Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.117
|
čitano: 13.277.676
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Seru jer su performanse lose za motor koji treba mjenjati 1.4 TSI koji je bolji u svakom pogledu osim u potrosnji. Motor je ultra zaklan ekologijom, pri kretanju sam morao davati nekih 1700-1800 okretaja da krene bez trzanja, osjetna rupa u krivulji momenta pri jacim ubrzanjima i u leru prenosi vibracije na sjedalo da lagano zivcira ako si guzvi.  Opcenito medu losijim motorima koje sam imao prilike voziti, sa DSG je vjerojatno bolji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 17:36 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

U samo pol sata sam uspio zagubit naocale

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 17:47 (Čitatelj).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Japanska verzija ruskea.

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
BabyDriver420 kaže...

 Razumijem sve ali s obzirom da sam vozim 1.2 i 1.0 sa 70 i 75ks, ovaj 116d ce biti raketa :) Druga opcija mi je a3 1.6 tdi koji je oko iste konjaže a ima manji obujam

 

Ma 116d je ralno sasvim dovoljan, a 1er je po meni bolji auto od A3, pogotovo ako je u pitanju 1.6tdi. Jedino mi je A3 mozda generalno malo ljepsi, ali u M paketu i s xenonima je i 1er odlican.

Ne brini se ima i sporije, 114d f20 sa 95 konja 

Svatko ima drugačiju perspektivu, ali činjenica je da svi danas uzimaju 116 i 118d sa m paketom pogotovo u Njem. Iskreno radije bi išao na 120d pa uzeo običnu opremu, ali ajde svakom svoje.

 

Za kolege koji vele da se da mapirat i to, naravno, ali sa 118,116 i 114d koliko ja znam dolazi manja turbina, injektori, omjer diferencijala i mislim da su kočnice manje ispravite me ako griješim.

 

Lp i sretno sa autom @BabyDriver420!

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 17:56 (Filip720).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Seru jer su performanse lose za motor koji treba mjenjati 1.4 TSI koji je bolji u svakom pogledu osim u potrosnji. Motor je ultra zaklan ekologijom, pri kretanju sam morao davati nekih 1700-1800 okretaja da krene bez trzanja, osjetna rupa u krivulji momenta pri jacim ubrzanjima i u leru prenosi vibracije na sjedalo da lagano zivcira ako si guzvi.  Opcenito medu losijim motorima koje sam imao prilike voziti, sa DSG je vjerojatno bolji.

 onda oprosti ali nesto ne valja na tom autu kojeg si vozio...sve sta si napisao, NIJEDNO se ne pojavljuje u octaviji...ugladeno SKROZ, krece se skroz normalno, pa cak i dizelovski bez gasa, nula vibracija, niti kod prelaza sa 4 na 2 i opet na 4 cil, kao sta sam citao isto...neznam sta rec...

 

evo jedino sta bi me odvratilo od tog motora u octaviji je cinjenica da 2,0 tsi 190 kosta 500-700kn vise (kad usporedis istu opremu i dsg na 1,5)...ne sjecam se tocne cifre, ali tog rega velicine je, max 100eur...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koje je godiste i mjesec proizvodnje octavia? 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...
gamer34 kaže...
BabyDriver420 kaže...

 Razumijem sve ali s obzirom da sam vozim 1.2 i 1.0 sa 70 i 75ks, ovaj 116d ce biti raketa :) Druga opcija mi je a3 1.6 tdi koji je oko iste konjaže a ima manji obujam

 

Ma 116d je ralno sasvim dovoljan, a 1er je po meni bolji auto od A3, pogotovo ako je u pitanju 1.6tdi. Jedino mi je A3 mozda generalno malo ljepsi, ali u M paketu i s xenonima je i 1er odlican.

Ne brini se ima i sporije, 114d f20 sa 95 konja 

Svatko ima drugačiju perspektivu, ali činjenica je da svi danas uzimaju 116 i 118d sa m paketom pogotovo u Njem. Iskreno radije bi išao na 120d pa uzeo običnu opremu, ali ajde svakom svoje.

 

Za kolege koji vele da se da mapirat i to, naravno, ali sa 118,116 i 114d koliko ja znam dolazi manja turbina, injektori, omjer diferencijala i mislim da su kočnice manje ispravite me ako griješim.

 

Lp i sretno sa autom @BabyDriver420!

 Hvala i slazem se u potpunosti da je sve stvar perspektive. A vezano za motor, tako sam i ja prije mislio da bi jaci motor s manje opreme ali uz ove sve danas kamere i radare bolje da ne dolazim u napast ;)

Lp

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Seru jer su performanse lose za motor koji treba mjenjati 1.4 TSI koji je bolji u svakom pogledu osim u potrosnji. Motor je ultra zaklan ekologijom, pri kretanju sam morao davati nekih 1700-1800 okretaja da krene bez trzanja, osjetna rupa u krivulji momenta pri jacim ubrzanjima i u leru prenosi vibracije na sjedalo da lagano zivcira ako si guzvi.  Opcenito medu losijim motorima koje sam imao prilike voziti, sa DSG je vjerojatno bolji.

 

Apsolutno mi je nevjerojatno da treba kretat s tolikim okretajima, gotovo nemmoguce. Pa ja s 1.1 NA benzincem sa 60ks krecem s manje okretaja bez beda.

 

Filip720 kaže...

Ne brini se ima i sporije, 114d f20 sa 95 konja 

Svatko ima drugačiju perspektivu, ali činjenica je da svi danas uzimaju 116 i 118d sa m paketom pogotovo u Njem. Iskreno radije bi išao na 120d pa uzeo običnu opremu, ali ajde svakom svoje.

 

 

A svatko ima svoje, al ja ako se ne radi o LCI verziji ne bih ni razmisljao o 1er bez xenona i M sporta. Taj auto u osnovnoj opremi mi je doslovce odvratan.

 

BabyDriver420 kaže...

 Hvala i slazem se u potpunosti da je sve stvar perspektive. A vezano za motor, tako sam i ja prije mislio da bi jaci motor s manje opreme ali uz ove sve danas kamere i radare bolje da ne dolazim u napast ;)

Lp

 

Ako si dosad vozio 1.0 i 1.2, dolazit ces sa 116d u napast sigurno 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
ivanzu kaže...

Seru jer su performanse lose za motor koji treba mjenjati 1.4 TSI koji je bolji u svakom pogledu osim u potrosnji. Motor je ultra zaklan ekologijom, pri kretanju sam morao davati nekih 1700-1800 okretaja da krene bez trzanja, osjetna rupa u krivulji momenta pri jacim ubrzanjima i u leru prenosi vibracije na sjedalo da lagano zivcira ako si guzvi.  Opcenito medu losijim motorima koje sam imao prilike voziti, sa DSG je vjerojatno bolji.

 

Apsolutno mi je nevjerojatno da treba kretat s tolikim okretajima, gotovo nemmoguce. Pa ja s 1.1 NA benzincem sa 60ks krecem s manje okretaja bez beda.

 

 Mogao sam ja krenuti sa 1200 okretaja samo se ne bi fino proveo.  

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Netko je pitao za ručne praonice u Zg koje imaju baš pjenu pjenu..

 

Szbabo samoposlužna u sklopu Super Konzuma na sarajevskoj ima opciju 2 po novom > super pjena

 

Uživo izgleda bolje nego slikano preko moba

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Vidis ja na OMV-u u AT imam pjenu samo zimi, a ljeti je to obicni sampon - zimi nam je problem sol,

a ljeti nemamo musica, komaraca ni soli, pa onda samo sampon za sjaj.

 

Dok u HR pjenu trebam i ljeti, jer komarci se poljepe ko smrklju,

onda fino pjenu, izvest auto van 3m na sunce, dok slijedeci samponira,

i kad on nasamponira - uvest se i isprat.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

oktavija s turbo benzincem 6.5l prosjeka po brdovitoj rijeci i ac??? 

 

laku noc.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 

Apsolutno mi je nevjerojatno da treba kretat s tolikim okretajima, gotovo nemmoguce. Pa ja s 1.1 NA benzincem sa 60ks krecem s manje okretaja bez beda.

 

Nije ti bed, jer ti je max moment raspoloživ već na 2800rpm-a, sa tako max momentom na niskim okretajima možeš bez beda i u drugoj brzini krenut, neće ti krepat...

A druga stvar su današnji moderniji atmosfrerski benzinci koji max moment razvijaju na npr 4500rpm-a, a max snagu na 6000rpm-a, njih baš moraš zavrtit da išta postigneš...

 

A za koleginu astru ne znam, obično turbo benzinci nejdu baš u okretaje i nemaju duge brzine, ali astra je drugačija

Ja sam imao sitluaciju na Krku, trajekto pristanište kod Baške, uzbrdica 18%, zavojita, punto vleće bez beda u drugoj, a kad sam bil sa swiftom, nejde nikak u drugoj uzbrdo, počeo usporavati jer je bio malo ispod 3000rpm-a, morao sam ga prešaltati u prvu i tako se u prvoj vozit šta mi je bilo full čudno, prvu inaće samo za kretanje koristim... punto mi ima max moment na 2500rpm-a, a swift tek na 4200rpm-a i tu je razlika...

 

EDIT: moment je tu bitan da povuće auto uzbrdo i za vuć teret tipa prikolicu/kampicu...
Zato su dizeli dobri za vuću prikolice/kampice, šlep službe, šlepere, traktore u polju gdje ekšli mogu korisno iskoristi taj moment na niskim okretajima...

Jedan clio rs bi se upropastio da mora vuć kampicu svoje težine a max moment mu je tek na 5400rpm-a, pri kretanju i uzbrdici bi konstantno morao biti u visokim okretajima, jedna takva vožnja i kuplung zreo za zamjenu

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 22:58 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

A za koleginu astru ne znam, obično turbo benzinci nejdu baš u okretaje i nemaju duge brzine, ali astra je drugačija

I Auris 1.2 turbo ima duge brzine, u odnosu na prijasnju generaciju 1.33 atmosferca svaka brzina s 1.33 je otprilike 1 manje u 1.2t(2->1,3->2... i onda jos + 6ta jos razvucenija)

A 10-20 konja vise(1.33 je 99ks, a 1.2t znam da je izmedu 110 i 120)

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 

Nije ti bed, jer ti je max moment raspoloživ već na 2800rpm-a, sa tako max momentom na niskim okretajima možeš bez beda i u drugoj brzini krenut, neće ti krepat...

A druga stvar su današnji moderniji atmosfrerski benzinci koji max moment razvijaju na npr 4500rpm-a, a max snagu na 6000rpm-a, njih baš moraš zavrtit da išta postigneš...

 

A za koleginu astru ne znam, obično turbo benzinci nejdu baš u okretaje i nemaju duge brzine, ali astra je drugačija

Ja sam imao sitluaciju na Krku, trajekto pristanište kod Baške, uzbrdica 18%, zavojita, punto vleće bez beda u drugoj, a kad sam bil sa swiftom, nejde nikak u drugoj uzbrdo, počeo usporavati jer je bio malo ispod 3000rpm-a, morao sam ga prešaltati u prvu i tako se u prvoj vozit šta mi je bilo full čudno, prvu inaće samo za kretanje koristim... punto mi ima max moment na 2500rpm-a, a swift tek na 4200rpm-a i tu je razlika...


EDIT: moment je tu bitan da povuće auto uzbrdo i za vuć teret tipa prikolicu/kampicu...
Zato su dizeli dobri za vuću prikolice/kampice, šlep službe, šlepere, traktore u polju gdje ekšli mogu korisno iskoristi taj moment na niskim okretajima...

Jedan clio rs bi se upropastio da mora vuć kampicu svoje težine a max moment mu je tek na 5400rpm-a, pri kretanju i uzbrdici bi konstantno morao biti u visokim okretajima, jedna takva vožnja i kuplung zreo za zamjenu

 

Je, al kad pogledas taj moj max. moment je nikakav, makar on bio na relativno niskim okretajima. Kad si vec spominjao RS-a, on mozda ima max moment tek na 5400, ali i na tih 2600 na koliko moj ima max. moment, RS ima vise pa bi bio bolji za vuc prikolicu.  Inace koliko sam shvatio, obicno 16v motori imaju okretni moment vise od starijih 8v motora.

I da, turbo benzinci imaju duge, a ne kratke brzine, nesto slicno kao i dizelasi jer se obicno manje vrte, a imaju dobar moment.

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Turbo benzinci vecinom imaju duze brzine, izuzetak su stariji TSI i Reanult TCE motori.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Da i ja sam mislio da prica o nekom sf filmu
Turbo benzinac po rijeci 6.5 litra i to teska octavia
Hahaha
Huawei Mate 20 Pro
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
ivanoile kaže...

2013 godine je postojao "sadasnji" M volan, iako ima izbor volana pri kupnji, ovakve volane sam vidao uglavnom u karambolima tj. u slucaju otvaranja airbaga jer je ovo jeftiniji volan.

 

 

 

Mislim da si u krivu, evo par random oglasa 1er M sport iz 2013., svi imaj taj "karambol" volan.

 

https://goo.gl/QJZvoe

https://goo.gl/1BF6WN

https://goo.gl/m5Y6go

 2013 model je imao u katalogu ponudu za M volan koji danas imamo u vecini auta. Znam jer 2012 je imao takav volan,a 2013 se mogao "upgradeat". E sad zasto nemaju ne znam, ali znam da se moglo 2013 i pocetkom 2014.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

I da, turbo benzinci imaju duge, a ne kratke brzine, nesto slicno kao i dizelasi jer se obicno manje vrte, a imaju dobar moment.

 

 

ivanzu kaže...

Turbo benzinci vecinom imaju duze brzine, izuzetak su stariji TSI i Reanult TCE motori.

 Baš sam na lanciu deltu razmišljao, svako malo moraš šaltat, nisu opće duge brzine, a turbo benz

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

1BIT 

 

Ni ne moras tako stari auto stavit. Slobodno pogledaj Fiata koji je u 1.4T stavio mjenjac da u 6. brzini na 120km/h vrti 3200 okretaja...

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

1BIT 

 

Ni ne moras tako stari auto stavit. Slobodno pogledaj Fiata koji je u 1.4T stavio mjenjac da u 6. brzini na 120km/h vrti 3200 okretaja...

 Joooj da, skroz sam zaboravio na njih, uno turbo 1.3, tipo 1.4 turbo i punto gt 1.4 turbo

14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Ak ko treba obične H7 žarulje, opskrbite se. Zanemarit ovo da je s 90 na 20kn, mislim da je inače 30? Al i dalje ok. 

https://www.mall.hr/auto-zarulje/osram-zarulja-12v-h7-55w-classic

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 9:53 (mystik).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Ak ko treba obične H7 žarulje, opskrbite se. Zanemarit ovo da je s 90 na 20kn, mislim da je inače 30? Al i dalje ok. 

https://www.mall.hr/auto-zarulje/osram-zarulja-12v-h7-55w-classic

 

 Imam na duji vec 3 godine neke čunga lunga....( bosch ili nesto, ali je bilo jeftino ), ne vidim neku razliku sa tim obicnim zaruljama. Patim za xenon ali jebiga nemozes ga niti atestirat, a kamoli financijski ugradit u auto koliko stvari je potrebno za njega.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ja sam stavio na svoj Phillips white vision I puno su bolje od običnih, bijela je svjetlost i bolje i dalje osvijetljava, ali su 20 dolara komad H11
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Philips White Vision su odlicne, slazem se. Traju nesto malo manje od obicnih, ali daleko su ugodnije za duze voznje nocu,

osobito neosvjetljenim stazama, te brdskim krivudavim stazama.

Xenon meni osobno ne znaci nista, s njim nista bolje ne vidim, dapace, cini mi se da Xenon slabije osvjetljava

povrsinu od obicnih zarulja, a za LED da ni ne spominjem, + Xenon te iz suprotne trake zasljepljuje, i meni je zbog

toga odvratan. Fora je sto ima plavi odsjaj, i to je jedino zanimljivo, sve drugo bezveze kod Xenona.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hoćeš angel eyes ugradit 😂
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pa nebi ih stavio ni za Zupru 😁
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kontam si to na Venta stavit.
Baš da seljačina budem 😝
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam znao da postoji nešto sporije od sdi-a

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Odusevljen sam novim adaptivnim tempomatom na C-HRu i Hold funkciji koju je naslijedio

od Lexusa - prva Toyota koja ima tu funkciju, a da nije Lexus.

 

Dakle, namjestim 105 na autoputu i najveci razmaz izmedju vozila - sam dozira gas i kocnicu,

i recimo da dojem do potpunog stajanja, aktivira se Hold, da ne moram drzat kocnicu,

a onog iza sebe ne zasljepljujem stop svjetlima. I kad dodje zeleno,

samo tapnem gas i auto ubrzava sam i prati promet ispred sebe.

 

U subotu 470km do Salzburga i natrag, sve skoro vozeno tempomatom,

osim par situacija gdje ti se ukljucuju automobili s desna,

pa da ispostujem "patent zatvarac" zakon, dakle jedan s desna pa jedan s lijeva ulaze u prikljucenje.

 

Mogu reci da sam se vec navikao na taj razmazeni oblik voznje. A kad nemam nikog ispred sebe po brdima,

prebacim u manualni mod i gustam. Prilicno je startan, pomaze pogon na sva 4.

Na hrpi snijega sa 0 na 80 u roku par sekundi, nema proklizavanja, vuce ko raketa.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice