Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa

poruka: 17
|
čitano: 5.759
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa".
16 godina
online
Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa

Šteta, koristim za kreativno pisanje jer ima bitne opcije iz Office Worda, a opet je potpuno free, lagan i dio OSa.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa

Hvala na obavijesti. Wordpad kopiran. Ako MS kasnije na bilo koji način onemogući pokretanje WordPada, šaljem podatke na EU instance, uključujući rušenja Windowsa 10 unatrag 2-3 godine (posebice heap corruption). Imali su dovoljno vremena za sve to ispraviti prije prestanka podrške za Windows 10.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa

šteta 

Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa
Horned Reaer kaže...

šteta 

 Dobro kažeš: šteta. S kojim pravom MS izbacuje WordPad is Windowsa koje sam legalno kupio?

10 godina
suspendiran
offline
Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa

Online verzija worda je malena, simpaticna, mocna, besplatna i radi jako, jako dobro!

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa

Od njih čovjek može samo očekivati slične bisere, a najluđe je to kad ga miču iz aktualnih win 11 koji im k...c treba dirati se u win 10 kojeg ionako još samo podržavaju sigurnosnim zakrpama .. 

 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa

Moram priznati da ga nisam koristio baš za pisanje ali jesam za prebacivanje Unix/Linux teksta (LF) u Win (CRLF). Otvoriš tekst u Wordpadu i klikneš 'Save', jednostavno.

Ali stvarno, ovo što Microsoft radi je bizarno..

Amenoum
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.9.2023 14:26 (PaleRider).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa

prvo treba čitati vijesti s razumijevanjem (mada bi i mediji-novinari mogli to malo laicima jasnije prenjeti..)..

-što kaže ms.. da iz budućih win-ver uklanja.. dok je posljednji win10 22-h2, nema update-upgrade vezrije (ne miješati update-ažuriranja mada je ms sve to izmixao-izjednačio).. tak da oni koji ga imaju, imat će ga..

(mada je 99% višak, tj kao da je ova tema povukla sve juzere wordpada :) )..

.. naravno kao i svaku drugu najavu sve ostaje pod možda-ili-tkozna.. nešto :)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa

ma to nečasna zapadnoindijska kompanija slavi jer su š) postali najmnogoljudnija država i w) spustili prčkramu na mjesec. prije toga su lukavo zauzeli sve bitnije kompanije  i institucije zapadnog svijeta. ne bih se čudio kad bi iz windowasa izbacili windowse. o, sveta kravo! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa
Jedino što se pitam je - kome WordPad smeta? Ne koristim ga, ali ne vidim razlog zašto bi ga se izbacilo iz Windowsa (bez da se ponudi bolja zamjena), a da je to u interesu korisnika Windowsa.

Jedini razlog za izbacivanje koji mi pada na pamet je da Microsoft želi ljude koji su koristili WordPad "potaknuti" (čitaj: natjerati) na korištenje Worda.
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa

Štedi se na memoriji :)

 

Nego, sumnjam da će ljudi kupovati Word licence. Ili će koristiti jogurt verzije ili će ići na neki open source, tipa Libreoffice i slično.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
offline
Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa

neke od alternativa su Typora (plaća se 15e) ili FocusWriter koji je free.

A MS klasični pokemoni - ukidaju i brišu ono kaj valja, a forsaju svakakva smeća - npr. nanovo bloatani Win i Edge. Rađe bi platio 100e win licencu kako sam napravio sa sedmicom, nego da imam ovaj kuršlus iza svakog updatea sa njihovim promo sranjima, guranjem MS 365 svugdje i svagda + bing ai smeće.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa

Ne sjećam se da mi je ikada trebao wordpad, što on ono otvara *.rtf. Koristim notepad i to često za sve drugo sa slikama i grafičkim glupostima word, svi imaju neku verziju officea koji otvara i sejva .rtf, bilo jogurt ili kupljenu tako da što se tiče mene i korisnika koje podržavam, mogu ga odmah ukinuti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa
mbaksa kaže...
Jedino što se pitam je - kome WordPad smeta? Ne koristim ga, ali ne vidim razlog zašto bi ga se izbacilo iz Windowsa (bez da se ponudi bolja zamjena), a da je to u interesu korisnika Windowsa.

Jedini razlog za izbacivanje koji mi pada na pamet je da Microsoft želi ljude koji su koristili WordPad "potaknuti" (čitaj: natjerati) na korištenje Worda.

 -no šit šer... :))

realno, komad softa koji nitko ne korisit osim u 'nuždi' (velikoj!) :) .. tj osakaćeno baratanje fileovima, usporen + rtf kao nativni doc mada radi i s ostalima, čita..

-uz free-đabe alternativu nepotreban, zato se izbacuje + naravno jer ms gura usluge, cloud, 365.. kao i alternativa npr googledocs, čime kućni juzer (ne komercijala) nema potrebe posezati za piratima ili plaćanjem.. osim kad baš treba + takav juzer može đabe koristiti mso + 365.. mada traži licencu, radi, radi i bez.. kao i stotine legitimnih načina aktivacije npr škola pa kućni juzer realno nema potrebe (osim neznanja i navike) za pirat, tj svi imaju pa i mali perica dok piše dnevnik.. :)

 

-kao i ostatak osa koji pomalo čiste i odbacuju staro, pri čemu je novo zamišljeno online pa nije više stvar softa na računalu osim terminal-client dijela ili browser (kao i browser-os..) tj realno takva app i nije 'dio osa', nije fileman, nije notepad-txt, nije diskpart.. nije ni calc klasa softa, pomoćnog ili sys i realno nema što tražiti u osu pogotovo kad se zna da ms posjeduje najpopularniji office paket čiji je osakaćeni netjak..

 

-dodatno, juzer-početnik (u programiranju) može za 5min napraviti 'svoj word' tj vbx-ocx kontrole vb-a ili c-a koji su ekšli word u buttonu (kontroli) koju samo rastegneš naželjenu formu + dodaš menije i buttone kao print.. ili novije vba, create object 'word'.. praktički jednako lako kao i klasičan ''hello world'' ili razlika jedno slovo, nakon čeg možeš kreirati .exe i eto worda, radi.. (uz .net ili ocx ovisno kako je napravljeno-verzija..) 99% potreba ili skoro isto kao i ovaj u win...

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa
Ni ovaj put necu platiti Windowse.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa

BTW zar sam jedini koji se sjeća Writea iz Win 3.1x? 

 

 

Microsoft je Write zamijenio WordPadom. A sad izbacuje WordPad i ne zamjenjuje ga ničim.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft će izbaciti WordPad iz Windowsa

Nisi jedini, i ja ga se sjećam, ali bilo je to tako davno....I Word-star, word perfect...

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 8:56 (učo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice