Tvrtka Tesla Inc oslobođena krivnje za nesreću

poruka: 7
|
čitano: 17.732
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tvrtka Tesla Inc oslobođena krivnje za nesreću".
6 godina
offline
Tvrtka Tesla Inc oslobođena krivnje za nesreću

Ako bi pretpostavili da u slučaju AI vozaća su samo oni na cesti i ljudski faktor ne postoji, onda je AI u 99% slučajeva sigurno bolji/sigurniji. Dovoljno je pogledat samo analizu auto/avionskih nesreća i iz prve je jasno da je u 95% slučajeva kriv ljudski faktor, tako da ako ga izbaciš i sustav maksimalno automatiziraš riješio si največi uzrok svih nesreća.

Problem je samo što će još jako dugo bit ljudskih vozaća na cesti i za to nema algoritma koji može predvidit svaku piz....u koja čovjeku može past na pamet....

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tvrtka Tesla Inc oslobođena krivnje za nesreću

AI je valjda 100x manje pouzdan. Sve je super dok se vidi crta, dok nisu hrvatske ceste.. čim se naleti na sitauciju za koju nije "isprogramirano", odmah se sistem raspada. Bježi od toga.

13 godina
offline
Tvrtka Tesla Inc oslobođena krivnje za nesreću

Ti poluautomatski sustavi (nekih firmi) odlično spašavaju od manjih sudara: prije reagiraju od čovjeka na naglo zaustavljenje auta ispred, pračenje traka na autocesti , pračenje brzine vozila ispred i slično, neki čak i vide pješaka u mrtvom kutu. Ali moraš biti jako oprezan u blizini jakih sjena, zone radova s više linija po cesti ili za vrijeme jake kiše i snjega, jednostavno ti lagano otrgne volan iz ruke i krene bježati od sjene i slično...

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Tvrtka Tesla Inc oslobođena krivnje za nesreću

osnovni problem je što većina pripadnike vrste homo hapiens sapiens s početka 21. st. ne želi opravdati daj naziv - žele da netko/nešto misli umjesto njih...

 

jedna stvar je vozačka asistencija, ali ovo nema veze s AI nego je - zaglupljivanje...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Tvrtka Tesla Inc oslobođena krivnje za nesreću
jedino što mi treba od pomoći je automatski mjenjač... sutra...jadranska magistrala...Ri--Ši... laganini 65km/h...brže ne možeš i da hoćeš...meni je volan...terapija...uz auto mjenjač eto još litra goriva da je 1€:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Tvrtka Tesla Inc oslobođena krivnje za nesreću

Gledam rezultate ankete i ne mogu vjerovati. Kakva autopiloti, oni još nisu ni na razini majmuna. 

 

Postojeći limiti su poprilično visoki, jedna fatalna nesreća u 100 milijuna prevezenih kilometara. To znači da bi Tesla, na primjer, trebao poslati 400 svojih automobila koji će se sami izvesti iz tvornice, napraviti svaki 250.000 km i sami se odvesti na Cios do jedne jedine fatalne prometne nesreće. Reralnost je da sada trenutno ne mogu odvesti više od 2-3 km u prosjeku prije ljudske intervencije. Ukratko, još su nekakvih 50 MILIJUNA PUTA lošiji od ljudi.

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tvrtka Tesla Inc oslobođena krivnje za nesreću
nikonja kaže...

Ako bi pretpostavili da u slučaju AI vozaća su samo oni na cesti i ljudski faktor ne postoji, onda je AI u 99% slučajeva sigurno bolji/sigurniji. Dovoljno je pogledat samo analizu auto/avionskih nesreća i iz prve je jasno da je u 95% slučajeva kriv ljudski faktor, tako da ako ga izbaciš i sustav maksimalno automatiziraš riješio si največi uzrok svih nesreća.

Problem je samo što će još jako dugo bit ljudskih vozaća na cesti i za to nema algoritma koji može predvidit svaku piz....u koja čovjeku može past na pamet....

 AI još ne radi po kiši, na snijegu, magli. Da ne govorimo da nemaju pojma kako se uparkirati u tijesno mjesto ili voziti izvan dobro označene ceste. ma ni to, nisu u stanju ni pouzdano prepoznati drugo vozilo na cesti, tipa 99,9999999 %

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice