Ali od koje valute točno, mogu li birati valutu i po kojem tečaju, nisu pojma imali.

 

 

 

Odgovor je zapravo na pravom tragu - čudi me da nisu znali jasnije odgovoriti. To ukazuje na općenito loše stanje s kvalificiranim radnicima danas.

 

Dakle, zamislite da Nijemac dođe u Hrvatsku i kupi nešto svojom bankovnom karticom u Konzumu. On nema na svom bankovnom računu HRK, nego će se kroz sustave MC-a i Vise, autorizacija dostaviti njegovoj banci koja će iznos konvertirati u EUR i skinuti ga s njegovog računa (pritom ga i odrati za 3% konverzijskih troškova).

 

Isto načelo vrijedit će i za vaš Revolut, osim što Revolut ima vrlo niske troškove konverzije.

Iznos u HRK bit će konvertiran u EUR i onda skinut s tog računa. Ako tamo nema dovoljno, sljedeći je vjerojatno USD, a onda redom po ostalim valutama.

 

Ne vjerujem da će si itko dati truda da bi krajnjem korisniku omogućio da bira s koje valute se iznos skida! Za samo 20-ak dana primjene te mogućnosti, to bi bilo suludo bacanje novaca. Pod pretpostavkom da ta funkcionalnost već ne postoji, naravno.

 

Konačno, naravno da ne možete birati tečaj - to je čudno uopće i pomisliti???

Ako vam nije jasno zašto, zamislite da odaberete USD i fiksirate tečaj na današnji, a EUR se u međuvremenu naglo oporavi!?!?
Koliko mi je poznato, Revolut se ne bavi kockanjem...

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 13:35 (SveZauzeto).
10 godina
offline
Re: Revolut pojasnio kako će kod njih izgledati pr
Bitanga kaže...
... 

Sve korisnike su prebacili u Revolut Bank još 01.07.2022.

 

"About two months ago, we notified you that Revolut Payments UAB was merging into Revolut Bank UAB.

This meant all Revolut Payments UAB customers will be moved to Revolut Bank UAB from 1 July 2022 onwards.

We're happy to announce that the day has arrived!"

 

Istina, imate pravo! Zaboravio sam na to...

 

S tim da je to neka vrlo čudna "banka" - radi se o regulatornim igrama za koje nemam dovoljno znanja da bih mogao komentirati. Sjećam se da je glavna prednost koju su isticali bila da su depoziti osigurani. I onda još hrpa drugih regulatornih detalja koji su zanimljivi samo stručnjacima za bankarstvo.

 

Stoga, nemojte mi zamjeriti što ću posegnuti za (primitivnim) sarkazmom: "HNB i nadzor banaka?!?!?!" :-)

15 godina
online
Re: Revolut pojasnio kako će kod njih izgledati pr
SveZauzeto kaže...

 

Stoga, nemojte mi zamjeriti što ću posegnuti za (primitivnim) sarkazmom: "HNB i nadzor banaka?!?!?!" :-)

 

Ma da, vjerojatno su u nadležnosti Litve, a ne RH i HNBa.

Ali kako kažeš, nemamo baš saznanja kako te regulacije funkcioniraju.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Revolut pojasnio kako će kod njih izgledati prelaz

Ne znam što vam točno nije jasno. Ukidaju kunske račune; Ne plaćanje u kunama.

 

Kao što sada odem u BiH i platim iznos u KM (iako Revolut ne podržava KM račune) i u trenutku transakcije će se obaviti pretvorba, tako ćete i plaćati u ostatku 12. mj.  "Kupiti" ćete kune po dogovorenom tečaju u trenutku transakcije.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Revolut pojasnio kako će kod njih izgledati pr
Kuv kaže...

Ne znam što vam točno nije jasno. Ukidaju kunske račune; Ne plaćanje u kunama.

 

Kao što sada odem u BiH i platim iznos u KM (iako Revolut ne podržava KM račune) i u trenutku transakcije će se obaviti pretvorba, tako ćete i plaćati u ostatku 12. mj.  "Kupiti" ćete kune po dogovorenom tečaju u trenutku transakcije.

 

To će biti dupla konverzija, prvi puta kod topupa iz kuna u npr eure, a drugi puta kod transakcije iz kuna u eure. Po kojem tečaju, fiksnom ili nekom drugom nije baš jasno.

Meni nebitno, ionako ne koristim revolut gotovo nikad tako da ću preživjeti tih 3 tjedna.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 23:33 (Bitanga).
16 godina
moderator
offline
Re: Revolut pojasnio kako će kod njih izgledati pr
Bitanga kaže...
Kuv kaže...

Ne znam što vam točno nije jasno. Ukidaju kunske račune; Ne plaćanje u kunama.

 

Kao što sada odem u BiH i platim iznos u KM (iako Revolut ne podržava KM račune) i u trenutku transakcije će se obaviti pretvorba, tako ćete i plaćati u ostatku 12. mj.  "Kupiti" ćete kune po dogovorenom tečaju u trenutku transakcije.

 

To će biti dupla konverzija, prvi puta kod topupa iz kuna u npr eure, a drugi puta kod transakcije iz kuna u eure. Po kojem tečaju, fiksnom ili nekom drugom nije baš jasno.

Meni nebitno, ionako ne koristim revolut gotovo nikad tako da ću preživjeti tih 3 tjedna.

 

Jedino logično i normalno bi bilo po fiksnom.

 

Sami su rekl: "Uvjeti vezani za način na koji se naknade izračunavaju i naplaćuju neće se izmjeniti, što znači da vam neće biti naplaćeni nikakvi dodatni troškovi kao rezultat ove promjene valute."

...
15 godina
online
Re: Revolut pojasnio kako će kod njih izgledati pr
Miro kaže...

 

Jedino logično i normalno bi bilo po fiksnom.

 

Sami su rekl: "Uvjeti vezani za način na koji se naknade izračunavaju i naplaćuju neće se izmjeniti, što znači da vam neće biti naplaćeni nikakvi dodatni troškovi kao rezultat ove promjene valute."

 

Nikakvi dodatni, samo oni postojeći "vezani za način na koji se naknade izračunavaju i naplaćuju" :-)

No, vidjet ćemo, oni koji na njemu drže plaće će ispričati svoje dojmove.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice