Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.117
|
čitano: 13.277.995
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tesko, kod mene u trecoj pri 80kmh trosi oko 4.5L.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Zna li netko kolika je prosjecna neto placa instruktora voznje B kategorije?

 6000 kuna netto. mozda 7000 sa stazem.

Al znam da  je moj instruktor imao 6500 jer se zalio da mu svako malo iskljuce ili struju ili telefon jer zaboravi platiti racun. pa se kao pravdao "imam ja novaca platio bi ja to sve" :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 18:58 (unknown).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 Samo sto su ovo tvornice, a ne realne potrosnje. Da Vitara zaista pije samo 6.3l po gradu s tim 1.6 benzincem je nemoguce. Pa meni 1.1 popije gradske bez beda 8l, a jos je jedno 300-400kg laksi od Vitare.

 Tvorničke da, pa meni stari 1.2 po gradu troši oko 7L, a tvornički je deklararan na 7.3L i naravno mogu bez beda dić na 8, al ćemu u gradu? swifta 1.3 možeš spustit na isto 7 litara gradske, a tvornički piše 8L gradske...
Vitara ima moderniji motor, kad čujem da netko kaže kako mu moderan dizel troši 4/4.5L, ne vidim razlog zašto nekome vitara ne bi mogla trošit 6.3L gradske? pa samo tonu ima, par kila više od swifta, nije teška za mini suv-a il šta bi već ona bila...
A btw mazdini skyactiv motori, 2.0 145Ks i 7L gradske nemoguće?

3dfx kaže...

 

MiTo 1.4 TB 120Ks, magistrala (ZG-RI) 7,5 l, autocesta (140-170 km/h): 9,5 l, grad: 8,9l

civic 1.5 turbo 182Ks, magistrala (ZG-RI) 6,5 l, autocesta (140-170 km/h): 10 l, grad: 9l

suzuki vitara 1.6 16v 120Ks, magistrala (ZG-RI) 7 l, autocesta (140-170 km/h): 9,5, grad: 8,7l

on board comp podaci

 

ne znam od kuda ti izvlacis ove niske brojke, to jedino mogu biti tvornicke vrijednosti koje nemaju veze sa stvarnom potrosnjom.

 Ne znam kakve vi noge imate
Al isto vozilo sa identičnim agregatima ne troši jednako svim vozačima, to ovisi dosta o tipu vožnje...

Al tvorničku potrošnju nije neki problem postići, to dizelaši najbolje znaju kad se natjeću ko će manje potrošit

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 18:57 (1BIT).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovaj noviji 1.4 tsi (150ks) sa act jako malo trosi, 2 litre manje minimalno od atmosferskog benzinca.

Koliko sam pratio, 1l vise trosi od 2.0 tdi.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni 1.6 tdi u g7 trosi 8-8.5l po bcu voznje po zagrebu.  Tak da ne vidim kad swift trosi 7l. Meni zna biti prosjek brzine 20km/h i tu potrosnja raste. Grad moze svatko tumaciti drugacije. 

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Najvise ovisi o vozacu.

 

Problem je mucenje motora u niskim okretajima, tu potrosnja raste kod benzinca, za dizelase ne bi znao.

2-3k okretaja najmanje trose, ali ispod 2k je gore nego 3-4k ako treba ubrzati ili je neko opterecenje.

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Tesko, kod mene u trecoj pri 80kmh trosi oko 4.5L.

 

baš išao po ženu pa sam testirao na svojoj krntiji.. 3. brzina 80 oko 7l +-0,1

 

ima smisla, jer u principu auto najviše troši kada ubrzavaš. kod održavanja brzine troši osjetno manje.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Sve ovisi od motora do motora, te inteligentnog CPU-a da to uz njeznije stopalo regulira.

 

Bitno je da motor ne tlite dok je hladan, tu se vec ustedi dosta.

Al naravno, hibrid je tu majka, ni jedan drugi pogon ga u gradu ne moze dobit,

osobito u start-stop uvjetima. Mogu kruzit sat vremena po gradu od semofora

do semofora, uz adaptivno kocenje i njeznije stopalo cu imat potrosnju

od 2.5l do 3.3l, dok je to za dizela smrt - jednostavno nije stvaran

za takvu voznju. Benzinac ajde kako tako, nebitno jel atmosferac il turbo.

 

Al uz njezniju nogu nije problem imati oko 6-7l u gradu.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

baš išao po ženu pa sam testirao na svojoj krntiji.. 3. brzina 80 oko 7l +-0,1

 

ima smisla, jer u principu auto najviše troši kada ubrzavaš. kod održavanja brzine troši osjetno manje.

 I jošivanzu ima Astru turbo sa jako dugim brzinama, puno je niže sa okretajima.

 

Čini mi se da sam na youtubeu vidio da nova A klasa 180d na 130km/h treba oko 40ks za održavanje brzine, tako da stalna brzina, pa i malo viša nije neki napor za vozilo

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vrti se na nekih 3000 okr. Opcenito najmanje trosi na 2000 okr. i tu je neki sweet spot potrosnje i performansi, tada bude oko 3-3.5L.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

406 2.0 HDi u prosjesku 7.5-8l. 80% kratks relacije od par kilometara i gasi auto. Ne stigne se ni pošteno ugrijat.

Da je to uglsvnom otvorena cesta, bilo bi oko 6l.

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Meni 1.6 tdi u g7 trosi 8-8.5l po bcu voznje po zagrebu.  Tak da ne vidim kad swift trosi 7l. Meni zna biti prosjek brzine 20km/h i tu potrosnja raste. Grad moze svatko tumaciti drugacije. 

 

I to je meni normalna potrosnja po Zg, a ne ove gluposti od 6l. To onda nije voznja po ZG guzvama nego po noci ili po okolici.

 

Inace od benzinaca za koje imam info, ovak stoji potrosnja u ZG:

 

Smart 0,6 ili 0,7l benzin (52kw) - 7.5-8l

206 1.1i (44kw) - 7.5-9l

Clio GT 1.6 16v - 11l

Clio RS197 - 13l

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jel kod BMWa dvica je lošija od trice, a kec je lošiji od dvice?
Ono što je veći broj, to je bolji auto(skuplji itd..)?
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Naravno da je supermeganajpopularniji 318d bolji auto M240i i M2Comp. 

Daj malo razmisli. Ne možeš to uspoređivati tak. Prvo definiraj po čemu ćeš raditi usporedbu pa onda radi usporedbu.

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

E92 (N43B20A, 320I 125/170) nema Boga po Zagrebu ispod 10L, ni nizbrdo u leru , zimi ni sa novih 16/grijanje, a ljeti valjda isti k sa 18/klimom.

 

Da sam šestaka uzeo kako sam planirao, mislim da bi bio na 12-13 glatko. Otvorena je u redu, može se držati na 8. 

 

Prvih tjedan,dva mi je bio šok skočiti sa 6.5-7 sa starog A3 na ovo, ali brzo se navikneš kad ga vidiš i kad ti auto sam doda pojas . Mislim da bi procvikao negdje na 14-15L/100, da to ne bi mogao psihološki sipati, ne toliko zbog love, nerviralo bi me da je ne znam kakav auto u igri.. Bar zasad.

In the name of tragedy...
6 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, našao sam dva BMW-a koja imaju sasvim dovoljnu opremu, malo km i fer cijenu. Također su iz autakuca sa odlicnim rezenzijama pa nebi trebalo biti problema sa autima. Uz to na bmw-u je skoro nemoguce skidati km. Brine me jedino iz kojeg razloga su oba od 2. vlasnika a imaju ispod 100k kilometara. Da li znate razlog, je li to normalno u Njemackoj? Kada stavim bilo bmw 1 ili audi a3 ili koji god auto jako malo ih 2013-2014 ima od 1. vl, da li su od 2. vl preporucljivi za kupnju?

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=272520921&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=FULL_SERVICE_HISTORY&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=2&maxFirstRegistrationDate=2014&maxMileage=100000&minFirstRegistrationDate=2013&minPrice=13000&numberOfPreviousOwners=2&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&transmissions=MANUAL_GEAR&searchId=4ce52464-251f-dda9-ed57-048672458b66

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=271733500&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=FULL_SERVICE_HISTORY&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=2&maxFirstRegistrationDate=2014&maxMileage=100000&minFirstRegistrationDate=2013&minPrice=12000&numberOfPreviousOwners=2&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&transmissions=MANUAL_GEAR&searchId=60a6e3ee-3191-2c1c-ba17-cbc8164d8f56

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

 Haha ne znam zašto sam zabrijao da si u 30ima. Gledaj, i ja se dosta vozikam. 35k km godišnje zadnjih 5 godina su mi standard. Ako skupiš više, svaka čast jer ja imam hrpu bespotrebnih vozikanja 

Jbg, za benzinca 10 litara je meni potpuno ok potrošnja. Da postoji kakav šestak koji sa težom nogom troši 10/12, ne bih uopće razmisljao o dieselu, pa makar me koštalo 30% više. Problem je što auti sa takvim benz motorom meni piju 18 litara, pa radije točim 10 diesela u kakvog šestaka nego 10 u benz 4 zyl...

 Ja ti samo privatno radim 30tkm godišnje. S focusom sam u godinu i 6 mjeseci napravio 45tkm. Di je jos eklasa, tucson i motori. A da ne govorim službeni. Tak da jako puno sam u autu. Jako puno auti sam vozil. Od 1.4TDI do v12. Najmanju potrosnju imaju 1.6 psa, tdi i takve vrste motora u kompaktu. polo 1.4tdi upaljac a ovi 1.2 tsi trose malo da ak se vuces po cesti...Tak da tvornicku potrosnju od 4L na turbo benzincu mozes jedino ostvarit ak ides starom zagorskom na 80 na tempomatu 400km... I da priznam da je najvise do vozaca... i da more 1.4tsi trosit i 6 prosjeka ali velim mojim stilom voznje ne i mojim rutama...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pa po cijeni. Ova zadnja generacija serije 3 izgleda jako skupo. Koliko trebam 320i 6. generacije da padne na cca 10k€?
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...

Pozdrav, našao sam dva BMW-a koja imaju sasvim dovoljnu opremu, malo km i fer cijenu. Također su iz autakuca sa odlicnim rezenzijama pa nebi trebalo biti problema sa autima. Uz to na bmw-u je skoro nemoguce skidati km. Brine me jedino iz kojeg razloga su oba od 2. vlasnika a imaju ispod 100k kilometara. Da li znate razlog, je li to normalno u Njemackoj? Kada stavim bilo bmw 1 ili audi a3 ili koji god auto jako malo ih 2013-2014 ima od 1. vl, da li su od 2. vl preporucljivi za kupnju?

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=272520921&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=FULL_SERVICE_HISTORY&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=2&maxFirstRegistrationDate=2014&maxMileage=100000&minFirstRegistrationDate=2013&minPrice=13000&numberOfPreviousOwners=2&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&transmissions=MANUAL_GEAR&searchId=4ce52464-251f-dda9-ed57-048672458b66

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=271733500&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=FULL_SERVICE_HISTORY&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=2&maxFirstRegistrationDate=2014&maxMileage=100000&minFirstRegistrationDate=2013&minPrice=12000&numberOfPreviousOwners=2&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&transmissions=MANUAL_GEAR&searchId=60a6e3ee-3191-2c1c-ba17-cbc8164d8f56

 

Predobro izgledaju oba dva, pogotovo plavi. Bas mu super stoji boja.

A sto se tice 2. vlasnika meni na pamet pada da je bio leasing pa je prvih par godina vlasnik bila leasing kuca, a sad je auto kuca koja ga prodaje.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...

Pozdrav, našao sam dva BMW-a koja imaju sasvim dovoljnu opremu, malo km i fer cijenu. Također su iz autakuca sa odlicnim rezenzijama pa nebi trebalo biti problema sa autima. Uz to na bmw-u je skoro nemoguce skidati km. Brine me jedino iz kojeg razloga su oba od 2. vlasnika a imaju ispod 100k kilometara. Da li znate razlog, je li to normalno u Njemackoj? Kada stavim bilo bmw 1 ili audi a3 ili koji god auto jako malo ih 2013-2014 ima od 1. vl, da li su od 2. vl preporucljivi za kupnju?

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=272520921&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=FULL_SERVICE_HISTORY&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=2&maxFirstRegistrationDate=2014&maxMileage=100000&minFirstRegistrationDate=2013&minPrice=13000&numberOfPreviousOwners=2&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&transmissions=MANUAL_GEAR&searchId=4ce52464-251f-dda9-ed57-048672458b66

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=271733500&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=FULL_SERVICE_HISTORY&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=2&maxFirstRegistrationDate=2014&maxMileage=100000&minFirstRegistrationDate=2013&minPrice=12000&numberOfPreviousOwners=2&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&transmissions=MANUAL_GEAR&searchId=60a6e3ee-3191-2c1c-ba17-cbc8164d8f56

 Ruka u vatru da su kilometri umjetni, barem na 1 od 2.  Kilometri su mjenjani na jako puno auta, vise no sto se misli. Pogotovo na 5+ godina starosti. 2. vlasnik je vjerovatno vozilo staro za novo koje je netko opet par godina kasnije zamjenio.

 

U Njemackoj pogotovo dizeli su dosta vozeni na godisnjoj razini, njima 15ak tisuca godisnje nije nista,a iskreno ni njihovi servisi vise nisu bajka, pocelo se stedit i tamo cak.

 

Metalik plavi - nije M sport, iznutra ima volan od obicnog modela, iako ima znacku M, u bijelom je pravi M Sport volan. Mozda mu se airbag otvorio, pa je stavio jeftniji volan?

Di2 & EPS FTW!
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema
Super auto, ali osobno nikad ne bi uzeo 116d, uz sve silne remape ovog svijeta. Brikalo bi me, 118 ili 120, pa ne moraš ni mapirati u startu. Gazda stana ima 2012 116d, nov kupljen, auto je kotrljajući mrtvac. Mislim da je 118d optimum nekakav..
In the name of tragedy...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Metalik plavi - nije M sport, iznutra ima volan od obicnog modela, iako ima znacku M, u bijelom je pravi M Sport volan. Mozda mu se airbag otvorio, pa je stavio jeftniji volan?

 

To je stariji M sport volan, vidao sam ga i u F10 s M-sport paketom, samo  ne znam koja je prijelazna godina. Ali vidis da ima M znacku na dnu.

I auto je sigurno M sport, ova boja nije dolazila na obicnim verzijama, isto kao ni alcantara unutrasnjost.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

2013 godine je postojao "sadasnji" M volan, iako ima izbor volana pri kupnji, ovakve volane sam vidao uglavnom u karambolima tj. u slucaju otvaranja airbaga jer je ovo jeftiniji volan.

 

 

Di2 & EPS FTW!
6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
BabyDriver420 kaže...

Pozdrav, našao sam dva BMW-a koja imaju sasvim dovoljnu opremu, malo km i fer cijenu. Također su iz autakuca sa odlicnim rezenzijama pa nebi trebalo biti problema sa autima. Uz to na bmw-u je skoro nemoguce skidati km. Brine me jedino iz kojeg razloga su oba od 2. vlasnika a imaju ispod 100k kilometara. Da li znate razlog, je li to normalno u Njemackoj? Kada stavim bilo bmw 1 ili audi a3 ili koji god auto jako malo ih 2013-2014 ima od 1. vl, da li su od 2. vl preporucljivi za kupnju?

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=272520921&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=FULL_SERVICE_HISTORY&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=2&maxFirstRegistrationDate=2014&maxMileage=100000&minFirstRegistrationDate=2013&minPrice=13000&numberOfPreviousOwners=2&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&transmissions=MANUAL_GEAR&searchId=4ce52464-251f-dda9-ed57-048672458b66

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=271733500&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=FULL_SERVICE_HISTORY&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=2&maxFirstRegistrationDate=2014&maxMileage=100000&minFirstRegistrationDate=2013&minPrice=12000&numberOfPreviousOwners=2&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&transmissions=MANUAL_GEAR&searchId=60a6e3ee-3191-2c1c-ba17-cbc8164d8f56

 

Predobro izgledaju oba dva, pogotovo plavi. Bas mu super stoji boja.

A sto se tice 2. vlasnika meni na pamet pada da je bio leasing pa je prvih par godina vlasnik bila leasing kuca, a sad je auto kuca koja ga prodaje.

 To sam i ja mislio jer stvarno jako puno svih automobila u Njemackoj je 2.vl ispod 100k km

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1,5 tsi 150 trosi ispod 6,5 po rijeci, grad, otvorena, zaobilaznica, nekad i autocesta do zg, bez da se covjek vuce i bez da pazi na potrosnju...pricamo o octaviji karavan, ne o nekom manjem autu...

svi seru po tom motoru, a motor je genijalan

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

2013 godine je postojao "sadasnji" M volan, iako ima izbor volana pri kupnji, ovakve volane sam vidao uglavnom u karambolima tj. u slucaju otvaranja airbaga jer je ovo jeftiniji volan.

 

 

 

Mislim da si u krivu, evo par random oglasa 1er M sport iz 2013., svi imaj taj "karambol" volan.

 

https://goo.gl/QJZvoe

https://goo.gl/1BF6WN

https://goo.gl/m5Y6go

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
BabyDriver420 kaže...

Pozdrav, našao sam dva BMW-a koja imaju sasvim dovoljnu opremu, malo km i fer cijenu. Također su iz autakuca sa odlicnim rezenzijama pa nebi trebalo biti problema sa autima. Uz to na bmw-u je skoro nemoguce skidati km. Brine me jedino iz kojeg razloga su oba od 2. vlasnika a imaju ispod 100k kilometara. Da li znate razlog, je li to normalno u Njemackoj? Kada stavim bilo bmw 1 ili audi a3 ili koji god auto jako malo ih 2013-2014 ima od 1. vl, da li su od 2. vl preporucljivi za kupnju?

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=272520921&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=FULL_SERVICE_HISTORY&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=2&maxFirstRegistrationDate=2014&maxMileage=100000&minFirstRegistrationDate=2013&minPrice=13000&numberOfPreviousOwners=2&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&transmissions=MANUAL_GEAR&searchId=4ce52464-251f-dda9-ed57-048672458b66

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=271733500&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=FULL_SERVICE_HISTORY&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=2&maxFirstRegistrationDate=2014&maxMileage=100000&minFirstRegistrationDate=2013&minPrice=12000&numberOfPreviousOwners=2&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&transmissions=MANUAL_GEAR&searchId=60a6e3ee-3191-2c1c-ba17-cbc8164d8f56

 Ruka u vatru da su kilometri umjetni, barem na 1 od 2.  Kilometri su mjenjani na jako puno auta, vise no sto se misli. Pogotovo na 5+ godina starosti. 2. vlasnik je vjerovatno vozilo staro za novo koje je netko opet par godina kasnije zamjenio.

 

U Njemackoj pogotovo dizeli su dosta vozeni na godisnjoj razini, njima 15ak tisuca godisnje nije nista,a iskreno ni njihovi servisi vise nisu bajka, pocelo se stedit i tamo cak.

 

Metalik plavi - nije M sport, iznutra ima volan od obicnog modela, iako ima znacku M, u bijelom je pravi M Sport volan. Mozda mu se airbag otvorio, pa je stavio jeftniji volan?

Ma ne vjerujem da su skidani km jer nije jedinica npr. kao trojka,petica,a4 ili a6 koji se kupuju najvise za duga putovanja. Čak vise ih ima 2013-2014 sa manje od 100k km nego sa više, onda bi na preko pola mobile.de bilo skidano. Plus autokuće gdje se prodaju stvarno imaju vrhunske ocjene pa teško da bi im se isplatilo muljati s obzirom na kazne euro po kilometru i vrlo vjerojatno druge sankcije, a i na novijem BMWu je cuo sam gotovo nemoguce skinuti km

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
ivanoile kaže...

2013 godine je postojao "sadasnji" M volan, iako ima izbor volana pri kupnji, ovakve volane sam vidao uglavnom u karambolima tj. u slucaju otvaranja airbaga jer je ovo jeftiniji volan.

 

 

 

Mislim da si u krivu, evo par random oglasa 1er M sport iz 2013., svi imaj taj "karambol" volan.

 

https://goo.gl/QJZvoe

https://goo.gl/1BF6WN

https://goo.gl/m5Y6go

 Ja sam isto maloprije pregledao dosta na mobile.de i stvarno variraju, ovisi kako je kupac narucio. Uz to mislim na onima koji su bili karamboli mora pisati repaired accident damage i da ima u povijesti, ne moze se samo tako podvaliti

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...
Super auto, ali osobno nikad ne bi uzeo 116d, uz sve silne remape ovog svijeta. Brikalo bi me, 118 ili 120, pa ne moraš ni mapirati u startu. Gazda stana ima 2012 116d, nov kupljen, auto je kotrljajući mrtvac. Mislim da je 118d optimum nekakav..

 Razumijem sve ali s obzirom da sam vozim 1.2 i 1.0 sa 70 i 75ks, ovaj 116d ce biti raketa :) Druga opcija mi je a3 1.6 tdi koji je oko iste konjaže a ima manji obujam

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...

 Razumijem sve ali s obzirom da sam vozim 1.2 i 1.0 sa 70 i 75ks, ovaj 116d ce biti raketa :) Druga opcija mi je a3 1.6 tdi koji je oko iste konjaže a ima manji obujam

 

Ma 116d je ralno sasvim dovoljan, a 1er je po meni bolji auto od A3, pogotovo ako je u pitanju 1.6tdi. Jedino mi je A3 mozda generalno malo ljepsi, ali u M paketu i s xenonima je i 1er odlican.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice