Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji? zaključana tema

poruka: 178
|
čitano: 24.862
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

Bez uvrede svima iz bug-a, ali časopis vam je svakim novim izdanjem sve lošiji. Ništa se nije mijenjalo već 100 godina, ali to nebi bio bed da su teme dobro obrađivane kao prije. Dajte više pišite o hardwaru, izbacite one gluposti o novostima, to nitko nečita, ili obradite manje zanimljivih novosti (pod time mislim da napišete više teksta i slično). Recimo u bug-u broj 183, pod novostima se nalazi tema "Budućnost u e-papiru", kog to zanima, pisati će te o tome kad to dođe kod nas u primjenu. Onda rubrika prezentacije, dajte malo podataka o srži o čemu se raspravljalo, a ne " u sobi je bilo 21 stupanj i vlage 53%". Tema ekstremne komponente za pc, preloše napravljena, pa samo o gamepadu s ventilatorima možeš napisat stranicu zanimljivog sadržaja, pa onda o miševima s 4000 dpi-a, tko to koristi, ja imam 2000 pa radim na 800 i slično. Što se tiče ostalih članaka, prolaze, ali su lošiji za čitati nego recimo prije 2 godine. Rubrika pitanja i odgovori je dobra, može se nešto pojasniti, ali i pitanja znaju biti nepotpuna i slično. Recenzije igara su dobre, ali njih ne čitam pa ni nemogu komentirati u dubinu.

DVD medij je konstantno isti, po meni loš. Ja bih tamo ubacio i koji prohod za igru, više videa (puno više), demoi igara su preveliki i bezveze ih je stavljati jer obično traju 5-10 min (prosječni demo današnjih igara je 1,5 gb što je previše za vaš medij). Nemogu puno pričati o DVD mediju jer ni ja u potpunosti nisam siguran što bih stavio na njega.

Želim samo reci da vam posao prelazi u rutinu, a kad se to dogodi onda je način izvršavanja posla lošije kvalitete. Vi ste daleko najbolji časopis, ali meni svakog mjeseca dođe da odem kupiti pcshit ili vidi "mica macu".

Dajte napravite ankete o sadržaju koji bi ljudi htjeli čitati i što bih željeli vidjeti na cd-u, bilo bi šteta da počnete propadati, a imate potencijala.

 

Ajde da malo čujemo i druge komentatore. Molio bih samo iskrene odgovore, spameri imate i drugih tema za upropastit. Možda nas ovi iz bug-a ozbiljno shvate, pa se sljedeći mjesec neću osjećati prevareno kad kupim bug, nego ću ga čitati s užitkom.

 

 


http://www.lan-wars.com/
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

Pa pogledaj samo koliko ljudi radi u bug redakciji, a koliko u bug labu. Ne znan šta radi ekipa iz redakcije, ali mi se čini da je taj posal lezi na leđa i sve četri u zrak, ono lađenje muda, ... i tako to. Cijenin samo ekipu iz bug laba - Arunovića, Komljenovića, Šuštića, ... pogotovo Arunovića, sam napiše pola buga; i recenzente igara. Žive na staroj slavi. Neka zaposle još ljudi da vidimo još kvalitetnih recenzija hardvera. Inače, čovjek koji sam sebe naziva zli luđak, ... no comment.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

Zalim bugovci al stvarno je tako. Mislim stalno ponavljate teme. Prvo bude best buy pa onda u sljedecem broju najbolje ili najjeftije konfiguracije! Pa to su dvije iste teme! I mislim stvarno ne morate uslikat bas svaku maticnu koju recenzirate, to je totalno nepotrebno - mislim da niko ne kupuje maticnu zato sto je ljepa!


Bolje ispast budala nego iz aviona!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?
Assassin kaže...

Zalim bugovci al stvarno je tako. Mislim stalno ponavljate teme. Prvo bude best buy pa onda u sljedecem broju najbolje ili najjeftije konfiguracije! Pa to su dvije iste teme! I mislim stvarno ne morate uslikat bas svaku maticnu koju recenzirate, to je totalno nepotrebno - mislim da niko ne kupuje maticnu zato sto je ljepa!


 To šta si reka uopće nije bezveze, dapače, dobro je da se stalno ima uvid u stanje na tržištu, a ovo za matične, LOL
16 godina
neaktivan
offline
Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

Potpisujem sve gore navedeno, nemam vremena za kritike sada.... Inace skupljam sve moguce Bugove koji mi dodju pod zub, imam i duplikata Namigiva  ali zasto su stranice ovih zadnjih nekoliko desetaka brojeva tako nekvalitetne (mislim na kvalitet papira a ne sadrzaja) tacnije svi Bugovi od broja 163 pa gore?? Vec su se "ofucale"  kako bih rekao, za razliku od prijasnjih brojeva! Osjtite li vi miris ljepila, snifate li BUG?

 

Pozz!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

teme se ponavljaju to je istina al zato jer stalno izlazi novi hardware i software-nebreš npr. usporedit neku grafičku iz 2002. i jednu iz 2008. i reći da je to isto

ja ga kupujem od nedavno i nemam primjedbi


H-MAN RULES!!!11
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?
Iskreno ja bih volio vidjeti temu/e sliču onoj gdje je bio "fajt" između Olega i Saše.Tema je bila o Mp3 i to je jedna od najboljih tema koju sam vidio u raznim časopisima.Jedno vrijeme nisma kupovao BUG jer je bio obična slikovnica (vrlo malo teksta naspram konkurencije,premda koliko vidim iz novijih brojeva da su počeli pisati  ).Malo više teksta bih molio.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?
pa ja bi htio isto vidjet nešto novo od sotweara možda nam oni mogu udijeliti neku novu kompjutersku tajnu ali ponavljaju se oko softwera,hardwear još mogu shvatit jer se on iz godine u godinu mijenja pa ona iz 2005 grafička kartica ne može biti jača od one iz 2050 godine. treba podhitno napravit neku novu temu o softweru .ali mislim i to da se cija domišljtost BUGa premjestila na Mrežu.
16 godina
protjeran
offline
RE: Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

Assassine, zadnju recenziju o nekoliko ploča za Socket AM2 sam pročitao u Enteru, a ne u BUG-u. uglavnom sam prošle godine vidio recenzije za Intelove "zvijeri" od ploča i socketa, no za AMD ništa Cool tj bilo je pojedinačnih manjih "bravura", ali usporedbu jedno desetak socketa 550, 570, 570 SLI-4 NE. zašto !?


Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
16 godina
offline
RE: Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

Redoviti sam čitatelj buga, od broja 17 na ovamo... sve negdje do unazad 18mj. Kupovao sam i druge časopise povremeno, pcchip i vidi, ali bug je uvijek bio prvi izbor. Najprije sam primijetio da su svi časopisi postali slični kao jaje jajetu. Dobro, tematika im je ista, ali bug se uvijek izdvajao, ako ne dobro pogođenom temom, onda barem stilom pisanja. Osim što su se svi časopisi uprosječili (dakle postalo je svejedno što će se kupiti), recenzije hardware-a u bugu su postale krajnje nekonzistentne s "konačnim ocjenama" tog hardware-a.

 

Ma mislim bezveze... recenzije u bug-u su postale sponzoruše raznih trgovina hardware-om. Znam da ne rade za "eksere" već za lovu, ali zato br'te imaju junački marketing (svaka druga stranica - i neka je tako). No ako je neki komad hardwera smeće onda je smeće i do qurtza više. Ne sjećam se kada su nešto prav popljuvali...

 

I kod recenzija igara uvijek se pitam zašto ne objavljuju cijene tih igara kao što to čine za svaki drugi komad hardwarea u časopisu? Neobjavljivanjem cijena kao da kažu - pa zašto bi ih objavljivali kad ionako svi imaju piratske verzije. Objavljujte ih!

 

I da žao mi je što se bug toliko srozao!

Eto sad mi je lakše ;)

 

 


It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
offline
RE: Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

Po meni Bug drži vodu. Naravno da ima boljih i lošijih brojeva, ali sve u svemu časopis RULEZ! Uostalom, kome se ne sviđa neka kupuje neki drugi časopis. Kvaliteta papira je ok, ali malo se stanjio zadnjih brojeva (možda nauštrb povećanja broja stranica/reklama). Sve uzeto u obzir --> solidan časopis koji možda može i malo bolje, ali i puno lošije (pogledajmo samo konkurenciju, hehehehe...).


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
odjavljen
offline
Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

slažem s mišljenjima da je bug loš ali nemogu reći da je uvijek....nekad me sruši s nogu s temama a nekad bude toliko dosadan da poželim da ga nisam ni kupio...slažem se s onim da bi trebalo biti više o softweru a ne samo hardware....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

Ako vam je svakim izdanjem sve lošiji, zašto ga i dalje kupujete?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?
Ja osobno i iskreno to ne bi NIKADA rekao, meni je BUG odličan časopis sa odličnim ljudima koji rade za njega(dakle autori...).
--
Sve u svemu, BUG mi nikada ne će dosaditi,jer je odličan, a to nečije mišljenje da je loš to jednostavno NIJE ISTINA.
--
Pozdrav
16 godina
offline
Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

Svatko ima ono svoje sto mu se svidja, netko voli citat novosti, netko voli o igrama, netko voli o hardwareu itd. Nemozes ocekivat da ce ti svih 170+ stranica bit zanimljivo i da ce pogodit bas ono sto se tebi svidja. Bug je dovoljno balansiran i pokriva dovoljno tema iz IT svijeta da mislim da mogu bit svi zadovoljni. Teme se ponavljaju zato jer se i tehnologija brzo i drasticno mijenja, i vazno je ostat up-to-date. Neznam stvarno sta ocekujete od jednog IT casopisa... intervju sa Vlatkom Pokos i test najnovijeg Mercedesa?

 

Broj ne mora bit los ako ne pogodi vase teme svaki put. Zato odete na bug online prije nego kupite i pogledate sta se u casopisu pise, i pogledajte jel vas sta od toga zanima. Nitko vas ne sili da ga citate :)

 

Uf sta ja branim ove bugovce, kad ce mi netko poslat neki cek ili nesto...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?
Bugovce ne treba braniti, i oni se ne maju od čega braniti.
Časopis je odličan i točka.
--
Tema LOCK!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

Potpisujem kolegu:D

Sasvim ok - narawno da uvijek moze bolje, ali zasto izazivati sudbinu i otic u minus, hehe ;)


"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
16 godina
neaktivan
offline
Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

PCMaster: http://www.urbandictionary.com/define.php?term=ass-kissing

 

iliti:

 

 


ass kissing

To suck up to someone.Also known as brown nosin.Or to actually kiss someones ass.

Holy Shit dude get ready for some serious ass kissing.


i nogom u guzicu je korak naprijed
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

Ljetna izdanja su slabo opremljena!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

Već neko vrijeme pratim Forum, ali zbog ove teme sam se morao registrirati!

Da, mislim da je BUG lošiji od trenutka kada se spanđao s PC MAGom. Ili je to bilo PC-nešto-drugo, niti ne sjećam se više, bilo je to davno...

U svakom slučaju, ubačen je Dvorak, koji je samo jedna stranica u časopisu i sve je neobavezniji, piše lake teme, reklo bi se american style. BUG je odjednom postao slikovnica, sve se prikazuje shematski, raznorazni bezvezni grafikoni koji više nemaju smisla niti ujednačenosti - malo neki radijalni, malo stupčasti i tako iz broja u broj.

Teme smatram i dalje koliko-toliko dobro obrađene, ali nije to kao što je nekada bilo (ili ja starim?).

Uglavnom, časopis je postao konfekcija, više nema onog duha otprije - legendarni su bili Galićevi i Maštrukovi opisi igara, današnji su više-manje silovanje da se bude fora, guba i in!

Što se širine obrađivanih tema tiče, to mi je u redu, smatram kako treba pokriti i novosti i slične sitnice, hardver, softver, sve je tu i nekako u dobrim omjerima, jedino bi meni osobno pasalo malo više hardcore sadržaja tipa podešavanje sustava za optimalnu stabilnost, brzinu itd. Zašto nešto radi kako radi, ipak je ovo BUG!

U posljednjem broju (184, ožujak 2008.) samo treba pogledati opis pisača HP LJ M1522nf MFP (auto Manfred Pecko) - totalno bezlično prenošenje teksta iz brošure! Gdje je tu subjektivan opis performansi, osobna iskustva,  britki komentar glupog imena? Sve te specifikacije su se mogle staviti u preglednu tablicu sa strane, a u tekstu napisati nešto konkretno! Dobro da nam Manfred nije naveo koji sve kabeli dolaze u paketu...


Pazi, gledam te!
16 godina
protjeran
offline
Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?
Ne kupujem bug vec dvije-tri godine, tako da ne mogu komentirati. No kupujem druge renomirane svijetske casopise koji su po ovome gore izrecenom, jednako prerasli u konfekcijsko ispisivanje performansi i nekakvis tablica bez ikakvog osobnog stava i misljenja, valjda je i Bug-a uhvatila Globalizacija.
Zlo i Naopako
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.3.2008 9:17 (bestia).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

Hm. Nije lošiji , ali imam dojam da više nije pc u fokusu kao prije -izgubio se među svim GPS , mobitel , Mp3 player džidžama.Neko je prigovorio DVD-u , po meni je on bez premca među konkurencijom ( rubrika za igre također ).Slažem se za grafikone koji su spomenuti (npr. tema broja direct x 10 kartice -oni "normalizirani" grafikoni ne govore ništa osim koliko je jedna kartica bolja od druge-dobri stari prikaz fps-ova u igrama je puno bolji i tabela može da riješi problem sa oskudicom prostora - valjda :) ).


"Serenity Now!"
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

Ma BUG je dobar, nekad ima super tema, kad je susa nema, ali ne znam jel neko od vas citao bosanski INFO? E to je po meni smet od casopisa. Jaaako lose, pogotovo jos sarajevske fore tipa burek, baklava, cevapi, itd... Da se razumijemo, ne blatim Bosance, ja sam Bosanac, al mi je bas fuj. BUG je za 3 klase bolji.


C2Duo 6400@3 GHz , 4 GB Transcend Jetram 667 MHz@750 MHz, 4-4-4-12, Radeon X1950pro@615/700, Asus P5K-E/Wifi-ap
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?
DrNasty kaže...

Ma BUG je dobar, nekad ima super tema, kad je susa nema, ali ne znam jel neko od vas citao bosanski INFO? E to je po meni smet od casopisa. Jaaako lose, pogotovo jos sarajevske fore tipa burek, baklava, cevapi, itd... Da se razumijemo, ne blatim Bosance, ja sam Bosanac, al mi je bas fuj. BUG je za 3 klase bolji.


 Zaboravio si palačinke :)
Nije tako loš nemoj zezat Namigiva- iako ima manje sadržaja nego BUG.

"Serenity Now!"
16 godina
neaktivan
offline
Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

nije mi se dalo sve postove čitat... ali, da, BUG je svakim izdanjem sve lošiji. tekstovi laganini gube pitkost i one male dosjetke koje su davno prije bile uključene u skoro svaki članak. eh da, ono što me najviše iritira jest da gosp. Petric zanovijeta sa digitalnim fotoaparatima! bez uvrede, ali ako vam se piše o fotografiji, pokrenite vlastiti magazin ili se pak uključite u neki postojeći o umjetnosti fotografiranja. svakih nekoliko mjeseci voljeni nam časopis ima veliku temu broja o (pogodite o čemu)... ta-da-da-dam... digitalnim fotoaparatima! a ionako više ne možeš naići na broj BUG-a gdje barem dvije stranice teksta nisu posvećene fotoaparatima... osobno, ti gadgeti su mi interesantni kao zrnce pijeska u Sahari. i gdje su nestale nagradne igre... jedino kaj poklanjate su majice... jest da bih volio imat jednu, ali ipak... i da, većinu informatičkog znanja sam usvojio iz BUG-a, pogotovo starijih brojeva, a sada ga kupujem samo zato jer sam se naviknuo na kupnju. čovjek bi shvatio da nemaju o čemu pisat (dobro, osim o fotoaparatima), ali svako malo izađe neka novina, hardverska ili softverska, ali to ionako nema veze sa informatikom (samo fotoaparati imaju). npr. stvarno ste se raspisali o Asus EEE PC-u, skoro pa tri stranice... više stvari sam našao na arapskom site-u posvećenom utrkama deva...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?
Gaus kaže...
 Zaboravio si palačinke :)
Nije tako loš nemoj zezat Namigiva- iako ima manje sadržaja nego BUG.

 Nije on los ako si izoliran totalno, ali ako imas druge casopise i internet, onda to jako mijenja sliku.

C2Duo 6400@3 GHz , 4 GB Transcend Jetram 667 MHz@750 MHz, 4-4-4-12, Radeon X1950pro@615/700, Asus P5K-E/Wifi-ap
16 godina
neaktivan
offline
Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

Bug je najbolji informatički časopis u regiji i  u njemu rade najstručniji IT novinari, ali naravno mjesta za poboljšanja ima. Dajte malo više softweara i više članaka o tome kako si olakšat svakodnevni rad na računalu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?
Captain Mitchel kaže...

Bug je najbolji informatički časopis u regiji i  u njemu rade najstručniji IT novinari, ali naravno mjesta za poboljšanja ima. Dajte malo više softweara i više članaka o tome kako si olakšat svakodnevni rad na računalu.

 potpisujem

Oko za oko, četkica za zube.
16 godina
odjavljen
offline
RE: Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?
Captain Mitchel kaže...

Bug je najbolji informatički časopis u regiji i  u njemu rade najstručniji IT novinari, ali naravno mjesta za poboljšanja ima. Dajte malo više softweara i više članaka o tome kako si olakšat svakodnevni rad na računalu.  


Slažem se s tim

 
16 godina
neaktivan
offline
Jer mislite da je bug svakim izdanjem lošiji?

Kako kome, ja osobno kupujem bug svako 2-3mj. (kad ima neka zanimljiva tema - npr. br.179-najpovojnije konfig., br178-Dx10 grafičke, br.173.Top100 freeware, )

Jedino šta bih volio je da promijene malo izgled i raspored na DVD-u.

Inače je solidan časopis.

 

BTW: Jeli iko od vas usporedio naše časopise za mobitele (mobil, moj moby) sa npr. njemačkim 'Connect', našu su sama šminka a ovi njemački je zakooon jer rade sve detaljno, npr. sami mjere zračenje mobitela na određenoj frekvenciji 850,900,1800,1900MHz


intel dualcore e2140 2x1.60GHz
2GB ram 667MHz
GeForce XFX 7950GT 256MB
WD-HDD 160GB, DDMX6fire audio-card
400W
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice