Problemi sa pačiranjem digitalnog sat. recivera

poruka: 13
|
čitano: 6.539
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa pačiranjem digitalnog sat. recivera
pitanje

Imam sat. reciver DigitAll World SCI-4100E kojeg nemogu pachirati(tj. staviti novi softwer i ključeve) jer ga comp. uopće ne registrira( spojen je RS 232 s 9 na 25 pin kablom)

Zanima me dali je možda neki hardverski problem sa reciverom? i može li se riješiti(isplati li se)....ili je možda do serijskog kabla!!!

Reciver je pachiran prije god. dana ali ne s compom. na koji ga ja spajam....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa pačiranjem digitalnog sat. reciver

Za takve stvari ti treba program preko kojega to radis.Svaki reciver ima svoj program za to radit pa ti nemogu rec tocno koji je.Ali kada ga nadjes na googlu i skines ima svoje uputstvo koje ti detaljno opisuje postupak.

Koliko ja znam nema vise kljuceva.

q6600 H2O @3GHz, 6GB DDR2,ati radeon 3870x2
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa pačiranjem digitalnog sat. recivera
autorov komentar

hey al znam to sve... skinuo sam originalni program za njega i zadnji softver i ključeve koje su napravili.. odaberem COM port 1 tj. uradim sve po postupku ali kad bi trebao da počme zapisivanje na reciver ništa se ne dešava, i tako stoji bez promjena... pa zato neznam dali je to do kabla kojim sam ga spojio ili je na procesoru od recivera neka greška...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problemi sa pačiranjem digitalnog sat. reciver
najverojatnije je do kabla koliko vidim za taj reciver kao i za recimo dreambox..treba ti null modem kabel..a ne obican serijski... http://en.wikipedia.org/wiki/Null_modem
15 godina
offline
RE: Problemi sa pačiranjem digitalnog sat. reciver

Tako je, treba null modem kabel, ali ne tako kompliciram kao na wikiju, nego kabel koji možeš sam napravit spajanjem žica 3-2, 2-3 i 5-5, imaš shemu dolje na slici. Chipoteka po djelove i na posao. Sve bi trebalo koštat oko 30-tak kuna i nemoj ići više od 4 metra dužine. Ja sam sebi sam radio i šljaka za 10.....

 


Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2009 8:16 (Ico2005).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa pačiranjem digitalnog sat. reciver
autorov komentar
Ico2005 kaže...

Tako je, treba null modem kabel, ali ne tako kompliciram kao na wikiju, nego kabel koji možeš sam napravit spajanjem žica 3-2, 2-3 i 5-5, imaš shemu dolje na slici. Chipoteka po djelove i na posao. Sve bi trebalo koštat oko 30-tak kuna i nemoj ići više od 4 metra dužine. Ja sam sebi sam radio i šljaka za 10.....

 


 Da, ali problem mi je što nemam na computeru taj serijski port od 9 pinova već samo od 25!!Znači treba mi prijelaz sa 25 na 9 pinova null kabl... provjerit ću ja kako su mi spojene žice po onoj shemi na wikipediji a ako ne bude funkcioniralo ne preostaje mi ništa već da probam sa USB na DB-9 null modem kablo!! Samo neznam hoće li mi onda trebat ikakvi drajveri, dali bi ih dobio uz taj kabl...
Mislite li dali bi to pomoglo?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa pačiranjem digitalnog sat. reciver

obrati se ovdje www.resiveri.net pa idi na forum

15 godina
offline
RE: Problemi sa pačiranjem digitalnog sat. reciver

Znači, ti nemaš na kompu COM port. Mislim da ima modul koji se kupi i utakne u PCI slot u kompu (isto kao i dodatni USB portovi) i negdje košta oko 200 kn. Toliko ti otprilike košta i USB na COM pretvarač koji zna dosta zezati.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa pačiranjem digitalnog sat. reciver
autorov komentar
Ico2005 kaže...

Znači, ti nemaš na kompu COM port. Mislim da ima modul koji se kupi i utakne u PCI slot u kompu (isto kao i dodatni USB portovi) i negdje košta oko 200 kn. Toliko ti otprilike košta i USB na COM pretvarač koji zna dosta zezati.

Ma ne vjerujem da nemam COM port jer pogledaj Screenshot!!
Dali bi ovako izgledao Device menager da ih nema??
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa pačiranjem digitalnog sat. reciver

Jeli slučajno koristiš Xp SP3?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa pačiranjem digitalnog sat. reciver
autorov komentar

Jesam, koristim XP pro. SP3!!! Zašto?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa pačiranjem digitalnog sat. reciver
prihvaćeno rješenje

Ljudi su imali problema s tim.

Moj savjet.

Alat za ubacivanje, sw,ključeve na usb stick. Kupi kabel nullmodem kabel (RS232) normalan. Resiver pod ruku kod susjeda na kavu i odradi to na njegovom kompu. Kasnije ključeve možeš preko daljinskog ubacivati.

To sa com portom je uvijek jad, a malo pogledaj ovaj link što sam ti dao i postavi tamo ovo pitanje jer su tamo ljudi koji žive od ovoga.

 

Evo citat dijela uputstva za tvoj rec:

 

Ubacivanje sw-a:
Resiver mora biti ugasen , pokrenite Dwsu, u file, pa select file,
pronagite sw(app_down.bin) koi je na vas PC i upalite resiver.
Kad se upali resiver nesmese nista dirati nego sacekati da se sve zavrsi.
Kad na PC dobijete obavjest da je ubacivanje sw-a uspjesno onda
mozete ugasiti program na PC. Ne smije se nista dirati, ne prekidati
program na PC-a ili gasiti resiver.

 

Nadam se da si ga ugasio iz struje jer ti u suprotnom neće prepoznati ništa niti će ti uraditi ništa

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2009 17:48 (Fidel).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa pačiranjem digitalnog sat. reciver
autorov komentar

Ma tako ću i uraditi, na drugi comp. spojiti i probati ovaj postupak...ako bude problema dobro će doći onaj link..

Hvala!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice