Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.085
|
čitano: 2.902.255
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Koju seriju trenutno pratite?

Evo par misljenja o novim serijama...

 

See - zasada solidno, nije odlicno, a nije ni prelose - odlicna kinematografija i Jason Momoa, ima dosta taj "The 100" vibe. Ima potencijala za bit bolje, prvih par ep je izgleda tek uvod vise manje. 

 

Mandalorian - odlican, nadam se da ce nastaviti u tom stilu. Odlicno pogođena SW vibra, lik se cini zanimljiv, tematika bi isto mogla biti zabavna.

 

Watchmen - nisam bas upoznat sa izvornim materijalom, ali mi je film jedan od najboljih ikad. I serija ga dobro slijedi, slična atmosfera i kinematografija, odlicna gluma, produkcija... Malo mi je zao sto se dogada u toliko dalekoj buducnosti kad starih likova vise ili nema ili su dedeki, ali zasad jako zadovoljan i pratim dalje

 

His Dark Materials - pogledao samo prvu ep zasad, dojam je nekako osrednji. moglo bi biti ok, ovisno o smjeru u kojem ode.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?

 

Slažem se za Mandoloriana, pogledao sinoć, baš mi je dobra. Prvo i najbitnije, glavni lik je zanimljiv, a star wars vibra fino pogođena.

 

 

Jedini detalj koji bi ja osobno drugačije napravio su Stormtrooperi, carstvo je palo i bezveze mi je bilo što su u tim punim imperijalističkim oklopima, bilo bi mi puno više kul da su bili odjeveni svatko u nešto svoje, i da imaju po sebi impeijalističke i stormtrooper/vojne tetovaže, pa da netko u seriji primjeti da su oni veterani rata i dalje odani nekom cilju. mislim da bi to bilo dosta logičnije, ali dobro to nije u biti nikakva posebna zamjerka

 

nadam se da će u seriji primarno u fokusu biti kriminalno podzemlje, da ćemo vidjeti razne planete, ali malo maštovitije od pustinjskih planeta. također se nadam da serija neće preći u službu neke SJW borbe, i da neće postati nekakva drama gdje se samo priča o osjećajima (ala walking dead). Ako se budu držali tih postavki, i ubacivali razne Huttove i druge vanzemaljce, dobru akciju, smislenu priču itd itd, uvjeren sam da ćemo imati jednu od najboljih Star Wars priča ikad. U svakom slučaju najbolju otkad ju je Disney kupio

 

iduća epizoda izlazi u petak

 

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
3dfx kaže...
maxy0 kaže...

 

 

Btw, jel i vama smeta sto se sve vise i vise serija snima u 18:9 formatu i prilagođava mobitela, pa su na tv-u crne linije gore i dolje?

ne snimaju se serije u 18:9 formatu, vec ih snimaju u 21:9 filmskom formatu, i to je odlicno, sto vise takvih serija 

 Zasto bi to bilo odlicno, kuzim za filmove jer se prikazuju na platnu u kinu, al serije se snimaju za gledanje preko tv i bolje je da je preko cijelog ekrana nego da ima crnih linija

http://trakt.tv/user/MjezZza
6 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
maxy0 kaže...
3dfx kaže...
maxy0 kaže...

 

 

Btw, jel i vama smeta sto se sve vise i vise serija snima u 18:9 formatu i prilagođava mobitela, pa su na tv-u crne linije gore i dolje?

ne snimaju se serije u 18:9 formatu, vec ih snimaju u 21:9 filmskom formatu, i to je odlicno, sto vise takvih serija 

 Zasto bi to bilo odlicno, kuzim za filmove jer se prikazuju na platnu u kinu, al serije se snimaju za gledanje preko tv i bolje je da je preko cijelog ekrana nego da ima crnih linija

za nas koji imamo 21:9 platno a i UW monitor je to odlicno, a i vama koji gledate na TV-u je bolje 21:9 nego 4:3 format u kojem su vecina serija

 

mislim da se nista ne snima u 16:9 formatu, ni filmovi ni serije, vec kad nemas linija to je 4:3 format, i u tome slucaju ne vidis cijeli "frame" originala, tako da je i u tome slucaju bolje da imas crne crte, jer vidis cijeli originalni frame, a i oku je ugodnije 21:9 i 16:9 od 4:3

 

zato su se televizori i poceli raditi umjesto 4:3 kako je bilo prije, u 16:9 jer je bolje i ugodnije gledati taj format

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
3dfx kaže...
maxy0 kaže...
3dfx kaže...
maxy0 kaže...

 

 

Btw, jel i vama smeta sto se sve vise i vise serija snima u 18:9 formatu i prilagođava mobitela, pa su na tv-u crne linije gore i dolje?

ne snimaju se serije u 18:9 formatu, vec ih snimaju u 21:9 filmskom formatu, i to je odlicno, sto vise takvih serija 

 Zasto bi to bilo odlicno, kuzim za filmove jer se prikazuju na platnu u kinu, al serije se snimaju za gledanje preko tv i bolje je da je preko cijelog ekrana nego da ima crnih linija

za nas koji imamo 21:9 platno a i UW monitor je to odlicno, a i vama koji gledate na TV-u je bolje 21:9 nego 4:3 format u kojem su vecina serija

 

mislim da se nista ne snima u 16:9 formatu, ni filmovi ni serije, vec kad nemas linija to je 4:3 format, i u tome slucaju ne vidis cijeli "frame" originala, tako da je i u tome slucaju bolje da imas crne crte, jer vidis cijeli originalni frame, a i oku je ugodnije 21:9 i 16:9 od 4:3

 

zato su se televizori i poceli raditi umjesto 4:3 kako je bilo prije, u 16:9 jer je bolje i ugodnije gledati taj format

 Od kud tebi taj info da se serije snimaju u 4:3 formatu? Pa tako su se prije snimale serije kad su tv bili kockasti i s onom guzicom od iza, od pojave flat screen tv-ova se preslo na snimanje 16:9 acpect ratia

http://trakt.tv/user/MjezZza
6 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
maxy0 kaže...

 Od kud tebi taj info da se serije snimaju u 4:3 formatu? Pa tako su se prije snimale serije kad su tv bili kockasti i s onom guzicom od iza, od pojave flat screen tv-ova se preslo na snimanje 16:9 acpect ratia

 od nikud, zato napisah "mislim da"

 

uglavnom, nebitno, offtopic smo

 

isprika svima

 

bye

14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Ne sjećam se jel neko postal ovo (Dragon prince)

Pretpostavljam da bi se moglo svidjeti ljudima koji su gledali Avatar: The last airbender. Otpočetka me malo živciralo jer djeluje kok da ima premalo fps-a, al sam se naviknul.

11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Jel The Man on the High Casle ok?

Imam skinuto već neko vrijeme skinuto nikako da se zguzlam da počnem gledati,vidim da je najavljena zadnja sezona.

15 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?

meni je odlicna, oduvijek sam si razmisljo kaj bi bilo da je hitler pobjedio i onda sam naiso na tu seriju. 

jedino da se mene pita ja bi izbacio sve ove sci fi elemente i ubacio vise politike, smicalica, borbe ressistancea protiv vlasti itd.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Jel gledao ko Gomorrah? Sad sam pogledao prvu epizodu, nije me se baš dojmila, morat ću dat priliku još kojoj epizodi
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
kbenzema kaže...
Jel gledao ko Gomorrah? Sad sam pogledao prvu epizodu, nije me se baš dojmila, morat ću dat priliku još kojoj epizodi

 savjetujem ti da daš još koju priliku, jer što više gledaš postaje zanimljvo.. kao i Wire..

12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Meni se nije svidjela. Očekivao sam više, ali nekako me nije ni malo privukla da gledam dalje. 

Skinuo sada par serija o nekim virusima i slično pa možda mi bude neka dobra. 

Helix 

https://m.imdb.com/title/tt2758950/

Containment 

https://m.imdb.com/title/tt4421578/

 

Nego, gledam the walking dead i pri kraju sam 6 sezone. Pogledati ću do kraja nadam se:) Prva epizoda 5 sezone čini mi se nešto u bolnici mi je bilo kao neka loša sapunica i tu sam mislio prestati i dobro da nisam. Sve u svemu ja sam zadovoljan. Idemo dalje:) 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 20:43 (mariclius).
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Cansee kaže...

 

Slažem se za Mandoloriana, pogledao sinoć, baš mi je dobra. Prvo i najbitnije, glavni lik je zanimljiv, a star wars vibra fino pogođena.

 

 

Jedini detalj koji bi ja osobno drugačije napravio su Stormtrooperi, carstvo je palo i bezveze mi je bilo što su u tim punim imperijalističkim oklopima, bilo bi mi puno više kul da su bili odjeveni svatko u nešto svoje, i da imaju po sebi impeijalističke i stormtrooper/vojne tetovaže, pa da netko u seriji primjeti da su oni veterani rata i dalje odani nekom cilju. mislim da bi to bilo dosta logičnije, ali dobro to nije u biti nikakva posebna zamjerka

 

nadam se da će u seriji primarno u fokusu biti kriminalno podzemlje, da ćemo vidjeti razne planete, ali malo maštovitije od pustinjskih planeta. također se nadam da serija neće preći u službu neke SJW borbe, i da neće postati nekakva drama gdje se samo priča o osjećajima (ala walking dead). Ako se budu držali tih postavki, i ubacivali razne Huttove i druge vanzemaljce, dobru akciju, smislenu priču itd itd, uvjeren sam da ćemo imati jednu od najboljih Star Wars priča ikad. U svakom slučaju najbolju otkad ju je Disney kupio

 

iduća epizoda izlazi u petak

 

 Master Yoda?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?
  • Sto biste mi preporucili da krenem gledati, da je sto slicnije breaking badu 
11 OZARK
5 SHERLOCK
2 TRUE DETECTIVE
0 FARGO
14 FARGO
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 21:34 (MaciStyle).
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
3dfx kaže...

zato su se televizori i poceli raditi umjesto 4:3 kako je bilo prije, u 16:9 jer je bolje i ugodnije gledati taj format

 To je reklama. Nije se prešlo zato što je bolje i ugodnije ljudima gledati u tom formatu nego zbog manjih troškova jer se od jednoga panela u proizvodnji može dobit više komada ako se reže na taj odnos stranica.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 13:46 (KIKI3ooo).
6 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
od početka kino filmovi bili u 4:3 formatu... međutim u jednom trenutku prijetila je opasnost(USA) tamo u pedesetim da TV (4:3) koji je bio u strahovitom usponu da oduzme publiku kinu.Pa su odlučili konkurirati TV-u sa novim filmskim formatom 21:9
format 4:3 za tv je preuzet od kino formata

Kao taj format je najbliži ljudskom vidnom polju...inače 16:9 TV format je wide tv format i nema nikakve veze sa proizvodnjom panela.

Tako da je potpuno glupo snimati serije u kino fotmatu i onda imamo crne trake...jerbo tih traka u kinu nema jerbo su platno i format snimanja isti(21:9)

Što znači da bi TV produkcija trebala isto tako,mada većina se toga drži(HBO)...čak i filmovi se snimaju u 16:9 formatu ili blizu toga.

saving private ryan,the godfather,full metal jacket...

mada ja osobno volim da imam te trake ali samo malo, znači i kod 16:9 da ima traka ali recimo nekih 40 pixela širine za gornju i donju

1920*1000(1080)

ovako kupiš 55" tv i onda te nametnute trake smanje površinu vidljivog dijela ekrana i onda jedino riješenje je 65" ekran

ustvari bilo bi najbolje da se i filmovi(kino) snimaju već u startu prilagođeni što bliže tv formatu jer nakon što film završi kino prkazivanje...nakon toga mu jedino ostaje ekran TV-a... odnosno ako sebe ne usplati u kinu jeduno mu još ostaje tv za isplatu.

Remek djelo The Godfather je sniman u "tv wide" zašto onda ne bi i ostala sranja.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 14:31 (HCMAA).
12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mariclius kaže...

Meni se nije svidjela. Očekivao sam više, ali nekako me nije ni malo privukla da gledam dalje. 

Skinuo sada par serija o nekim virusima i slično pa možda mi bude neka dobra. 

Helix 

https://m.imdb.com/title/tt2758950/

Containment 

https://m.imdb.com/title/tt4421578/

 

Nego, gledam the walking dead i pri kraju sam 6 sezone. Pogledati ću do kraja nadam se:) Prva epizoda 5 sezone čini mi se nešto u bolnici mi je bilo kao neka loša sapunica i tu sam mislio prestati i dobro da nisam. Sve u svemu ja sam zadovoljan. Idemo dalje:) 

 

 

 pogledaj HOT ZONE odlicna serija o eboli

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 17:14 (ucoxxx).
12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Ucoxxx, hvala:) Skida se, u zadnje vrijeme samo serije gledam. Filmove sam već neko vrijeme zanemario osim kad odem u kino. Ako znaš još nešto slično napiši.
10 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
x18x05x kaže...
Cansee kaže...

 

 

 Master Yoda?

 

Master Spoiler?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mar123 kaže...

meni je odlicna, oduvijek sam si razmisljo kaj bi bilo da je hitler pobjedio i onda sam naiso na tu seriju. 

jedino da se mene pita ja bi izbacio sve ove sci fi elemente i ubacio vise politike, smicalica, borbe ressistancea protiv vlasti itd.

 

Pridruzujem se preporukama, The Man In The High Castle je meni jedna od  najboljih aktivnih serija, Rufus Sewel je bas pojava.  Sutra krece zadnja sezona, za vikend se sprema maraton, samo zbog toga i The Expanse koji krece za mjesec dana sam ponovo aktivirao Amazon Prime.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 17:57 (geronimo4661).
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
gocc01 kaže...
x18x05x kaže...
Cansee kaže...

 

 

 Master Yoda?

 

Master Spoiler?

 Svi pričaju o tome. Nix Spoiler..

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
9 godina
online
Koju seriju trenutno pratite?

Srbijanska Senke nad Balkanom II odlicna, nastavili gdje su stali, Bjelogrlic razvaljuje produkcijom, glumom....ma sve

14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

The Mandalorian druga epizoda traje svega 29 minuta :(

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
9 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Kill Frenzy kaže...

The Mandalorian druga epizoda traje svega 29 minuta :(

 

je je, prekratka je ova druga. ako bude 8 epizoda po cca 35 min svaka, to stvarno nije nešto posebno. epizoda mi je bila dobra, ponajviše zbog glavnog lika, on mi je dosta zanimljiv

14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Zadnja epizoda Mr. Robota je Masterpiece! Da li ste gledali? Definitivno sami vrh.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 21:19 (dzelo).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
dzelo kaže...

Zadnja epizoda Mr. Robota je Masterpiece! Da li ste gledali? Definitivno sami vrh.

 

Veceras gledam  Inace, ona epizoda gdje su bile samo dvije recenice u cijeloj epizodi mi je bila vrh 

 

Izmedu ostalog se gleda i Watchmen.

4 godine
protjeran
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
geronimo4661 kaže...
mar123 kaže...

meni je odlicna, oduvijek sam si razmisljo kaj bi bilo da je hitler pobjedio i onda sam naiso na tu seriju. 

jedino da se mene pita ja bi izbacio sve ove sci fi elemente i ubacio vise politike, smicalica, borbe ressistancea protiv vlasti itd.

 

Pridruzujem se preporukama, The Man In The High Castle je meni jedna od  najboljih aktivnih serija, Rufus Sewel je bas pojava.  Sutra krece zadnja sezona, za vikend se sprema maraton, samo zbog toga i The Expanse koji krece za mjesec dana sam ponovo aktivirao Amazon Prime.

 

 

 Ja odgledao u dahu u samo tjedan dana tri sezone The Expanse-a! Odlična Sci Fi serija i ja jedva čekam sad četvrtu sezonu koju je od SyFy otkupio Amazon Prime.

6 godina
protjeran
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Na HBO GO počela je sedma sezona _Ray Donovan... (za netorentaše) 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
online
Koju seriju trenutno pratite?

evo zavrsio sam i sa zadnjom sezonom man in the high castle. sve do devete, predzadnje, epizode odlicno. zadnja epizoda glupost, ocekivao sam takav rasplet ali ocjena te epizode na imdbu i pokazuje sto ljudi misle o njemu. nositelji serije su definitivno rufus sewell i joel de la fuente, vrhunska gluma. najbolji dio serije mi je totalna genijalnost johna smitha, uvijek dva koraka ispred ostalih. najbolji prikaz toga je na kraju druge sezone i sada u ovoj 4. 

isto tako svida mi se sto su i naciste i japance, iako su kroz povijest totalni negativci, prikazali kao ljude s manama i vrlinama, ne postoji apsolutno zlo i iako su ti likovi zli i oni pokazuju ljudsku stranu. 

ono sto mi se ne svida je resistance na west coastu, tvorci serije su pali pod utjecaj crnacke propagande danas i odlucili su kao resistance protiv japanaca na westu stavit samo crnacku populaciju i napravit totalne good guyse od njih, a bijelce kad ih i ima u prici(jer eto bjelcima, zidovima i ostalima je bilo savrseno pod japanskom cizmom) prikazuju kao glupe seljacine koji zele samo nasiljem sve rjesit. khm khm da, neznam bas da bi tako bilo pogotovo s obzirom na stvari koje su radili crncima tamo. 

isto tako mi se ne svida kako se odvila akcija u zadnjoj epizodi, no necu previse o tome zbog spoilova, no ako ste pogledali ili tek budete shvatit cete da to nikako nije logicno da se desi i nema smisla. 

zadnju scenu necu previse komentirat jer je toliko glupa i zao mi je sto su je uopce ubacili u seriju, totalno nepotrebna i mislim da je ona cak i najveci razlog ovako niske ocjene epizode, steta. 

 

svakako bi seriju preporucio, meni se jako svidjela. 

9 godina
online
Koju seriju trenutno pratite?

ko voli zanr gangsterski , sjajna serija/preporuka

 

https://www.imdb.com/title/tt5754602/?ref_=fn_al_tt_1

 

2 sezone, obje se mogu skinuti

 

Jos jedna preporuka, isto ok serija, Mr Inbetween

 

https://www.imdb.com/title/tt7472896/

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice