Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 milij

poruka: 29
|
čitano: 8.549
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 milij".
15 godina
offline
Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 milij

https://www.microsoft.com/en-us/corporate-responsibility/sustainability

 

Kako se posrati sam sebi u usta (oprostite mi na vulgarnosti, al jednostovno nemam vise energije da patvorim finocu), enciklopedijski primjer.

 

Takodjer, enciklopediski primjer NIMBY teorema.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 milij

Svake godine se bace tone računala i mobitela. Svake godine. Ništa novoga.

 
3 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 m
Korny1603987 kaže...

Svake godine se bace tone računala i mobitela. Svake godine. Ništa novoga.

 Osim, kad su u pitanju racunala, Linuxom se moze produziti uporabni vijek gotovo za deceniju....no eto iza Linuxa ne postoji jedna kompanija koja moze placati propagadnu....pa tako nam se indirektno predlaze bacanje i kreiranje otpada, ali i kupovanje novoga.

 

 

 

***edit***

 

Zivo me zanima koliko ce "zelenih" sa ovog foruma skociti na ovu vijest sa svojim prijedlozima.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2023 15:51 (syncmaster245b).
5 godina
offline
Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 milij

Mislim da neće ukinuti podršku, ako korisnici odluče ostati na Windowsima 10 u većem broju.

 

Zamisli da se neki sigurnosni bug pojavi nakon 2025 g. a 60% računala i dalje na Win 10. Nastao bi kaos. a to si M$ ne može dozvoliti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2023 15:59 (gpd).
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 milij

Ja sam se na oba svoja računala vratio sa Win11 na Win10.

A što se tiče kompatibilnosti, frendu sam uz malo varanja (Rufus) instalirao Win11 na 12 godina star laptop sa Core i3 370M procesorom i 4GB RAM. Sve radi iznenađujuće dobro. Problem sa kompatibilnosti je umjetno stvoren i zapravo ne postoji.

Moj PC  
35 0 hvala 8
13 godina
offline
Re: Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 m
“završiti na smetištu i generirati elektronički otpad vrijedan 320.000 automobila“

Obožavam ovakve nebulozne usporedbe.

Inače, smetlište znano kao Afrika vrlo dobro “reciklira” e-otpad🤪
 
13 0 hvala 0
13 godina
offline
Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 milij

Cilj Windows 11 je bio natjerati ljude na kupovinu novih računala. Isto će se dogoditi s Windows 12; određeni hardver postat će "nepodržan" iako je i dalje funkcionalan i radi na Windows 12 bez problema. 

 

Oni koji žele Windows 10 uvijek imaju mogućnost napraviti prijelaz na Enterprise IoT LTSC. Ta verzija podržana je do 2032. godine, ako se ne varam.

 
13 0 hvala 4
16 godina
offline
Re: Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 m
Gdje nam je Biljana Borzan pa da se bori za pravo da Windowsi rade (bez muljanja) na bilo kojem hardwareu? Jel se još uvijek bori da smanji veličinu vrećica čipsa?
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2023 17:40 (dd.inc).
 
7 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 m
Oni koji duže pamte sjetit će se koalicije Microsofta i Intela od prije 30 godina. I tada se znalo da jedni hrane druge jer je trebalo stalno prodavati novi hardver i softver, iako objektivno nije bilo potrebe. Tako da ovo na žalost nije ništa novoga.
Kad ste zapravo vidjeli neki ozbiljan napredak u npr. brzini procesora, ili neku zbilja korisnu revolucionarnu funkcionalnost u Windowsima ili npr. Officeu?
Manje-više se prežvakavaju iste stvari i umjetno izmišljaju "fičeri" koji ništa ne znače i nikome ne pomažu. Ozbiljniji napredak vidi se u video hardveru, ali objektivno osim za gaming i neke specifične potrebe, hardver za obične uredske korisnike mogao bi biti star 15 godina i sve bi radilo OK, na recimo WinXP ili Win 7.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
19 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 m
Linux
 
6 1 hvala 0
6 godina
offline
Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 milij

Čitajući sve ovo tako mi je drago da sam se bio natjerao da predjem na linux... bas ono... grin na licu, ali onaj najveći :D

NULL!=NULL
 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 milij

Zasto se ovo toliko spominje u medijima i zasto bi kraj pruzanja podrske mene i vecinu ljudi koji imaju windows 10 natjerao na bacanje racunala? Kakve su to nebuloze? 

Sto to tocno znaci podrska? Kome je to toliko neophodno potrebno? Microsoftova azuriranja mi ne znace bas nista u zivotu jer evo, vec neke 3 godine sam iskljucio azuriranja bilo kojeg tipa i komp radi savrseno. Tolikim milijunima ljudi diljem svijeta ce s prestankom pruzanja podrske odjednom faliti sto tocno? Nece moci instalirati odredjeni program? Nece moci koristiti windows? Nece moci instalirati nove programe? 

Pa koga realno boli k za Microsoftvu podrsku i nekakve "sigurnosne zakrpe". Onaj tko je naumio uci u vas sustav taj ce i uci i nema tog Microsoftovog azuriranja koje ce u tome pomoci. Ostale prednosti njihovih zakrpa i azuriranja takodjer ako usporedim svoj sustav s novim verzijama win10, a kad usporedim verziju windowsa 10 koju imam, i najnoviju verziju windowsa 11 koju sam prisiljen koristiti na poslu, pa windows 10 je (za mene barem) svjetlosnim godinama udaljen od zbugane 11-ice po svemu. 

 
19 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 milij

Korištenje isključivo Windowsa je prošlost, posebno zato što programerske prakse iziskuju znanje shell alata

 

Xfce i Lxqt okruženja za stare laptope (programeri na Thiccpadu, respekt!)

 

Gnome, Cinnamon za funkcionalni desktop

 

A ovo za bacanje računala, koji q?

Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2023 18:48 (isuckatthisgame).
Moj PC  
4 0 hvala 0
4 mjeseca
offline
Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 milij

Većini je neprihvatljivo da ovaj jedini ovozemaljski život podredi alternativi. Od veganske prehrane, do bofl odjeće, javnog gradskog prijevoza umjesto automobila, biljnih čajeva umjesto lijekova, pa do Linuxa.

Najveći dio zemljana teži udobnosti koja uglavnom ne trpi nekakav osjećaj uskraćenosti.

 
3 0 hvala 1
5 godina
offline
Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 milij

Ova priča se ponavlja. Pogledajte što je bilo s windows XP supportom i sve će biti jasno.

A windowsi xp su bili daleko popularniji sustav nego win 10.

 

Windows xp nastao je 2001 godine. a kraj supporta bilo kakvog windowsa XP-a dogodio se 2019 g.

Normalno Microsoftovi proizvodi imaju mainstream support 5 godina zatim 5 godina extended supporta.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2023 19:14 (gpd).
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 milij

početak kraj windowsa... ne mogu reči da mi je žao, nekako je bilo i vrijeme da ova abominacija počne odumirati...

Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 m
dd.inc kaže...
Gdje nam je Biljana Borzan pa da se bori za pravo da Windowsi rade (bez muljanja) na bilo kojem hardwareu? Jel se još uvijek bori da smanji veličinu vrećica čipsa?

Da smanji vrećicu čipsa? WTF?! Misliš da smanji količinu zraka (što bi IMHO itekako trebalo) unutar postojeće vrećice čipsa?

15 godina
offline
Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 milij

... inače sasvim funkcionalnih računala, završiti na smetištu zbog nekompatibilnosti s Windowsima 11

-sitnica koja fali, lažna-umjetna-izmišljena nekompatibilnost ili uvjet-requirements.. koji nema nikakve veze s resursima računala, ni jedna instrukcija cpu, ram, gpu.. nego npr sec.boot i tpm koji ekšli veze s osom nemaju pa tako ni s mogućnošču rada ili kompatibilnosti, no postali su uvjet .. koji se i po ms uputama može zaobići ili rufusom (izrada stikića..).. pri čemu win-os 11 najnormalnije radi kao i appsi, jer opet to veze s uvjetima za rad softa-osa nema, ima s onim uvjetima koje želi-traži ms i biz-interes kao online usluge u cloudu i recimo streaming-gaming servisi koji će koristiti recimo tpm..

-zašto mediji ili bug kao it časopis to ne istakne, ne pita-traži-kritizira? indiferentan? čak i eu birokracija bi mogla nešto tražiti no ostaje se na čipsu i nutelli.. pri čemu su računala ipak važnija stvar no i dalje je to samo biz-roba-novac ..

 

-pravi primjer kad je nešto uvjet-kriteij za rad-kompatibilnost je npr mac-metal i radeon gpu + cpu koji mora podržavati mmx-simdove see4.2+ .. bez tog ne radi, to je tad requiremenst, ovo naprosto nije i računala sa starijim cpuom ne mogu na noviji os jer ne zadovolje taj uvjet, konkretan-tehnička činjenica.. dok je npr sec.boot stvar opcije koju korisnik može i ne mora koristiti, odnosno po kriteriju ms-win ne može ne koristiti nego mora.. pa bi i o tome eu nešto mogla-trebala reći.. no ništa o tome, jer to nije važno osim za par milijuna korisnika-građana eu..  onak, što je kome kriterij za što, osu, zakonima-eu .. ili medijima, dok je recimo pohvalno što bug ne piše o svinjskoj kugi i kolinju, no mogli bi o supportu dominantnog osa na desktopu.. mogli bi?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 m
Marko :D kaže...
dd.inc kaže...
Gdje nam je Biljana Borzan pa da se bori za pravo da Windowsi rade (bez muljanja) na bilo kojem hardwareu? Jel se još uvijek bori da smanji veličinu vrećica čipsa?

Da smanji vrećicu čipsa? WTF?! Misliš da smanji količinu zraka (što bi IMHO itekako trebalo) unutar postojeće vrećice čipsa?

U vrecici cipsa se ne nalazi zrak.

Vrecicia cipsa ima svoju velicinu sa razlogom i to dobrim.

Cijena cipsa je neopravdano visoka. 

.

.

.

 

 

13 godina
offline
Re: Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 m
konjRR kaže...
Marko :D kaže...
dd.inc kaže...
Gdje nam je Biljana Borzan pa da se bori za pravo da Windowsi rade (bez muljanja) na bilo kojem hardwareu? Jel se još uvijek bori da smanji veličinu vrećica čipsa?

Da smanji vrećicu čipsa? WTF?! Misliš da smanji količinu zraka (što bi IMHO itekako trebalo) unutar postojeće vrećice čipsa?

U vrecici cipsa se ne nalazi zrak.

Vrecicia cipsa ima svoju velicinu sa razlogom i to dobrim.

Cijena cipsa je neopravdano visoka. 

Svakako! I manja gramaža svih proizvoda da istu cijenu je također tu s razlogom. Proizvođači su rekli da smo mi to tražili.

16 godina
offline
Re: Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 m
=XFX=PlayHard kaže...

Zasto se ovo toliko spominje u medijima i zasto bi kraj pruzanja podrske mene i vecinu ljudi koji imaju windows 10 natjerao na bacanje racunala? Kakve su to nebuloze? 

Sto to tocno znaci podrska? Kome je to toliko neophodno potrebno? Microsoftova azuriranja mi ne znace bas nista u zivotu jer evo, vec neke 3 godine sam iskljucio azuriranja bilo kojeg tipa i komp radi savrseno. Tolikim milijunima ljudi diljem svijeta ce s prestankom pruzanja podrske odjednom faliti sto tocno? Nece moci instalirati odredjeni program? Nece moci koristiti windows? Nece moci instalirati nove programe? 

Pa koga realno boli k za Microsoftvu podrsku i nekakve "sigurnosne zakrpe". Onaj tko je naumio uci u vas sustav taj ce i uci i nema tog Microsoftovog azuriranja koje ce u tome pomoci. Ostale prednosti njihovih zakrpa i azuriranja takodjer ako usporedim svoj sustav s novim verzijama win10, a kad usporedim verziju windowsa 10 koju imam, i najnoviju verziju windowsa 11 koju sam prisiljen koristiti na poslu, pa windows 10 je (za mene barem) svjetlosnim godinama udaljen od zbugane 11-ice po svemu. 

 Upravo to, već preko 10 godina vrtim Win7 bez ikakvih ažuriranja, čak ni antivirus ne nadograđujem. Niti sam u sve to vrijeme imao ikakvih problema niti se osjećam zakinuto.

Amenoum
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.12.2023 13:00 (PaleRider).
11 godina
offline
Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 milij

Čitam tekstove o propasti MS i sve lošijim Win inačicama od kad pratim Bug.hr, o prognozama uzleta Linuxa da ne pričam.

Nije neka provokacija, ali vi što tako pišete jel to iskustvo naprednih korisnika ili je everyday Joe?

 

Ja sam Joe i od nesretne Viste na ovamo svi koje sam koristio su bili OK, niti jedan mi se nije izdvojio kao loš.

Recimo nekad ( na XP ili Win7) mi se znalo dogoditi da komp moram resetirati i sl. Sad se ne sjećam tako nečeg da sam imao godinama.

Koristim trenutno Win10, većina kolega 11, ne sjećam se da je iko rekao nešto loše na račun OS-a. Moje isksutvo je da su sad Win isplirani i stabilni kako nisu bili nikad prije, bukvalno godinama samo On i Off.

 

Za prestanak podrške za Win10 se slažem da je sranje čiji je isključivi motiv veća zarada.

Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 m
Zauzet nadimak kaže...

Čitam tekstove o propasti MS i sve lošijim Win inačicama od kad pratim Bug.hr, o prognozama uzleta Linuxa da ne pričam.

Nije neka provokacija, ali vi što tako pišete jel to iskustvo naprednih korisnika ili je everyday Joe?

 

Ja sam Joe i od nesretne Viste na ovamo svi koje sam koristio su bili OK, niti jedan mi se nije izdvojio kao loš.

Recimo nekad ( na XP ili Win7) mi se znalo dogoditi da komp moram resetirati i sl. Sad se ne sjećam tako nečeg da sam imao godinama.

Koristim trenutno Win10, većina kolega 11, ne sjećam se da je iko rekao nešto loše na račun OS-a. Moje isksutvo je da su sad Win isplirani i stabilni kako nisu bili nikad prije, bukvalno godinama samo On i Off.

 

Za prestanak podrške za Win10 se slažem da je sranje čiji je isključivi motiv veća zarada.

 Windows je dobar dokle ne probaš nešto drugo.

13 godina
offline
Re: Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 m
=XFX=PlayHard kaže...

Zasto se ovo toliko spominje u medijima i zasto bi kraj pruzanja podrske mene i vecinu ljudi koji imaju windows 10 natjerao na bacanje racunala? Kakve su to nebuloze? 

Sto to tocno znaci podrska? Kome je to toliko neophodno potrebno? Microsoftova azuriranja mi ne znace bas nista u zivotu jer evo, vec neke 3 godine sam iskljucio azuriranja bilo kojeg tipa i komp radi savrseno. Tolikim milijunima ljudi diljem svijeta ce s prestankom pruzanja podrske odjednom faliti sto tocno? Nece moci instalirati odredjeni program? Nece moci koristiti windows? Nece moci instalirati nove programe? 

Pa koga realno boli k za Microsoftvu podrsku i nekakve "sigurnosne zakrpe". Onaj tko je naumio uci u vas sustav taj ce i uci i nema tog Microsoftovog azuriranja koje ce u tome pomoci. Ostale prednosti njihovih zakrpa i azuriranja takodjer ako usporedim svoj sustav s novim verzijama win10, a kad usporedim verziju windowsa 10 koju imam, i najnoviju verziju windowsa 11 koju sam prisiljen koristiti na poslu, pa windows 10 je (za mene barem) svjetlosnim godinama udaljen od zbugane 11-ice po svemu. 

Vidim da je tvoja poruka pridobila pažnju velikog broja forumaša, pa da malo objasnim.

 

Pod podrška se misli na dva pojma; mainstream support i extended support. Mainstream support je tehnička podrška Microsofta i za vrijeme tog perioda, Windows se ažurira u smislu da osim sigurnosnih zakrpi dobivaš i popravke za kojekakve bugove (recimo, neki dio sustava ne radi kako treba, Microsoft izda ažuriranje i od onda radi normalno). Extended support iliti produžena podrška je period u kojem Microsoft više ne izbacuje popravke za Windowse nego isključivo sigurnosne nadogradnje. Kada Windows ostane bez ikakve podrške više nema nikakvih ažuriranja i sustav je izložen sigurnosnim prijetnjama. Ako još pritom nema niti antivirusni program, niti vatrozid, tim lakše ti je samo računalo zaraziti, odnosno, hakirati.

 

Uzmi si za primjer globalni Wannacry ransomware napad. Doslovno je bilo potrebno da bez ad blockera posjetiš neku popularnu web stranicu, tipa 24sata, Index.hr i na tvoje se računalo preuzeo ransomware bez tvog znanja i stajao u pozadini te čekao naredbe. Za to vrijeme, dok čeka naredbu kad da se aktivira, proširio se po čitavim mrežama, također bez znanja korisnika. I kada je haker aktivirao ransomware, onda je već bilo kasno jer su sve datoteke bile šifrirane. Zašto ovo spominjem?

 

Jedina računala koja su ostala zaštićena su bila ona koja su bila nadograđena na Windows 10. Sva ostala računala i ona s Windows 7/8.1 bila su izložena napadu jer Microsoft nije stigao izdati nadogradnju na vrijeme, a i Windows 10 je u to vrijeme bio prioritet. Nadogradnju su izdali tek kasnije da se isti scenarij ne bi ponovio. Napadom je bio zahvaćen ogroman broj računala i mreža, a ako se ne varam, krenuo je negdje rano ujutro po našem vremenu. Iz tog razloga, sigurnosna ažuriranja su važnja, dok su ona s popravcima manje važna.

 

Također, valja imati na umu da developeri svoje programe i aplikacije za računala imaju naviku podržavati dok tvrtka koja stoji iza operacijskog sustava podržava sam sustav. Onog trenutka kad Microsoft najavi kraj podrške za odrđenu verziju Windowsa, polako i developeri počinju napuštati tu verziju Windowsa. To sve na kraju rezultira time da imaš sve manje i manje dostupnih programa koji podržavaju napuštenu verziju Windowsa.

14 godina
offline
Re: Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 m

Ma to sve stoji sto si napisao i ja se apsolutno slazem s tim. Medjutim ja ovdje govorim o besmislenosti tvrdnji o nuznosti bacanja racunala nakon sto prestane sluzbena podrska. 

Sigurnosni aspekt moze biti problem i s najnovijim sigurnosnim azuriranjima i s najboljim antivirusom dostupnim na trzistu ako osoba ne zna sto radi i klika na sve i svasta. 

 

A kad smo vec kod ispravljanja bugova koliko puta se znalo dogoditi da Microsoft ispravkom jednog buga prouzrokuje niz novih bugova u narednim verzijama za koje opet cekas sljedecu nadogradnju dok se problemi ne isprave. To i je jedan od razloga zasto sam onemogucio konstantna azuriranja jer mi sve radi i zelim da tako i ostane. 

15 godina
offline
Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 milij

Ma da, najbolje pobacati sasvim ispravna i funkcionalna računala zato što M$ prestaje s podrškom OS-a.

Evo, trčim baciti par laptopa i desktop računala jer mi ih je čika DeBill kupio

Tigar Krezumica
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 m

Ako si isključio sigurnosne updejte ti si potencijalno nezaštičen.

Bez obzira što updejti znaju kriplati uređaj.

 

Uvijek ima bugova, ali pitanje je koliki krug ljudi to zna.

Ako updejtaš redovito , manji krug ljudi može probiti zaštitu. potreban je ZeroDay

Ako ne updejtaš krug ljudi je veći. dovoljan je AnyDay

 

razlika je kao da zaključaš vrata, (iako znaš da se to probija)

i da puštaš vrata otključana.

 

sad kad je to jasno, moguće je i "zamrznuti" konfiguraciju i OS na određenoj verziji.

ali moraš je zaštititi na neki drugi način.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.12.2023 20:47 (gpd).
16 godina
offline
Re: Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 m
Marko :D kaže...

 Uzmi si za primjer globalni Wannacry ransomware napad. Doslovno je bilo potrebno da bez ad blockera posjetiš neku popularnu web stranicu, tipa 24sata, Index.hr i na tvoje se računalo preuzeo ransomware bez tvog znanja i stajao u pozadini te čekao naredbe. Za to vrijeme, dok čeka naredbu kad da se aktivira, proširio se po čitavim mrežama, također bez znanja korisnika. I kada je haker aktivirao ransomware, onda je već bilo kasno jer su sve datoteke bile šifrirane. Zašto ovo spominjem?

 

Jedina računala koja su ostala zaštićena su bila ona koja su bila nadograđena na Windows 10. Sva ostala računala i ona s Windows 7/8.1 bila su izložena napadu jer Microsoft nije stigao izdati nadogradnju na vrijeme, a i Windows 10 je u to vrijeme bio prioritet. Nadogradnju su izdali tek kasnije da se isti scenarij ne bi ponovio. Napadom je bio zahvaćen ogroman broj računala i mreža, a ako se ne varam, krenuo je negdje rano ujutro po našem vremenu. Iz tog razloga, sigurnosna ažuriranja su važnja, dok su ona s popravcima manje važna.

 

Yeah right. Da bi se to desilo treba konfigurirat firewall da propušta inbound SMB promet s interneta. To, po defaultu nije slučaj. Dakle, ako se ikoji Win7 korisnik zarazio ovim, zarazio se svojom glupošću otvaranjem datoteke i pokretanjem aplikacije, kao što je inače slučaj. Druga opcija je da je netko drugi u lokalnoj mreži napravio takvu glupost pa se onda malware proširio po lokalnoj mreži iskorištavajući SMB propust. Ali tipičan Win7 korisnik, osim ako nije na poslu, nije u ne znam kolikoj lokalnoj mreži. Sva računala u mojoj lokalnoj mreži npr. su pod mojom kontrolom - nema gluposti pa nema ni malware-a.

Amenoum
15 godina
offline
Re: Podrška za Windows 10 prestaje 2025. Čak 240 m
Razmišljam da se prebacim na Windows XP, ali imam SSD.
K
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice