Apple europskim korisnicima ukida podršku za PWA a

poruka: 21
|
čitano: 5.029
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple europskim korisnicima ukida podršku za PWA a".
16 godina
offline
Apple europskim korisnicima ukida podršku za PWA a

a baš su đubrad osvetnička, ko da nije moglo ostati da za PWA se i dalje koristi isključivo njihov web engine...

Moj PC  
3 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple europskim korisnicima ukida podršku za P
Pa pise ti u clanku:

"Iz kompanije pojašnjavaju da je to također posljedica Akta o digitalnim tržištima, koji zahtijeva da se svi preglednici unutar OS-a tretiraju na isti način, odnosno da niti jedan od njih ne bude privilegiran."
10 godina
offline
Apple europskim korisnicima ukida podršku za PWA a

To napraviš kad te je strah konkurencije za koju znaš da radi neke stvari bolje od tebe. Kao naprimjer browser. Šupčasto od njih.

Nadglednik dina
Moj PC  
7 4 hvala 1
13 godina
offline
Re: Apple europskim korisnicima ukida podršku za P
Aldo kaže...

a baš su đubrad osvetnička, ko da nije moglo ostati da za PWA se i dalje koristi isključivo njihov web engine...

Obzirom ste vi kolega prvi odigrali komentar na temu, onda ću vas upitati, obzirom iz članka nisam ništa shvatio! 
Koje i kakve su to PWA aplikacije?! Osim što nisu Appleove, nisam ama baš ništa skončao  

ATJ Lučko
10 godina
offline
Re: Apple europskim korisnicima ukida podršku za P
ATJLučko kaže...
Aldo kaže...

a baš su đubrad osvetnička, ko da nije moglo ostati da za PWA se i dalje koristi isključivo njihov web engine...

Obzirom ste vi kolega prvi odigrali komentar na temu, onda ću vas upitati, obzirom iz članka nisam ništa shvatio! 
Koje i kakve su to PWA aplikacije?! Osim što nisu Appleove, nisam ama baš ništa skončao  

 https://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_web_app

Nadglednik dina
6 godina
offline
Apple europskim korisnicima ukida podršku za PWA a

eu potrošači uzvraćaju...kupujemo androide

di si lipa...di si radosti

 

vidi...srce mamino

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple europskim korisnicima ukida podršku za P

 doslovno nikad nije zaživilo u nekom većem obliku

 

10 godina
offline
Re: Apple europskim korisnicima ukida podršku za P
loky4i4 kaže...

 doslovno nikad nije zaživilo u nekom većem obliku

 

 Nije ni namjera da sad to bude neki hit, nego opcija. Mnogo ljudi koristi PWA, ja sam među njima. Npr google meet, nexcloud i slične pwa koje je bolje imati kao zaseban window/app, nego u tabovima, a ne trebam instalirati desktop aplikaciju.

Nadglednik dina
13 godina
offline
Re: Apple europskim korisnicima ukida podršku za P
F10EXX kaže...
Pa pise ti u clanku:

"Iz kompanije pojašnjavaju da je to također posljedica Akta o digitalnim tržištima, koji zahtijeva da se svi preglednici unutar OS-a tretiraju na isti način, odnosno da niti jedan od njih ne bude privilegiran."

Glupost. Od Apple sa zahtjevalo da daju mogućnost instalacije drugih preglednika. Njima nitko ne brani da PWA aplikacije koriste Safari. Vraga, na Androidu se za PWA koristi Android System WebView iliti Chrome ugrađen u Android samo s drugim imenom, bez obzira na to koji ti preglednik imao instaliran.

 

Uostalom, ako im je baš stalo do takve razine prilagodljivosti, omogućili bi da korisnik sam odabere preko kojeg preglednika da se PWA pokreće. Ovako namjerno sabotiraju korisnike EU bez razloga iz bijesa jer ih je EU natjerala da otvore svoj "ekosustav". Ali dobro, neka. Obit će im se o glavu u EU. Sad se čeka komentar EU komisije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2024 11:19 (Marko :D).
13 mjeseci
offline
Re: Apple europskim korisnicima ukida podršku za P
Apple djubradi treba zabraniti prodaju na mjesec dana, promjenili bi pjesmu.
 
6 5 hvala 1
14 godina
offline
Apple europskim korisnicima ukida podršku za PWA a

Pa koristite Androide ili što već hoćete. Najbolja mi je ekipa koja laje, a uopće ne koristi iOS.
90 % korisnika iOS-a nije tražila nikakvu regulaciju od strane EU, jer za razliku od mnogih znaju sami odlučivati što žele. Zašto bi Apple na svom hardveru i na svom OS-u na tom hardveru morao dopuštati svako sranje koje neka polu totalitarna institucija zaželi? Idemo otvorit sve za sve, pa kad nastane kaos mašite zastavicama i parolama!

 

 
4 7 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple europskim korisnicima ukida podršku za P
devotion kaže...

Pa koristite Androide ili što već hoćete. Najbolja mi je ekipa koja laje, a uopće ne koristi iOS.
90 % korisnika iOS-a nije tražila nikakvu regulaciju od strane EU, jer za razliku od mnogih znaju sami odlučivati što žele. Zašto bi Apple na svom hardveru i na svom OS-u na tom hardveru morao dopuštati svako sranje koje neka polu totalitarna institucija zaželi? Idemo otvorit sve za sve, pa kad nastane kaos mašite zastavicama i parolama!

 

khm.. LassPass.. khm

13 godina
offline
Re: Apple europskim korisnicima ukida podršku za P

Osnovno ljudsko pravo čovjeka je da sam bira što želi, što ne. Ako ti ne želiš instalirati aplikacije mimo App Storea, instalirati drugi web preglednik, ne moraš. Ali tko si ti da braniš drugima isto? 

 

Ljudi u Europi cijene izbor. Nismo kao SAD u kojem kompanije postavljaju pravila i određuju što i kako. Ovdje smo mi ti koji diktiramo pravila. Ako se Apple-u ne sviđa, vrata su im širom otvorena. Isto kao i Meta-i koja je već nekoliko puta rekla da će napustiti Europu i nikako da to dočekamo.

 

Samo da te podsjetim; dopuštanje instalaciju konkurentskih preglednika je dobra stvar. Svaki mjesec, sigurnosni stručnjaci sigurnosne propuste u Safariju nalaze na tjednoj bazi, a Apple Safari ažurira vrlo, vrlo rijetko i time dovodi korisnike u opasnost. Za razliku od Chrome-a, Firefox-a i drugih web preglednika kod kojih se zakrpe izdaju instantno, gotovo na tjednoj bazi. Ili, ako je pronađena rizična sigurnosna rupa, u roku od par sati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2024 19:28 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Apple europskim korisnicima ukida podršku za P
Marko :D kaže...

Osnovno ljudsko pravo čovjeka je da sam bira što želi, što ne. Ako ti ne želiš instalirati aplikacije mimo App Storea, instalirati drugi web preglednik, ne moraš. Ali tko si ti da braniš drugima isto? 

 

Ljudi u Europi cijene izbor. Nismo kao SAD u kojem kompanije postavljaju pravila i određuju što i kako. Ovdje smo mi ti koji diktiramo pravila. Ako se Apple-u ne sviđa, vrata su im širom otvorena. Isto kao i Meta-i koja je već nekoliko puta rekla da će napustiti Europu i nikako da to dočekamo.

 

Samo da te podsjetim; dopuštanje instalaciju konkurentskih preglednika je dobra stvar. Svaki mjesec, sigurnosni stručnjaci sigurnosne propuste u Safariju nalaze na tjednoj bazi, a Apple Safari ažurira vrlo, vrlo rijetko i time dovodi korisnike u opasnost. Za razliku od Chrome-a, Firefox-a i drugih web preglednika kod kojih se zakrpe izdaju instantno, gotovo na tjednoj bazi. Ili, ako je pronađena rizična sigurnosna rupa, u roku od par sati.

 lupaš ko otvoren prozor, chrome nije 95% dominantan samo zbog safarija, nakon ovoga imat ćeš vrlo lako moguće kompletnu dominaciju chrome-a (ne baš u kratkom roku ali tko zna), devovi se više neće ni truditi optimizirati stranice za druge browsere, tak da ono, s ovim se ne stvara nikakav izbor

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2024 22:22 (loky4i4).
13 godina
offline
Re: Apple europskim korisnicima ukida podršku za P

Čekaj malo, pa valjda će se developeri ravnati po engineu koji ima najveći broj korisnika, a ne najmanji... Neće raditi web stranice i aplikacije za Trident kada njega više nitko ne koristi. Nije Google kriv što je napravio odličan Blink, pa ga sada svi žele koristiti. Mozillin Gecko je jako dugo vremena bio žešće sranje, pa je zbog toga sam Firefox (i Gecko bazirani preglednici) izgubio ogroman broj korisnika. Prekasno je Mozilla skužila da se njihov Gecko nije mogao nositi s Blinkom, šteta je već bila učinjena.

 

I kakav se to točno izbor stvara sa WebKitom koji se koristi isključivo na Mac-u? Nikakav.

 

Ovako će korisnici bar imati priliku koristiti Brave, Operu, Firefox, pa i Chrome kako spada, a ne maskirani Safari. Neka ljudi koriste što žele.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2024 22:57 (Marko :D).
6 godina
offline
Re: Apple europskim korisnicima ukida podršku za P
Ima li učmarivačkije firme od ove! Da mi netko dade džabe gayPhone (iPhone) ne bih ga uzeo 🤮

Mrzim tu politiku najjačih, zaključavanja ekskluzive, naplaćivanja konkurenciji, podmetanje klipova pod noge. OK u nekim granicama normale ako stvarno imaš bolji softver/hardver ali ovako bez pokrića zakidanje korisnika, odvratno, inače bježim od takvih proizvoda!
 
2 2 hvala 1
11 godina
offline
Re: Apple europskim korisnicima ukida podršku za P
U USA su očito navikli da ih 'ebu urazne kompanije sa svojim odlukama.
Ovdje u Europi, nakon Rima, nacizma, raznih socio-totalitarizama, ljudima dozlogrdilo i odlučili se boriti za slobodu.
Ako ništa ne poduzimaš, svaki dan ti uzimaju mrvicu po mrvicu slobode .
BTW, imao u par navrata iPhone. Sve super, šuti i radi, ali kada trebam i mrvicu više -banana.
Prešao na android i zaboravio ta mučenja.
Iskreno, osobno ne zanima me puno što iOS radi, ali dugoročno je ovo veliki plus za njih, a da nisu svjesni.
I nogom u guzicu je korak naprijed!
Moj PC  
3 2 hvala 1
13 godina
offline
Re: Apple europskim korisnicima ukida podršku za P

DMA je veliki plus za korisnike, a ogroman minus za Apple. Jer Apple je oduvijek tvrdio da je instalacija aplikacija limitirana na App Store radi sigurnosti korisnika što na neku ruku i jest točno. Ali onaj glavni razlog, zašto su iPhone i iPad limitirani na App Store je što Apple masno zarađuje na njemu. Taj dio su, naravno, prešutili korisnicima. Apple može napraviti iOS sigurnim za korisnike, pa čak i ako korisnici instaliraju aplikacije mimo službene trgovine aplikacija; nije to nikakva znanstvena fantastika.

 

Isti ti koji se sada bune što će moći instalirati bilo koju aplikaciju ili preglednik, bunili su se i za USB-C jer, kako sam Apple kaže, uklanjanje Lightninga je loše jer "ubija inovaciju". Niti slučajno što je Apple također masovno zarađivao na tim kabelima također. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2024 21:18 (Marko :D).
8 godina
offline
Apple europskim korisnicima ukida podršku za PWA a

Na stranu PWA, ionako ih malo ljudi koristi, ali ovo sa alternativnim izvorima aplikacija bi Appleu moglo pomoci da i poveca userbase u europi, ja prvi nisam htio uzeti iPhone bas zbog ogranicenosti, nisam mogao instalirati sto sam htio dok na Androidu to ide. S ovim potezom korisnici doslovno imaju najbolji hardver, najbolji os + mogucnost instaliranja cega god kao i na androidu.

 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple europskim korisnicima ukida podršku za P
just_dont kaže...

Na stranu PWA, ionako ih malo ljudi koristi, ali ovo sa alternativnim izvorima aplikacija bi Appleu moglo pomoci da i poveca userbase u europi, ja prvi nisam htio uzeti iPhone bas zbog ogranicenosti, nisam mogao instalirati sto sam htio dok na Androidu to ide. S ovim potezom korisnici doslovno imaju najbolji hardver, najbolji os + mogucnost instaliranja cega god kao i na androidu.

Iskreno, to je i mene ograničavalo u odabiru mobitela i zbog toga sam gledao isključivo Android.

2 mjeseca
offline
Re: Apple europskim korisnicima ukida podršku za P
Ne radi se samo o privatnom korištenju Web Aplikacija na iPhoneu ili iPadu. Masa novih projekata je pokrenuta nakon što su predstavili podršku za PWA u verziji 16.4, lova a je uložena za razvijanje softwarea, sada to sve pada u vodu.

Jedan od primjera su Web Push notifikacije na uređaju, koje su se mogle implementirati preko PWA, od toga sada nema ništa.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice