Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u Europ

poruka: 22
|
čitano: 5.112
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u Europ".
6 godina
offline
Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u Europ

Normalno da nema komentara jer šta imaš komentirat na copy/paste prošlogodišnjeg modela - razlike skoro pa nikakve tako da moraš stvarno bit pacijent da ti padne na pamet zamjenit bilo koji S23 model za ovog. Ma ruku na srce sad se još više isplati kupit S23 seriju jer im je toliko padla cjena...

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u E
Imam s21 i ne pomišljam o "upgade-u".
Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u Europ

očito smo sa CPU došli do kraja...sad ostaje svake godine 20% jači AI...i isto toliko GPU...i naravno 7 GODINA software podrške...naravno prošla serija to ne može jer je hardware slaba

S23 na nosonji 530E(vakuum)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u Europ

Sve je to lijepo, ali dokle god mi je ispravan moj S21+ ne mislim ga mijenjati.

A i kad budem nabavljao novi vjerojatno će biti generacija -1, pa kad bih danas kupovao išao bih na S23, jer kako se čini i nema neke veće razlike, osim u cijeni 

Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u E
S10 me sasvim dobro služi. Još ću pričekati. Šuti i radi.
( Snapdragon ver+ 3.5mm!)
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 14:14 (Lanko).
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u E
Lanko kaže...
S10 me sasvim dobro služi. Još ću pričekati. Šuti i radi.
( Snapdragon ver+ 3.5mm!)

 ljudi moji pa ne može to tako...radi vas ode kapitalizam u hurac..tko je vidio koristiti mobitel 5,6,7,8 godina

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
offline
Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u Europ

S10+ kupljen 2019. još radi super. Nabavio u to vrijeme i iPhone 11 i taj radi super. 
Dok rade, ne kupuje se novi jer nema potrebe. Ionako se trudim što manje gledati u ekrane :)

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u Europ

7 godina podrske ... mislim da je to teska laz, ali zivi bili pa vidjeli. Ne mozes kupiti originalne baterije nakon 2 godine, bas ce oni odrzavati sistem 7 godina.

 
0 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u E
nikonja kaže...

Normalno da nema komentara jer šta imaš komentirat na copy/paste prošlogodišnjeg modela - razlike skoro pa nikakve tako da moraš stvarno bit pacijent da ti padne na pamet zamjenit bilo koji S23 model za ovog. Ma ruku na srce sad se još više isplati kupit S23 seriju jer im je toliko padla cjena...

 zašto uopće misliš da je cilj s24 serije da ljudi zamjenje s23. nije. nema smisla već x godina.

isto vrijedi za sve druge proizvođače.

ako netko želi novi mob kupit će zadnji model, ili će kupit prošlogodišnji s popustom. the end.

 

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u E
Opet cesme za Europu.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u E
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u E
ministar kaže...

 hahahah ista priča je bila i sa S21 pa se na kraju pokazalo da je opet smeće i da zaostaje u svim pogledima za SD-om.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u E
Memphis kaže...
ministar kaže...

 hahahah ista priča je bila i sa S21 pa se na kraju pokazalo da je opet smeće i da zaostaje u svim pogledima za SD-om.

znači, kada se nešto jednom pokaže, onda je zauvijek tako? bez obzira što se radi o drugim procesorima?

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u E
Memphis kaže...
ministar kaže...

 hahahah ista priča je bila i sa S21 pa se na kraju pokazalo da je opet smeće i da zaostaje u svim pogledima za SD-om.

  da, bili su 'tu negdje' na testu.. ali zato čim bi ih se iole jače opteretilo, na exynosy bi počela rasti temperatura i performanse bi brutalno opale u odnosu na snapdragon..

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u E
ministar kaže...
Memphis kaže...
ministar kaže...

 hahahah ista priča je bila i sa S21 pa se na kraju pokazalo da je opet smeće i da zaostaje u svim pogledima za SD-om.

znači, kada se nešto jednom pokaže, onda je zauvijek tako? bez obzira što se radi o drugim procesorima?

 Joj daj mojne, jednom? Kaj si ti jučer otkrio S seriju. Svake godine je ista priča. Puno priče iz Samsunga na kraju štanga.

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u E
Isto ko sto i za svaki exynos kazu kako je super stedljiviji procesor, a na kraju nemos dobit ni 5h rada ekrana..nakon godinu dana dobijes 4 sata kolko se baterija unisti
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u E
ministar kaže...

Može on biti po performansama i bolji od Snapdragona, ali badava ti sve to kada ti Exynos doslovno ubija bateriju. Baterija na Snapdragonu drži duže nego na Exynosu jer je Snapdragon energetski učinkovitiji. 

Fučka mi se za performanse u gejmingu, bitno mi je da mobitel sve obavlja brzo i da mu baterija traje što duže. U normalnom korištenju mobitela, ti razliku između Snapdragona 8 Gen 3 i Snapdragona 860 doslovno ne primjetiš.

 

Evo ti primjer na S23; 

mp3david kaže...
Isto ko sto i za svaki exynos kazu kako je super stedljiviji procesor, a na kraju nemos dobit ni 5h rada ekrana..nakon godinu dana dobijes 4 sata kolko se baterija unisti

Da je bar to jedini problem, nego se Exynosi i više griju za razliku od Snapdragona. Doslovno, Exynos nema ama baš nikakve prednosti nad Snapdragonom. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2024 18:44 (Marko :D).
5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u E
Marko :D kaže...
ministar kaže...

Može on biti po performansama i bolji od Snapdragona, ali badava ti sve to kada ti Exynos doslovno ubija bateriju. Baterija na Snapdragonu drži duže nego na Exynosu jer je Snapdragon energetski učinkovitiji. 

Fučka mi se za performanse u gejmingu, bitno mi je da mobitel sve obavlja brzo i da mu baterija traje što duže. U normalnom korištenju mobitela, ti razliku između Snapdragona 8 Gen 3 i Snapdragona 860 doslovno ne primjetiš.

 

Evo ti primjer na S23; 

mp3david kaže...
Isto ko sto i za svaki exynos kazu kako je super stedljiviji procesor, a na kraju nemos dobit ni 5h rada ekrana..nakon godinu dana dobijes 4 sata kolko se baterija unisti

Da je bar to jedini problem, nego se Exynosi i više griju za razliku od Snapdragona. Doslovno, Exynos nema ama baš nikakve prednosti nad Snapdragonom. 

 

Na papiru izgleda isto tako, kao da će Snapdragon 8 gen 3 dati malo bolje performanse i bolju bateriju,

jer ove 4 štedljive jezgre Exynosa 2400 vjerojatno troše više nego dvije Snapdragona ali malo jačeg clocka.

 

Prosudite sami. 

 

Exynos 2400
1 x 3.2 GHz Cortex-X4
2 x 2.9 GHz Cortex-A720
3 x 2.6 GHz Cortex-A720
4 x 1.95 GHz Cortex-A520

 

Snapdragon 8 gen 3
1 × 3.40 GHz Kryo Prime (Cortex-X4)
3 × 3.15 GHz Kryo Gold (Cortex-A720)
2 × 2.96 GHz Kryo Gold (Cortex-A720)
2 × 2.27 GHz Kryo Silver (Cortex-A520)

 

EDIT.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2024 19:44 (gpd).
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u E

Ključna riječ ovdje je "na papiru". Jer ama baš svaki put, Snapdragon varijanta identičnog Galaxyja prešiša Exynos varijantu.

5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u E
Marko :D kaže...

Ključna riječ ovdje je "na papiru". Jer ama baš svaki put, Snapdragon varijanta identičnog Galaxyja prešiša Exynos varijantu.

 Meni se čini da je to by Design, zato što su mogli staviti 1 štedljivu jezgru umjesto 4, i manje bi trošilo struje.

13 godina
offline
Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u Europ

Jednom Exynos, nikad više Exynos. Zbog Exynosa ljudi prelaze na iPhone, samo Samsung toga još nije svjestan.

 
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24 i S24+ stižu s Exynosom u E
Lanko kaže...
S10 me sasvim dobro služi. Još ću pričekati. Šuti i radi.
( Snapdragon ver+ 3.5mm!)

 Ja sam lani sa S10 skočio na S23 samo zato što je S10 došao do kraja sa security update-ima - doslovno samo zbog toga jer osim baterije koja je već bila jadna nikakvih značajnih problema sa njime nisam imao. Prvo sam mislio promjenit bateriju ali kad su ukili securtiy update sam se odlučio na zamjenu. Ali pošto sam S23+ uboa za cca 600 eur sa popustima i otkupom starog mobitela nije mi se činilo preskupo.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice