Test antivirusa u novom izdanju

poruka: 91
|
čitano: 22.946
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Test u novom izdanju

Pa kakav je to test antivirusnih programa a nema na testu NOD32 aplikacije? Dođe mi da otkažem pretplatu...

www.odrzavanje.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Test u novom izdanju
mislim da je novi bug dobar, i7 maticne, win7...

tek ga primio javi kasnije dojmove
intel q6600@4.0GHz,1000gb hard(2x500),4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc840/950(3800)
16 godina
moderator
offline
RE: Test u novom izdanju
Vuce kaže...

Pa kakav je to test antivirusnih programa a nema na testu NOD32 aplikacije? Dođe mi da otkažem pretplatu...

 Bojan Ždrnja (autor testa) kaže:

- testovi su obavljeni bez znanja proizvođača pa je NOD32 preskočen jer su pri prošlom testiranju inzistirali na obavijesti o rezultatima i detaljima testiranja (prije objave teksta)
- Sophosa na testu nema jer ne nude pojedinačna rješenja za kućne korisnike

I dodaje da je testiran i NOD32, ali rezultate nije uvrstio u tekst zbog već rečenih razloga.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Test u novom izdanju

Onda se ispričavam na oštrom tonu. Nisam vidio taj detalj a preletio sam cijeli tekst da ne ispadnem budala...

www.odrzavanje.com
16 godina
offline
Test u novom izdanju

okay ja isto napravio isto takvu temu i poslan ovamo, se pardoniram...

ja neću prestat kupovat Bug zbog ovoga lol ali me samo zanimalo isto to pitanje! Već sam pomislio da imam instalirano smeće od antivirusa lol

okay smirio sam dušu....lol

btw šteta zbog ovoga svega, jer sam baš prvo otvorio tu stranicu da vidim šta se kaže za baš za NOD32, a ono nema ga....

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Test u novom izdanju
Miro kaže...
Vuce kaže...

Pa kakav je to test antivirusnih programa a nema na testu NOD32 aplikacije? Dođe mi da otkažem pretplatu...

 Bojan Ždrnja (autor testa) kaže:

- testovi su obavljeni bez znanja proizvođača pa je NOD32 preskočen jer su pri prošlom testiranju inzistirali na obavijesti o rezultatima i detaljima testiranja (prije objave teksta)
- Sophosa na testu nema jer ne nude pojedinačna rješenja za kućne korisnike

I dodaje da je testiran i NOD32, ali rezultate nije uvrstio u tekst zbog već rečenih razloga.

 Imal bar sanse da nam ih objavi ovdje na forumu ili da kaze otprilike koliko se na testu pokazao kao dobar?

Srdacan pozdrav!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Test u novom izdanju
Adin kaže...
Miro kaže...
Vuce kaže...

Pa kakav je to test antivirusnih programa a nema na testu NOD32 aplikacije? Dođe mi da otkažem pretplatu...

 Bojan Ždrnja (autor testa) kaže:

- testovi su obavljeni bez znanja proizvođača pa je NOD32 preskočen jer su pri prošlom testiranju inzistirali na obavijesti o rezultatima i detaljima testiranja (prije objave teksta)
- Sophosa na testu nema jer ne nude pojedinačna rješenja za kućne korisnike

I dodaje da je testiran i NOD32, ali rezultate nije uvrstio u tekst zbog već rečenih razloga.

 Imal bar sanse da nam ih objavi ovdje na forumu ili da kaze otprilike koliko se na testu pokazao kao dobar?

Srdacan pozdrav!
Da li je bolji od Kasperskog?Smijeh
ASUS P5Q DELUXE, NVIDIA 9800 GX2, INTEL CORE 2 DUO E8500 @ 3,5GHz, CORSAIR DOMINATOR 2X2GB, CORSAIR HX620 W, SEAGATE BARRACUDA 320GB, WINDOWS VISTA ULTIMATE SP1.
16 godina
offline
RE: Test u novom izdanju
ja mislim da cu nakon citanja ovog broja prec sa noda na kaspersky :)
intel q6600@4.0GHz,1000gb hard(2x500),4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc840/950(3800)
16 godina
offline
Test u novom izdanju

A zašto nisu stavili Zone Alarm? Mislim da je uz Kasperskog jedan od najboljih.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @3.2 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Test u novom izdanju
benko kaže...
ja mislim da cu nakon citanja ovog broja prec sa noda na kaspersky :)
Preporuka, ja ga koristim oko godinu i pol dana i nemam problema s virusima. Prije sam koristio NOD32, a kad sam instalirao Kasperskog našao mi je neke trojance i još nekoliko virusa koje NOD32 nije otkrio.Cool
ASUS P5Q DELUXE, NVIDIA 9800 GX2, INTEL CORE 2 DUO E8500 @ 3,5GHz, CORSAIR DOMINATOR 2X2GB, CORSAIR HX620 W, SEAGATE BARRACUDA 320GB, WINDOWS VISTA ULTIMATE SP1.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2009 21:46 (Razer_Copperhead).
16 godina
offline
RE: Test u novom izdanju
Miro kaže...
Vuce kaže...

Pa kakav je to test antivirusnih programa a nema na testu NOD32 aplikacije? Dođe mi da otkažem pretplatu...

 Bojan Ždrnja (autor testa) kaže:

- testovi su obavljeni bez znanja proizvođača pa je NOD32 preskočen jer su pri prošlom testiranju inzistirali na obavijesti o rezultatima i detaljima testiranja (prije objave teksta)
- Sophosa na testu nema jer ne nude pojedinačna rješenja za kućne korisnike

I dodaje da je testiran i NOD32, ali rezultate nije uvrstio u tekst zbog već rečenih razloga.

 I ja sam se iznenadio kada sam vidio da nema NOD32 na testu, odmah sam se naljutio. Pitanje: jel možemo mi na forumu saznati rezultate testiranja?
̿ ̿'\̵͇̿̿\з==(•̪●)==ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ Mess with the best, die like the rest! MSN: najbrzi@live.com
15 godina
protjeran
offline
Test u novom izdanju

a istina svi smo odma na nod32 skocili a ono nista hehhe

RoBa the ljuti
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Test u novom izdanju

nisam još kupio bug, ali me zanima jel ima test avire

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Test u novom izdanju
jurluk kaže...

nisam još kupio bug, ali me zanima jel ima test avire

 Ima
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @3.2 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
15 godina
neaktivan
offline
RE: Test u novom izdanju
jurluk kaže...

nisam još kupio bug, ali me zanima jel ima test avire

 Ima i Best Buy titulu je odnijela.

@Pretekoše me crystal6.
ASUS P5Q DELUXE, NVIDIA 9800 GX2, INTEL CORE 2 DUO E8500 @ 3,5GHz, CORSAIR DOMINATOR 2X2GB, CORSAIR HX620 W, SEAGATE BARRACUDA 320GB, WINDOWS VISTA ULTIMATE SP1.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.2.2009 14:23 (Razer_Copperhead).
15 godina
offline
Test u novom izdanju

ok. tnx obojici. pa nije ni čudo što je best buy, kad je proglašena najboljim antivirusom 2008. godine

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Test u novom izdanju

Meni NOD32 poceo srat da imam wrong password i username...

 

Budem presao na Aviru.Besplatno, a dobro!

 

 

Neznam zast su stavljali core i7 maticne, malo tko i kupuje core i7. Nadam se da ce stavit i sljedeci put nesto o windows 7.

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(250,237)- 3D(800,781) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Test u novom izdanju
samo ti pređi na aviru. nećeš požaliti
16 godina
offline
RE: Test u novom izdanju
Hyperion kaže...

Meni NOD32 poceo srat da imam wrong password i username...

 

Budem presao na Aviru.Besplatno, a dobro!

 

 

Neznam zast su stavljali core i7 maticne, malo tko i kupuje core i7. Nadam se da ce stavit i sljedeci put nesto o windows 7.

 ima nas :)
sam ne kuzim sta im znaci ima male vrijednosti za voltaze kod p6t deluxe (nisu naveli do kolko se moze podesit).
misio sam uzet tu p6t deluxe samo nisu je bas pohvalili, i kazu(ne u bugu, na forumima) da kod asusa ne radi turbo mode???
intel q6600@4.0GHz,1000gb hard(2x500),4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc840/950(3800)
16 godina
neaktivan
offline
Test anti virusnih alata u novom izdanju

Sa znatiželjom sam pročitao ovaj test, iznenadilo me što Nod32 nije uvršten, ali pretpostavljao sam da ima neka začkoljica :)

Obzirom da radim u servisu računala i da imam mnogo posla s čišćenjem virusa - imam nekoliko primjedbi/pitanja u vezi testa.

 

1/. U tekstu se govori samo o detekciji virusa, nema spomena o uklanjanju istih; iz iskustva znam da je detekcija jedno, a mogućnost

anti virusnog programa da isti ukloni - sasvim druga stvar; volio bih, dakle, znati kolika je uspješnost čišćenja detektiranih virusa?

 

2/. Osobno koristim Avast! i to zbog jedne njegove velike prednosti: boot scan. O tome u tekstu nema niti riječi. Ovaj način detekcije i

uklanjanja je, iz iskustva govorim, bolji od bilo kojeg u samim windowsima. Zašto nema ovih rezultata u testu?

 

Pozdrav!

Never interrupt your enemy when he is making a mistake. Napoleon Bonparte
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Test u novom izdanju

^^^^

 

Slazem se s prethodnim komentarom

Mnoga AV proizvodi znaju imati problem prilikom uklanjanja

odredjenih virusa i drugih vrsta malwarea  pa je dobro poznato da se uz antivirus treba koristiti

i neko drugo rijesenje koje bi pomoglo pri uklanjanju istih(razni antispyware programi)

i druga specijalizovani programi.

 

Steta zbog NOD32,dosta veliki broj korisnika koristi ovaj AV

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Test u novom izdanju

Vjerujem da se nebi ruka osusila autoru da je napisao kratku opasku vezanu za izostavljanje Nod-a. Ovako citateljima ostaje osjecaj povrsnosti u izradi clanka...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Test u novom izdanju
Mac_os kaže...
Vjerujem da se nebi ruka osusila autoru da je napisao kratku opasku vezanu za izostavljanje Nod-a. Ovako citateljima ostaje osjecaj povrsnosti u izradi clanka...

 


 Štoviše, glavni urednik je napisao.. Moraš čitati od početka..
Miro kaže...
Vuce kaže...

Pa kakav je to test antivirusnih programa a nema na testu NOD32 aplikacije? Dođe mi da otkažem pretplatu...

 Bojan Ždrnja (autor testa) kaže:

- testovi su obavljeni bez znanja proizvođača pa je NOD32 preskočen jer su pri prošlom testiranju inzistirali na obavijesti o rezultatima i detaljima testiranja (prije objave teksta)
- Sophosa na testu nema jer ne nude pojedinačna rješenja za kućne korisnike

I dodaje da je testiran i NOD32, ali rezultate nije uvrstio u tekst zbog već rečenih razloga.


Never interrupt your enemy when he is making a mistake. Napoleon Bonparte
15 godina
offline
Test u novom izdanju

ma on je mislio zašto autor teksa u časopisu bug nije napisao razlog zašto nema nod-a, a ne na forumu

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Test anti virusnih alata u novom izdanju
SZKlemen kaže...

Sa znatiželjom sam pročitao ovaj test, iznenadilo me što Nod32 nije uvršten, ali pretpostavljao sam da ima neka začkoljica :)

Obzirom da radim u servisu računala i da imam mnogo posla s čišćenjem virusa - imam nekoliko primjedbi/pitanja u vezi testa.

 

1/. U tekstu se govori samo o detekciji virusa, nema spomena o uklanjanju istih; iz iskustva znam da je detekcija jedno, a mogućnost

anti virusnog programa da isti ukloni - sasvim druga stvar; volio bih, dakle, znati kolika je uspješnost čišćenja detektiranih virusa?

 

2/. Osobno koristim Avast! i to zbog jedne njegove velike prednosti: boot scan. O tome u tekstu nema niti riječi. Ovaj način detekcije i

uklanjanja je, iz iskustva govorim, bolji od bilo kojeg u samim windowsima. Zašto nema ovih rezultata u testu?

 

Pozdrav!

 Može li se autora kontaktirati i postaviti mu ova dva pitanja?
Stvarno sam zainteresiran..
Never interrupt your enemy when he is making a mistake. Napoleon Bonparte
15 godina
neaktivan
offline
RE: Test u novom izdanju
jurluk kaže...

ma on je mislio zašto autor teksa u časopisu bug nije napisao razlog zašto nema nod-a, a ne na forumu

 Pa što ga spriječava da barem ovdje na forumu ne kaže "dvi-tri riči"?
Osim toga, jedno vrijeme sam i sam isprobavao antiviruse, i svaki sam testirao u njegovom probnom roku (mjesec dana). Kaspersky i NOD su mi bili najbolji između Sophosa, Avire, Avasta, Nortona (pogotovo), Trend Micro, BitDefendera (nisam dočekao kraj probnog roka-nije mi se svidio) i 2 već spomenuta. No to je bilo prije neke 2 godine.
I don't belong
15 godina
offline
RE: Test u novom izdanju
ne0n kaže...
jurluk kaže...

ma on je mislio zašto autor teksa u časopisu bug nije napisao razlog zašto nema nod-a, a ne na forumu

 Pa što ga spriječava da barem ovdje na forumu ne kaže "dvi-tri riči"?
 pa i rekao je miro (Miroslav Rosandić). pogledaj 3. post odozgo
15 godina
neaktivan
offline
RE: Test u novom izdanju

Joj, joj & joj, koja hrpa dezinformacija... Pa odnosi između Buga i distributera NOD32 su kronično i duboko zagađeni već godinama (od 2003.) i to je jedini razlog zašto NOD32 nije uvršten, to je jedino bitno za ovu priču, sve ostalo je goli K, a maliciozni odnos Buga prema antivirusu s najvećim tržišnim udjelom u Hrvatskoj (Izvor: IDC godišnji uzveštaj za 2007.) pokazuje da tamo ovakve zabavne 'evente' kreira isključivo tek pokoji pakosni jalnuški diletant i prava je šteta da ugled časopisa u kojem sigurno radi i niz kvalitetnih i korektnih ljudi ozbiljno narušavaju ovakvi likovi, netko pošten i odgovoran u Bugu bi se morao ozbiljno zamisliti, a možda i zabrinuti ako ima savjesti...  Sve ovo što je napisano od strane gore spomenutih Bugovih predstavnika je puko izmotavanje, da ne upotrijebim kakvu prikladniju težu riječ koja pobliže označava karakter ljudi koji su u stanju ovako nešto navesti o navodnim razlozima najnovijeg neuvrštenja NOD32 u svoj test nakon što su su 9.1.2004. godine distributer Noda i g. Ždrnja izmjenili nekoliko mailova i u potpunosti raspravili i otklonili uzroke prethodnih 'nesporazuma' i loših odnosa, te posljedičnog 'kažnjavanja' nepoćudnog i nepokornog distributera neuvrštenjem NOD32 u ondašnji test (ponavljam, radi se o dalekoj 2004. godini!). Očito g. Ždrnja pati od teške amnezije kad je 'zaboravio' mail iz siječnja 2004. godine kojim je taj isti B. Ždrnja, nakon što je u svojem odgovoru pošteno priznao propuste koji su kumovali neuvrštenju Noda u test iz tog vremena, eksplicitno dobio zeleno svijetlo za neki budući test (koji smo eto dočekali ovih dana, he-he)  pa onda sada u 2009. godini obmanjuju čitatelje i vlastite suradnike ovakvim izjavama. Dugogodišnje, duboko ukorijenjene navike muljanja, podmetanja i dezinformiranja kad je u pitanju NOD32 očito se više ne daju promijeniti. Obzirom na očiglednu višestruko ponavljanu namjernu zlonamjernost od strane Buga kad se radi o NOD32, ESET odnosno njihov distributer može biti savršeno zadovoljan neuvrštenjem u Bugove preglede antivirusa, kako sada tako i ubuduće, jer nakon niza godina obilježenih nekorektnim potezima Buga kad se radi o NOD32 (uključujući i ovaj najnoviji gnoj o razlogu izostanku Noda iz njihovog testa) kako bi se više bilo tko mogao nadati bilo kakvom objektivnom rangiranju Esetovih programa od strane Buga?  O Nodu je sve reklo tržište i neke daleko uglednije institucije kad govorimo o profesionalno odrađenim testiranjima antivirusnih i drugih sigurnosnih programa. Dobar proizvod je dobar proizvod (ma koliko vam iz Buga šutjeli o tome), pozdrav iz Rovinja :-)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Test u novom izdanju

Ja u svakom slučaju ne vidim ama baš niti jednog razloga zbog kojeg je NOD32 izostavljen iz testiranja, a također mi nije jasno od kada je to potrebna dozvola za testiranje software-a?

Fakat je to neozbiljno i neodgovorno, a sasvim sigurno radi štetu svim distributerima NOD-a. Potencijalni kupci koji pročitaju ovaj "veliki" test zaključiti će da NOD32 i ne spada u ozbiljne antivirusne alate kad ga nema u testu.

 

Što se tiće samog testa, volio bih vidjeti rezultate testiranja još dvije važne stavke:

1. Zauzeće resursa i brzina skeniranja pojedinih AV alata. Kako svi kojima je potreban AV nemaju moćne mašine, ovaj podataka je vrlo važan.

2. Podatke o jeziku sučelja koji se koristi u pojedinim programima, odnosno da li je program preveden na hrvatski. Većini "malih" kupaca, koji u pravilu nisu IT profesionalci, ovaj podatak je itekako važan (a i nama koji im pružamo podršku to znatno olakšava komunikaciju ako klijent ne barata engleskim).

16 godina
odjavljen
offline
RE: Test u novom izdanju
Bugobojazni kaže...

Joj, joj & joj, koja hrpa dezinformacija... Pa odnosi između Buga i distributera NOD32 su kronično i duboko zagađeni već godinama (od 2003.) i to je jedini razlog zašto NOD32 nije uvršten, to je jedino bitno za ovu priču, sve ostalo je goli K, a maliciozni odnos Buga prema antivirusu s najvećim tržišnim udjelom u Hrvatskoj (Izvor: IDC godišnji uzveštaj za 2007.) pokazuje da tamo ovakve zabavne 'evente' kreira isključivo tek pokoji pakosni jalnuški diletant i prava je šteta da ugled časopisa u kojem sigurno radi i niz kvalitetnih i korektnih ljudi ozbiljno narušavaju ovakvi likovi, netko pošten i odgovoran u Bugu bi se morao ozbiljno zamisliti, a možda i zabrinuti ako ima savjesti...  Sve ovo što je napisano od strane gore spomenutih Bugovih predstavnika je puko izmotavanje, da ne upotrijebim kakvu prikladniju težu riječ koja pobliže označava karakter ljudi koji su u stanju ovako nešto navesti o navodnim razlozima najnovijeg neuvrštenja NOD32 u svoj test nakon što su su 9.1.2004. godine distributer Noda i g. Ždrnja izmjenili nekoliko mailova i u potpunosti raspravili i otklonili uzroke prethodnih 'nesporazuma' i loših odnosa, te posljedičnog 'kažnjavanja' nepoćudnog i nepokornog distributera neuvrštenjem NOD32 u ondašnji test (ponavljam, radi se o dalekoj 2004. godini!). Očito g. Ždrnja pati od teške amnezije kad je 'zaboravio' mail iz siječnja 2004. godine kojim je taj isti B. Ždrnja, nakon što je u svojem odgovoru pošteno priznao propuste koji su kumovali neuvrštenju Noda u test iz tog vremena, eksplicitno dobio zeleno svijetlo za neki budući test (koji smo eto dočekali ovih dana, he-he)  pa onda sada u 2009. godini obmanjuju čitatelje i vlastite suradnike ovakvim izjavama. Dugogodišnje, duboko ukorijenjene navike muljanja, podmetanja i dezinformiranja kad je u pitanju NOD32 očito se više ne daju promijeniti. Obzirom na očiglednu višestruko ponavljanu namjernu zlonamjernost od strane Buga kad se radi o NOD32, ESET odnosno njihov distributer može biti savršeno zadovoljan neuvrštenjem u Bugove preglede antivirusa, kako sada tako i ubuduće, jer nakon niza godina obilježenih nekorektnim potezima Buga kad se radi o NOD32 (uključujući i ovaj najnoviji gnoj o razlogu izostanku Noda iz njihovog testa) kako bi se više bilo tko mogao nadati bilo kakvom objektivnom rangiranju Esetovih programa od strane Buga?  O Nodu je sve reklo tržište i neke daleko uglednije institucije kad govorimo o profesionalno odrađenim testiranjima antivirusnih i drugih sigurnosnih programa. Dobar proizvod je dobar proizvod (ma koliko vam iz Buga šutjeli o tome), pozdrav iz Rovinja :-)

 
Unatoč svemu napisanome (za što btw nemaš dokaza) - NOD32 je smeće. Svojim očima sam gledao kako se na bezbroj računala na kojima je instaliran NOD32 navlači smeće svakakvog oblika bez ikakve akcije od strane tog AV programa. Radio sam u servisu i takvih slučajeva je bio trilijun. Dakle, stigne nam računalo sa originalnim, uredno updateanim NOD32 i sa bezbroj malicioznih gluposti na njemu.Onda ide ili ponovna instalacija win ili pokušaj čišćenja sa Hirens boot CD-om. Očajno loš antivirusni program - zapravo najlošiji kojeg sam IKADA vidio (a koristim ih još od doba dos-a i F-PROT-a)


Kod kuće imam Avast i nemam apsolutno jednu jedinu zamjerku (a bespla je).
Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice