Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila bez

poruka: 59
|
čitano: 14.516
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila bez".
8 godina
offline
Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila bez

Nije "svilena buba" (srbizam!) nego dudov svilac. A ono za erekciju? Sličan se recept nalazi u Kamasutri: traba staviti penis u mravinjak, a onda ga nekoliko dana hladiti dok se ne stiša upala. Nakon toga je tvrd kao kamen, piše.  

 
17 1 hvala 1
16 godina
online
Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila bez

Daj nam reci koji mravi....oni žuti, crni, koliko dugo da bude vnuter, dali ga treba nakon toga isprat sa kipucom vodom ili hladnom, malo vise detalja kolega, od tebe nikad novinara ni znanstvenika.

 

Clanak je jako dobar, sjedim i lezim, volim taj rezim 

Jedva cekam da ga uvrste na popis ljekova te se nadam da ce ici i na recept, molim autora clanka da cim izađe odmah prenese novost na Bug forum, hvala.

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Wiz3m4n kaže...

 ...isprat sa kipucom vodom ...

 , si normalan?

8 godina
offline
Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila bez

Treba ga haditi na zraku, kroz rupu u visećoj ležaljci. 

 
8 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
danen kaže...

Treba ga haditi na zraku, kroz rupu u visećoj ležaljci. 

 Hahhahaha, dobar, eto ga sada znam, hvala lijepa 

10 godina
suspendiran
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Kile i salo se skidaju u kuhinji a ne tjelovjezbom odnosno čarobnim kremama ili tabletama.

A erekcija ne znam, ljudi ponekad s godinama promjene svoju seksualnu orijentaciju bez da su svjesni toga pa eto.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.10.2023 9:43 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Kile i salo se skidaju u kuhinji a ne tjelovjezbom odnosno čarobnim kremama ili tabletama.

 A bas je tvoj pecinski nacin ispravan, jebes znanost, eh?
Kakva velika mudrost od tebe, evo me zatecenog!

A u kuhinji, jel sam moras ulovit veceru?

Sam uzgojit voce i povrce?

 

Ili ako ne napravis to sam, se isto ne vazi za mrsavljenje?

- Psiho246
14 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Psiho246 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Kile i salo se skidaju u kuhinji a ne tjelovjezbom odnosno čarobnim kremama ili tabletama.

 A bas je tvoj pecinski nacin ispravan, jebes znanost, eh?
Kakva velika mudrost od tebe, evo me zatecenog!

A u kuhinji, jel sam moras ulovit veceru?

Sam uzgojit voce i povrce?

 

Ili ako ne napravis to sam, se isto ne vazi za mrsavljenje?

 U pravu je, za skidanje sala postoji samo jedna formula = unositi manje kalorija nego što tijelo dnevno troši.

 

Vježba neće puno pomoći u tome budući da mozemo potrositi mozda dodatnih 10% kalorija vježbanjem ali ćemo i biti više gladni, što nas opet vraća na isti problem. Vježba je benefit za mnoge druge stvari, ali koristiti je samo radi gubljenja sala je kontra optimalno.

8 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
danen kaže...

Nije "svilena buba" (srbizam!) nego dudov svilac. A ono za erekciju? Sličan se recept nalazi u Kamasutri: traba staviti penis u mravinjak, a onda ga nekoliko dana hladiti dok se ne stiša upala. Nakon toga je tvrd kao kamen, piše.  

 Osobno znam tipa koji je pippaća stavio u deblo sa stršljanima. Terapija nije djelovala kako je mislio.

Prosječno glup i umjereno lud
15 godina
offline
Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila bez

meni je, umjesto napretka znanosti, dovoljno ako žensko ne brblja tijekom "razmjene dobara i zala". ok, i ako (meni) dobro izgleda. ajde, i neka nosu ugodno miriše (uz ostale pzitivne higijenske običaje i navade). i ne nosi uzase stalno telefon, kojim se usred "posla" (na njihov poziv!) javlja djeci i suprugu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
S obzirom na OCD..i jelte kemiju koja uz to ide...kamagra jelly gel...kamgra super tablete...ništa ne djeluje...eto nisam potrošio pare nego po jedan komad za probu...Ali znanstvenom metodom ustvrdio da kemija za OCD u mom slučaju produžava vrijeme na hmmmmm....puno minuta :)

Hebiga..u genima je.... koliko god kemija za OCD me sputavala toliko izgleda određeni geni od neandertalaca koje dobih na poklon...(dlake)...nadjačaju

P.S velika hvala mojoj kraljici.... koja nikad nije rekla NE
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Psiho246 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Kile i salo se skidaju u kuhinji a ne tjelovjezbom odnosno čarobnim kremama ili tabletama.

 A bas je tvoj pecinski nacin ispravan, jebes znanost, eh?
Kakva velika mudrost od tebe, evo me zatecenog!

A u kuhinji, jel sam moras ulovit veceru?

Sam uzgojit voce i povrce?

 

Ili ako ne napravis to sam, se isto ne vazi za mrsavljenje?

 Izborom hrane i unošenjem manjih količina dnevno.

15 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Definitvo hrana (najbitnija) i vježba. Hrana: posve ukinuti šećere (sve što ih sadrži, pogotovo pića), drastično srezati ugljikohidrate (kruh, tjesteninu, krumpir, riža), drastično povećati proteine (meso, jaja, riba, soja, grahorice, nemasni sirevi), drastično povećati povrće (crveno, ljubičasto i tamno zeleno) i vodu (pogotovo ujutro, 3L dnevno). Za 6mj prvo skraćivanje remena, za 1god drugo i za 2god treće.
Vježbanjem rastu mišići zbog kojih se poveća potrošnja, čak i kada spavamo više trošimo s više mišića, pa ne moramo gladovati ni smanjivati hranu nego mijenjati vrstu hrane.
Za cca 3god mogli bi vidjeti pločice na trbuhu, a ne samo u kupaoni. To je ako ste počeli kao buco s trudničkim gabaritima, a inače i prije.
To nije dijeta nego promjena prehrane za cijeli život, i navike vježbanja. Nema ograničenja za godine, vrijedi od 10 do 100god i dokazano u praksi puno puta.
Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.10.2023 13:42 (Keso).
 
5 0 hvala 1
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Keso kaže...
Definitvo hrana (najbitnija) i vježba. Hrana: posve ukinuti šećere (sve što ih sadrži, pogotovo pića), drastično srezati ugljikohidrate (kruh, tjesteninu, krumpir, riža), drastično povećati proteine (meso, jaja, riba, soja, grahorice, nemasni sirevi), drastično povećati povrće (crveno, ljubičasto i tamno zeleno)

 Uz ovakve cijene hrane, to je nemoguća misija. Čak ni kruh, tjestenina (osim one najlošije), krumpir i riža (osim one najlošije) nisu jeftini, a mnogima su to zamjene za drugu vrstu hrane koju si ne mogu priuštiti. Meso, jaja, riba, sve je poskupilo. Grahorice su isto skupe, što na placu gdje su kakti domaće, dok se u trgovinama prodaju kineski grah i marokanske mahune.

 

Plus, škole i fakulteti u svijetu okreću se bezmesnim menijima prehrane.

 

Dobra namjera u tvojoj poruci je tu, ali je stvarnost brutalna: https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/cak-44-posto-hrvata-nema-dovoljno-za-hranu-hranimo-se-sve-losije-evo-sto-su-primijetili-iz-lidla-15381473

10 godina
suspendiran
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Keso kaže...
Definitvo hrana (najbitnija) i vježba. Hrana: posve ukinuti šećere (sve što ih sadrži, pogotovo pića), drastično srezati ugljikohidrate (kruh, tjesteninu, krumpir, riža), drastično povećati proteine (meso, jaja, riba, soja, grahorice, nemasni sirevi), drastično povećati povrće (crveno, ljubičasto i tamno zeleno) i vodu (pogotovo ujutro, 3L dnevno). Za 6mj prvo skraćivanje remena, za 1god drugo i za 2god treće.
Vježbanjem rastu mišići zbog kojih se poveća potrošnja, čak i kada spavamo više trošimo s više mišića, pa ne moramo gladovati ni smanjivati hranu nego mijenjati vrstu hrane.
Za cca 3god mogli bi vidjeti pločice na trbuhu, a ne samo u kupaoni. To je ako ste počeli kao buco s trudničkim gabaritima, a inače i prije.
To nije dijeta nego promjena prehrane za cijeli život, i navike vježbanja. Nema ograničenja za godine, vrijedi od 10 do 100god i dokazano u praksi puno puta.

 

... i nakon toga završiti na psihijatriji jer patiš od teške depresije i ne vidiš smisao življenja.

 

Od hrane ne treba ništa srezati, nego brojati kalorije. I definitivno povremeno si dozvoliti poneku krafnu, kolač, napolitanke, bilo što.

S naglaskom na *POVREMENO*

 

 

8 godina
offline
Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila bez

Da je hrana poskupila, to se ne može nijekati, no od kukanja nikakva korist. Treba znati štediti. Loše je uspoređivati najbolju vrstu povrća s najgorom vrstom mesa, ili ne jesti od ribe ništa osim zubatca i pastrve. No, uporedimo cijene. Kilogram kupusa (0,6 eura) deset puta je jeftiniji od kilograma piletine (6 eura). A kupus se može prirediti na mnogo načina, npr. na satatu, na lešo, kuhan u pari. Evo jednog jednostavnog i jeftinog recepta. Uzmite kupus u glavi i skuhajte ga da još ostane tvrd. Potom ga narežite na kriške, kriške panirajte te ispecite u vrelom ulju. Evo zdravog i jeftinog obroka. Kupus je inače vrlo vrijedna namirnica, bogata vitaminima, vlaknima i flavonoidima, sa zanemarivom kaloričnom vrijednošću. Još jedan recept. Narežite kupus i skuhajte ga s krumpirom, a potom sve pretvorite u kašu (pire). Začinite uljem (po mogućnosti maslinovim), češnjakom i paprom. Kruh je skup? Pecite pogače, kombinirajte više vrsta brašna (pšenično, kukuruzno, ječmeno, zobeno). Umjesto riže možete kuhati pšenicu. Sve je su to jeftine i zdrave namirnice samo - ono najteže - najteže je mijenjati prehrambene navike. 

 
6 3 hvala 2
15 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila

Hm. Cijena neprerađene hrane je manja od prerađene jer je za preradu potreban trud. Kupiš na placu ili čak direktno sa sela. Ne moraš jesti kavijar, piletina i riža su sasvim u redu, uz nešto zelenila. Ipak potrebno naučiti kuhati, uložiti svoje vrijeme barem znati speći/skuhati neka jednostavnija jela, to je po meni teže nego nabaviti hranu. Kad izbaciš kave, sladolede, pive, kole i ostale pi*darije koje jedemo ostane ti puno više novca za kvalitetniju hranu.

Stara je izreka: "Tko hoće nađe način, tko neće nađe izgovor."

Idi i radi nešto korisno!
13 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
danen kaže...

Da je hrana poskupila, to se ne može nijekati, no od kukanja nikakva korist. Treba znati štediti. Loše je uspoređivati najbolju vrstu povrća s najgorom vrstom mesa, ili ne jesti od ribe ništa osim zubatca i pastrve. No, uporedimo cijene. Kilogram kupusa (0,6 eura) deset puta je jeftiniji od kilograma piletine (6 eura). A kupus se može prirediti na mnogo načina, npr. na satatu, na lešo, kuhan u pari. Evo jednog jednostavnog i jeftinog recepta. Uzmite kupus u glavi i skuhajte ga da još ostane tvrd. Potom ga narežite na kriške, kriške panirajte te ispecite u vrelom ulju. Evo zdravog i jeftinog obroka. Kupus je inače vrlo vrijedna namirnica, bogata vitaminima, vlaknima i flavonoidima, sa zanemarivom kaloričnom vrijednošću. Još jedan recept. Narežite kupus i skuhajte ga s krumpirom, a potom sve pretvorite u kašu (pire). Začinite uljem (po mogućnosti maslinovim), češnjakom i paprom. Kruh je skup? Pecite pogače, kombinirajte više vrsta brašna (pšenično, kukuruzno, ječmeno, zobeno). Umjesto riže možete kuhati pšenicu. Sve je su to jeftine i zdrave namirnice samo - ono najteže - najteže je mijenjati prehrambene navike. 

jer je panirano i pečeno u ulju zdravo  tako upropastiti zdravu namirnicu

15 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

... i nakon toga završiti na psihijatriji jer patiš od teške depresije i ne vidiš smisao življenja.

Od hrane ne treba ništa srezati, nego brojati kalorije. I definitivno povremeno si dozvoliti poneku krafnu, kolač, napolitanke, bilo što.

S naglaskom na *POVREMENO*

Psiha uđe u krizu kad ukineš šećer, to je istina. i to tešku krizu, neki kažu usporedivo s odvikavanjem od žešće droge. Ono što je dobro je da traje 2 tjedna. Ako preživiš dva tjedna, pobijedio si krizu i nemaš više problem sa psihom ili je jako mali.

Pomaže ti da prebrodiš ako uzmeš više masnoća: jako masno meso, jako masna riba, pola avokada, puno maslinovog ulja - sve to ima dosta kalorija i zasititi će te, biti ćeš zadovoljan i uspjeti prebroditi inicijalnu krizu.

Bitno da ne uzmeš šećera.

Nakon inicijalne krize više ne bi smio jesti tako puno masnoće, ali i dalje naravno uzimaš masnoće, kvalitetne.

Pripremiš si "cheat meal" koji će ti nanijeti najmanje štete tj šećera. Npr. žele koji zasladiš sa stevijom. Naravno bitna je količina.

Ako povremeno uzmeš slatko, to će te unazaditi, ali ako to napraviš jednom u 3-4 tjedna, i ako količina nije velika (recimo pola jednog kolača, ili samo par kocki čokolade) onda će neto i dalje biti povoljan za tebe a psiha zadovoljna.

 

Što se tiče ovog drugog dijela, da treba brojati kalorije - ja ih ne brojim. Možda inicijalno, ali kasnije i sam znaš otprilike kad trbuh raste a s koliko hrane pada i ne trebaš brojati.

Osim toga, postoji razlog zbog kojeg baš šećer treba izbjegavati. On kao da otvara vrata spremanju svega u salo. Da pojedeš neku količinu mesa i kalorijski identičnu količinu šećera, udebljao bi se od šećera a od mesa ne.

Čak i da kalorijski malo jedeš, ako je ta hrana puna šećera, debljati ćeš se, a mišići će se topiti (veliki trbuh i slabi mišići).

Dakle, kalorije nije da su nebitne, ali puno je važnije što jedemo jer to određuje ide li ta hrana u salo ili u mišić/potrošnju.

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.10.2023 17:05 (Keso).
8 godina
offline
Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila bez

Evo jednostavne računice. Litra ulja stoji 2,4 eura. Kako je ulje (mast) visokokalorična namirnica, sve energijske potrebe možemo podmiriti s 250 g ulja, dakle za samo 0,6 eura. Dodamo li tome 1 kg kupusa (0,6 eura) - da napunimo želudac, pokrenemo crijeva, dođemo do vitamina itd. - dolazimo do 1,2 eura, a to je manje nego što stoji kava u kafiću. Zaključak: nitko se u Hrvatskoj  ne treba bojati gladi. Druga je stvar što moramo jesti ono što ne volimo, što moramo mijenjati prehrambene navike, što moramo štediti na hrani itd., itd. No to je već drugo pitanje. (Što sam danas jeo? Uzeo sam tikvu, rezrezao je napola, napunio smjesom kuhane heljde s nešto slanine, jednim kuhanim jajem, začinio mljevenom paprikom i pireom od rajčice i ispekao u pećnici. Pola sam tikve pojeo, ostatak ostavio za sutra. Usto sam uzeo malo sira i salatu od kupusa.)  

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.10.2023 17:13 (danen).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila bez

Eh, da, i pripremi se psihički da prvih 4-5 mjeseci nećeš vidjeti NIKAKVE promjene oko struka. Ali promjene u tijelu se ipak dešavaju, samo nisu vidljive.

Tijelo se priprema i radi na tome da počne smanjivati kilažu. Nekima se čini polako, ali to je bolje od brzih dijeta jer nakon dijete se kilaža vraća, a s ovim načinom se kilaža više ne vraća (ako nastaviš tako zdravo jesti i to ti postane životni stil).

Ovaj lik ima dobre recepte: https://www.youtube.com/@Felu/videos

A ovako jedu sportaši:

Vidjeti ćeš da su to uglavnom povrće i proteini (jaja, meso, riba). Ugljikohidrata jako malo. Samo tako se možeš riješiti trbuha, s jedenjem kruha nećeš ugledati pločice.

Idi i radi nešto korisno!
 
1 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Keso kaže...

Eh, da, i pripremi se psihički da prvih 4-5 mjeseci nećeš vidjeti NIKAKVE promjene oko struka. Ali promjene u tijelu se ipak dešavaju, samo nisu vidljive.

Tijelo se priprema i radi na tome da počne smanjivati kilažu. Nekima se čini polako, ali to je bolje od brzih dijeta jer nakon dijete se kilaža vraća, a s ovim načinom se kilaža više ne vraća (ako nastaviš tako zdravo jesti i to ti postane životni stil).

Ovaj lik ima dobre recepte: https://www.youtube.com/@Felu/videos

A ovako jedu sportaši:

Vidjeti ćeš da su to uglavnom povrće i proteini (jaja, meso, riba). Ugljikohidrata jako malo. Samo tako se možeš riješiti trbuha, s jedenjem kruha nećeš ugledati pločice.

 Možda ćeš se riješiti trbuha i imati pločice ali ćeš ovakvom prehranom kao na videu dobiti rak, momak ne zna kuhati, svako jelo mu je pregoreno od onog začina koji pougljeni u tavi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.10.2023 17:30 (notloB).
15 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila

A gle, momak nije kuhar, on je sportaš (calistenics, kalistenika). Uzmi ono dobro od njega (koje namirnice jesti) pa prilagodi. Vjerujem da ćeš napraviti bez da zgori, polakše i na manjoj temperaturi. Onaj drugi lik (Felu, nijemac fokusiran samo na kuhanje) je puno bolji u kuhanju, pogledaj njega.

Idi i radi nešto korisno!
2 godine
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Keso kaže...

A gle, momak nije kuhar, on je sportaš (calistenics, kalistenika). Uzmi ono dobro od njega (koje namirnice jesti) pa prilagodi. Vjerujem da ćeš napraviti bez da zgori, polakše i na manjoj temperaturi. Onaj drugi lik (Felu, nijemac fokusiran samo na kuhanje) je puno bolji u kuhanju, pogledaj njega.

 Hvala ali već znam koje namirnice treba jesti, komentiram loše kuhanje odnosno po zdravlje opasno kuhanje slično roštiljanju koji ćeš pojesti jedanput, dvaput mjesečno ali ne i svakodnevno kao ovaj momak koji jede zagoreno jelo baš svaki put kada ga sam pravi.

15 godina
offline
Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila bez

Držim se sljedećeg kad tražim savjet:

Za savjete o novcu pitam bogataša, ne siromaha ili osobu do grla u dugovima.

Za savjete o matematici pitam uspješnog matematičara, a ne nekog tko ima jedan.

Za savjete o prehrani pitam nekog tko izgleda isklesano, a ne slušam onoga tko izgleda kao autobus.

 

Idi i radi nešto korisno!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
notloB kaže...

 ... komentiram loše kuhanje odnosno po zdravlje opasno ...

 eo ti zgode: prije više od desetljeća na coolinariki sam objavio dva recepta (poslije trećega - "sir protiv vrhnja" - su me izbacili, ne objavivši ga; zabavna činjenica: tamo su svi mislili da sam žensko, jer, kao, muški ne kuhaju, osim u hotelima i vrhunskim i nizinskim restoranima i općenito po kućama). slobodno opleti. možda i ne znam kuhati, ali znam jesti 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
2 godine
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Ajar kaže...
notloB kaže...

 ... komentiram loše kuhanje odnosno po zdravlje opasno ...

 eo ti zgode: prije više od desetljeća na coolinariki sam objavio dva recepta (poslije trećega - "sir protiv vrhnja" - su me izbacili, ne objavivši ga; zabavna činjenica: tamo su svi mislili da sam žensko, jer, kao, muški ne kuhaju, osim u hotelima i vrhunskim i nizinskim restoranima i općenito po kućama). slobodno opleti. možda i ne znam kuhati, ali znam jesti 

 Bravo! Po mom mišljenju na coolinarki imaš bolji avatar nego ovdje, žao mi je što su te ukinuli, probaj nastaviti ovdje, pod razno, ne sumnjam da bi recepti bili viralni hit.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.10.2023 18:41 (notloB).
16 godina
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Ajar kaže...
notloB kaže...

 ... komentiram loše kuhanje odnosno po zdravlje opasno ...

 eo ti zgode: prije više od desetljeća na coolinariki sam objavio dva recepta (poslije trećega - "sir protiv vrhnja" - su me izbacili, ne objavivši ga; zabavna činjenica: tamo su svi mislili da sam žensko, jer, kao, muški ne kuhaju, osim u hotelima i vrhunskim i nizinskim restoranima i općenito po kućama). slobodno opleti. možda i ne znam kuhati, ali znam jesti 

 Molim te objavi nam i taj treći recept ovdje, neka ostane za vijeke vjekova zapisan na međumrežnom uoblačilu i dostupan budućim naraštajima.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
danen kaže...

Da je hrana poskupila, to se ne može nijekati, no od kukanja nikakva korist. Treba znati štediti. Loše je uspoređivati najbolju vrstu povrća s najgorom vrstom mesa, ili ne jesti od ribe ništa osim zubatca i pastrve. No, uporedimo cijene. Kilogram kupusa (0,6 eura) deset puta je jeftiniji od kilograma piletine (6 eura). A kupus se može prirediti na mnogo načina, npr. na satatu, na lešo, kuhan u pari. Evo jednog jednostavnog i jeftinog recepta. Uzmite kupus u glavi i skuhajte ga da još ostane tvrd. Potom ga narežite na kriške, kriške panirajte te ispecite u vrelom ulju. Evo zdravog i jeftinog obroka. Kupus je inače vrlo vrijedna namirnica, bogata vitaminima, vlaknima i flavonoidima, sa zanemarivom kaloričnom vrijednošću. Još jedan recept. Narežite kupus i skuhajte ga s krumpirom, a potom sve pretvorite u kašu (pire). Začinite uljem (po mogućnosti maslinovim), češnjakom i paprom. Kruh je skup? Pecite pogače, kombinirajte više vrsta brašna (pšenično, kukuruzno, ječmeno, zobeno). Umjesto riže možete kuhati pšenicu. Sve je su to jeftine i zdrave namirnice samo - ono najteže - najteže je mijenjati prehrambene navike. 

 

Svježi kupus je jako jeftin. Uvijek. Ali ga nema - uvijek. A i poludio bih da jedem samo njega. Jedem ga ponekad.

 

Piletina je dosta često na popustu. U Konzumu sam kupio prsa otkoštana za 25 i 30 kuna (inače 49,xx kuna) po kili.

 

Kruh je bezobrazno i licemjerno skup. Ne pečem više ništa doma jer se nemam vremena igrati se s time. Imam pekač, isprobavali smo razne vrste brašna i na kraju odustali. Tako da se pekač koristi rijetko ili nikada.

 

Zdravo mogu jesti oni koji imaju novac za kvalitetne namirnice. Sve ostalo je životarenje, a nerijetko i prehrana namirnicama sumnjivog podrijetla i kvalitete.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Ostvareni muški ideali: lijek za skidanje kila
Keso kaže...

 Kad izbaciš kave, sladolede, pive, kole i ostale pi*darije koje jedemo ostane ti puno više novca za kvalitetniju hranu.

Stara je izreka: "Tko hoće nađe način, tko neće nađe izgovor."

 Ova prva rečenica je svakako točna. Uz to ide i pitanje - a što onda imam od života?

 

Ova druga... Život stvara troškove. Možeš izbaciti pive, kole i i kave, ali ostaje nepredviđeni trošak kvara štednjaka, registracija auta, hrpa Hrvata plaća abnormalne svote privatnim poliklinikama za preglede i tako dalje. Kave, pive i kole su još mali trošak i sitno zadovoljstvo. Život brzo prođe, prebrzo. Kada si tinejdžer ili u svojim 20im, pa i 30im godinama, starost izgleda jako daleko. Dođeš u 40te, već te tapšaju po leđima da si već stariji, a nakon 50. te smatraju starcem. Pa ću popiti tu usranu kavu i neću kupiti kupus jer sutra možda umrem, pa da barem imam užitak tih 10 minuta.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.10.2023 19:35 (NetkoNegdje).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice