Fotonaponski sustavi na austrijskim oranicama

poruka: 8
|
čitano: 7.660
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fotonaponski sustavi na austrijskim oranicama".
8 godina
offline
Fotonaponski sustavi na austrijskim oranicama

Ideje je sasvim ok, na prvu. Ima dosta kultura kojima to ne smeta, a ostavlja se dovoljno prostora za strojnu obradu; to je pitanje prikupljanja iskustva. Meni jedino smeta tvrdnja da to potiče bioraznolikost; paneli nisu nužni da bi se ostavilo metar-dva prostora za samoniklo bilje, a da ne govorimo koliko su dvorišta i uređeni travnjaci biološkle pustinje.

 

Ja rekoh
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Fotonaponski sustavi na austrijskim oranicama

"Kako bi se agrosolarni moduli zaštitili od oštećenja u poljoprivredi, između njih i obradive površine ostavlja se razmak od oko jednog metra za cvjetnu traku koja doprinosi biološkoj raznolikosti"

 

 

I onda baja u kombajnu od jutra rokne par kratkih i više ni ne vidi kam vozi, drito kroz panele, šteta par hiljadarki 

 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Fotonaponski sustavi na austrijskim oranicama
Tom smeću nije mjesto na polju.
Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
15 godina
offline
Re: Fotonaponski sustavi na austrijskim oranicama
Feudalac kaže...

Ideje je sasvim ok, na prvu. Ima dosta kultura kojima to ne smeta, a ostavlja se dovoljno prostora za strojnu obradu; to je pitanje prikupljanja iskustva. Meni jedino smeta tvrdnja da to potiče bioraznolikost; paneli nisu nužni da bi se ostavilo metar-dva prostora za samoniklo bilje, a da ne govorimo koliko su dvorišta i uređeni travnjaci biološkle pustinje.

 

 -ok, no austrijanci to rade već rutinski, parkovi-travnjaci mixanog samoniklog bilja-korova.. tak da austrijancima se to ne treba spočitavat... oni to znaju i rade.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Fotonaponski sustavi na austrijskim oranicama
Feudalac kaže...

Ideje je sasvim ok, na prvu. Ima dosta kultura kojima to ne smeta, a ostavlja se dovoljno prostora za strojnu obradu; to je pitanje prikupljanja iskustva. Meni jedino smeta tvrdnja da to potiče bioraznolikost; paneli nisu nužni da bi se ostavilo metar-dva prostora za samoniklo bilje, a da ne govorimo koliko su dvorišta i uređeni travnjaci biološkle pustinje.

To je već stiglo.

Travni pojas pod mjerom 10. Pogotovo mjera 10.1.6

https://ruralnirazvoj.hr/mjera/m10/

 

Bit će obavezno ostavljati cvjetne/travne trake za bioraznolikost.

A da ne pričam o svim ostalim silnim mjerama koje EU donosi i provodi kod nas.


Smeta mi jedino što se sve mjere, bioraznolikost, održivost, eko, ovo-ono samo tiču EU.

A ostatak svijeta boli kita. Ekstenzivna poljoprivreda i stočarstvo samo eksponencijalno raste po svijetu.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
16 godina
offline
Re: Fotonaponski sustavi na austrijskim oranicama

92% zagadenja mora i oceana dolazi sa istoka. 92% fakin posto! Ali zato ja u Austriji moram cuclat papirnatu slamku kaj slucajno nem onu plasticnu bacil u more koje Austrija nema!

Kaj se Austrije tice i njihove poljoprivrede tu su top, a narod uvijek gleda da podrzi seljaka. Npr. ako u Sparu imaju paradajze iz Italije koji su jeftiniji od austrijskih, oni iz Austrije se brze prodaju. Isto vrijedi za ostale kulture. Seljaci imaju vlastite automate sa vlastitim proizvodima po svim selima i mozete kod masu njih ici "doma" gdi imaju kiosk ili mali ducan te kupiti sve kaj proizvode. Meso se po zakonu ne smije prodavat pod austrijsko ako je uvezeno i onda zaklano u Austriji nego mora biti uzgojeno, tovljeno i tek onda zaklano da bi se moglo prodavat pod austrijsko.

Cital sam jucer da Njemacka pise novi zakon za "Balkon elektrane". Trenutno se moze 800W stavit na balkon bez elektricara i bez komplikacije. Novi zakon cilja na 2000W, nadam se da bude Austrija pratila trend, a da ne pricamo o legalizaciji Marihuane koju spremaju njemci.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.8.2023 9:23 (NEW_MAN).
15 godina
offline
Re: Fotonaponski sustavi na austrijskim oranicama

Budi odrasla osoba i pi iz obicne staklene case. Poslije se opere i koristi ponovo. Slamke je trebalo jednostavno zabraniti/ukinuti. Trend plasticnih boca i slicno pod hitno rjesiti zabranom, nis nije falilo jamnici, pivama i slicno u staklenoj boci natocenoj u staklenu casu.

Isto je glupost slati piletinu na put od 10000km iz Brazila u Hrvatsku i jos nekako ispadne jeftinije nego kaj prodaju kod nas, to isto pocijepati u korijenu.

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.8.2023 12:47 (Ante).
8 godina
offline
Re: Fotonaponski sustavi na austrijskim oranicama
NEW_MAN kaže...

92% zagadenja mora i oceana dolazi sa istoka. 92% fakin posto! Ali zato ja u Austriji moram cuclat papirnatu slamku kaj slucajno nem onu plasticnu bacil u more koje Austrija nema!

Kaj se Austrije tice i njihove poljoprivrede tu su top, a narod uvijek gleda da podrzi seljaka. Npr. ako u Sparu imaju paradajze iz Italije koji su jeftiniji od austrijskih, oni iz Austrije se brze prodaju. Isto vrijedi za ostale kulture. Seljaci imaju vlastite automate sa vlastitim proizvodima po svim selima i mozete kod masu njih ici "doma" gdi imaju kiosk ili mali ducan te kupiti sve kaj proizvode. Meso se po zakonu ne smije prodavat pod austrijsko ako je uvezeno i onda zaklano u Austriji nego mora biti uzgojeno, tovljeno i tek onda zaklano da bi se moglo prodavat pod austrijsko.

Cital sam jucer da Njemacka pise novi zakon za "Balkon elektrane". Trenutno se moze 800W stavit na balkon bez elektricara i bez komplikacije. Novi zakon cilja na 2000W, nadam se da bude Austrija pratila trend, a da ne pricamo o legalizaciji Marihuane koju spremaju njemci.

 Zadnji put kad sam gledao balkonske elektrane, (nudila ih je neka Ukrajinka), koštale su kao suho zlato. Obzirom da ne traže dvosmjerno brojilo, većina struje koju proizvedu, odlazi u mrežu bez naknade jer nitko ne ćubi doma u 12.30 da bi tada upalio pećnicu.

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice