Dvojba,trojba

poruka: 32
|
čitano: 5.045
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Dvojba,trojba ..:)

dakle, potreban mi je fotoaprat za fotkanje modela u improviziranom studiu

polu profesionalno

fotografijom se bavim vec duze vrijeme, al mi je zbog tog kao ''posla'' potreban neki bolje fotic

koji mi preporucujete?

 

gledala sam canon 450D?

 

edit

 

da,i kak ovo moze bit novo i tak jeftino?

http://www.njuskalo.hr/oglas200135

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.10.2008 22:01 (gmcc).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba,trojba ..:)

nikon D80 je već poprilično star aparat, tko zna kolko fotki je okinuo taj iz oglasa. javit će se netko od dežurnih nikonaša, nadam se da zna cijene.. :)

 

btw, canon 450D ti je dovoljan, no prvo pitanje je - imaš li koji canonov EF objektiv? ako nemaš, zašto baš canon? zašto ne nikon, pentax, olympus, sony?

objektivi su najvažnija stavka (i daleko najskuplja), samo aparati dolaze, prolaze, bivaju razbijeni, potrošeni, crkavaju, zastarjevaju i odlaze, no staklovinje je to koje ti je bitno. osim samog fotografa, that is.. ;)

 

no, pošto si u klasi canona 450D, baci oko na sonyja alphu 200, 300 i 350 (minoltaši, detalja dajte), pentaxa K200D (slobodno baci oko i na klasu iznad, K10D, dalo bi ga se nać povoljno), olympusa E520, nikona D60, D80 (nikonaši, čekam i vas s detaljima). canon je dobar kolko i svi ostali, samo je daleko više razvikan. i ima očajno loš servis.

 

dal će ti biti dovoljan kit objektiv, nemam pojma, no uz dobro složeno osvjetljenje u studiju, dobar stativ, i mirni model nebi smjelo biti problema čak ni s kit objektivima.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba,trojba ..:)
elkarrde kaže...

btw, canon 450D ti je dovoljan, no prvo pitanje je - imaš li koji canonov EF objektiv? ako nemaš, zašto baš canon? zašto ne nikon, pentax, olympus, sony?

is.. ;)

 

 

 jer se bas ne razumijem u fotice, nego ono sad mi treba pa... 450d mi je prvi zapeo :)
znaci, pomoc!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba,trojba ..:)

huh, kolki ti je financijski limit?

 

tehnički, potpuno je svejedno kaj ćeš kupiti, sa svakim ćeš moći slikati, i kvaliteta slike najviše ovisi o fotografu-ici i svijetlu, tek onda o objektivu i na kraju o samom aparatu.

za početak, postavi gornji limit koji si spremna izdvojiti za fotić, i eventualno, koji objektiv, pa lako skombiniramo dalje..

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba,trojba ..:)

6000 gore dolje :)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba,trojba ..:)
elkarrde kaže...

nikon D80 je već poprilično star aparat, tko zna kolko fotki je okinuo taj iz oglasa. javit će se netko od dežurnih nikonaša, nadam se da zna cijene.. :)

 I nije baš poprilično star, a broj okidanja je vro lako provjerit.
Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800
15 godina
neaktivan
offline
Dvojba,trojba

Moja preporuka za gmcc bi bila ovo ili možda ovo.

Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dvojba,trojba

Naprimjer neki ovakav,,

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dvojba,trojba

Da gmcc možda ne želi Nikon D90?

Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dvojba,trojba

a možda kakav rabljeni olympus E1 za 1500 kn, a ostatak love potrošiti na neki dobar objektiv?

 

ono, slikanje modela je širok pojam. kakvih modela? misliš na ljude ili recimo, modele brodova?

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba,trojba ..:)

pretpostavljam da misli na ljude :)

ali detaljnije objašnjenje želja i potreba bi moglo biti prilično korisno nama ostalima koji bi dali savjet o kupovini nekog fotoaparata, ali i objektiva (čudno ali istinito, objektivi su prva stvar važnija od fotoaparata)

a malo i znatiželja iz mene progovara, da iskreni budemo :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2008 9:17 (draenei).
15 godina
neaktivan
offline
Dvojba,trojba

Prodajem ja Oly E-1, pa ako koga zanma javite se.

 

A kad sam se već ulogirao da i nepišem što ja mislim. Većina dSLR-ova ima dovoljno kvalitetan senzor za zabilježavanje finih tonskih prijelaza pri niskim ISO vrijednostima, kvalitetno staklo jest bitno ali čak i ne pretjerano. Ono što je po meni najbitnije u ovom pitanju je svjetlost. U kontroliranim studijskim uvjetima gdje su visoki ISO i munjeviti AF savršeno nepotrebni najviše do izražaja dolazi rasvjeta. Ponekad je ulaganje u običan dosvjetljivač (cca 150-200kn) puno vidljivije na fotkama nego ulaganje u skupe objektive. Bilo koji entry level bi trebao zadovoljiti kvalitetom slike, kit objektiv pritvoriti za dvije blende (ili više; ovisno o MTF-u), i uz kvalitetno svjetlo i strpljivog modela stvar bi trebala šljakati bez beda.

 

S druge strane, kažeš da bi se time bavio poluprofesionalno, pa sad po nekoj logici, ako studijski profesionalci koriste Hassije i Mamiye, tebi kao poluprofiju bi optimalan bio 1Ds mkIII sa setom L objektiva i nekolicinom reflektora i soft boxeva.     Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2008 21:03 (ksoric).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba,trojba
ksoric kaže...

Prodajem ja Oly E-1

 

 Jel to zato šta si priko tuđeg računa kupija E3? Npr. priko nekoga čiji su inicijali M.S.?
Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800 http://www.fotoklub.info/forum/index.php
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.10.2008 16:31 (Bara).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba,trojba

Da, baš zato.  Osmijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba,trojba
ksoric kaže...

Da, baš zato.  Osmijeh

 uuu, čestitam na E-3, prekrasan fotić.
jel i 12-60 SWD došao s njim?
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Dvojba,trojba

Ja iz pouzdanih izvora znam da je doša i 12-60, samo nije mi jasno zašto on umisto 14-54?

Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800 http://www.fotoklub.info/forum/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba,trojba
Bara kaže...

Ja iz pouzdanih izvora znam da je doša i 12-60, samo nije mi jasno zašto on umisto 14-54?

12-60 je univerzalniji objektiv. kaj se optičkih kvaliteta tiče, nemam pojma kako je 12-60 swd nosi sa 14-54..

btw, ja si nabavio jednog prekrasnog pentaxa MX + 28mm f/2.8. :)
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba,trojba
elkarrde kaže...
Bara kaže...

Ja iz pouzdanih izvora znam da je doša i 12-60, samo nije mi jasno zašto on umisto 14-54?

12-60 je univerzalniji objektiv. kaj se optičkih kvaliteta tiče, nemam pojma kako je 12-60 swd nosi sa 14-54..

btw, ja si nabavio jednog prekrasnog pentaxa MX + 28mm f/2.8. :)
 Moram priznat da mene od Olya fascinira 14-35. Šta znači to MX?


Sad sam se sitija da sam na kavi sa M.S. drža u ruci E1 sa Sigmom 30mm 1,4.
Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800 http://www.fotoklub.info/forum/index.php
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba,trojba
Bara kaže...
elkarrde kaže...
btw, ja si nabavio jednog prekrasnog pentaxa MX + 28mm f/2.8. :)
 Šta znači to MX?

 MX je pentaxov model fotoaparata, isto kak je FE model nikonovog fotića.
nikon FE i pentax MX imaju otprilike isti feature-set, i istog su godišta..
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Dvojba,trojba

Idi na neki od stranih foruma pa se raspitaj, ovdje je samo hrpa luzera SmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijeh

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2008 11:34 (Ballmer).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba,trojba
Ballmer kaže...

U fotografiranju modela, studijskoj fotografiji, Canon definitivno prednjači.

 A lolčine, da ne prednjači Hasi možda?
Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800 http://www.fotoklub.info/forum/index.php
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba,trojba
ballmer - a koji fotić ti imaš, ako se smije znati? :D
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba,trojba
Ballmer kaže...

Jel misliš koristiti nešto od rasvjete, lampe, softbox, kišobran... možda dodatne flashove ili slično?

U fotografiranju modela, studijskoj fotografiji, Canon definitivno prednjači. Nikon preporučujem za reportersku, sportsku...
Kaj se slikanja modela tiče, trebaš razmisliti o kupnji full frame fotića. Dakako objektivi su najvažniji dio opreme, tako da ti je u fotografiji, kao i u svemu - "Kol'ko para, tol'ko muzike".
Objektivi za naše tržište dokazano su nekvalitetniji od onih za europsko i SAD... Kod kupnje objektiva pokušaj zamolit prodavača da ti dopusti isprobavanje, prouči kako crta sliku itd...
Od profi studijskih fotića, dostupne cijene, svakako uzmi u obzir stari Fuji S3Pro, malo je spor, ali boje su fantastične.
Ima ti bajunet za Nikon i Sigmu, tako da imaš mnoštvo objektiva na raspolaganju...

 canon prednjači? nikon za sportsku? da 'prostiš, that's a bunch of shit!;)
ko prvo, za profi studijsku fotografiju se koriste mamiye, 'bladovi, pentaxi, leaf, phase-one i slični fotići srednjeg formata. uglavnom analogni, jer analogni srednji format tako brutalno gazi i deklasira digitalce da je to za nepovjerovati. da uopće ne spominjem šta radi maloformatnim full-framerima. :D
no, zato srednji format i košta poprilično. ;)

btw, baci oko na neki sportski događaj, pa mi reci kolko si nikona vidio među reporterima. ;)

također, fuji Sx Pro ima samo F-mount, za nikon objekive, nema i sigmin mount, ne pašu objektivi za sigmu. no, pašu sigmini objektivi u f-mountu..

(svrha ovog odgovora je čisto da ne širimo pogrešne informacije, jel. no hard feelings..)
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Dvojba,trojba

Iznenađen ma neeeeeeeeeeeeeeee, nemoj brate

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2008 11:35 (Ballmer).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba,trojba
Ballmer kaže...

joooj,bas sam mislio da barem na bug forumu nema idiota, al sad vidim da ipak ima....

 Das vidiš jednog u ogledalu.
Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800 http://www.fotoklub.info/forum/index.php
15 godina
neaktivan
offline
Dvojba,trojba

Bas me zanima od kad tovari koriste fotoaparate? NeodlučanNeodlučanNeodlučanNeodlučanNeodlučanNeodlučanNeodlučan

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2008 11:35 (Ballmer).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dvojba,trojba

ballmer - editirano, editirano, čovječe pa nisi okej, napišeš pa editiraš i onda mi koji nismo stigli vidjeti pametne misli koje si napisao - patimo! patimo jer smo propustili  pročitati :(

 

ps. zaista bi bilo lijepo vidjeti (pročitati) na temelju čega zaključuješ da je ovdje hrpa luzera, ako misliš da nemamo pojma daj reci pa da naučimo nešto :) pogotovo ako si netko iz struke, drage volje čujem objašnjenja ljudi iz struke :)

 

ps.ps. sori ako sam nešto krivo, možda si mjenjao samo krivo napisano slovo, ne post :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2008 11:49 (draenei).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dvojba,trojba

Momak je prijavljen, tek tako da zna.

Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800 http://www.fotoklub.info/forum/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba,trojba

koliko vidim iz priloženog - neće mu to ništa značiti :)

15 godina
neaktivan
offline
Dvojba,trojba

Evo da vratim malo temu unazad prije nego je uletio gospon spamer. E-3 je odličan aparat i vrlo sam zadovoljan njime. Ne zna fulati WB, brz je (ne mislim na fps-toga ima "samo" 5 komada), i otporan na sve vremenske prilike i neprilike, elementarne nepogode itd. Bara, E-1 sa sigmom 30mm f/1,4 je koje si imao priliku isprobati su moje vlasništvo, a dotični objektiv se na E-trici ponaša kao pravi mali dragulj. A sad se možete nastaviti svađati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice