Appleova nadolazeća serija M4 čipova usmjerena je

poruka: 10
|
čitano: 2.178
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Appleova nadolazeća serija M4 čipova usmjerena je ".
16 godina
offline
Appleova nadolazeća serija M4 čipova usmjerena je

Što to napriča crni Ivane.. odakle ti ova tvoja naklapanja, nagađanja?
Većina ovoga što si napisao nema veze s istinom. Tu i tamo neka činjenica prezentirana na način da je ti možes objasniti, drugo je teško naklapanje i neznanje vezano za razvoj SOC-a. Vrlo je neobično da netko s toliko malo istraživanja piše članak o ovoj vrlo kompleksnoj temi. a ti si u nju nagurao i druge vrlo kompleksne teme tržišta o kojem očito nemaš pojma, Apple plana.. Ajde odbrusi i ne sramoti se. Novine nisu dječja igra.

 

e.......
 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Appleova nadolazeća serija M4 čipova usmjerena
AlterA kaže...

Što to napriča crni Ivane.. odakle ti ova tvoja naklapanja, nagađanja?
Većina ovoga što si napisao nema veze s istinom. Tu i tamo neka činjenica prezentirana na način da je ti možes objasniti, drugo je teško naklapanje i neznanje vezano za razvoj SOC-a. Vrlo je neobično da netko s toliko malo istraživanja piše članak o ovoj vrlo kompleksnoj temi. a ti si u nju nagurao i druge vrlo kompleksne teme tržišta o kojem očito nemaš pojma, Apple plana.. Ajde odbrusi i ne sramoti se. Novine nisu dječja igra.

 

 Polagano s ovim. Nemaš pojma tko je g. Podnar.

Ja rekoh
9 godina
online
Appleova nadolazeća serija M4 čipova usmjerena je

AI jedino koristim za olakšavanje pisanja bash i sl. skirpti u vimu i ponekad za prevođenje. Ne vidim kakve koristi od AI ima osoba koja čita news portale na macbooku (s 8gb rama naravno ).

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Appleova nadolazeća serija M4 čipova usmjerena
AlterA kaže...

Što to napriča crni Ivane.. odakle ti ova tvoja naklapanja, nagađanja?
Većina ovoga što si napisao nema veze s istinom. Tu i tamo neka činjenica prezentirana na način da je ti možes objasniti, drugo je teško naklapanje i neznanje vezano za razvoj SOC-a. Vrlo je neobično da netko s toliko malo istraživanja piše članak o ovoj vrlo kompleksnoj temi. a ti si u nju nagurao i druge vrlo kompleksne teme tržišta o kojem očito nemaš pojma, Apple plana.. Ajde odbrusi i ne sramoti se. Novine nisu dječja igra.

 

 Sto konkretno je krivo ovdje? Prilicno lagan i jednostavan clanak...

16 godina
offline
Re: Appleova nadolazeća serija M4 čipova usmjerena

Pa daj objasni mi, molim te... Tko je to.? Iskreno nemam pojma a nije bas da sam od nekih idola, nikada bio.

Evo, tu i tamo se zaustavim na ovom portalu pa me iznervira kad vidim clanak koji nije dostojan ovog portala. Bug je uvijek slovio kao odmak od mracnog stanja hrvatske IT industrije, pa si eto dajem za pravo komentirati lose istrazen i dosta supalj clanak... Ma nije ni cudo na kakvim je losim temeljima Hrvatski IT sektor.. 

e.......
16 godina
offline
Re: Appleova nadolazeća serija M4 čipova usmjerena

Postavio si pitanje i dao si sam odgovor na svoje pitanje..

e.......
3 godine
offline
Appleova nadolazeća serija M4 čipova usmjerena je

pobuditi interes kupaca za nadogradnjoma ono pločica od 8gb rama im je jedno 400e a u ducanima 20Realno u 3 godine vec spominju 4 generaciju, dobit cu proljev

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Appleova nadolazeća serija M4 čipova usmjerena
Boris grozni kaže...

pobuditi interes kupaca za nadogradnjoma ono pločica od 8gb rama im je jedno 400e a u ducanima 20Realno u 3 godine vec spominju 4 generaciju, dobit cu proljev

 Nadogradnju kupnjom novog laptopa a ne memorije. Kod mene im neće proći, M1 još uvijek leti kao prvog dana.

 

A to da se svake godine mora izbaciti nekaj novo ti je isto kao u bilo kojoj drugoj industriji. Čak i jebene cigle mijenjaju češće nego što bi čovjek očekivao, iako je izum star nekoliko milenija.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2024 21:56 (Feudalac).
11 godina
offline
Re: Appleova nadolazeća serija M4 čipova usmjerena
Boris grozni kaže...

pobuditi interes kupaca za nadogradnjoma ono pločica od 8gb rama im je jedno 400e a u ducanima 20Realno u 3 godine vec spominju 4 generaciju, dobit cu proljev

 

Naravno da će pobuditi interes, ukoliko netko nije mjenjao par generacija sada možda hoće, to je normalna stvar.

S druge strane pogledaj tehnlogiju procesa:

 

M1 chip uses a 5-nanometer (nm) production process, 

M2 is made with TSMC's "Enhanced 5-nanometer technology" N5P process and contains 20 billion transistors, a 25% increase from the M1. 

M3 series is Apple's first 3 nm design for desktops and notebooks. It is manufactured by TSMC.

Sa M4 ili će biti enhanced 3nm ili idu na 2nm.

 

Što se tiče politika nadogradnje tu se nema što raspravljati svatko zna što mu treba i koliko ga to ukupno košta kao gotov proizvod bez usporedbe dijelova.

Nitko ne supoređuje koliko košta nadogradnja displaya i dodatnih zvučnika u jednoj marki vozila vs u nekoj drugoj nego gledaju koliko košta jedan auto vs drugi sa određenim paketom opreme.

 

Koliko neka firma zna vrijedi i može se u konačnici vidi po tome gdje se nalaze po vrijednosti kompanije, ali svako toliko se pojavi netko tko se prezentira kao mesija koji će svima objasniti kako to nije tako  

S vremena na vrijeme je dobro proširiti horizonte a to nije moguće gledajući na stvari sa visoka i sa pozicije "wiseguy"

 

 

 

10 godina
offline
Re: Appleova nadolazeća serija M4 čipova usmjerena
Feudalac kaže...

 Nadogradnju kupnjom novog laptopa a ne memorije. Kod mene im neće proći, M1 još uvijek leti kao prvog dana.

 

A to da se svake godine mora izbaciti nekaj novo ti je isto kao u bilo kojoj drugoj industriji. Čak i jebene cigle mijenjaju češće nego što bi čovjek očekivao, iako je izum star nekoliko milenija.

 Apple zna da ima određeni postotak fanatika koji mjenjaju sve svake godine, doslovno ekipa koja ne zna što bi s novcem i zaljubljeni su u apple. Ali njihova strategija je uvijek bila da ciljaju na ljude koji imaju 5-6 godina stare uređaje. Znaju da 90% ljudi ne mjenja prije laptope. Posebice kompanije (pa nisu lude). M4 će biti demonstrator tehnologije, a onda sa M5 pa na dalje mogu očekivati da ljudi s M1-M2 počinju mjenjati laptope. M1-M3 serija je još uvijek ciljana za ekipu koja je još uvijek na intelovim čipovima.

Nadglednik dina
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice