Polimerna sol pretvara Sunčevo zračenje u električ

poruka: 4
|
čitano: 2.450
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Polimerna sol pretvara Sunčevo zračenje u električ".
14 godina
offline
Polimerna sol pretvara Sunčevo zračenje u električ

Steta sto ultraljubicasto zracenje nosi i najmanji dio energije suncevog zracenja. Zvucalo bajkovito dok ne dodemo to tog nezgodnog dijela.  

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Polimerna sol pretvara Sunčevo zračenje u električ

Čitam ja ovo i mislim si super, veliki problem riješen, kad ono, stvar šljaka samo sa UV zrakama, kojih u normalnom zračenju koje dolaze na površinu Zemlje i nema baš nešto puno. Pitam se ima li kakvih pretvarača koji bi obično vidljivo svjetlo i IC pretvoriti u UV zračenje.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Polimerna sol pretvara Sunčevo zračenje u elek
učo kaže...

Čitam ja ovo i mislim si super, veliki problem riješen, kad ono, stvar šljaka samo sa UV zrakama, kojih u normalnom zračenju koje dolaze na površinu Zemlje i nema baš nešto puno. Pitam se ima li kakvih pretvarača koji bi obično vidljivo svjetlo i IC pretvoriti u UV zračenje.

 Ne. Takva tehnologija bi nam mogla biti jos jako daleko. Mislim da nisi svjestan koliko bi takvo nesto bilo tesko i komplicirano uciniti, jos pri tome imati male gubitke. 

Naravno nadam se da nisam u pravu  

6 godina
offline
Re: Polimerna sol pretvara Sunčevo zračenje u elek
Nagodinu planiram postaviti sol. panele na krov pa čitajući sam skoro odustao, mislih si čekat ću da proizvedu te nove "panele", kad ono štangla 😅
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice