Snaga na pojacalu i av reciever

poruka: 5
|
čitano: 2.142
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Snaga na pojacalu i av reciever

Zdravo svima, zanima me kakva je razlika ako je npr av reciever 100w po izlazu i ako je integrirano pojacalo 100w po izlazu. Jesu li to iste snage ili je kod integrisanih pojacala rms a kod recievera peak? Da li mogu npr umjesto nekog integrisanog pojacala kupiti reciever i da imam istu snagu na stereo izlazima? Recieveri su dosta jeftiniji a imaju vise snage na izlazima (primjer: denon pma 700v 105w 75e, sony str de597 100w 30e). Hvala Vam unaprijed. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Snaga na pojacalu i av reciever

To da AV receiver nikad nece imati snage kao integrirac .. Ilti da je fake snaga. Mozda ima trenutni peak power od 100W medjutim  kontinuirane snage ima u pola manje . Ovisi o THDu do SNRu  kako su ih testirali itd.  I naravno da ima AV receivera koji mogu imati istu snagu kao baš neki integrac il power amp. Ali oni su daaleko skuplji nego što misliš.  Od šogija AV "ima"  110W  po kanalu a spojimo iste zvucnike on kad pojača ode u klipping i titra ekran jer nema snage za tjerat zvučnike,dok moj parasound  od 125W na 8ohma rasturi te iste zvučnike bez da se oznoji. U kratko ti jeftiniji receiveri nemaju ni blizu snage koliko oni napišu da imaju. 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
8 godina
neaktivan
offline
Re: Snaga na pojacalu i av reciever

Ufff zamalo da kupim reciever sva sreca pa nisam. Hvala mnogo... Samo da se nadovezem da ne otvaram novu temu. Imam omnitronic p1000 snagas koji razvaljuje koju snagu ima. Danas da otvorio da ocistim jer je bila na njemu ona prasina koja se zalijepi izgleda predhodni vlasnik nije odrzavao. Rastsvim ga ocistim sve detaljno slikam kako je bili povezano sastavim sve upalim jedan kanal radi bez ikakvih problema. Drugi kad povezem pjeva ali ima bas los zvuk. Provjerio sam i sve je povezano kako treba. Kasnije sam shvatio da zapravo i to zvuka sto dobijam ide preko ovog ispravnog kanala jer se od tog ispravnog kanala heatsink grije. Do cega moze biti? Oba relea normalno zalijepe sve funkcije rade samo taj zvuk sa jednog kanala zeza a prije je radio.

8 godina
offline
Re: Snaga na pojacalu i av reciever

u to ne bih ulazio..Ta razglasna pojačala nisu nikako u mojoj domeni . A i nisam elektro stručnjak tako da ne bih ništa pametno rekao a da bude korisno . Ili gugl ili pod drugom temom pitati nekog od kolega ako bi znao. 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
8 godina
neaktivan
offline
Re: Snaga na pojacalu i av reciever

Oke hvala u svakom slucaju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice