Sud poništio isplatu kompenzacije Musku od 56 mili

poruka: 13
|
čitano: 4.123
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sud poništio isplatu kompenzacije Musku od 56 mili".
12 godina
offline
Sud poništio isplatu kompenzacije Musku od 56 mili

Moze li mi netko upuceniji objasniti kako sudska zabrana bacanja 56 milijardi dolara (uz suzbijanje potencijanih malverzacija) rezultira padom vrijednosti dionica?

 

Ili mi je bolje da se drzim sto dalje od ovakvih financijskih tvorevina ili je ovo sumrak logike...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sud poništio isplatu kompenzacije Musku od 56
kerum kaže...

Moze li mi netko upuceniji objasniti kako sudska zabrana bacanja 56 milijardi dolara (uz suzbijanje potencijanih malverzacija) rezultira padom vrijednosti dionica?

 

Ili mi je bolje da se drzim sto dalje od ovakvih financijskih tvorevina ili je ovo sumrak logike...

Dioničari se valjda boje da će Musk izgubiti interes za Teslu, a dionice apreciraju na valu njegove karizme, a ne na tržištu ili realnim očekivanjima.

Sjećam se da je u trenutku kad je Ford plaćao više poreza na dobit nego je Tesla imala prihoda Tesla imala veću valuaciju od Forda, što više reći... Sad je Tesla u najboljoj godini (koja se vjerojatno neće više ponoviti jer se tržište mijenja) ostvarila 15 mlrd dobiti, Ford 11, ali razlika u valuaciji je 12 puta... mozaG baj baj... 

15 godina
offline
Sud poništio isplatu kompenzacije Musku od 56 mili

I treba im pasti, barem još 30-40%.

Ne volim Muska, i koliko mi god on i Tesla idu na živce, on je od te tvrtke napravio brend i digao vrijednost cijele tvrtke.

 

Koliko sam ja shvatio, dogovorili su se da će mu nakon što digne vrijednost tvrtke 10x isplatiti te novce. On je digao, što znači da su SVI vlasnici dionica profitirali. Sada bi oni ponovno pregovarali o uvjetima dogovora.

 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Sud poništio isplatu kompenzacije Musku od 56 mili

To vam je SAD u kojem vladaju demokrati.

Odrasli ljudi se međusobno dogovore. 

Ako nam podigneš vrijednost kompanije 10x mi ćemo tebi isplatiti kompenzaciju.

Čovjek im drastično digne valuaciju kompanije, dioničari drastično profitiraju, onda dođe sud i kaže nije pošteno, blok.

 

Sumrak uma.

Moj PC  
0 1 hvala 1
5 godina
offline
Re: Sud poništio isplatu kompenzacije Musku od 56
kerum kaže...

Moze li mi netko upuceniji objasniti kako sudska zabrana bacanja 56 milijardi dolara (uz suzbijanje potencijanih malverzacija) rezultira padom vrijednosti dionica?

 

Ili mi je bolje da se drzim sto dalje od ovakvih financijskih tvorevina ili je ovo sumrak logike...

 tako funkcioniraju dionice. Ima manje veze sa konkretnim profitom, više sa očekivanjima profita, npr. netko nadrobi X mlrd profita u kvartalu, ali to je manje od projekcija... vrijednost padne

 

Ulaganje u individualne dionice je kocka za 99% investitora, diverzifikacija i praćenje tržišta je za većinu nas najbolja kroz indekse (ako želimo izloženost tom tržištu)

2 godine
offline
Sud poništio isplatu kompenzacije Musku od 56 mili

naravno, to je zato što je elon musk iz republike srpske, da stanuje na čerčilovom ili ruzveltovom bulevaru isplatili bi mu dva put nedeljno...

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Sud poništio isplatu kompenzacije Musku od 56 mili

Kaze li sud koja je shvatljivo velika kolicina novaca koju si moze dodijeliti?

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sud poništio isplatu kompenzacije Musku od 56
Volos kaže...

To vam je SAD u kojem vladaju demokrati.

Odrasli ljudi se međusobno dogovore. 

Ako nam podigneš vrijednost kompanije 10x mi ćemo tebi isplatiti kompenzaciju.

Čovjek im drastično digne valuaciju kompanije, dioničari drastično profitiraju, onda dođe sud i kaže nije pošteno, blok.

 

Sumrak uma.

 E vidiš, taj prvi dio rečenice "ako nama" ima problem. Nas nije zastupao neovisni odbor već Muskov brat i slično postavljeni ljudi pod apsolutnom kontrolom Muska. Iznos kompenzacije je sulud u odnosu na inače suludo velike kompenzacije izvršnih direktora. Nije mu trebalo dati nikakvu dodatnu nagradu jer je u Teslu uložio zadnje pare i ne bi je napustio i neće je napustiti nikako jer mu tamo leži većina osobnog bogatstva. Svakim dizanjem vrijednosti njegovog 20% udjela, on je bio automatski na dobitku. Kada je TSLA narastao na 1000 milijardi, on je tada imao udio od 200 milijardi. Ako krivo tvitne, njegovo bogatstvo skikne za par milijardi. Treba li mu veći poticaj od toga?

 

Uglavnom, plan je anuliran jer dionilčari nisu bili pošteno zastupani u tzv "pregovorima" kojih u stvarnosti uopće nije ni bilo. I to je kraj priče i pokazatelj kako demokracije treba funkcionirati. 

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2024 0:44 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Sud poništio isplatu kompenzacije Musku od 56
jozef kaže...
kerum kaže...

Moze li mi netko upuceniji objasniti kako sudska zabrana bacanja 56 milijardi dolara (uz suzbijanje potencijanih malverzacija) rezultira padom vrijednosti dionica?

 

Ili mi je bolje da se drzim sto dalje od ovakvih financijskih tvorevina ili je ovo sumrak logike...

Dioničari se valjda boje da će Musk izgubiti interes za Teslu, a dionice apreciraju na valu njegove karizme, a ne na tržištu ili realnim očekivanjima.

Sjećam se da je u trenutku kad je Ford plaćao više poreza na dobit nego je Tesla imala prihoda Tesla imala veću valuaciju od Forda, što više reći... Sad je Tesla u najboljoj godini (koja se vjerojatno neće više ponoviti jer se tržište mijenja) ostvarila 15 mlrd dobiti, Ford 11, ali razlika u valuaciji je 12 puta... mozaG baj baj... 

 Firma raste, ima ogroman potencijal, kupci dionica očekuju da će firma za određeno vrijeme vrijediti puno više i zbog toga plaćaju veću cijenu. Ništa čudno. I danas ih ima koji misle da je Dojo realan, da će AP (ne onaj AP) promijeniti svijet prijevoza ljudi i za to uvjerenje plaćaju 300% veću cijenu od nekakve realne po sadašnjim parametrima. Ali ide to prema dolje, blesave ideje da Tesla ima magičnu tehnologiju kojom može ostvarivati 30% maržu zauvijek polako blijede. Ali nikad se nezna. Auti su im next level uz tu i tamo neki problemčić kod prebrzog sklapanja. Tko jednom kupi, ne vraća se ni na što drugo. Ko' iphone u odnosu na nokiu 3310.

Ja rekoh
14 godina
online
Re: Sud poništio isplatu kompenzacije Musku od 56
Feudalac kaže...
jozef kaže...
... Tko jednom kupi, ne vraća se ni na što drugo. Ko' iphone u odnosu na nokiu 3310.

 Nije tako.

8 godina
offline
Re: Sud poništio isplatu kompenzacije Musku od 56
konjRR kaže...
Feudalac kaže...
jozef kaže...
... Tko jednom kupi, ne vraća se ni na što drugo. Ko' iphone u odnosu na nokiu 3310.

 Nije tako.

 Jest 

Ja rekoh
14 godina
online
Re: Sud poništio isplatu kompenzacije Musku od 56
Feudalac kaže...
konjRR kaže...
Feudalac kaže...
jozef kaže...
... Tko jednom kupi, ne vraća se ni na što drugo. Ko' iphone u odnosu na nokiu 3310.

 Nije tako.

 Jest 

 Ma ozbiljno, nije.

 

p.s. pozitivna tvrdnja je ta koja se mora dokazati 

8 godina
offline
Re: Sud poništio isplatu kompenzacije Musku od 56
konjRR kaže...
Feudalac kaže...
konjRR kaže...
Feudalac kaže...
jozef kaže...
... Tko jednom kupi, ne vraća se ni na što drugo. Ko' iphone u odnosu na nokiu 3310.

 Nije tako.

 Jest 

 Ma ozbiljno, nije.

 

p.s. pozitivna tvrdnja je ta koja se mora dokazati 

 Nije problem. Javi se, dobiješ demonstraciju mogućnosti.

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice