Kako promijeniti veličinu ikona datoteka na radnoj

poruka: 4
|
čitano: 26.101
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako promijeniti veličinu ikona datoteka na radnoj".
15 godina
offline
Kako promijeniti veličinu ikona datoteka na radnoj

U principu pozdravljam ovu seriju tips and tricks savjeta za početnike i manje upućene, ali moram dati nekoliko konstruktivnih opaski jer smatram da bi ovo moglo biti mnogo bolje i dugovječnije.

 

Prva stvar koja mi pada na pamet je da će se ovi članci sa savjetima izgubiti u ostalim člancima i da ih posle nekog vremena niko kome trebaju neće moći pronaći.

Bilo bi dobro ako je moguće napraviti posebnu rubriku sa nazivom poput savjeti, tips and tricks ili nekakav drugi prikladan naziv i da se nalazi u vrhu stranice gdje bi se putem tog linka pristupalo svim člancima sa savjetima.

 

Druga stvar je što su savjeti prilično šturi i imaju samo one najosnovnije informacije, a mislim da bi se onim kojima su očigledno namijenjeni, a to je osobama sa vrlo malo informatičkog znanja i iskustva, trebalo dodatno pojasniti kako doći do određenog koraka, pokazati i neke alternativne metode i slično.

 

Recimo konkretno u ovom slučaju pominje se samo jedan način za promjenu veličine ikonica i to onaj najmanje intuitivan i fleksibilan.

Mnogo bolji način za ovo odraditi je da se klikne na prazno mjesto na desktopu i potom uz pritisnut Ctrl taster točkićem na mišu skrolati gore ili dole i tako povećavati ili smanjivati veličinu ikonica u malim koracima koji su odmah vidljivi na ekranu.

 

Isto tako mi je u članku o pravljenju butabilnog USB-a sa instalacijom Windowsa odmah bilo čudno da nema upozorenja da se mora veoma paziti da se ne odabere pogrešan disk jer će se na njemu izgubiti podaci.

 

 

Molim da se ovo ne shvati kao nekakav napad na autora ili ovu seriju članaka, već sam napomenuo da pozdravljam ideju, već kao sugestiju da se uz samo malo više truda može napraviti veoma dobra kolekcija savjeta za početnike koja bi mogla biti korištena godinama.

 
10 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako promijeniti veličinu ikona datoteka na radnoj

Hmmm... Zar nije jednostavnija opcija - stisnuti CTRL i kotačićem miša odabrati veličinu ikona na desktopu? Ako ništa drugo - nisi ograničen na samo 3 ponuđene veličine. Ova vaša valja jedino ako nemaš miš sa kotačićem, a šanse su za to u 2023. ama baš nikakve ;)

Glih_x HD
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako promijeniti veličinu ikona datoteka na ra
Widowmaker kaže...

 

Bilo bi dobro ako je moguće napraviti posebnu rubriku sa nazivom poput savjeti, tips and tricks ili nekakav drugi prikladan naziv i da se nalazi u vrhu stranice gdje bi se putem tog linka pristupalo svim člancima sa savjetima.

 

Samo treba klikuti na željeni tag u vrhu članka: https://www.bug.hr/savjeti

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
2 godine
offline
Re: Kako promijeniti veličinu ikona datoteka na ra
Widowmaker kaže...

 

 

Prva stvar koja mi pada na pamet je da će se ovi članci sa savjetima izgubiti u ostalim člancima i da ih posle nekog vremena niko kome trebaju neće moći pronaći.

Bilo bi dobro ako je moguće napraviti posebnu rubriku sa nazivom poput savjeti, tips and tricks ili nekakav drugi prikladan naziv i da se nalazi u vrhu stranice gdje bi se putem tog linka pristupalo svim člancima sa savjetima.

 

 

Osobno, suglasan sam s prijedlogom.

Na idućem kolegiju redakcije Bug-a ćemo vijećati, hoćemo li prihvatiti Vaš prijedlog, jer sam ne mogu donijeti ni jednu odluku.

 

Sve mora odobriti, meni nadređeni, cijenjeni kolega @PzKpfw

 

Lp

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice