Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.433
|
čitano: 7.548.587
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luckyluke kaže...

Once Upon a Time... in Hollywood (2019)

 

Užas. Ovoliko dosadan, neinspirativan, zamoran, bezidejan i naporan film nisam dugo gledao. Da vam netko kaže nakon viđenog casta da niti Pitt niti Di Caprio niti Russel niti Al Pacino niti Margot Robbie nisu bili ništa posebno u filmu, biste li mu vjerovali ? Nažalost, ali tako je. Na najgori mogući način potraćen odličan cast i setting. Nakon par reviewa na netu, pazeći da si ništa ne spoilam, shvatio sam; ok, bit će ovo još jedan klasični tarantinovski film. Spori tok filma, neka lagana priča i na kraju opći masakar. Fine by me. Taj je koncept savršeno funkcionirao u prethodna tri filma, zašto ne bi i ovdje ? No ovdje jednostavno ništa ne funkcionira. Glavni duo Pitt i Di Caprio jednostavno nisu ničim impresionirali. Al Pacino i Russel jedva da su bili 15 min tako da je teško o njima nešto reći. Margot Robbie ne znam čemu je služila u filmu i na koji je način bila bitna.

Navikao sam da je u njegovim filmovima radnja prilično slaba i jednostavna, ali to se uvijek kompenziralo kroz izvrsne dijaloge, glumce, scene, humor i ostalo. Ovdje ništa od toga. Ako ste se bili zbunjeni nakon 2 trailera o čemu je u filmu riječ, nakon gledanja ćete biti još zbunjeniji. Radnja gotovo da ne postoji, dijalozi ispod razine na koju bi njegovi gledatelji navikli, pravog humora gotovo da ni nema. Sve djeluje besmisleno, isprazno i nabacano. Čak niti kraj filma o kojem sam čuo da se nešto pričalo da valja... je običan bullshit po meni. Srce me boli da ovo pišem jer sam veliki fan njegovih filmova i ne kužim kako si je mogao dopustit ovakav podbačaj. Po meni ovaj projekt je trebalo abortirat u ranoj fazi kad su vidili na šta će izgledati produkt i sve vrpce spaliti onim Di Capriovim flame throwerom iz filma.

 Wow.... Pogledacu ga po inerciji ali nije valjda toliko los.... Generalno Tarantino nije za svakoga ali ovo me razocaralo....

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luckyluke kaže...

Once Upon a Time... in Hollywood (2019)

 

Užas. Ovoliko dosadan, neinspirativan, zamoran, bezidejan i naporan film nisam dugo gledao. ...Margot Robbie ne znam čemu je služila u filmu i na koji je način bila bitna.

...

 Jesi ti uopće skužio koja je uloga Polanskog, odnosno njegove žene?

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ako očekuješ da pogledaš jedan od njegovih filmova koji će se smjestit u razred onih boljih, na to odmah zaboravi. Kao film za popunit jedno dosadno poslijepodne možda (ali stvarno, moooožda) bi mogao proći. Dobro znam šta znači Tarantinov film i kakav je njegov stil pa sam se prema tome i ravnao. Bilo mi je lakše po izlasku iz kino dvorane da se nisam osjećao kao crna ovca jer sam u prolazu čuo nekoliko komentara također nezadovoljnih gledatelja. Gotovo sve sam njegove filmove pogledao barem 2 puta, a za ovaj je sasvim sigurno da se to neće dogodit.  

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
SHELBY_09 kaže...

 Jesi ti uopće skužio koja je uloga Polanskog, odnosno njegove žene?

 Iskreno, nisam. Skroz sam se pogubio u tom cijelom vrtlogu "radnje". Slobodno u spoiler stavi.

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luckyluke kaže...

 Iskreno, nisam. Skroz sam se pogubio u tom cijelom vrtlogu "radnje". Slobodno u spoiler stavi.

 Neću stavljati spoiler jer će ionako vidjeti ovi na mobitelima, ali ću ti samo reći da bacis oko na Wikipediu (Roman Polansky i Sharon) i povežeš to s hipijima pri kraju filma (u fokusu na njihov razgovor u autu)...Film će ti postat bar malo bolji :D

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Once upon a time in... Hollywood.

 

8/10

 

Odlična glumačka postava koja itekako ispunjava očekivanja. DiCaprio i Pitt si jako dobro pašu i nadam se da će opet negdje skupa radit. Radnja tipično tarantinovska koja kulminira pred sam kraj, više usredotočena na dijaloge i situacije, ali pravovremeno ubačene backstory scene objašnjavaju neke stvari. 

 

Jedino što je film napravljen kao love letter starom hollywoodu pa za neke reference, fore, ličnosti nisam bio ciljana publika. I preporučam svakom prije gledanja barem da pročitaju članak na wikipediji o manson family i ubojstvu sharon tate.

 

p.s. - i dalje je opčinjen stopalima

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
15 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Meni nije jasno da postoji veci broj ljudi koji nezna pricu o sharon? Mislim to je zapravo stvar opce kultrue posto je ta prica prilicno poznata. 

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

 

Parasite (2019)

 

Klasicni Joon Ho Bong (Memories of Murder,Snowpiercer,The Host), opet se bavi socijalnim temama, klasnom nepravdom etc.Mix vise zanrova funkcionira dobro, tehnicki bas dobro odradjen film, jedino sto bi volio da bude malo suptilniji  ali dobro, i inace je on dosta izravan u svojoj kritici.Ali sve u svemu dobar film, iako sam mozda ocekivao malo vise ali  svakako vrijedan gledanja.

5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luckyluke kaže...

Ako očekuješ da pogledaš jedan od njegovih filmova koji će se smjestit u razred onih boljih, na to odmah zaboravi. Kao film za popunit jedno dosadno poslijepodne možda (ali stvarno, moooožda) bi mogao proći. Dobro znam šta znači Tarantinov film i kakav je njegov stil pa sam se prema tome i ravnao. Bilo mi je lakše po izlasku iz kino dvorane da se nisam osjećao kao crna ovca jer sam u prolazu čuo nekoliko komentara također nezadovoljnih gledatelja. Gotovo sve sam njegove filmove pogledao barem 2 puta, a za ovaj je sasvim sigurno da se to neće dogodit.  

 Ako je ovo bilo upućeno meni onda se nismo razumjeli. Iz tvoje recenzije sam shvatio upravo to. Da znas o čemu pričaš i nisi me razočarao ti nego film ;) Nisam ga gledao i pogledaću ga po inerciji ali me razočaralo to da je film tako loš. Btw ovdje je rijetko pročitati recenziju kao tvoju.. Obektivnu potkrijepljenu smislenim obrazloženjem. Inače ovdje su svi filmovi 9/10 minimum a to je ocjena koju bi ja dao za mozda 20 filmova od nekoliko hiljada koje sam u 40 godina pogledao ;) 

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Posmatrač kaže...
luckyluke kaže...

Ako očekuješ da pogledaš jedan od njegovih filmova koji će se smjestit u razred onih boljih, na to odmah zaboravi. Kao film za popunit jedno dosadno poslijepodne možda (ali stvarno, moooožda) bi mogao proći. Dobro znam šta znači Tarantinov film i kakav je njegov stil pa sam se prema tome i ravnao. Bilo mi je lakše po izlasku iz kino dvorane da se nisam osjećao kao crna ovca jer sam u prolazu čuo nekoliko komentara također nezadovoljnih gledatelja. Gotovo sve sam njegove filmove pogledao barem 2 puta, a za ovaj je sasvim sigurno da se to neće dogodit.  

 Ako je ovo bilo upućeno meni onda se nismo razumjeli. Iz tvoje recenzije sam shvatio upravo to. Da znas o čemu pričaš i nisi me razočarao ti nego film ;) Nisam ga gledao i pogledaću ga po inerciji ali me razočaralo to da je film tako loš. Btw ovdje je rijetko pročitati recenziju kao tvoju.. Obektivnu potkrijepljenu smislenim obrazloženjem. Inače ovdje su svi filmovi 9/10 minimum a to je ocjena koju bi ja dao za mozda 20 filmova od nekoliko hiljada koje sam u 40 godina pogledao ;) 

 

Kako znaš kakav je film prije nego si pogledao? Čak i da imate iste ukuse (u što sumnjam) tebi će se možda svidit film koji njemu nije baš dobar.

 

btw, objektivna recenzija ne postoji, postoje stavke filma na koje se može objektivno gledat (ima li priča rupe, imaju li smisla akcije likova, itd). Evo luckyluke kaže kako nema glume, a u filmu je baš suprotno. Ima glume i to na bacanje, mislim doslovno gledamo glumca (dicapria) koji glumi glumca kojemu je karijera u silaznoj putanji. Njegove scene u kojima glumi uloge su odlično (čitaj: objektivno dobro) odglumljene. Isto tako ima scena gdje gledamo glumicu (robbie) koja glumi sharon tate koja gleda sebe u kinu i reacta na to.

 

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
prorok kaže...
Posmatrač kaže...
luckyluke kaže...

Ako očekuješ da pogledaš jedan od njegovih filmova koji će se smjestit u razred onih boljih, na to odmah zaboravi. Kao film za popunit jedno dosadno poslijepodne možda (ali stvarno, moooožda) bi mogao proći. Dobro znam šta znači Tarantinov film i kakav je njegov stil pa sam se prema tome i ravnao. Bilo mi je lakše po izlasku iz kino dvorane da se nisam osjećao kao crna ovca jer sam u prolazu čuo nekoliko komentara također nezadovoljnih gledatelja. Gotovo sve sam njegove filmove pogledao barem 2 puta, a za ovaj je sasvim sigurno da se to neće dogodit.  

 Ako je ovo bilo upućeno meni onda se nismo razumjeli. Iz tvoje recenzije sam shvatio upravo to. Da znas o čemu pričaš i nisi me razočarao ti nego film ;) Nisam ga gledao i pogledaću ga po inerciji ali me razočaralo to da je film tako loš. Btw ovdje je rijetko pročitati recenziju kao tvoju.. Obektivnu potkrijepljenu smislenim obrazloženjem. Inače ovdje su svi filmovi 9/10 minimum a to je ocjena koju bi ja dao za mozda 20 filmova od nekoliko hiljada koje sam u 40 godina pogledao ;) 

 

Kako znaš kakav je film prije nego si pogledao? Čak i da imate iste ukuse (u što sumnjam) tebi će se možda svidit film koji njemu nije baš dobar.

 

btw, objektivna recenzija ne postoji, postoje stavke filma na koje se može objektivno gledat (ima li priča rupe, imaju li smisla akcije likova, itd). Evo luckyluke kaže kako nema glume, a u filmu je baš suprotno. Ima glume i to na bacanje, mislim doslovno gledamo glumca (dicapria) koji glumi glumca kojemu je karijera u silaznoj putanji. Njegove scene u kojima glumi uloge su odlično (čitaj: objektivno dobro) odglumljene. Isto tako ima scena gdje gledamo glumicu (robbie) koja glumi sharon tate koja gleda sebe u kinu i reacta na to.

 

 1. Ja nisam tvrdio niti tvrdim da znam kakav je film i izricito sam naveo da cu ga pogledati.

2. Ja niti on nismo nigdje rekli da je recenzija objektivna jer to i ne moze biti. Iz njegovog posta sam zakljucio da covjek voli atrantina i da zna o cemu prica. Ja mu vjerujem na osnovu toga i ne vidim smisao tvog posta. Niti je on mene niti ja ikoga ubjedjujem u bilo sta. I sad vidim da kazes da ne postoji objektivna recenzija i onda kazes da su dicarpiove scene OBJEKTIVNO dobre. Jel to zelis reci da njegova recenzija nije a tvoja jeste objektivna? Sorry ipak njemu vise vjerujem....

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nije gluma loša, neuvjerljiva, nego su likovi nasmrt dosadni. Nema niti jedna uloga koju ću pamtit duže vremena, kao primjerice ulogu Christopher Waltza u ulozi Hans Lande. Pogledaj recimo Di Caprija kolko je zrulao kao mr. Candie u Djangu, ili Pitt kao Aldo The Apache u Basterdsima. Ovdje toga nema ni blizu, ni u tragovima. 

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Posmatrač kaže...

Ako je ovo bilo upućeno meni onda se nismo razumjeli. Iz tvoje recenzije sam shvatio upravo to. Da znas o čemu pričaš i nisi me razočarao ti nego film ;) Nisam ga gledao i pogledaću ga po inerciji ali me razočaralo to da je film tako loš. Btw ovdje je rijetko pročitati recenziju kao tvoju.. Obektivnu potkrijepljenu smislenim obrazloženjem. 

 

 

 1. Ja nisam tvrdio niti tvrdim da znam kakav je film i izricito sam naveo da cu ga pogledati.

2. . Ja niti on nismo nigdje rekli da je recenzija objektivna jer to i ne moze biti. Iz njegovog posta sam zakljucio da covjek voli atrantina i da zna o cemu prica. Ja mu vjerujem na osnovu toga i ne vidim smisao tvog posta. Niti je on mene niti ja ikoga ubjedjujem u bilo sta. I sad vidim da kazes da ne postoji objektivna recenzija i onda kazes da su dicarpiove scene OBJEKTIVNO dobre. Jel to zelis reci da njegova recenzija nije a tvoja jeste objektivna? Sorry ipak njemu vise vjerujem....

 Onda sam ja krivo shvatio ovaj citirani boldani tekst, izgleda mi kao da govoriš da je film loš i da je recenzija objektivna. My bad.

Ako bolje pročitaš moj prijašnji komentar, napisao sam da ima nekih elemenata koji se mogu objektivno sagledat, gluma je jedan od njih. Možemo se složiti da ima dobra i loša gluma? Dok recimo humor je subjektivan. 

 

I ja sam fan tarantina, pogledao sam sve njegovo više puta. Ovaj film mi ne bi bio u top 5, ali bi mi bio u rangu hateful eight, djanga, inglorious basterdsa. Nema možda tako upečatljive likove (ako ćemo sve uspoređivat s landom onda ćemo teško nać upečatljivog lika ;) ), ali sve ostalo je poprilično tarantinovski. Možda je luckyluke imao prevelika očekivanja, ali ja stvarno ne vidim zašto bi ovaj film imao epitete "užasan, bezidejan, naporan". Meni ni u jednom trenutku nije bio zbunjujuć niti dosadan, sve je poprilično jasno i zabavno za gledat.

Ugl, redatelje, tj filmmakere poput Tarantina treba podržavat, makar mu nisu svi filmovi bajni, jer je ipak jedan od zadnjih originalnih redatelja koji ne radi sequele, prequele, adaptacije, remakove i slične stvari, i to radi kvalitetno, da se vidi njegova ljubav prema filmu.

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
prorok kaže.......

 Onda sam ja krivo shvatio ovaj citirani boldani tekst, izgleda mi kao da govoriš da je film loš i da je recenzija objektivna. My bad.

Ako bolje pročitaš moj prijašnji komentar, napisao sam da ima nekih elemenata koji se mogu objektivno sagledat, gluma je jedan od njih. Možemo se složiti da ima dobra i loša gluma? Dok recimo humor je subjektivan. 

 

I ja sam fan tarantina, pogledao sam sve njegovo više puta. Ovaj film mi ne bi bio u top 5, ali bi mi bio u rangu hateful eight, djanga, inglorious basterdsa. Nema možda tako upečatljive likove (ako ćemo sve uspoređivat s landom onda ćemo teško nać upečatljivog lika ;) ), ali sve ostalo je poprilično tarantinovski. Možda je luckyluke imao prevelika očekivanja, ali ja stvarno ne vidim zašto bi ovaj film imao epitete "užasan, bezidejan, naporan". Meni ni u jednom trenutku nije bio zbunjujuć niti dosadan, sve je poprilično jasno i zabavno za gledat.

Ugl, redatelje, tj filmmakere poput Tarantina treba podržavat, makar mu nisu svi filmovi bajni, jer je ipak jedan od zadnjih originalnih redatelja koji ne radi sequele, prequele, adaptacije, remakove i slične stvari, i to radi kvalitetno, da se vidi njegova ljubav prema filmu.

 Sve pet....

 

Pa i ne moze. Ne zna svako sta je dobra gluma. Ako nista drugo mozes vidjeti po velicanjeu zadnja dav avengersa kao nesto najbolje ikad snimjeno bla bla...

Ja volim Rodrigeza recimo a ne vjerujem da sam u vecini. I to bas kao i Tarantina kao rijetke rezisere koji ne podlijezu mainstreamu i sniamju blokbastere kao na traci i time stancaju pare i mlate mrtvog konja....

Svaki reziser ima dobre i lose filmove samo sto su neciji losi filmovi daleko bolji od najboljih filmova nekih drugih razvikanih rezisera....Ili neki reziser napravi odlican film i onda potone u monotoniju i stancanje... Meni je recimo manje vise sve sto je uradio Fincher vrhunsko.....

 

A sto se tice ovog filma ti imas misljenje on ima misljenje. Dva razlicita misljenja od kojih niti jedno nije pogresno. Samo drugacije... KAo sto rekoh film cu pogledati jer je Tarantino jedan od rijetkih koje cu gledati makar film bio katastrofa....Mozda necu gledati 2 ili 3 puta ali cu ga odgledati....

 

 

Sad mi pada na pamet recimo sem mendes i zadnja 2 007. Skyfall odlican akcioni filma a Sectre negledljivo smece. isti reziser isti glavni glumac.... Cak je i waltz los...A Javier Barden vrhunski....

 

Cisto da se razumijemo ne stavljam 007 filmove u istu ravana sa tarantinovim ali volih ih i gledam ih po inerciji.... ;)

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mudbound (2017)

"Two men return home from World War II to work on a farm in rural Mississippi, where they struggle to deal with racism and adjusting to life after war."

 

Odličan 

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

General (2019)

 

Iako sam ocekivao los film znajuci tko je redatelj  i kakve filmove snima u zadnjih 40+ godina, ipak sam se neugodno iznenadio, Vrdoljak je uspio nadmasiti sam sebe i snimiti jos vece smece od Duge Mracne Noci.Dijalozi iz Ville Marie i Zabranjene Ljubavi su tarantinovske razine  za ovo sto glumci imaju nesrecu izgovarati u Generalu, ali srecom grozan scenarij prati jednako tako losa i nesuvisla rezija i editing pa se moze reci da je film fino zaokruzen i dosljedan.Dio problema sa editingom najvjerojatnije lezi i u tome sto je General u biti sniman kao serija, a onda kasnije od toga rezan u film.Ali kad su uspjeli toliko gluposti ubaciti u ta 2 i pol sata, bojim se i pomisliti kakve sve gluposti cekaju one koji budu gledali seriju.

 

Pravo je umijece od covjeka sa tako zanimljivom biografijom napraviti tako dosadan i monoton film, ali Vrdoljaku nista nije nemoguce.Uglavnom, nemojte biti znatizeljni kao ja i preskocite ovo nedjelo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2019 17:05 (geronimo4661).
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Once Upon a Time... in Hollywood - Film nije ispunio sva moja ocekivanja. Jedino po cem mi je ispunio ocekivanja da je film zabavan i ima tu pozitivnu atmosferu, sto mi se zaista svidilo. Film je u par navrata dosadan i samo jedva cekas da prodje scena. Gluma je na vrhuncu, tu naravno nema sta da se kaze. Svakako da je klasik Tarantino stil, ali ovo ne bi mogao u istu recenicu sa mnogim od njegovih prijasnjih filmova. Ocjena: 7/10

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2019 11:21 (dzelo).
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Đon Vik 3, akcija. Najjači dio mi je sa Halle Berry i psima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2019 10:35 (crow).
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

21 Grams (2003)

 

Preje8en film. Emocionalno jako težak. Sve je u ovom ostvarenju sjelo na svoje mjesto. Od priče/scenarija, preko režije, kamere, castinga, glume, pa do muzike. Uživancija od prvog momenta. Baš za filmoljupce.

Nezadovoljni bi mogli biti samo hardcore ljubitelji akcjskih i drugih tzv lakih filmova za brzu zabavu.

 

Film gledaoca jako veže za likove i stavlja u moralne kušnje.

 

Iñárritu je odradio odličan posao s ovim filmom.

 

Del Toro i Penn odlični. No, mene je čak više dojmila Naomi Watts.

 

O radnji neću ništa, vjerujem da su mnogi gledali film, a onima koji nisu ne bih želio pokvariti ugođaj. Dakle, velika preporuka svim ljubiteljima dobre drame.

morrisoN
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Once upon A Time... In Hollywood

 

Evo pogledao sam večeras kao Tarantinov fan i baš je film zabavan. Očekivao sam to nakon 3 Lewenbrau 0,5 limenke 2 Smokija i 1 čipsa.

Bez tih rekvizita je onako malko razvučen film.

 

Svakako preporuka (sa pivama smokijima i čipsom) a bez onda bolje pričekati da se pojavi u videoteci.

 

Meni je baš bio zabavan i smijao sam se stalno ali sam po izlasku slušao komentare kako je film dosadan do zadnjih 20 minuta. A bo...  

9 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dar01 kaže...

Once upon A Time... In Hollywood

 

Evo pogledao sam večeras kao Tarantinov fan i baš je film zabavan. Očekivao sam to nakon 3 Lewenbrau 0,5 limenke 2 Smokija i 1 čipsa.

Bez tih rekvizita je onako malko razvučen film.

 

Svakako preporuka (sa pivama smokijima i čipsom) a bez onda bolje pričekati da se pojavi u videoteci.

 

Meni je baš bio zabavan i smijao sam se stalno ali sam po izlasku slušao komentare kako je film dosadan do zadnjih 20 minuta. A bo...  

 onda cu pripremit 5,6 limenki, kutiju cigara uz te čipseve

13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

John Wick 3

 

 

Malo razvučeniji nego je trebalo, ali podjednako zabavan ko i prethodnici. Stari fanovi će biti zadovoljni, nove teško da će dobiti. Baš jaka glumačka postava u ovom nastavku i nekako očekujem da će se u slijedećima pojavljivati sve više popularnih glumaca. Brat bratu, nakon ovog ima mjesta za još hrpu nastavaka ovisno u kojem smjeru krenu. Ne bih se čudio da postane novi Fast and Furious. A i cijeli taj svijet je dovoljno dobro zamišljen da ima mjesta za raznorazne spin offove, TV serije, stripove, video igre.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Helter Skelter

Prije kojih tjedan dana je bila aktualna priča o Sharon Tate, odnosno pedesetoj godišnjici njena ubojstva, pa me to privuklo da pogledam ovaj trosatni tv film o Mansonovoj ''obitelji''.

Iznenađujuće dobar film, gluma isto takva.

8/10

 

My Friend Dahmer

Film prati srednjoškolske dane Jeffreya Dahmera.

8/10

 

Experimenter

Priča o psihologu Stanleyju Milgramu, koji je 60-ih godina izvodio razne društvene eksperimente kako bi dokazao ljudsku podložnost autoritetima.

8/10

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Bilo jednom u Hollywoodu

pridružujem se kritikama. mislim da je ovo najgori tarantinov film u posljednjih 10 god. bez radnje, ne znaš u kojem smjeru ide film. Mislim da je T. pokušao sa glumcima kreirat cool scene, što je njegovo glavno oružje, al mu to nije uspjelo. Primjerice ona scena gdje bred pitt hrani cucka u kamp kučici. Scena traje dugo, a ti se pitaš kaj bi ovo trebalo biti. ta me scena izbacila iz filma.

Film ima poveznice sa popularnim američkim ubojicom Mansonom, no meni ta priča nije poznata. Bilo bi bolje prije filma proguglat to.

Na trenutke je bio smješan i DiCario i Pitt su dobro odradili svoj posao, no film nije dobar.

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Meni je gluma odlica pogotovo kad se uzme u obzir cijelokupan film koji izgleda da nema nikakve veze s nicim,jedan od losijih Tarantinovih filmova ali opet daleko od sranja!7.0/10
AUDIOFIL
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Moje viđenje Bilo jednom u Hollywoodu:

 

Da bi se shvatilo što je Tarantino htio reći potrebno je imati znanja o stvarnim događanjima u vezi ubojstva Sharon Tate.

 

Mislim da je Tarantino htio napraviti svojevrsni revenge film u kojem mijenja povijest jer sa smrti Sharon Tate po Tarantinu je umro i šarm Hollywooda. My 2 cents :)

 

 

8.5/10 od mene, Pitt je ukrao film.

Koristite blage riječi i jake argumente
13 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

*

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 18:44 (McSimon).
8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

They live pogledam onako povremeno, svakih 2-3 godine, i svaki put se iznova iznenadim koliko film vremenom ne gubi svoju poantu, sad vec osim statusa kultnog moze mu se pripisati i status "dokumentarnog" filma.

 

Naravno, ne mislim doslovce, no, tema koja je obradjena, ako izbacis ocite sf elemente - ostaje puno toga za zamisliti se, i pogledati kako se 1998 i 2019 i ne razlikuju previse, i kako su stvarnost koju zivimo i stvarnost koju vidimo ustvari totalno razlicite.

 

 

Odgledao Iron Sky:The coming race....

 

Na prvu totalno bezveze i supalj film, no ako malo ukljucis mozak, onda shvatis jako dobru zezanciju na aktualne teme i pojave, kao i reference na sve i svasta (da sad ne spojlam).....

Children Shouldnt Play with Dead Things
16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
McSimon kaže...

They Live (1988)

 

 Nadam se da si pogledao i ostatak Carpenterovih filmova.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

*

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 18:42 (McSimon).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice