Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijesti?

poruka: 18
|
čitano: 5.924
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijesti?".
5 godina
offline
Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijesti?

Tražim pa nađem,

 

Internet uglavnom. 

 

Internet zapravo možeš upisat što tražiš, a televizija, radio, novine, ne. (Iako i oni imaju nekakvo pretraživanje, npr, izlistaju sve što ima i gdje i kad se emitira, i onda sačekaš, ili okreneš tu stranicu.)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2024 22:29 (gpd).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijesti?

Ima par solidnih youtube kanala ako me bas zanimaju vijesti a to je rijetko. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijes
Podcast.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijesti?

Potrazim ako me nesto zanima. Najvise sport i rezultati, kad se igra neka nogometna utakmica, filmovi... Kliknem na zanimljivi clanak na forumu. Ostalo pokusavam izbjec jer je najcitanije drustveno lose. Nesrece, crna kronika i šund balkanskih kvazi zvijezda i influencera. Mozda se nesto mijenja, ali pretpostavljam da ne. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijesti?

Ne znam gdje bih pratio vijest više. Na tobože neovisnom HRT-u kojim drma partija? Na raznim srolj portalima koji guraju neku agendu/ brišu sve komentare koji se ne slažu sa narativom? Što manje pratim vijesti, to sam boljeg raspoloženja.

Prosječno glup i umjereno lud
Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijesti?

90% internet.

ArsTechnica - zadnjih 10 god to mi je omiljena stranica za recenzije potrošačke elektronike, pop-znanost i lajt poslovne vijesti iz IT-a, osobno omiljena kombinacija štiva. članci su u pravilu srednje veliki i nema debilnih kratkih vijesti od jedne kartice teksta sa senzacionalističkim naslovom. samo to je dovoljan razlog za praćenje. 

TheVerge - sve slabije posjećujem zbog woke gluparija, prije su bili čisto ok za vijesti iz popkulture.

Politico.eu - imaju solidne informativne članke  i za sada nema senzacionalizma. 

Reuters - originalne vijesti koje prevode 90% domaćih portala. bolje ih čitat u originalu nego prevedene uz osobni kvaziosvrt novinara. 

Telegram.hr - za neke ciljane teme, ne pratim redovito. Mislim da su od domaćih portala jedni od boljih i nisu pod nekom režimskom paskom (ili to vješto skrivaju).

Youtube - ne pratim više ko u studentskim danima sve po redu, zapravo homefeed niti ne gledam, već idem ciljano na kanale (npr. MKBHD, Coffeezilla, Kurzgesagt, ColdFusion, Dave2D, FirstWeFeast...). Shortse probao gledati, ali odustao i općenito od TikToka i tih kratkih formata jer nakon 15 min gledanja osjećam da mi fali koncentracije za bilo kaj radit.

Reddit - pratim par poznatijih DIY subredita, r/tech i r/futurology od većih.

 

Zemljski TV ne pratim nikako, osim par dokumentaraca domaće produkcije na HRTi, nema se kaj posebo pametno popratiti.

Utorkom redovno pratim HR2 zbog Explore i Andromede, tj. pod zadnje zbog posla pratim preko podcasta. Ante Radonić i Korado Korlević valjda su jedini akteri koji se zalažu za popznanost na državnom javnom servisu. Sranje je kaj su oboje stariji, a eventualnih nasljednika nema na vidiku.

 

Halo Bing! Kako bratec?
 
7 0 hvala 5
15 godina
offline
Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijesti?

Atma.hr, dnevno.hr, Semir Osmanagić (najdraži mi je), logicno.com i svih ostalih koji se bore protiv Laminata i jugoudbaških zavjera. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
2 3 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijes
DuxCro kaže...

Ne znam gdje bih pratio vijest više. Na tobože neovisnom HRT-u kojim drma partija? Na raznim srolj portalima koji guraju neku agendu/ brišu sve komentare koji se ne slažu sa narativom? Što manje pratim vijesti, to sam boljeg raspoloženja.

 

A vidi, bez obzira što tamo gospodare određene strukture, nije baš da se sve laže, zar ne? Npr. meni je dovoljno da dobijem informaciju da se dogodila prometna nesreća ili da je bio potres ili poplava, a nije baš da lažu o tome, zar ne? A baš HRT većinom samo ispriča vijesti, dok recimo RTL direkt baš voli dati svoje mišljenje o događaju što opet mnogima jako sugerira kako da razmišljaju

10 godina
offline
Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijesti?

Danas se vrlo teško "informirati" koliko su mediji u biti strojevi za stvaranje masovnog straha i panike (sjetite se najčitanije vijesti su negativne, ne pozitivne), pod jakim utjecajem spekulacija pa čak i laži (zamotane u celofan). Tako da što se tiče vijesti preferiram portale na kojima se plaća pretplata jer tamo je najmanje senzacionalističko-straho-generirajućih vijest.

 

Od tehnologije, a tu imam hrpu izvora za sve moguće domene. Isto tako volim upratiti takve stranice na fejzu (da znam) i onda praktički imam RSS feed pošto imam malo prijatelja koji malo postaju pa je većina postova od tih stranica.

 

I pratim nekolicinu tech youtubera za zabavu i nekoliko za vijest/tutorijali.

 

 

Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijesti?

Pratim samo mainstream medije kojima bezuvjetno vjerujem.

 

Recimo još uvijek vjerujem da u Iraku postoje oružja za masovno uništenje, što je bio uzrok invazije, jer su tako ti mainstream mediji izvještavali. Ili u novije vrijeme, kako Rusi od početka rata nemaju hrane, naoružanja i vojnika, kako vade čipove iz ukradenih televizora i perilica za rublje koje stavljaju u rakete i kako ratuju s lopatama.

Magia Posthuma
 
9 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijes
Entry Point kaže...

Danas se vrlo teško "informirati" koliko su mediji u biti strojevi za stvaranje masovnog straha i panike (sjetite se najčitanije vijesti su negativne, ne pozitivne), pod jakim utjecajem spekulacija pa čak i laži (zamotane u celofan). Tako da što se tiče vijesti preferiram portale na kojima se plaća pretplata jer tamo je najmanje senzacionalističko-straho-generirajućih vijest.

 

Od tehnologije, a tu imam hrpu izvora za sve moguće domene. Isto tako volim upratiti takve stranice na fejzu (da znam) i onda praktički imam RSS feed pošto imam malo prijatelja koji malo postaju pa je većina postova od tih stranica.

 

I pratim nekolicinu tech youtubera za zabavu i nekoliko za vijest/tutorijali.

 

 

 

ako ih plaćaš, svaka čast.

 

Mediji su tu primarno da zarade lovu, vjerovali ili ne, a zarađuju ih tako da mi klikamo po njihovim člancima. Koliko para toliko muzike, koliko koštaju takve su i kvalitete. 

 

Prestali smo kupovati novine, što je sasvim logično. Sigurno bi imali kvalitetnije i neutralnije vijesti da su novinari dobro plaćeni, školovani i zaštićeni zakonom kako spada. I tada bi bilo subjektivnosti sigurno, ali ni blizu ko sada. 

 

S druge strane mediji su bili pod punom većom kontrolom vlasti i cenzure u 20. stoljeću nego što je to danas. Danas barem smiješ reći "svi lažu", tada baš i nisi smio.

10 godina
offline
Re: Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijes
Cansee kaže...

 

ako ih plaćaš, svaka čast.

 

Mediji su tu primarno da zarade lovu, vjerovali ili ne, a zarađuju ih tako da mi klikamo po njihovim člancima. Koliko para toliko muzike, koliko koštaju takve su i kvalitete. 

 

Prestali smo kupovati novine, što je sasvim logično. Sigurno bi imali kvalitetnije i neutralnije vijesti da su novinari dobro plaćeni, školovani i zaštićeni zakonom kako spada. I tada bi bilo subjektivnosti sigurno, ali ni blizu ko sada. 

 

S druge strane mediji su bili pod punom većom kontrolom vlasti i cenzure u 20. stoljeću nego što je to danas. Danas barem smiješ reći "svi lažu", tada baš i nisi smio.

 Jedno je zarada, drugo je kako zarađuju.

 

Kvaliteta nema veze s plaćom i školovanjem. Svi imaju urednike i ljude koji određuju što ide na stranicu. Dakle nije no novinara nego do onih koji su ima nadređeni.

 

No sve je legitimno danas, sve ostalo spada u domenu morala.

 

Pazi se, žuti alarm je upaljen, snijeg će padat usred zime. Već sam 10 puta upozoren na ovu pošast u zadnjih 3 dana.

Prigodan meme:

 

Nadglednik dina
9 godina
offline
Re: Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijes
Entry Point kaže...
Cansee kaže...

 

ako ih plaćaš, svaka čast.

 

Mediji su tu primarno da zarade lovu, vjerovali ili ne, a zarađuju ih tako da mi klikamo po njihovim člancima. Koliko para toliko muzike, koliko koštaju takve su i kvalitete. 

 

Prestali smo kupovati novine, što je sasvim logično. Sigurno bi imali kvalitetnije i neutralnije vijesti da su novinari dobro plaćeni, školovani i zaštićeni zakonom kako spada. I tada bi bilo subjektivnosti sigurno, ali ni blizu ko sada. 

 

S druge strane mediji su bili pod punom većom kontrolom vlasti i cenzure u 20. stoljeću nego što je to danas. Danas barem smiješ reći "svi lažu", tada baš i nisi smio.

 Jedno je zarada, drugo je kako zarađuju.

 

Kvaliteta nema veze s plaćom i školovanjem. Svi imaju urednike i ljude koji određuju što ide na stranicu. Dakle nije no novinara nego do onih koji su ima nadređeni.

 

No sve je legitimno danas, sve ostalo spada u domenu morala.

 

Pazi se, žuti alarm je upaljen, snijeg će padat usred zime. Već sam 10 puta upozoren na ovu pošast u zadnjih 3 dana.

Prigodan meme:

 

 

 

Zarađuju kako mogu. Jako volim slušati ekipu koja tvrdi kako nam mediji "serviraju" određeni tip vijesti. Oni serviraju ono što ljudi klikaju. Ovdje očito vlada mnijenje da su u Hrvatskoj samo znanstvenici, a u realnosti nam je prosjek završena osnovna škola. Najvećim uspjehom se smatra kad sinčina položi vozački. Zašto emisije kao što su Ljubav je na selu i Večera na selu imaju tako visoku gledanost? Zbog istih onih ljudi koji klikaju članke sa najvećim žutilom. 

4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijes
Alex Jones (Bannedtv), Russel Brand, Redacted, Patrick Lancaster, Graham Philips, Tucker Carlson, Joe Rogan itd.
Moj PC  
3 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijesti?

Da parafraziram Denzela: ako ne pratis medije si neinforniran. Ako pratis si dezinformiran.

 

Biram iz izloga br.2.

 
1 0 hvala 1
9 mjeseci
offline
Re: Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijes
fredii kaže...

Atma.hr, dnevno.hr, Semir Osmanagić (najdraži mi je), logicno.com i svih ostalih koji se bore protiv Laminata i jugoudbaških zavjera. 

 dobar pokušaj kolega, dobar. 

 

Vampir001 kaže...

Pratim samo mainstream medije kojima bezuvjetno vjerujem.

 

Recimo još uvijek vjerujem da u Iraku postoje oružja za masovno uništenje, što je bio uzrok invazije, jer su tako ti mainstream mediji izvještavali. Ili u novije vrijeme, kako Rusi od početka rata nemaju hrane, naoružanja i vojnika, kako vade čipove iz ukradenih televizora i perilica za rublje koje stavljaju u rakete i kako ratuju s lopatama.

 meni je fascinantno da netko u 21. stoljeću ne zna za pojmove "ratna propaganda" i "psihološko ratovanje".

 

Zeolit kaže...
Alex Jones (Bannedtv), Russel Brand, Redacted, Patrick Lancaster, Graham Philips, Tucker Carlson, Joe Rogan itd.

 to je to. alo gasi internet, motajte kabele. fajrunt.

2 godine
offline
Re: Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijes
millennial kaže...
fredii kaže...

Atma.hr, dnevno.hr, Semir Osmanagić (najdraži mi je), logicno.com i svih ostalih koji se bore protiv Laminata i jugoudbaških zavjera. 

 dobar pokušaj kolega, dobar. 

 

Vampir001 kaže...

Pratim samo mainstream medije kojima bezuvjetno vjerujem.

 

Recimo još uvijek vjerujem da u Iraku postoje oružja za masovno uništenje, što je bio uzrok invazije, jer su tako ti mainstream mediji izvještavali. Ili u novije vrijeme, kako Rusi od početka rata nemaju hrane, naoružanja i vojnika, kako vade čipove iz ukradenih televizora i perilica za rublje koje stavljaju u rakete i kako ratuju s lopatama.

 meni je fascinantno da netko u 21. stoljeću ne zna za pojmove "ratna propaganda" i "psihološko ratovanje".

 

Zeolit kaže...
Alex Jones (Bannedtv), Russel Brand, Redacted, Patrick Lancaster, Graham Philips, Tucker Carlson, Joe Rogan itd.

 to je to. alo gasi internet, motajte kabele. fajrunt.

 

Kod frediia odmah skužiš, kod ostalih ne...

 

Magia Posthuma
9 mjeseci
offline
Re: Kako se informirate, gdje pratite dnevne vijes
Vampir001 kaže...
millennial kaže...
fredii kaže...

Atma.hr, dnevno.hr, Semir Osmanagić (najdraži mi je), logicno.com i svih ostalih koji se bore protiv Laminata i jugoudbaških zavjera. 

 dobar pokušaj kolega, dobar. 

 

Vampir001 kaže...

Pratim samo mainstream medije kojima bezuvjetno vjerujem.

 

Recimo još uvijek vjerujem da u Iraku postoje oružja za masovno uništenje, što je bio uzrok invazije, jer su tako ti mainstream mediji izvještavali. Ili u novije vrijeme, kako Rusi od početka rata nemaju hrane, naoružanja i vojnika, kako vade čipove iz ukradenih televizora i perilica za rublje koje stavljaju u rakete i kako ratuju s lopatama.

 meni je fascinantno da netko u 21. stoljeću ne zna za pojmove "ratna propaganda" i "psihološko ratovanje".

 

Zeolit kaže...
Alex Jones (Bannedtv), Russel Brand, Redacted, Patrick Lancaster, Graham Philips, Tucker Carlson, Joe Rogan itd.

 to je to. alo gasi internet, motajte kabele. fajrunt.

 

Kod frediia odmah skužiš, kod ostalih ne...

 

 1 od 2, nije loše, uspješnost 50% 

 

ovog zadnjeg sigurno nisam omašio.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice