Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.123
|
čitano: 13.283.848
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne neg su taj dio Vukovarske zeznuli gadno isto ko taj spoj d. svetice sa branimirovom. Vukovarska treba bit u punom profilu cijela i spajat se na buducu Bliznečku aveniju koja se opet spaja na Branimirovu i kroz koju ide tramvaj i nova linija prema Dubravi i tom dijelu. D. svetice treba 2 trake za sjever, a ima dovoljno mjesta da se prosiri sa zapadne strane samo kaj su svi pametni u gradu, naprave drek ko i uvijek asfaltiraju i rođo kopaj za struju susjedu pa drugom pa trecem pa kanal'zaciju pa plin pa ovo pa ono. Pa nanovo asfaltirat i ne napravit sahte kak treba i toeto biće to dobro.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 17:52 (DiRT).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav imam mazdu 6 2005 godiste i primjetio sam prije nekih mjesec dana da se cuje kvacilo pri otpustanju kad mjenjam brzine,to se cuje dok se auto ne zagrije.Sta moze bit? Druk lezaj ili treba mjenjat cijeli set kvacila?Posto sam na sezoni a ovdje majstori deru sa cijenama isao bih kod svog majstora u svom gradu ali me zanima koliko se dugo mogu vozit dok to ne promjenim jer sam jos mjesec dana na sezoni.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.index.hr/oglasi/vw-golf-v-1-9-tdi/oid/1936649

 

Mišljenje? 

 

Čitao sam dosta tu po forumu i dalje da 2.0 nije bolja opcija. Ima i audia a3 tu negdje... ovi sa 2.0 ispadaju i jeftiniji.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/seat-leon-1.9-tdi-oglas-29378654 ili ovo?

 

5 vrata poželjno, ali nije presudno. Vidim da dosta utiče na cijenu, što mi je i najbitnije. 4000 eura je neki maksimum, ako je rega duga.

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ni 1.9TDI u golfu 5 nije neka sreca.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

 biti ce sljedeci tjedan u lidlu.

dizalica 222kn cca, tronosci 111kn cca (sad ne znam dal su 2 ili 1 za tu cijenu) te jos neke druge stvari za auto...

ne znam ni ja kakva je kvaliteta pa zato pitam tu, ali bi radije kupio u lidlu zbog nekakve garancije i jer znam da je nekoristeno..

 

Bio sam danas u lidlu da vidim tu pogledam tu dizalicu i kupim ako je ok. Bila je jedna van kutije pa se mogla poblize pogledat i isprobat. Iskreno, nisam preodusevljen i imam osjecaj da se za malo vise para moze dobit bolji proizvod, npr. pred koji mjesec sam nasao novu SW-Stahl na njuski za iste novce, ali se nisam odlucio na kupnju. No unatoc manjku odusevljenja sam ju uzeo da nisam djabe dolazio u lidl, a za te dve promjene guma godisnje i jednu promjenu ulja te neke izvanredne situacije ce zasigurno dobro posluzit. I dolazi s 3 godine garancije sto ulijeva odredenu dozu sigurnosti. Mada kasnije mi je bilo zao sto nisam uzeo elektricni udarni odvijac, mozda bi ga ipak vise koristio, a dizalicu mi ionako ima prvi susjed i uvijek mi posudi kad treba. Ehhh, buyers remorse... 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

gdje je kvaka sa ovim oglasom:

 

https://www.index.hr/oglasi/vw-tiguan-2-0-tdi-trendiline-plus-samo-12400-km-novo-vozilo-izvrsno-stanje-1vl-hr/oid/1942066

 

godinu dana star, samo 12.000km

novi s tom opremom je blizu 230.000kn

 

jedino nema slika unutrasnjosti

 

mozda je jeftin zato sto lik trazi samo gotovinu (Prodaja isključivo za gotovinu. ) ?

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam jucer kupio u lidlu onaj pametni punjac za 130kn. U golfu mi je original aku iz 2013 (AGM) nikad nadopunjavan.  

 

Bas moram skinut kleme ili ga mogu samo tak pristekat? 

Vjerojatno je najsigurnije skinuti kleme i tak napunit.

Jel kupio tko od vas?

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 9:53 (omomomomoomm).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mozda ga je dobio na nagradnoj.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ja sam jucer kupio u lidlu onaj pametni punjac za 130kn. U golfu mi je original aku iz 2013 (AGM) nikad nadopunjavan.  

 

Bas moram skinut kleme ili ga mogu samo tak pristekat? 

Vjerojatno je najsigurnije skinuti kleme i tak napunit.

Jel kupio tko od vas?

 Ne moras skidati kleme, samo pazi da je izabrana AGM baterija ako se moze birati. 

11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ma zvao sam lika, kaze dolazi u obzir samo placanje gotovinom tako da je vjerojatno do toga (kaze kupuje nekretninu pa mu se zuri :e)

doduse i dalje mi je sumnjivo sto nema slika unutrasnjosti

 

btw moze netko objasnit na sto bi se odnosio "BlueMotion Technology" kod 2.0TDI Tiguana? ima li to veze samo sa start/stop sustavom ili ima jos neka fora?

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 14:24 (Fanu).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vjerovatno ima neka caka, ili je pod kreditom/ovrhom ili nesto slicno tak da osoba koja kupi auto je nadrapala...

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
aloevera13 kaže...

 biti ce sljedeci tjedan u lidlu.

dizalica 222kn cca, tronosci 111kn cca (sad ne znam dal su 2 ili 1 za tu cijenu) te jos neke druge stvari za auto...

ne znam ni ja kakva je kvaliteta pa zato pitam tu, ali bi radije kupio u lidlu zbog nekakve garancije i jer znam da je nekoristeno..

 

Bio sam danas u lidlu da vidim tu pogledam tu dizalicu i kupim ako je ok. Bila je jedna van kutije pa se mogla poblize pogledat i isprobat. Iskreno, nisam preodusevljen i imam osjecaj da se za malo vise para moze dobit bolji proizvod, npr. pred koji mjesec sam nasao novu SW-Stahl na njuski za iste novce, ali se nisam odlucio na kupnju. No unatoc manjku odusevljenja sam ju uzeo da nisam djabe dolazio u lidl, a za te dve promjene guma godisnje i jednu promjenu ulja te neke izvanredne situacije ce zasigurno dobro posluzit. I dolazi s 3 godine garancije sto ulijeva odredenu dozu sigurnosti. Mada kasnije mi je bilo zao sto nisam uzeo elektricni udarni odvijac, mozda bi ga ipak vise koristio, a dizalicu mi ionako ima prvi susjed i uvijek mi posudi kad treba. Ehhh, buyers remorse... 

kupio sam dizalicu i tronosce. iskreno i ja sam malo vise ocekivao od te dizalice, ali oke posluzit ce za promjenu guma.

tronosci mi se cine sasvim solidni :)

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
omomomomoomm kaže...

Ja sam jucer kupio u lidlu onaj pametni punjac za 130kn. U golfu mi je original aku iz 2013 (AGM) nikad nadopunjavan.  

 

Bas moram skinut kleme ili ga mogu samo tak pristekat? 

Vjerojatno je najsigurnije skinuti kleme i tak napunit.

Jel kupio tko od vas?

 Ne moras skidati kleme, samo pazi da je izabrana AGM baterija ako se moze birati. 

 Hm bas cu pogledati ako ima AGM opcija. Samo sam ga ustekao u struju da vidim ako radi. U svakom slucaju hvala.

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

o kakvoj tocno dizalici pricate?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Iz Lidla ona za 200kn. Ja mislim da je Ok za C segment, zamijenili gume na RS-u od prijatelja, izdrzala sve bez problema. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 18:02 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Imam ovu, crvenu, nekih 9 godina, placena 15€, meni dovoljna,

do sad mijenjao na Merivi, C-Maxu, B-Maxu, Yarisu, C-HRu, nike frke:

https://www.obi.at/sonstige-wartung-autoreparatur/cmi-rangier-wagenheber-2-t/p/6969695

 

Dolazi bez gumenog cepa za dizanje, koji kosta 8-9€, ovisno gdje se kupi, a raspada se nakon 5 dizanja:

https://www.obi.at/sonstige-wartung-autoreparatur/cartrend-gummiauflage-wagenheber/p/7754120

 

Al imam komad tvrde plastike debel nekih 5cm, 10x10cm stranica, koji se koristio u jednoj firmi

za prag kod garaznih vrata. To je bilo dugacko, al su oni ispilali i bacali, pa sam si uzeo jedan, imam ga vec 6-7 godina,

milina - namjestim, dignem dizalicu, skinem kotac, stavim drugi, vozi dovidjenja.

 

Ti gumeni cepovi su najeveca kradja, tako da svakako negdje naci pravu debelu gumu - nema bolje od toga.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

kupio sam dizalicu i tronosce. iskreno i ja sam malo vise ocekivao od te dizalice, ali oke posluzit ce za promjenu guma.

tronosci mi se cine sasvim solidni :)

 

Tronosce ja imam otprije i ok su, ali takoder nista posebno. Cine se dosta dobro izradeni, ali meni se ne svida podesavanje jer mi se cesto dogodi da mi nogice smetaju, tj. ne mogu dovoljno blizu doc dizalicom, a ojacanje praga je relativno malo. I nemaju nikakvu gumu ili nesto slicno vec ide metal na metal sto nije idealno. Ali opet za tu lovu su dobri.

 

Čitatelj kaže...

 

Ti gumeni cepovi su najeveca kradja, tako da svakako negdje naci pravu debelu gumu - nema bolje od toga.

 

Mozda da potrazis kakav pak za hokej? Gumeno, izdrzljivo i jeftino. 

Osobno nisam probao, ali mislim da bi moglo funkcionirati.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 

Tronosce ja imam otprije i ok su, ali takoder nista posebno. Cine se dosta dobro izradeni, ali meni se ne svida podesavanje jer mi se cesto dogodi da mi nogice smetaju, tj. ne mogu dovoljno blizu doc dizalicom, a ojacanje praga je relativno malo. I nemaju nikakvu gumu ili nesto slicno vec ide metal na metal sto nije idealno. Ali opet za tu lovu su dobri.

 

 Da, malo ih je frka postavit kad ih recimo hocu stavit na mjesto gdje dizem auto (tj. na onom pojacanju koji nije velik) pa mi nogice smetaju i onda nesta moram kemijat...

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ma jok, ova guma sto sam dobio od tog poduzeca, je vise tvrda plastika nego guma,
a nije "porozna" da se raspadne.
Pak mislim da bi se raspucao, al mozda i nebi.

A ovaj komad gume vec ima "prsten" od dizanja, tako da se fino uleglo od oblika dizalice, i sluzi svrsi savrseno.

Za zamjenu kotaca ljeto-zima je dovoljna,
kotac po kotac i nema frke. Ne trebaju mi nikakvi tronosci i nosaci - bitno da je rucna potegnuta - da se nebi desilo "nismo znali".
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moze i drvo kao podloga. 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Moze sve sto je mekse od metala. Al posto radim u drvnoj industriji,

i mrzim drveno brasno/piljevinu - sve od drveta bacam od sebe sto dalje.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

zna neko dobrog limara u zagrebu?

 

koliko bi okvirno moglo kostati da se ovo izravna i prelakira?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Iz Lidla ona za 200kn. Ja mislim da je Ok za C segment, zamijenili gume na RS-u od prijatelja, izdrzala sve bez problema. 

 skuzio sam da je iz lidla i za 200kn, ali koji tip dizalice? krokodilka? do koliko tona? jucer bio u lidlu i nisam ju nasao

a sto se tice car jacks, cijena je za 2 komada

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako je dobro
vidjeti te opet
u lijevoj traci toj



 
 
Inaće stoji znak zabrane preticanja i općenito prometovanja kamionima/šleperima po lijevoj traci zaobilaznice od 06-19, samo eto nema presretača koji bi ih kaznili...
 
A kako je limitiran na 90Km/h, to njegovo preticanje traje puni kilometar/dva, iza njega 10-15 vozila se skupilo jer im takvi šleperi onemogućavaju nesmetan promet ljevom trakom...



Stane ispred mene danas vw jetta, gledam nešto zmazano ispod tablice i skužim da je to ustvari hrđa:
 
 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 17:24 (1BIT).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 




Stane ispred mene danas vw jetta, gledam nešto zmazano ispod tablice i skužim da je to ustvari hrđa:
  

 Normala, uvijek hrdjaju oko tablice ili pogotovo oko svjetla za tablice (ne samo jetta, nego doslovno vecina vwa)

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 skuzio sam da je iz lidla i za 200kn, ali koji tip dizalice? krokodilka? do koliko tona? jucer bio u lidlu i nisam ju nasao

a sto se tice car jacks, cijena je za 2 komada

 

2 tone, krokodila.

Inace toliko mi je neuzbudljiva da ju jos nisam ni izvadio iz auta i raspakirao. 

 

1BIT kaže...

 

Stane ispred mene danas vw jetta, gledam nešto zmazano ispod tablice i skužim da je to ustvari hrđa:
  

 

A kad govorim svojima da ne stavljaju te inox nosace na limene dijelove, nitko me ne slusa... Bitno da je nosac tablice che-che... 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ima mi jedan kolega Vw jettu, mislim da je 2008 godina.

Uglavnom hrđa ko luda, blatobrani, pragovi, vrata sve je prohrđalo polako.

Nikakva kvaliteta lima.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma vw se nikad nece rijesit hrdje... Ak se ne varam sve je nekak pocelo od golfa 3, i sad vidim da ljudi cesto stavljaju svakakve modele (cak i novije golf 7) koje hrdjaju na ludim mjestima... Tipa normala kod svjetla zadnje tablice, oko brava, prag i sl...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Ima mi jedan kolega Vw jettu, mislim da je 2008 godina.

Uglavnom hrđa ko luda, blatobrani, pragovi, vrata sve je prohrđalo polako.

Nikakva kvaliteta lima.

 I onda se ljudi rugaju Opelu na hrđi. :P

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice