Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.433
|
čitano: 7.556.664
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
5 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...
gug kaže...

The Old Man & the Gun (2018)

 

A što drugo uopće očekivati od Redforda ne samo u zadnjih nekoliko godina, nego manje više svugdje gdje dotični ima glavnu ulogu osim smaranja? Jedina dva dobra filma u karijeri su mu The Sting i All the President Men. Bogu hvala u Žalcu glavnu ulogu igra Paul Newan jer da je tumači Bobby film bi vjerojatno ispao (puno) lošiji. Isto kao i nevjerojatna sreća koja nam je u Where Eagles Dare dala Burtona za glavnog glumca, a ne Eastwooda jer bi film u suprotnom bio upropašten.

 .... no comment....

 Evo šta se dogodi kad ti največi intelektualac na temi kojemu su akcići vrh umjetnosti počne docirati o filmu. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2019 15:29 (gug).
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
"No,ipak ima svjetlih tocaka u filmu,to su efekti i scene borbe,koji su zaista impresivni,pogotovo kada Nicole K. razvaljuje na pocetku-ti pokreti kamere,jos nisu viđeni!
Kako god,ne isplati se dati 50 KN za ulaznicu!"

Dakle, impresivni efekti, odlicna scenografija akcije, nikad vidjena kamera, ali ne isplati se pogledati u kinu? :))

Salu na stranu, ja bih rekao obrnuto; netko voli mc/dc movie universe, netko ne, ali ako se vec odlucite za gledanje filma, preporucujem gledanje u dobrom kinu.
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Shisha no teikoku https://www.imdb.com/title/tt4235644/?ref_=nv_sr_1

 

Tema djeluje zanimljivo, mrtvaci postaju oslonac ekonomije, obilje referenci na fiktivne i stvarne povjesne likove, kvalitetan crtez, narocito pozadine sto i je odlika anime-a, medjutim sve skupa ogromna musaka koja se na pola raspadne.Kraj je trljava te narusi i ono malo solidnog scenarija kojeg ionako nema previse.Preskok

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2019 13:59 (Tcherot).
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Suburra https://www.imdb.com/title/tt4025514/?ref_=fn_al_tt_2

 

Korumpirani politicari guraju gradjevinski projekt za mafiju, no ponekad su strasti jace od interesa.Solidan talijanski krimic, slobodno bacite oko u visku vremena

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Traffic https://www.imdb.com/title/tt0181865/?ref_=nv_sr_2

 

Prije Sicaria, Narcosa ... bio je Soderberghov Traffic.Film mi nekako kako su godine prosle izbljedio iz sjecanja, nisam ga niti jednom do sad repriziro.Prepoznatljiv Soderberghov stil, vise prica u jednoj, teznja ka semi dokumentaristickom , a opet vizualno jako stiliziran filterima.Meni jedan od njegovih uspjesnjijih uradaka.Iako mi se po izlasku cinio boljim nego sada sa odmakom, dovoljno dobro za preporuku onima koji su ga mozebitno fulali ili poput mene potisnuli gomilom filmskih uradaka.

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Commuter 7/10

 

Dosta dobar film, klasicni Neeson, jos bi bio bolji da nije bilo SF trenutaka. 

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Gallipoli https://www.imdb.com/title/tt0082432/?ref_=nv_sr_2

 

Vjerojatno, vecina pogledala, ali ako poput mene netko nije skorije, postoji remastered hd izdanje u povodu 100te godisnjice.Upravo u takvom obliku ja repriziro.Iako je ''obnovljena'' nemojte ocekivati cuda glede vizualne komponente, no ionako solidan film sad je ''poboljsan'' u tom aspektu.Niti na prvo gledanje niti ponovljenim mi nije neki film koji bi svrsto u nekih svojih prvih 100 (ili neki broj filmova), no svojevrstan je filmski,kulturoloski klasik, ionako solidan pa slobodno bacite reprizu ukoliko skorije niste

11 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

obrisali mi prošlu poruku vezanu za skidanje filmova....ok. piraterija je zabranjena tema, neću više.

ali evo ja sam iz BiH. I da hoću kupiti neki film nemam gdje. naručiti iz vana, da me još odere carina i pdv, nema smisla.

netflix bi platio kad bi imali prevode za serije i filmove

bez obzira što skinem ponešta, odem u kino za bolje filmove jer ipak je malo bolji doživljaj i niko te ne prekida kao kod kuće.

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ugetsu https://www.imdb.com/title/tt0046478/?ref_=nv_sr_1

 

 

Japanska drama, posljeratna,  kad su japanski redatelji indirektno se reflektirali na minulo lose razdoblje najcesce kroz folklorne i feudalne price.Bazicno je film o muskarcima koji vuceni ambicijom, ne zadovoljnim onim sto vec imaju ''zagrizu'' previse, a zene koje su glas razuma posljedicno stradaju.Film ima i sporednu spiritualnu, folklornu, misticnu komponentu.Cisto radi ''godine proizvodnje'' nije za svakog, a od mene neobjektivna preporuka

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Odma kad sam pogledao aquamana sa malim sa rekao ženi da ga mora pogledat sa prijom. I ona je meni dala da gledam pod lipom 35/jel me netko tražio za novu godinu... šta ima veze :D

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Američka udruga kinematografa objavila je listu filmova iz 20-og stoljeća sa najboljom kinematografijom (ovdje se misli na fotografiju). Prvih deset su rangirani od najboljeg, a ostatak liste je po godinama.  U svakom slučaju, sočna lista nezaboravnih filmova.

https://theasc.com/news/asc-unveils-list-of-100-milestone-films-in-cinematography-of-the-20th-century

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...

First Man (2018)

 

Svidio mi se suptilan pristup, bez patetike i pretencioznosti. Ryan Gosling kao stvoren za ulogu povucenog  Neil Armstronga.Dobar film,preporuka.

 Slažem se, meni jako informativan, zanimljiv, biografski pa sad više cijenim napore i predanost gospona prvog na Mjesecu. Preporuka, ali nije za ljude koji traže akciju. Više je drama.

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Element of Crime

Von Trierov distopijski neo noir u kojem pratimo detektiva kako pomoću hipnoze pokušava riješiti slučaj serijskog ubojice mladih djevojaka.

Nekako sam osjećao da će biti sličan njegovom posljednjem filmu, samo što je ovaj u ugođaju puno mračniji.

8,5/10

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nedavno sam probio 700 ocjenjenih filmova na IMDBu, pa da malo savjetujem nekoliko boljih komada.

Take Me (2017) Odlična komedija. Ne obožavam baš taj žanr ali film je baš dobro smišljen. Nije neka jeftina glupost. Sve do kraja drži u neizvjesnosti. 7/10

Zinzana (2015) Dobra arapska drama. Sve se odvija u jednoj prostoriji. 7/10

Bird Box (2018) Horrore volim pogledati. Sci-fi ne baš, ali ovaj je jedan od izuzetka. Nešto malo drugačije od dosadne zombie apokalipse. 6/10

Too Late (2015) Pogođeni Neo-noir. Teško mi je biti objektivan kada se radi o neo-noir zato što mi je jedan od dražih žanrova, ali definitivno za pogledati. 8/10

Starred Up (2013) Drama koja se odvija u zatvoru. Susret oca i sina nakon dugo godina. Jako dobar film, poprilično surov. 8/10

Ustav Republike Hrvatske (2016) Jučer sam ga pogledao prvi put. Kao što i opis kaže, prikazuje odnose četvero stanara u jednoj zagrebačkoj zgradi. Nije film koji bih još jednom pogledao. 7/10

Južni Vetar (2018) Jedan od boljih filmova koje sam pogledao u zadnje vrijeme. Bio sam 6 dana u Beogradu za vrijeme nove godine i planirao sam otići ga pogledati u kino ali nisam nikako uspio ga ugurati u program. Vratio sam se doma i prvu večer sam ga našao na jednoj od poznatih stranica. Moram napomenuti da se ja često krečem po Srbiji, Bugaskoj, Makedoniji i općenito cijelom balkanu, pa mi radnje u filmu nisu strane, kao ni muzika. Efekti nisu na nivou nekog hollywoodskog filma, radnja je poprilično jednostavna, ali gluma je stvarno odlična i sama činjenica da je film snimljen u svega 18 dana, i to na našim prostorima sa moje strane ima jedan bod kao bonus. Subjektivno sam mu dao 10/10. Da sam objektivan, bila bi osmica, ali nije mi se kvario prosjek na IMDBu. Naravno, drugi dan sam ga otišao pogledati i u kino, čisto da dam svoj mali doprinos cijeloj ekipi koja stoji iza filma. Umjesto da gledate Aquamana i slične gluposti, idite pogledati Južni Vetar.

 

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Old Man & the Gun https://www.imdb.com/title/tt2837574/?ref_=nv_sr_1

 

Film koji romantizira pljackasa banke, sto samo po sebi meni nije problem, no to sto je filmski mlak te igra samo na sentiment gledatelja prema Robert Redfordu i Sissy Spacek koji su vec imali slicnih (boljih) uloga kroz karijeru, predstavljalo mi je problem kroz cijelo iskustvo.U zadnje vrijeme ima dosta tih ''razlicitih'' ''stari momci'' filmova, no redom bivaju prosjecni, pa cak i ispodprosjecni.Niti ovaj nije izuzetak, svak prema nahodjenju, no moze i preskok, nije da je negledljivo, samo ''bezkorisno'' kad ima boljeg sadrzaja

10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

..... Le chant du loup (Crying Wolf).....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

.... izbjegavao sam ovaj film zbog naslova, ispada da se ipak radi o ozbiljnijem uradku - The Man Who Killed Hitler and Then The Bigfoot.....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
6 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Dojmovi?
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

.... do sad prikazivan samo na festivalima, u kina dolazi u veljaci ak se ne varam....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

A star is born

 

10/10

 

Zašto ne dati maks ocjenu....zato jer ima i boljih filmova pa koliko dati njima. Definitivno ovo nije najbolji film svih vremana, recimo da mi je u rangu nedavnog Whiplasha.

Na kraju Whiplasha mi jde došlo da ustanem i da zaplješčem, na kraju A starr i born su me prouzele neke druge emocije, jednako snažne.

Gaga iznenadila kao dobra glumica, Cooper kao muzičar i naravno kao režiser, prvo pa muško!

 

Film je jeben.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Bird Box https://www.imdb.com/title/tt2737304/?ref_=fn_al_tt_1

 

 

Ah, ocigledno je neki mini trend semi-horror filmova vezanih na neko od ljudskih osjetila.A Quiet Place iako sa bezkonacno rupa u radnji, logici, postavljenim pravilima mi je imao neku napetost, ovaj film ne.Takodjer obiluje sa beskonacno, jos i vise nelogicnosti, no atmosferom, pricom mi ne uspjeva niti na trenutak skrenuti fokus sa scenaristickih idiotarija.Niti ''dinamika grupe'' nije ovdje dobro napravljena, tako da mi ovaj sareni skup pojedinaca koji bi se trebao  kretati  od sigurnosti copora do vlastitih nagona (sto cesto biva u Kingovim adaptacijama solidno) bio manje vise dosadan, sa ocekivanim ''topovskim mesom''.Gluma ko gluma, za TV film ok, izuzev Malkovicha koji imam dojam da u zadnje vrijeme neprimjereno svaki lik preglumljava u kazalisnom stilu.I na kraju, kraj, koji me dodatno ohladil.Od mene preskok

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 8:08 (Tcherot).
6 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Film za zaborav, loše ispričana priča, bez objašnjenja a spomenuti Malkovich kao da je došao samo pobrati pare.
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Hrt 3 večeras, zanimljivo.

 

 

 

20:05
Dracula
21:19
Posebni dodaci: John Carpenter, 1.dio
21:27
Stvor
23:11
Posebni dodaci: John Carpenter, 2. dio
23:33
Noć vještica
01:00
Posebni dodaci: John Carpenter, 3. dio
01:21
Noć živih mrtvaca
02:57
Strava u Ulici Brijestova
04:26
Stvor

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 20:28 (nixass).
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
nixass kaže...

Hrt 3 večeras, zanimljivo.

 

 

 

20:05
Dracula
21:19
Posebni dodaci: John Carpenter, 1.dio
21:27
Stvor
23:11
Posebni dodaci: John Carpenter, 2. dio
23:33
Noć vještica
01:00
Posebni dodaci: John Carpenter, 3. dio

 ... neki dan u Potjeri, film koji je kostao 100K bucksa, a zaradio u kinima 27 000  - Napad na policijsku stanicu br 13.... kultniji i od Noci vjestica.... od Carpentera naravno....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 21:28 (Tallahassee).
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Sve što je Carpenter snimao za malo para je izvrsno, kultno. Poslije kada je dobio pare kao da je izgubio talent...eventualno vampri mu imaju prolaz.

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Son Of Saul https://www.imdb.com/title/tt3808342/?ref_=nv_sr_3

 

Jedan od sumornijih prikaza WWII logora koje vidio ekranizirane.Schindlers List, Pianist, su filmski atraktivniji, vjerojatno bolji filmovi, jer posjeduju tu neku dodatnu filmsku, scenaristicku dramaturgiju, donekle ''romantizirane'' likove i situacije.Ovdje toga nema, likovi i situacije su ''ljudske''.Dok kamera prati glavnog aktera koji u cijelom tom rasulu pokusava relativno neracionalnu stvar uciniti ,u pozadini se izmjenjuju scene sistematskog, ''hladnog'' genocida.Kraj je malo ''van'' cijelog filma, no tesko je bilo zavrsiti.Jedan od snaznijih uradaka, koji se ističe svojim stilom na temu WWII logora.Preporuka

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Bumblebee

 

Odlicni obiteljski film za sve ljubitelje transformersa.

Radnja,nista posebno,ali puno bolje od svih nastavaka Transformersa koji non stop ganjaju nekakve talismane,sparkove i ostalo.

Glumacki je odradit odlicno...ukratko,pravo osvjezenje koje neodoljivo posjeca na ranija Spielbergova djela.

Preporuka!

 

8/10

Ne vjeruj ženi koja laže!
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 14:04 (Milka30).
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Par filmova koje sam pogledao u zadnje vrijeme:

 

The Untouchables (1987) - Volim mafijaske filmove iz proslog stoljeca, te naravno mafijaske price iz proslog stoljeca. O Al Caponeu, iskreno, prije nisam znao mnogo, one povrsinske informacije. Ovaj film mi je pruzio vecinu onoga sto sam zelio i od njega ocekivao. Nisam dobio, a zelio sam, malo vise informacije. Film ne ulazi u dubinu i to mi se ne svidja. Po meni, ovaj film je trebao biti duzi jedno pola sata, sa malo vise detalja. Ali odise tom atmosferom, koji gledaoc zeli i voli da vidi. Ocjena 8/10.

 

Twelve Monkeys (1995) - Slabo ima ko da nije pogledao ovaj film. Odlican film, rekao bi ludom atmosferom i to mi se najvise svidja u filmu. Nisam ljubitelj ovakve i slicne tematike, ali ovo prolazi bez problema. Ocjena 8/10.

 

Johnny English Strikes Again (2018) - Ubiti vrijeme, ismijati se i to je to. Malo ima previse pretjerivanja sa tim fazonima, ali mislim da je to i cilj filma. Ono nisu imali granice da Johhny ispadne sto vece dijete. Ocijena 6.5/10

 

The Conjuring 2 (2016) - Nemam sta posebno reci, odlican horror kao i prvi dio. Ocjena 8/10

 

Todos lo saben (2018) - Od ovog filma sa ocekivao vise, s obzirom koliko je najavljivan i vecina ljudi su  mi rekli da je jako jako dobar film. Meni je samo dobar. Film jednostavno nije nista posebno meni. Ima ono moze se izvuci iz filma par situacija koje odlicno pokazuju realnost. Ocjena 7/10

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 16:44 (dzelo).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Revenger

 

Slucajno naletio na Netflixu... i moram priznati da mi je najbolji martial arts film od The Raida. borbe su odlicne, fiksna kamera bez previse rezova, sve se da odlicno popratiti i borbe su na razini The Raida/ IP Mana.

 

Prica je naravno za zaborav, ali ima i par smijesnih trenutaka, tako da sve u svemu za fanove MA filmova velika preporuka, za ostale vjerojatno preskok... meni osobno 8/10

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice