Pravo i umjetna inteligencija (2.): tipkovnica ≤ i

poruka: 5
|
čitano: 2.551
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pravo i umjetna inteligencija (2.): tipkovnica ≤ i".
15 godina
offline
Pravo i umjetna inteligencija (2.): tipkovnica ≤ i

opjevano '63.: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Pravo i umjetna inteligencija (2.): tipkovnica ≤ i

Polako se nazire kako bi se mogao financirati UBI. Dakle zakonom se dozvoli korporacijama da prate korisnike, koriste njih i njihove radove (programski kod, umjetnički radovi, itd.),  a zauzvrat svi dobivaju simboličnu sumu mjesečno - da ne ponestane materijala.

Amenoum
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pravo i umjetna inteligencija (2.): tipkovnica
PaleRider kaže...

Polako se nazire kako bi se mogao financirati UBI. Dakle zakonom se dozvoli korporacijama da prate korisnike, koriste njih i njihove radove (programski kod, umjetnički radovi, itd.),  a zauzvrat svi dobivaju simboličnu sumu mjesečno - da ne ponestane materijala.

 Ako ljudi ne zarađuju, korporacije nemaju interesa skupljati podatke jer nemaju kome prodati svoje proizvode

Ja rekoh
16 godina
online
Re: Pravo i umjetna inteligencija (2.): tipkovnica
Feudalac kaže...
PaleRider kaže...

Polako se nazire kako bi se mogao financirati UBI. Dakle zakonom se dozvoli korporacijama da prate korisnike, koriste njih i njihove radove (programski kod, umjetnički radovi, itd.),  a zauzvrat svi dobivaju simboličnu sumu mjesečno - da ne ponestane materijala.

 Ako ljudi ne zarađuju, korporacije nemaju interesa skupljati podatke jer nemaju kome prodati svoje proizvode

1. Nije bitno da ljudi zarađuju nego da imaju čime platiti uslugu pa ako plaćaju novcem tu je UBI - to i jest prava namjena UBI-ja, da se korporacijama omogući da zarađuju i na onima koji će ostati bez posla, a sam UBI će se većinski vjerojatno financirati zaduživanjem i oporezivanjem

2. Ako postoji UBI ne znači da neće biti onih koji dodatno zarađuju iako će takvih biti sve manje

 

Amenoum
12 godina
offline
Pravo i umjetna inteligencija (2.): tipkovnica ≤ i

Hmmm.

 

Polaži li autori udžbenika iz kojih učimo pravo na moje znanje koje sam iz njih naučio?

 

Ako od pravnika tražim pravni savjeti i to platim, nije li fer da pravnik plati autorima udžbenika iz kojih je on učio kako bi na koncu mogao savjetovati mene?

 

 

 

Možda sam okrenuo pilu naopaka ali ... meni sve to pomalo vuče na ludizam. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2024 9:22 (Yuda).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice