Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijelosti

poruka: 18
|
čitano: 4.334
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijelosti".
2 godine
offline
Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijelosti

Dok bug piše "Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijelosti uspješno", ostali pišu:

 

"SpaceX Starship launch failed minutes after reaching space"

 

Bug piše: "Tamo je uspio kontrolirano sletjeti, a jedino što u njegovom slučaju nije prošlo prema planu bilo je paljenje motora za usporavanje netom prije slijetanja – pa je signal izgubljen, a 70-ak metara visok prvi stupanj rakete vjerojatno nekontrolirano pao u Atlantik."

Ostali pišu:

 

"But the rocket's Super Heavy first stage booster, though it achieved a crucial maneuver to separate with its core Starship stage, exploded over the Gulf of Mexico shortly after detaching"

 

Bug piše:

 

"Glavni stupanj Starshipa nastavio je svoj put na jugoistok, prema finalnoj destinaciji u Indijskom oceanu. Na kraju planiranog leta svemirski je brod obavio i manevar jedrenja na trupu ("belly flop") te na taj način kontrolirano ušao u atmosferu."

 

Ostali pišu:

 

During hypersonic re-entry, the upper stage withstood howling plasma and hellish temperatures for several minutes before breaking apart at an altitude of 65 kilometers, instead of making a high-speed belly flop into the southern Indian Ocean as planned.

 

 

Meanwhile, the core Starship stage boosted further toward space, but a few minutes later a company broadcaster said that SpaceX mission control suddenly lost contact with the vehicle.

 

About eight minutes into the test mission, a camera view tracking the Starship booster appeared to show an explosion that suggested the vehicle failed at that time. The rocket's altitude was 91 miles (148 km).

 

https://www.reuters.com/technology/space/spacex-starship-launched-test-flight-texas-after-last-one-blew-up-2023-11-18/

 

Online prijenos uz komentare, iako nema sumnje da će copium i dalje biti jak kod određenih ljudi:

 

Magia Posthuma
 
3 11 hvala 0
10 godina
offline
Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijelosti

Zamislite da su u letjelici bili ljudi, astronauti.

Bi li naslov članka onda bio "Astronauti se gotovo živi vratili na Zemlju"?

 

A iz prethodnog komentara čini se da je i ovo "gotovo u cijelosti" podosta nategnuto!?

 
2 11 hvala 1
12 godina
offline
Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijelosti

Dakle, jedino nisu uspjeli stabilizirat booster da ga spuste u zaljev i spustit Starship mirno u indijski ocean. Za treci pokusni let i vise nego pozitivno.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 8:27 (SimeKZ).
Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijelosti

Prvo i osnovno ogroman je uspjeh sto je Starship uopce uspio doci u orbitu i obaviti sve potrebne testove. Ja sam mislio da s obzirom na broj motora i kompleksnost, ta raketa jos dugo vremena nece doci do orbite. 

Medjutim ekipa iz SpaceX-a je fascinantna i uspjeli su vec iz 3. pokusaja ono sto su mnogi smatrali nemogucim. 

 

Teoretski gledano oni ne moraju postic full reusability jos godinama, dovoljno im je da imaju mogucnost poslati pune verzije V2 Starlink satelita u orbitu. Falcon moze slati samo V2 mini, daleko manje i lakse verzije koje nemaju toliko napredne mogucnosti kao V2 verzija. 

 

Uglavnom, ogroman i nevjerojatan dan za covjecanstvo i novo doba u istrazivanju svemira. Musk i ekipa pokazuju sto se sve moze postici s iterativnim pristupom i najboljim dostupnim talentom. 

 

Hvala autoru na naslovu koji je ispravan i koji pokazuje uspjesnost ove misije!

 
15 0 hvala 2
14 godina
offline
Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijelosti

Malo po malo, napredak se vidi. Još 3-4 starshipa i konačno će i uspjeti. Neki su negativni, drugi hvale napredak, ali dok se to sve skupa ne riješi, Falcon je jedina ponovo upotrebljiva raketa. Starship treba još dorade. 

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijelosti

Tko god je gledao prijenose ovog i prethodnih lansiranja, jasno mu je da je ovo velik napredak. Uspješno lansiranje, lansirna rampa neoštećena, sva 33 motora na Super Heavy-u odradila posao besprijekorno, uspješno odvajanje, svih 6 motora na Starshipu također, let je trajao preko 40 minuta (zadnji put je sve bilo gotovo za 8, a u lansiranju prije toga za 4 minute).

Amenoum
 
10 0 hvala 1
10 godina
offline
Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijelosti

Je li Bugov forum okupljalište Muskovih obožavatelja ili agenata?!

Treća eksplozija rakete, pri čemu svako lansiranje košta desetke milijuna dolara, ovdje se ocjenjuje kao "veliki napredak"?!

 

Evo naslova s njemačkog portala (ozbiljnog):

 

   Regelmäßige Abstürze
   Musks "Starship"-Rakete bleibt ein Crash-Projekt

 

U prijevodu: "Redovni padovi", "Muskova raketa Starship ostaje projekt udesa".

 

Time želim reći da to nije sad samo nas dvoje ovdje na forumu koji smo skeptični - postoje i ozbiljniji izvori koji kritično gledaju na uspješnost programa.

 

Ja osobno još kritičnije gledam na pristrano izvještavanje o Musku, njegovim projektima, proizvodima i tvrtkama!

 

Možda se Starship stabilizira i postane glavni nositelj za buduće projekte letova dalje od orbite, no ovako iz pačje perspektive, malo mi je to puno eksplozija.

U svakom slučaju, da moram nekamo u svemir, najradije bih letio Sojozom...

 

 
1 12 hvala 0
9 godina
offline
Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijelosti

Operacija uspješna, osim što pacijent nije preživio.  Ovo je šala. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijel
SveZauzeto kaže...

Je li Bugov forum okupljalište Muskovih obožavatelja ili agenata?!

Treća eksplozija rakete, pri čemu svako lansiranje košta desetke milijuna dolara, ovdje se ocjenjuje kao "veliki napredak"?!

 

Evo naslova s njemačkog portala (ozbiljnog):

 

   Regelmäßige Abstürze
   Musks "Starship"-Rakete bleibt ein Crash-Projekt

 

U prijevodu: "Redovni padovi", "Muskova raketa Starship ostaje projekt udesa".

 

Time želim reći da to nije sad samo nas dvoje ovdje na forumu koji smo skeptični - postoje i ozbiljniji izvori koji kritično gledaju na uspješnost programa.

 

Ja osobno još kritičnije gledam na pristrano izvještavanje o Musku, njegovim projektima, proizvodima i tvrtkama!

 

Možda se Starship stabilizira i postane glavni nositelj za buduće projekte letova dalje od orbite, no ovako iz pačje perspektive, malo mi je to puno eksplozija.

U svakom slučaju, da moram nekamo u svemir, najradije bih letio Sojozom...

 

 

Tvoj problem je sto ne pratis svjetsku svemirsku industriju (kao i valjda 99% ljudi koji uobicajeno komentiraju ovakve dogadjaje) i onda se okupite jednom do dva puta godisnje i komentirate sto je uspjesno, a sto nije bez ikakvog tehnickog razumijevanja o tome sto uopce gledate. Samo razvijanje Raptora kao motora je nevjerojatno postignuce, nesto sto je laiku tesko uopce priblizit... a da ne govorimo svemu ostalome. Cijela zannstvena zajednica je fascinirana s ovim sto radi SpaceX, jedino domaci formumasi koji se razumiju u svemirske programe ko Marica u krivi kur*c znaju bolje... lol. 

14 godina
offline
Re: Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijel
Vampir001 kaže...

 

 

 
Ovaj idiot je skuzio da dobiva views svaki put kada pljuje bilo sto da Musk / Tesla / Spacex radi a ljudi kao ti gutaju kao Rusku propagandu.

Daj malo pogledaj neke videos od prije pa ces vidjeti isti shit.

Isto tako ne kuzim ljude kao ti, ovaj testni let je definitivno progres vs gdje je bio drugi let, tako da sve dok nema regresije je glupo govoriti o nekom fail i slicno.

Trebao bi malo gledati videos ljudi (aka strucnjaka) koji su govorili da SpaceX nikada nece imat niti 10 letova godisnje, niti tisusce satelita u orbiti, ili da Tesla nikada nece prodati vise od 40.000-50.000 auto godisnje.

Ti videos su jos bolji.

14 godina
offline
Re: Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijel
SveZauzeto kaže...

Je li Bugov forum okupljalište Muskovih obožavatelja ili agenata?!

Treća eksplozija rakete, pri čemu svako lansiranje košta desetke milijuna dolara, ovdje se ocjenjuje kao "veliki napredak"?!

 

Evo naslova s njemačkog portala (ozbiljnog):

 

   Regelmäßige Abstürze
   Musks "Starship"-Rakete bleibt ein Crash-Projekt

 

U prijevodu: "Redovni padovi", "Muskova raketa Starship ostaje projekt udesa".

 

Time želim reći da to nije sad samo nas dvoje ovdje na forumu koji smo skeptični - postoje i ozbiljniji izvori koji kritično gledaju na uspješnost programa.

 

Ja osobno još kritičnije gledam na pristrano izvještavanje o Musku, njegovim projektima, proizvodima i tvrtkama!

 

Možda se Starship stabilizira i postane glavni nositelj za buduće projekte letova dalje od orbite, no ovako iz pačje perspektive, malo mi je to puno eksplozija.

U svakom slučaju, da moram nekamo u svemir, najradije bih letio Sojozom...

 

 
Moze iskreno full pitanje? Ti trolas tu nas? (mogu skuziti nekoga tko drka na to da zajebava ljude) dok mi je gluplje ljude puno tesko skuziti kada imaju pristup toliko informacija.

"Treća eksplozija rakete, pri čemu svako lansiranje košta desetke milijuna dolara, ovdje se ocjenjuje kao "veliki napredak"?!" = DA!

Koliko puta su rakete od SpaceX Falcon explodirale na pocetku i sto su od toga bili naucili svaki put?

SpaceX ima drugaciju filozofiju razvoja i pristupa prakticnosti, a to je da se brzo razvija i brzo testira.

Dokaz je u pudingu. Znaci ako imas puding ispred sebe onda je to dokaz da puding postoji (mozemo govoriti da li je fin ili nije naravno).

Dokaz u pudingu za Spacex je da su samo u 2023 imali 96 lansiranja i sve success!

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Falcon_9_and_Falcon_Heavy_launches#:~:text=In%202023%20Falcon%209%20family,(61%20successful)%20in%201980.

Ti sada tu dolazis i govoris: "najradije bih letio Sojozom"

Zasto bi isao sa "Sojozom" - zasto ne bi isao sa SpaceX Dragon? Imas vise mjesta, comfort plus radi fantasticno dobro?

"Time želim reći da to nije sad samo nas dvoje ovdje na forumu koji smo skeptični - postoje i ozbiljniji izvori koji kritično gledaju na uspješnost programa."

Tko su ti izvori? Ozbiljni? Da li su to isti izvori koji su srali po Falcon 9 razvoju? Dragon? Koliko su ti izvori raketa radili?

Daj prestani citati glupe clanke, youtubere i fokusiraj se na puding. (Ovo vrijedi za sve in life).


9 godina
offline
Re: Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijel
Nemon kaže...
SveZauzeto kaže...

Je li Bugov forum okupljalište Muskovih obožavatelja ili agenata?!

Treća eksplozija rakete, pri čemu svako lansiranje košta desetke milijuna dolara, ovdje se ocjenjuje kao "veliki napredak"?!

 

Evo naslova s njemačkog portala (ozbiljnog):

 

   Regelmäßige Abstürze
   Musks "Starship"-Rakete bleibt ein Crash-Projekt

 

U prijevodu: "Redovni padovi", "Muskova raketa Starship ostaje projekt udesa".

 

Time želim reći da to nije sad samo nas dvoje ovdje na forumu koji smo skeptični - postoje i ozbiljniji izvori koji kritično gledaju na uspješnost programa.

 

Ja osobno još kritičnije gledam na pristrano izvještavanje o Musku, njegovim projektima, proizvodima i tvrtkama!

 

Možda se Starship stabilizira i postane glavni nositelj za buduće projekte letova dalje od orbite, no ovako iz pačje perspektive, malo mi je to puno eksplozija.

U svakom slučaju, da moram nekamo u svemir, najradije bih letio Sojozom...

 

 
Moze iskreno full pitanje? Ti trolas tu nas? (mogu skuziti nekoga tko drka na to da zajebava ljude) dok mi je gluplje ljude puno tesko skuziti kada imaju pristup toliko informacija.

"Treća eksplozija rakete, pri čemu svako lansiranje košta desetke milijuna dolara, ovdje se ocjenjuje kao "veliki napredak"?!" = DA!

Koliko puta su rakete od SpaceX Falcon explodirale na pocetku i sto su od toga bili naucili svaki put?

SpaceX ima drugaciju filozofiju razvoja i pristupa prakticnosti, a to je da se brzo razvija i brzo testira.

Dokaz je u pudingu. Znaci ako imas puding ispred sebe onda je to dokaz da puding postoji (mozemo govoriti da li je fin ili nije naravno).

Dokaz u pudingu za Spacex je da su samo u 2023 imali 96 lansiranja i sve success!

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Falcon_9_and_Falcon_Heavy_launches#:~:text=In%202023%20Falcon%209%20family,(61%20successful)%20in%201980.

Ti sada tu dolazis i govoris: "najradije bih letio Sojozom"

Zasto bi isao sa "Sojozom" - zasto ne bi isao sa SpaceX Dragon? Imas vise mjesta, comfort plus radi fantasticno dobro?

"Time želim reći da to nije sad samo nas dvoje ovdje na forumu koji smo skeptični - postoje i ozbiljniji izvori koji kritično gledaju na uspješnost programa."

Tko su ti izvori? Ozbiljni? Da li su to isti izvori koji su srali po Falcon 9 razvoju? Dragon? Koliko su ti izvori raketa radili?

Daj prestani citati glupe clanke, youtubere i fokusiraj se na puding. (Ovo vrijedi za sve in life).


 Tuzno je da ni jedan Njemacki TEHNICKI magazin(stvarno ozbiljan,znam jer ih pratim redovno) a ni forum nije popljuvao niti kritiziro starship(ima pojedinaca), to di kolega izvlaci, vjerovatno je bild, fenix magazin i xxxxstimme i takvi "izvori"......

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
12 godina
offline
Re: Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijel
SveZauzeto kaže...

Je li Bugov forum okupljalište Muskovih obožavatelja ili agenata?!

Treća eksplozija rakete, pri čemu svako lansiranje košta desetke milijuna dolara, ovdje se ocjenjuje kao "veliki napredak"?!

 

Evo naslova s njemačkog portala (ozbiljnog):

 

   Regelmäßige Abstürze
   Musks "Starship"-Rakete bleibt ein Crash-Projekt

 

U prijevodu: "Redovni padovi", "Muskova raketa Starship ostaje projekt udesa".

 

Time želim reći da to nije sad samo nas dvoje ovdje na forumu koji smo skeptični - postoje i ozbiljniji izvori koji kritično gledaju na uspješnost programa.

 

Ja osobno još kritičnije gledam na pristrano izvještavanje o Musku, njegovim projektima, proizvodima i tvrtkama!

 

Možda se Starship stabilizira i postane glavni nositelj za buduće projekte letova dalje od orbite, no ovako iz pačje perspektive, malo mi je to puno eksplozija.

U svakom slučaju, da moram nekamo u svemir, najradije bih letio Sojozom...

 

 Malo se informiraj prije neg počneš baljezgat gluposti.Provijeri koliko su Ameri i Rusi polomili raketa i astronauta prije uspiješnog lansiranja u orbitu i koliko im je godina trebalo te koliko su miljardi potrošili.Da ovo je veliki uspijeh i ne nismo Elonovi sljedbenici.

12 godina
offline
Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijelosti

Meni je fascinantno kako osnovne testiranja necega ljudi ne razumiju. Imas muda prosipat pamet  ali osnove testiranja proizvoda, teorije ili neceg 10og ne poznas.

 

Ovo je sve TEST. Da grune odmah na startu, nije bitno. Samo mogu izvuci iz toga jos vise. Svako testiranje je novi set podataka koji pomaze u razvitku. Poslali su u LEO najveci svemirski brod u povijesti, o cemu mi diskutiramo ovdje? Iz treceg puta!!!!! Alo! Treceg puta.

 

Zasto je to toliko tesko za shvatit?

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
8 0 hvala 2
8 godina
offline
Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijelosti

Da se razumijemo, Musk je seronja koji se dere na managere, radi pi...je, zasro je Twitter, Tesle su fensi prepucavanje, ali

ali njegova SpaceX je kompanija, koja postiže ono što je drugima upravo - nemoguće.

 

Nijedna državna svemirsa agencija nema ovoga, najbliža je anemična NASA sa Orionom i Artemisom 1, koji se razvijaju već 20-tak godina, reciklirajući Space Shuttle tehnologije (motore), a ipak debelo zaostaju. Imali su jedno lansiranje prije godinu i pol, a tehnologija je takva da se samo Orion može vratiti i upotrijebiti.

A privatne? Leteći dildo koji poleti okomito 100-njak km i spusti se tako okomito, je neki uspjeh?

 

Dok Kinezi i Indijci pucaju na Mjesec, Rusi su izvan stroja, Ameri, sa privatnom kompanijom, pucaju na Mars.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijelosti

za one koji bi inače pivu tamanili u birtiji na suho, a ne bi li impresionirali sucugere i dokone kokoši u društvu:

 

- ova kanta zdrobi približno 4600 tona tekućeg ogrjeva (metan + tekući kisik) samo za podizanje "do gore" (ako bubne prije, manje), što je pak još približnije nekih 95 % ukupne mase; (srk)

old spice musk (for men) tvrdi kako ga (samo to) košta 900.000 USD (sere, osim ako nema dodatne cjenovne povlastice, nedostupne siromašnima); (srk)

- to je, po lansiranju, približnovito 6 TJ energije ili desetina atomske kojom su počastili hirošimu. ipak, kad bubne, bar nema radijacije; (srk)

- za ljubitelje električnih vozila: ovaj raketlin, ako poleti, u uzduh odašilje više od 2600 tona CO2 i nešto malo (1,5 t) NOx, samo izgaranjem loživa; ostalo je vodena para. kao, nije strašno. nema sumpora. (srrrrk)

 

- statistička nezanimljivost: u svakom trenutku je u ISS-u (gastarbeiter und so weiter pečalba) samo jedan od dvije milijarde ljudi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijel
Realno gledano SpaceX je sa svakim lansiranjem Starshipa posao korak dalje.
Tu im se treba priznati zasluga.
Mi smo poslali satelit s Falconom, satelit se uspjesno otkacio, a potisnik se vratio citav na zemlju. Falcon je u odnosu na Starship raketa za vatromet, a ako sve uspije funkcionirati kako su zamislili onda ce to biti veliki tehnoloski pomak.

Sto se Muska tice, primjetio sam da dosta ljudi na forumu odmah lupa minuse cim se on spomene u negativnom svjetlu. Isto tako dosta ljudi gleda crno na SpaceX upravo zato jer Musk stoji iza jer ga ne vole. Doduse, naletio sam jednom da oni tamo imaju cijeli tim za odnose s njime jer, iskreno, on nije najstabilnija osoba pa paze da on ne bi napravio neko sranje. Cak su navodno placali ljude da budu u SpaceX uredu i igraju igrice da on misli da se tamo radi “punom parom” iako nije bilo potrebe za prekovremenim radom. Sad je li to istina ili ne, nemam pouzdane izvore.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Starshipov pokusni let obavljen gotovo u cijelosti
Braća Wright su bili prvi ljudi koji su 17. prosinca 1903. godine uspjeli poletjeti sa svojim avionom Flyer I preletjevši 37 metara. Let je trajao samo 12 sekundi. Američki novinari proglašavaju ih lažljivom braćom, a njihov avion utopijom. Znamo kako je priča tekla dalje. SpaceX iz trećeg pokušaja stigao je u orbitu. Možemo pouzdano aproksimirati kako će priča teći dalje. Uvijek se nađe skeptičnih "stručnjaka" koji ne vide dalje od svog nosa.
www.pixelator.info - full stack web developer
 
5 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice