Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

poruka: 111
|
čitano: 24.314
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l".
11 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Budu ih vratili, imaju rok od 14 dana, kupljeni su na daljinu...

 
20 2 hvala 0
14 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Samo da prvo polje ne bude bijelo ...

 
14 2 hvala 0
16 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

A sada? Vjerojatno se radi o slici sa mirror efektom, prije to nego da su fulali. Zrcalno sam okrenuo sliku. Sad je Rondel pogrešno postavljen na Migu a na Rafalu je ok.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.9.2023 16:03 (BDS).
 
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

 Ne da će inflacija stati nego će krenuti deflacija čim polete našim nebom i to sa hrv grbom prvo bijelo polje obavezno nek nas uefa kazni.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
14 4 hvala 0
8 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

 

Bio kod susjeda na Tango Six da vidim sto pisu.

 

Prenijeli su tekst, u komentarima standardno, krkljanac oko nabave F-16, strućljaci u punom zaletu. Ah ta mladost.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Neke ptice nikad ne polete....

Moj PC  
0 7 hvala 0
15 godina
online
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

a di je oznaka "ova strana naprijed"? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 2 hvala 1
10 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Odličan avion, "malo" skuplji od F-16 za održavanje ali odličan izbor za zauzdavanje bande sa istoka, samo naprijed !!

 
15 15 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
dery kaže...

 Ne da će inflacija stati nego će krenuti deflacija čim polete našim nebom i to sa hrv grbom prvo bijelo polje obavezno nek nas uefa kazni.

Možda nisi znao, ali deflacija je gora stvar od inflacije.

42
14 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
W22, a da malo odes na glas koncila?
Brkoni
15 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
BDS kaže...

A sada? Vjerojatno se radi o slici sa mirror efektom, prije to nego da su fulali. Zrcalno sam okrenuo sliku. Sad je Rondel pogrešno postavljen na Migu a na Rafalu je ok.

 Nije to u pitanju jer na repu imaš broj 171 koji je napisan normalno...

15 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
markoBT kaže...
dery kaže...

 Ne da će inflacija stati nego će krenuti deflacija čim polete našim nebom i to sa hrv grbom prvo bijelo polje obavezno nek nas uefa kazni.

Možda nisi znao, ali deflacija je gora stvar od inflacije.

 Možda sam znao pa sam zato to i rekao jer je suprotno od inflacije što je nama nemoguć scenarij.Ali nisi baš skroz u pravu da je gora od inflacije.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.9.2023 18:37 (dery).
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Jehonan kaže...

Samo da prvo polje ne bude bijelo ...

 Pa i prvo bijelo je hrvatsko. Pogledaj u Vojno-povijesni muzej u Beču otvoren 1869. Ja snimio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.9.2023 18:38 (Master Mariner).
14 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Master Mariner kaže...
Jehonan kaže...

Samo da prvo polje ne bude bijelo ...

 Pa i prvo bijelo je hrvatsko. Pogledaj u Vojno-povijesni muzej u Beču otvoren 1869. Ja snimio.

Zapravo ja se slažem u potpunosti, a moj komentar je bio izonične naravi!

 

Osim toga da stavimo i slovo U na njega, naša stvar.

 

Po nekima ovdje bi trebali "region" na čelu s Srbijom pitati kako smijemo oslikati svoje borbene avione da ne bi slučajno povrijedili njihove osjećajčiće.

 

Otprilike kao što su oni pitali naše ljude u Vukovaru, Škabrnji, Glini, Voćinu, ... dok su ih oslobađali pod zvijezdom petokrakom ...

 

P.S.

Znam kako će ovaj komentar najvjerojatnije brže bolje biti uklonjen zbog političke korektnosti i inih osjećaja ali eto ...

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I

Sve okay, ali nemoj otvarati tu temu, a i off-topic je.

8 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
14 stoljeca (od stoljeca sedmog, jelte), 30tak godina nove drzave, i jos postoji konfuzija oko zakonske, povijeske i ustaske zastave....

Elem, zakonska je ona sto visi posvuda, crveno polje, odredjena kolicina, grbovi gore. I to je jedina koju zakon priznaje kao sluzbenu.

Povijesna ima varijacija, ovakvih ili onakvih, i najcesce je prvo polje bijele boje, broj polja moze varirati.

I iako nije sluzbena zastava drzave, u osnovi nije protuzakonita, niti zabranjena istim, niti kaznjiva po bilo kojem obliku.

Ndh zastava je nesto sasvim trece. Za nju guglajte.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

neznanje je problem, lako je vidjeti svašta.. a kažu da je to u oku promatrača? 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Ovo s hrvatskim grbom je bez veze, jer očito su obje vezije - s bijelim i crvenim poljem - bile u opticaju. Pa zašto je onda onaj s bijelim poljem "ustaški"? Zato što je u tadašnjem grbu (NDH) u prvom polju bilo upisano slovo "U", a ono se moralo, zbog grafičkih razloga (čitljivosti), upisati na bijelu podlogu, stoga i na bijelo polje. Hrvatski se od ustaškog grba razlikuje dakle po tome, što prvi nema a drugi ima slovo U na prvom polju. 

 
16 1 hvala 0
8 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Pa komšije su i na tramvajima viđali slovo U. Ali nebitno, dobra dosjtetka sa prvim bijelim poljem.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Koga briga koje je boje polje na grbu. Ha, neka se stavi na zrakoplov i U i Zvijezda. Eto, neka svatko nađe nešto za sebe i nešto protiv sebe. Ionako je to sve dio naše povijesti. Bitno je loše stvari ne ponavljati, svi smo ljudi u konačnici i vrijedimo i bitni smo - to je to.

Moj PC  
8 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Widowmaker kaže...
BDS kaže...

A sada? Vjerojatno se radi o slici sa mirror efektom, prije to nego da su fulali. Zrcalno sam okrenuo sliku. Sad je Rondel pogrešno postavljen na Migu a na Rafalu je ok.

 Nije to u pitanju jer na repu imaš broj 171 koji je napisan normalno...

 imaš pravo, pronašao sam oštriju sliku

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.9.2023 21:14 (BDS).
14 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Evo ga kako elegantno slijeće.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.9.2023 21:20 (uss).
 
3 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Danen

Moze li neka detaljnija informacija, link, prikaz?

Jer stvarno nikada nisam vidio ni pronasao varijaciju da je slovo u bilo upisano na sami grb, njegovo bijelo ili bilo koje drugo polje?

Znak u je bio u gornjem lijevom kutu zastave, na crvenom dijelu, obicno bijeli ili zuti (ili kombinacija) pleter, znam i za varijaciju da je pleter s slovom u bio iznad grba, kao odvojeni ili sastavni dio, ali stvarno nikad nisam naletio da je slovo bilo na bijelom polju samog grba.

Jedini slucaj toga sto spominjes je poglavnikova zastava, no, ona na sebi nema grb per se, to je zastava od bijelo-crvenih polja, i ona jedina ima u na prvom bijelom polju.

Hvala!
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.9.2023 21:39 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I

A što se zvijezde tiče, zar ona nije predstavljala Staljina, Lenjina, Ze Donga, Kimove, Pol Pota, Tita i ostale tiranine?

Moj PC  
3 10 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I

@Master Mariner

 

Naši?

Pa, narodi ex-YU.

dzg
Moj PC  
2 5 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
PzKpfw kaže...

@Master Mariner

 

Naši?

Pa, narodi ex-YU.

 Pa zar nije smiješno i otužno tako rezonirati? Dvoje od tih "naših" su nam porušili pola zemlje. Kako oni mogu biti naši?

8 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Damir 22, imate pravo - malo sam se zaletio. No ipak smatram da je razlog za bijelom polju na prvom mjestu kumovali grafički razlozi. Druge razloge ne vidim.

 
2 1 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
uss kaže...

Evo ga kako elegantno slijeće.

 Je, lipo ga je vidit. Nažalost, u današnjem svijetu moraš ih imat, pogotovo s ovakvim istočnim susjedima kakve mi imamo.

16 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Sto im fali? Nece oni nas, necemo ni mi njih napadati. Mi smo u nato-u, samo bi nas luđak napao.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Kroz povijest, hrvatski grb je mijenjao boju prvog polja i to na način da je jedna boja označavala ratne, a druga mirne godine.

 

Grb se koristi od 15st.

 

Od 15st do drugog svjetskog rata taj grb sa bijelim poljem ( a kroz povijest je znao biti srebrne boje) nije predstavljao ustaše. 

 

Kao službeni smo mogli izabrati bilo koji, ali je baš zbog te povezanosti sa ustaštvom (premda je ta zastava opet drugačije "ukrašena") izabran grb sa crvenim prvim poljem. To je bio potpuno loš način razmišljanja. 

 

 

Vezano za Rafale, nadam se da će HRZ u nekoj vojnoj zračnoj bazi omogućiti da ih se vidi iz bliza. 

 

👍

vicious
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice