SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quadcore

poruka: 104
|
čitano: 58.798
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
protjeran
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

To je najveći problem s nadogradnjom koja je bila 2016.g. što nije radio multitasking.Jesi li probao otvoriti developer mod i uključiti da ne zatvara aplikacije nakon 3 izvedene.

16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad
McFly333 kaže...

Izišao novi Android 6.0 za ovaj uređaj link je: http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_401685.html

Nalazi se odmah iznad specifikacijama pod :Click it to download the newest firmware of Android 6.0 version

Pitao sam se kako ga instalirati jer nigdje nisam uspijevao naći upute, no onda sam ih ipak našao, a stvar je vrlo jednostavna. Znači, skine se taj fajl, u njemu se nalazi datoteka dugačkog naziva, s nastavkom .img, koja se preimenuje u update.img. Ta datoteka se iskopira na memorijsku karticu, ona se stavi u isključeni (odspojeni iz struje) TV box, TV box se zašteka i uključi i čeka se dok se ne prikaže poruka s pitanjem želite li ažurirati firmware. U tim uputama se navela memorijska kartica, no nekako mi se čini da bi isto prošlo i s USB stickom (ne da mi se isprobavati).

 

Verzija Androida je 6.0.1. Rezolucija je i dalje HD, a ne Full HD. Glavni program za gledanje se više ne zove RKMC nego je Kodi v16.1 Jarvis, iako izgleda u osnovi isto kao i RKMC i ima hardversku akceleraciju za RockChipov SoC (koji je i dalje kilav).

 

Uglavnom, kroz ovo kratko vrijeme kako ga isprobavam nisam naišao na probleme. Tako da preporučujem nadograditi firmware.

 

15 godina
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad
mbaksa kaže...
McFly333 kaže...

Izišao novi Android 6.0 za ovaj uređaj link je: http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_401685.html

Nalazi se odmah iznad specifikacijama pod :Click it to download the newest firmware of Android 6.0 version

 

Uglavnom, kroz ovo kratko vrijeme kako ga isprobavam nisam naišao na probleme. Tako da preporučujem nadograditi firmware.

 

 Gube li se namješteni podaci (Osijek build) u RKMC nakon nadogradnje firmware-a?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad
Matozan kaže...
Gube li se namješteni podaci (Osijek build) u RKMC nakon nadogradnje firmware-a?

U mom slučaju - da. Nakon nadogradnje firmwarea pitao me za neku lozinku, ako hoću da zadrži podatke, lozinku nisam upisao (pretpostavljam da tu ide lozinka računa na Googleu) i nestalo je sve. Nakon nadogradnje u Kodiju ujedno treba ručno napraviti ažuriranje (Update) add-onova i možebitno podesiti neke add-onove, u suprotnom stvari neće raditi.

 

Ako ćeš ti ukucati lozinku - možda će ti ostati. Ne znam. Za svaki slučaj ne računaj na to.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.5.2017 11:36 (mbaksa).
10 godina
protjeran
offline
SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quadcore

U svakom slučaju preporučam stavljanje većeg hladnjaka jer temperatura je previsoka.U kodiju piše 95 stupnjeva u radu i 75 u idelu.Kada sam stavio veći hladnjak 75 u radu i 55 u idelu i ne smrzava se više.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad
McFly333 kaže...

U svakom slučaju preporučam stavljanje većeg hladnjaka jer temperatura je previsoka.U kodiju piše 95 stupnjeva u radu i 75 u idelu.Kada sam stavio veći hladnjak 75 u radu i 55 u idelu i ne smrzava se više.

 Pišeš u pogrešnoj temi ili što?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Ne piše u pogrešnoj temi. Taj RockChipov SoC se užasno grije.

9 godina
odjavljen
offline
SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quadcore

Evo prepoznalo mi preko usb. Koju opciju sad treba izabrat?

S prvom mi naravno digne sistem opet, s drugom "Ply update from ADB" javlja "can't open blabla installation aborted

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.5.2017 13:25 (kbenzema).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

To nije to. Sustav se mora bootati - znači daj mu da boota i nekoliko minuta nakon što je bootan (znači nekoliko minuta nakon onog njegovog menija s kojeg možeš pokrenuti RKMC ili neku od aplikacija) prikazat će se prozor s pitanjem želiš li updateati ili ne, i pisat će putanja do datoteke update.img.

9 godina
odjavljen
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Pa znači napravio sam kak si napisao, sustav se pokrene i nakon par minuta me pita da li želim instalirati firmware. Odaberem install i on me prebaci na opcije koje sam slikao. Možda ipak treba sa memorijske, samo ne znam jel imam koji adapter za micro sd

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.5.2017 19:55 (kbenzema).
16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Ne sjećam se više je li mi se prikazao taj izbornik. A eto, nađi adapter za memorijsku karticu.

9 godina
odjavljen
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad
Riješio preko memorijske. I s novim androidom i novim kodijem, dosta bolje to radi. Ali i dalje nije riješena najiritantnija stvar, a to je da kad ga ugasim navečer, idući put kad ga palim internet ne radi, već moram kabel iskopčat i ukopčat da bi proradilo. A wifi mi je preslab pa šteka.
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad
Zdravo svima, imam problem sa paljenjem boxa. Kad hocu da ugasim ili restartujem box, savrseno radi, a kad hocu da upalim nece. Tako da uvijek kad zelim da upalim uredjaj moram da iskljucim iz uticnice i ponovo ukljucim. Da li neko zna kako rijesiti problem, uredjaj sam kupio preko stranice gearbest. Hvala unaprijed na odgovorima.
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Meni stize sutra pa cu vidit kakav je :)

www.aocsource.com
16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad
@Sema_22 jesi stavio zadnji firmware? Probaj ga vratiti na tvorničke postavke (to ujedno znači da gubiš sva podešenja, kao da si kupio novi uređaj).
13 godina
neaktivan
offline
SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quadcore

@Sema_22

Mislim da kod ovog modela i ne mozes ponovo upaliti preko daljinskog nakon odabira Power off opcije. Jedino sto moze je sleep mode kratkim pritiskom crvene Power tipke na daljinskom, pa da ga preko daljinskog i palis.

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Dobio ga danas i koliko vidim jako je dobar (jbga koliko moze biti), brz je, gasi i pali preko daljinskog, ne crasha u google playu (valjda nece ove dane poceti :)) Samo mi je problem ovaj kodi, prvi put ga koristim pa neznam kako sto, ne moze se spojiti na server tako nesto, sto ste vi radili za ovaj kodi kada ste ga dobili?

www.aocsource.com
7 godina
neaktivan
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Sleep mode sam isprobao, i to je u redu. A znate li, ako budem ubuduce samo tako gasio tj. stavljao u sleep hoce li ce se pokvariti? Stvarno se ne razumijem, možda je glupo pitanje.

7 godina
neaktivan
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

mbaksa  Vracao sam ga na tvornicke postavke, nije uspjelo napraviti. A firmware ne bih znao uraditi, gledao sam malo na internetu uputstva, ali nisam našao baš detaljno. Hvala u svakom slučaju.

16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad
Sema_22 kaže...

A firmware ne bih znao uraditi, gledao sam malo na internetu uputstva, ali nisam našao baš detaljno.

Napisao sam kako u ovoj temi, nekoliko poruka iznad: http://www.bug.hr/forum/post/audio-video-playeri-recorderi/scishion-v88-tv-box-android-rockchip-3229-quadcore/5372990.aspx

7 godina
neaktivan
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad
Izvinjavam se, moja greška, hvala puno. Sutra cu pokušati.
8 godina
protjeran
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Na kompu su mi filmovi i Serviio Pro, instalirao sam na V88  ServiioGo  da se mogu spojiti i gledati filmove s kompa, medutim nakon X vremena filmovi pocinju stekati, nekad i stanu, jeli se ovo ikome dogadalo?

www.aocsource.com
9 godina
online
SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quadcore

Moj V88 je na putu, pa stoga malo surfam. Vidim da ima problem oko rezolucije koja je 720P.

 

Na netu sam našao rješenje da se instalira NOMone Resolution Changer sa Googla playa. Tamo se ručno odabere rezolucija 1080 i 240dpi.

 

Uređaj mora biti rootan. Pa etko ako netko hoće isprobati dok meni ne dođe box.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Ne znam jesam li probao taj ili neki drugi program za promjenu rezolucije. Uglavnom, njime dobiješ Full HD rezoluciju u samom Androidu, ali to ti onda znači trzava reprodukcija u drugim programima, a Kodi, tj. RKMC, nije ispravno radio - on je i dalje bio u 720p, samo što ga je ručno onda trebalo rasteći na Full HD rezoluciju (video se i dalje dekodirao u 720p). Dakle, praktične koristi od toga nema, osim ako nećeš surfati i čitati mailove preko tog uređaja.

9 godina
online
SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quadcore

A onda ništa od toga. Box je za oca i vrtiti će se Kodi.

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad
Kresimir4 kaže...

Na kompu su mi filmovi i Serviio Pro, instalirao sam na V88  ServiioGo  da se mogu spojiti i gledati filmove s kompa, medutim nakon X vremena filmovi pocinju stekati, nekad i stanu, jeli se ovo ikome dogadalo?

 Jeli meni netko moze pomoc? :p

www.aocsource.com
16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad
Kresimir4 kaže...
Jeli meni netko moze pomoc? :p

Nisam to probao kad sam ga kupio, a koristio sam ga možda tjedan dana tako da...

 

Firmware s Androidom 6 si instalirao, ne?

8 godina
protjeran
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Nisam nista instalirao osim MX Player i VLC da pokusam jeli tu trza, ali trza... android je 6.0.1 

www.aocsource.com
16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Nemam ti što drugo za reći, nego baci ili prodaj i kupi neki ozbiljniji Android TV box. 

8 godina
protjeran
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Jeli se ikako moze gledati film preko USBa?

www.aocsource.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice