ScanEat – domaća aplikacija za provjeru sastojaka

poruka: 10
|
čitano: 9.503
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ScanEat – domaća aplikacija za provjeru sastojaka ".
14 godina
offline
ScanEat – domaća aplikacija za provjeru sastojaka

Ovo je stvarno vrhunska aplikacija. Odlicno radi. Instalirao sam ju prije par tjedana i ostao paf koliko dobro radi. UI, UX vrhunski, fluidna, nema reklama.

 
5 0 hvala 3
2 godine
online
ScanEat – domaća aplikacija za provjeru sastojaka

Očitaš barcode i piše da proizvod nema glutena, a ima, što onda ?

To se tiče i alergena, ili mesnih dodataka u tragovima u vegetarijanskim proizvodima....

Tkoće će sve proizvođače nadmašiti u laži, neka se prvi javi...

合氣道
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ScanEat – domaća aplikacija za provjeru sastoj
Zaporožac kaže...

Očitaš barcode i piše da proizvod nema glutena, a ima, što onda ?

To se tiče i alergena, ili mesnih dodataka u tragovima u vegetarijanskim proizvodima....

Tkoće će sve proizvođače nadmašiti u laži, neka se prvi javi...

 

Sve informacije u ScanEat-u dolaze sa ambalaže proizvoda. Ako recimo skenirate neki proizvod koji nemamo u bazi, ponuditi će se opcija da uslikate proizvod sa svih strana.

Jednom kada slike dođu na server, obrađuju se softverski pod kontrolom čovjeka.

 

Proizvođači paze oko navođenja glutena jer je riječ o alergenu koji je jako čest, a istovremeno kod određenih pojedinaca može imati snažne reakcije čak i kada je prisutan samo u tragovima. Naravno, greške se uvijek mogu dogoditi (ili u proizvodnji, ili prilikom definiranja ambalaže), ali u tom slučaju takav proizvod često bude brzo prijavljen i onda naknadno povučen s tržišta.

 

Ako uočite bilo kakvu grešku prilkom skeniranja, možete je prijaviti kroz aplikaciju. Nakon što utvrdimo da greška nije slučajno naša, obratit ćemo se direktno proizvođaču, tj subjektu koji je odgovoran za proizvod na HR tržištu.

A ako se isti ogluše, onda i direktno Hrvatskoj ageciji za poljoprivedu i hranu.

15 godina
offline
ScanEat – domaća aplikacija za provjeru sastojaka

Pa napokon nešto korisno, kako je krenulo.

Elem mini kritike;

Razumijem kako je inžinjerski mindset diktirao funkcionalno i logiku prikaza, no manji dizajnerski zahvati mogu poboljšati dosta toga (prilog slika nije razrada jasnije i elegantnije komunikacije ikonama, koju treba izvesti, već 15minutni pokušaj analize smisla brojača i logike istog uz kavu)

Također nekakva opcija pamćenja (ili zadnji pogled) što se točno prikaže nakon skena bi bila dobra, i za prosječnog korisnika, npr. starije osobe ionako ništa ne razumiju od opcija i ako im se skeniranjem Jamice od 1 litre vode otvori početan pogled na naziv artikla, zemlju porijekla i da je to zapremnina od 1 litre vode - to ih može zabavljati samo neko vrijeme ali to je ono što već i znaju kada uzimaju u ruke artikl.

Example Ž - moja mater bi to koristila no dok ona shvati gdje su detalji i gdje je ono opasno po nju (dijabetes) odustane, pogotovo u dućanu.

Ima boljih aplikacija za isto, ali stranih i za drugo tržište pa je ovo zgodno ako se dobro izvede do kraja bez pretjerivanja u vidu napadnih reklama preko cijelog ekrana na svaki pomak (naznake za buduće reklame su već u pravilima privatnosti..ali to ne mora biti loše izvedeno).

 

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
ScanEat – domaća aplikacija za provjeru sastojaka

e, da: 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
ScanEat – domaća aplikacija za provjeru sastojaka

Genijalno! Često provjeravam proizvode da izbjegnem želatinu i ovo će mi uvelike olakšati.

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
ScanEat – domaća aplikacija za provjeru sastojaka

Stvar je krajnje jednostavna - ako postoji popis sastojaka, to nije za (čestu) konzumaciju.

 

 hebale vas applikacije da vas...

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.7.2023 22:50 (Feudalac).
Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: ScanEat – domaća aplikacija za provjeru sastoj
kunof00 kaže...

Pa napokon nešto korisno, kako je krenulo.

Elem mini kritike;

Razumijem kako je inžinjerski mindset diktirao funkcionalno i logiku prikaza, no manji dizajnerski zahvati mogu poboljšati dosta toga (prilog slika nije razrada jasnije i elegantnije komunikacije ikonama, koju treba izvesti, već 15minutni pokušaj analize smisla brojača i logike istog uz kavu)

Također nekakva opcija pamćenja (ili zadnji pogled) što se točno prikaže nakon skena bi bila dobra, i za prosječnog korisnika, npr. starije osobe ionako ništa ne razumiju od opcija i ako im se skeniranjem Jamice od 1 litre vode otvori početan pogled na naziv artikla, zemlju porijekla i da je to zapremnina od 1 litre vode - to ih može zabavljati samo neko vrijeme ali to je ono što već i znaju kada uzimaju u ruke artikl.

Example Ž - moja mater bi to koristila no dok ona shvati gdje su detalji i gdje je ono opasno po nju (dijabetes) odustane, pogotovo u dućanu.

Ima boljih aplikacija za isto, ali stranih i za drugo tržište pa je ovo zgodno ako se dobro izvede do kraja bez pretjerivanja u vidu napadnih reklama preko cijelog ekrana na svaki pomak (naznake za buduće reklame su već u pravilima privatnosti..ali to ne mora biti loše izvedeno).

 

Hvala puno na komentarima i prijedlozima :)

Uvijek ima mjesta za poboljšanja, i na tome ćemo intenzivno raditi. Imali smo i mi ideju da ikonice prikazujemo na slican nacin, ali trenutno imamo jako puno "badgeva" i tesko nam je bilo to pomiriti sve. Posebno sto su u cijelu pricu ukljuceni nutricionisti, lijecnici i drugi strucnjaci koji ne zele pojednostavljivati stvari vec zele da radimo na edukaciji nasih korisnika.

Radimo na novom personaliziranom prikazu proizvoda, koji ce onda rijesiti i onaj problem koji ste naveli - a to je da se nakon skeniranja prikazuju osnovne stvari o proizvodu. Iako, istini za volju, do osobnog detektora samo triba jedan swipe u lijevo. Ali znamo da kod starijih i to nekad bude puno.

Ankete koje smo radili pokazale su da vecina ide u trgovinu i kupuje namirnice za sve ukucane. To onda znaci da ce u ovu aplikaciju ljudi oznaciti i probleme svojeg djeteta i sebe, a samim time tesko je znati koja informacija je bitna prilikom skeniranja. Jel fokus na osobnom detektoru, ili pak izdvojenim sastojcima s kojima je moguce procijeniti koliko je neki proizvod dobar.

 

Ono sto je nas fokus u cijeloj prici je personalizacija, i to je nesto s cime se zelimo isticati od strane konkurencije koja postoji vani. Sustav je dizajniran da za svaki sastojak poznaje njegove elementarne sastojke. Npr. jetrica je organ zivotinja pa je bogat purinima, sto je cini neprikladnim za bolesnike s gihtom. A isto tako, jetre su bogate vitaminom A zivotinskog projekla, zbog cega bi je trudnice trebale izbjegavati. Ima tu puno slozenosti, daleko vise od pukog prepoznavanja sastojka. Jasno struktuirana graph baza daje nam vrijednost koju drugi nemaju.

A sto se tice monetizacije, cilj nam je B2B. Dati uslugu web/mobile shopovima hrane da integriraju naš API/SDK u svoju trgovinu, kako bi netko vec prilikom kupnje na daljinu odmah znao jel to proizvod za njega. Reklame su tek opcija C, ako se drugi monetizacijski modeli ne realiziraju u neko vrijeme, a troskove treba pokriti. Ali cak i ako dode do toga, mogu garantirati da nece biti nista napadno ili da otezava koristenje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.7.2023 23:38 (ivoleko).
16 godina
offline
Re: ScanEat – domaća aplikacija za provjeru sastoj
Feudalac kaže...

Stvar je krajnje jednostavna - ako postoji popis sastojaka, to nije za (čestu) konzumaciju.

 

 hebale vas applikacije da vas...

Kuzim i donekle se slazem. Izbor neprocesiranih i cjelovitih namirnica je uvijek najbolja stvar, tj. bar bi trebala biti. Najbolje je još kad možeš uzgojiti svoje i jesti samo to. 

No ako ćemo biti iskreni, daleko je većina ljudi danas od takvih mogućnosti, jer tempo života je takav da mnogi nemaju ni vremena pravilno jesti, a kamoli spremati za sebe.

 

I vi ste u zagradi stavili "čestu". Pa i oni koji rijetko konzumiraju moraju i dalje paziti ako imaju zdrastvene probleme, ili bi voljeli znati mogu li takve proizvode zamijeniti s nekim boljim.

Meni ne morate vjerovati, vjerujte ljudima koji komentiraju. Na redditu smo se prvo predstavili, očekiva sam da će biti koji komentar poput vašeg, ali sve redom pozitivni gdje ljudi vide korist u ovakvoj vrsti aplikacije.

https://www.reddit.com/r/croatia/comments/13oldg7/detektirajte_%C5%A1to_se_nalazi_u_hrani_koju_jedete/

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.7.2023 8:56 (ivoleko).
8 godina
offline
Re: ScanEat – domaća aplikacija za provjeru sastoj
ivoleko kaže...
Feudalac kaže...

Stvar je krajnje jednostavna - ako postoji popis sastojaka, to nije za (čestu) konzumaciju.

 

 hebale vas applikacije da vas...

Kuzim i donekle se slazem. Izbor neprocesiranih i cjelovitih namirnica je uvijek najbolja stvar, tj. bar bi trebala biti. Najbolje je još kad možeš uzgojiti svoje i jesti samo to. 

No ako ćemo biti iskreni, daleko je većina ljudi danas od takvih mogućnosti, jer tempo života je takav da mnogi nemaju ni vremena pravilno jesti, a kamoli spremati za sebe.

 

I vi ste u zagradi stavili "čestu". Pa i oni koji rijetko konzumiraju moraju i dalje paziti ako imaju zdrastvene probleme, ili bi voljeli znati mogu li takve proizvode zamijeniti s nekim boljim.

Meni ne morate vjerovati, vjerujte ljudima koji komentiraju. Na redditu smo se prvo predstavili, očekiva sam da će biti koji komentar poput vašeg, ali sve redom pozitivni gdje ljudi vide korist u ovakvoj vrsti aplikacije.

https://www.reddit.com/r/croatia/comments/13oldg7/detektirajte_%C5%A1to_se_nalazi_u_hrani_koju_jedete/

 Ma nemam ja ništa protiv vas koji radite aplikacije. Nekome, očito, trebaju. Niste ni prvi koji su došli na takvu ideju.

 

To govori kamo je svijet otišao; više nemožemo ni prepoznati šta stavljamo u usta.

 

Puno uspjeha u radu, ali i dalje mislim da bi oni koji imaju određena stanja, aka alergije ili netolerancije, trebali jesti stvari koje ne trebaju deklaracije i sitna slova. Život je puno jednostavniji, a hrana ukusnija i zdravija kad se kupuje i jede minimalno ili uopće neobrađena hrana. Može se i nije ništa skuplje; ne mora biti s eko farme di paradajzu i kravama puštaju Mozarta da bi bilo dobro.

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice