Fotoaparat za po doma (low-light) do 2000 kn

poruka: 15
|
čitano: 4.300
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Kompakt za po doma (low-light) do 2000 kn

Tražim kompaktni fotoaparat za slikanje i snimanje po stanu. Cijena do 2000 ili 2500 ako tih 500 kn radi veliku razilku u kvaliteti.

Trebao bi biti što lakši (da može biti u torbi non stop), da ima WiFi i NFC te da postoji aplikacija za Android. Bitno mi je da se brzo pokreće odnosno da je u stand-by mogdu i da brzo mogu opaliti fotku ili pokrenuti snimanje videa uz jedan pritisak gumba. 

Gledao sam Canon 265 HS i 510 HS i Sony Cyber-shot DSC-WX350 i WX300.

 

I još jedno pitanje. Jesu li navedeni fotići u low-light situacijama bolji od mobitela poput Lumia 930, Z2 i G3.

Dodje mi da uzmem Lumiu 1020 ali ne da mi se davati tolike novce za prestari HW (tu ne brojim kameru).

Trenutno imam G2 i kamera je po stanu i po meni je srednja žalost. Mob je inače odličan (dimenzije i sve drugo) ali kamera me ubija u pojam.

 

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 20:59 (CroDexter).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompakt za po doma (low-light) do 2000 kn
Ovi aparati koje si naveo ni priblizno nisu dobri za low light. Mobiteli su jos i gora opcija. Nesto sto najvise odgovara ovoj specifikaciji koju si gore naveo je https://www.svijet-medija.hr/art/fotoaparat-samsung-ev-nx2000-20-50mm-bijeli/51210
14 godina
offline
Re: Kompakt za po doma (low-light) do 2000 kn
Trickortreat kaže...
Ovi aparati koje si naveo ni priblizno nisu dobri za low light. Mobiteli su jos i gora opcija. Nesto sto najvise odgovara ovoj specifikaciji koju si gore naveo je https://www.svijet-medija.hr/art/fotoaparat-samsung-ev-nx2000-20-50mm-bijeli/51210

 

Hvala na prijedlogu. Stvarno dobar fotoaparat za novce, a i zanimljivo mi je na dugi rok da ima izmjenjiv objektiv. Pročitao sam da ima spor autofokus. To me jedino malo brine. NX300 mi je malo puno novaca. Ne znam koliko je bolji u praksi od NX2000

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompakt za po doma (low-light) do 2000 kn

NX300 je što se tiče autofokusa i generalno brzine pri korištenju dosta bolji, ali ostalo je manje-više isto.

16 godina
neaktivan
offline
Fotoaparat za po doma (low-light) do 2000 kn
trenutna kanta: Asus Rog g750jx intel i7,16gb ram,256ssd,750gb hdd,gtx 770m 3gb ddr5
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Fotoaparat za po doma (low-light) do 2000 kn

 

P520 ima senzor veličine 1/2.3", a ovi gore Samsunzi APS-C senzor koji je 13 puta veći. Samim time love 13 puta više svjetlosti. Nije baš muguće neko natjecanje s njima u low light uvijetima ;)

14 godina
offline
Fotoaparat za po doma (low-light) do 2000 kn

Trickortreat, hvala za preporuku Samsunga. Potrošio sam hrpu vremena gledajući te i slične fotiće. Naginjem nekako prema NX300. Nije da se fotoaparat kupuje svakih godinu dana i razmišljam da je bolje dati više novca i imati kvalitetniji uređaj. Nego imam pitanja ako si slučajno upoznat. Leća 20-50 se čuje dok radi fokus i to mi je malo bezveze pa razmišljam da uzmem 18-55, a onda dodatno NX 30mm F2.0 Pancake Lens. Koliko sam čitao ta manja leća radi dobro pri slabom osvjetljenju ali nisam siguran jesam li dobro pročitao da nema i-auto. Znači li to da se mora raditi ručno podešavanje kod snimanja i općenito da li je ta leća OK za po doma.

I drugo pitanje koje će možda zvučati blasfemično. Mogu li koristiti NX300 kao obični point & shoot?  Kad se slika klince nije baš opcija podešavanje parametara.

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Fotoaparat za po doma (low-light) do 2000 kn

Na što se odnosi i-auto? Nemam Samsung aparat pa ti samo generalno prema karakteristikama govorim i testovima na netu dajem preporuke :)

30mm f2.0 pancake ti se ne isplati kupovati ako ćeš uzimati Samsung NX 18-55mm F3.5-5.6 OIS III (ovaj III na kraju ti je prilično bitan jer ima i onih s oznakama I ili II koji su lošiji). 18-55 ionako pokriva žarišnu duljinu od 30mm. Jedino ako su ti dimenzije i težina bitni onda ga uzmi.

Svi aparati od Samsunga, a i od većine drugih proizvođača omogućuju da se s njima barata na način da ga postaviš na automatske postavke i samo okidaš bez razmišljanja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 8:51 (Trickortreat).
12 godina
offline
Fotoaparat za po doma (low-light) do 2000 kn

Ovo i ovo ti je slikano tim samsungom , koristio sam ga neko vrijeme, i- auto ne nudi ništa posebno što nemaš i ovako na ovim gumbićima, nudi tek to da brže dođeš do nekih postavki, ja nisam koristil i-auto samo me zbunjivalo. Što se tiče point & shoot dijela, ja sam ga najčešće držao na programu vivid ili bogati ton, tako nešto, što je zapravo hdr, okine tri slike uzastopce, tako su napravljene i ove slike koje sam tu stavil, slike su bez obrade, možeš pogledatii exif i iako tamo piše da su bile u lightroomu to je samo zato jer je cijeli folder bio u lightroomu, ali ove dvije nisu obrađivane. Fokus je brz i precizan, u mraku ima zelenu lampicu koja mu pomaže fokusirat, i problem je kaj ona jako svijetli i smeta ljudima a bez nje dosta lošije fokusira u mraku. Šum se pojavljivao na fotkama tek na iso 1600. Ja sam bio oduševljen fotićem , iako bi ja za te novce uzeo dslr, nikon d3300 ili pentax- k30 koji kolega preporučuje, jer ipak imaju bolje senzore i kvalitetniju sliku, ali da ne misliš da je ovaj samsung nx 300 loš, odličan je fotić i jako lijepo leži u ruci iako ima mali grip.
EDIT: Ovaj fotić nema ugrađeni flash tako da razmisli i o tome jer teško da ćeš slikati klince kak trče po kući bez flasha ili da ne digneš iso iznad 1600 a onda ćeš več imati dosta šuma, sve preko 1600 ima šum.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 10:24 (Dud).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Fotoaparat za po doma (low-light) do 2000 kn

Dud, puno hvala na informacijama. Ako mi još samo možeš reći može li se snimati po stanu bez leće? Našao sam na ponudu NX2000+flash+ leća 20-50mm za 1800 kn  tako da ipak ne bi išao na NX300.  Jedino mi se ne da snimati po stanu uz zujanje leće pa me zanima može li se fotić koristiti bez leće.

11 godina
offline
Re: Fotoaparat za po doma (low-light) do 2000 kn
Trickortreat kaže...

Na što se odnosi i-auto? Nemam Samsung aparat pa ti samo generalno prema karakteristikama govorim i testovima na netu dajem preporuke :)

30mm f2.0 pancake ti se ne isplati kupovati ako ćeš uzimati Samsung NX 18-55mm F3.5-5.6 OIS III (ovaj III na kraju ti je prilično bitan jer ima i onih s oznakama I ili II koji su lošiji). 18-55 ionako pokriva žarišnu duljinu od 30mm. Jedino ako su ti dimenzije i težina bitni onda ga uzmi.

 

Pričate o low lightu, i blenda nije bitna?!?!?!?!?!?!?!?

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 19:21 (Jovanka).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Fotoaparat za po doma (low-light) do 2000 kn
Jovanka kaže...
Trickortreat kaže...

Na što se odnosi i-auto? Nemam Samsung aparat pa ti samo generalno prema karakteristikama govorim i testovima na netu dajem preporuke :)

30mm f2.0 pancake ti se ne isplati kupovati ako ćeš uzimati Samsung NX 18-55mm F3.5-5.6 OIS III (ovaj III na kraju ti je prilično bitan jer ima i onih s oznakama I ili II koji su lošiji). 18-55 ionako pokriva žarišnu duljinu od 30mm. Jedino ako su ti dimenzije i težina bitni onda ga uzmi.

 

Pričate o low lightu, i blenda nije bitna?!?!?!?!?!?!?!?

 

normalno da nije kada optička stabilizacija efektivno smanjuje otvor blende za 2 f stopa...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 20:30 (Trickortreat).
11 godina
offline
Re: Fotoaparat za po doma (low-light) do 2000 kn

Ne mogu danas raspravljati sa stručnjacima. {#} OP, slušaj stručnjake.

 

 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
14 godina
neaktivan
offline
Re: Fotoaparat za po doma (low-light) do 2000 kn
Jovanka kaže...
Pričate o low lightu, i blenda nije bitna?!?!?!?!?!?!?!?

Trickortreat kaže...

normalno da nije kada optička stabilizacija efektivno smanjuje otvor blende za 2 f stopa...

 

 

 

A slikanje pokretnih objekata pri low lightu??? Nije baš ista stvar kit objektiv na 30mm i vjerovatno na toj milimetraži maksimalnog otvora f/4.0 i pancake 30-tka širom otvorena, ipak se radi o 4x više svijetla pa makar ovaj prvi imao najsavršeniju optičku stabilizaciju! A da se i ne govori koliko su prime objektivi obično oštriji od zoom kit objektiva...

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 23:28 (deya100).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Fotoaparat za po doma (low-light) do 2000 kn
deya100 kaže...

 

 

 

A slikanje pokretnih objekata pri low lightu??? Nije baš ista stvar kit objektiv na 30mm i vjerovatno na toj milimetraži maksimalnog otvora f/4.0 i pancake 30-tka širom otvorena, ipak se radi o 4x više svijetla pa makar ovaj prvi imao najsavršeniju optičku stabilizaciju! A da se i ne govori koliko su prime objektivi obično oštriji od zoom kit objektiva...

 

A da, znam... uzeo sam sve u razmatranje. Samo taj pancake prime nije baš vrhunski izveden, ima prilično lošu rezolucijsku karakteristiku izvan centralnog područja sve do nekih f5.6 pa sam napisao ovo što već jesam - ne dobiva baš nešto puno pored 18-55mm s OISom.

Da uzme npr Samsungov 45mm f1.8 to bi bila skroz druga priča. To je jedan nevjerojatno dobar objektiv za tu cijenu i svatko ko ima NX aparat bi trebao nabaviti jedan... čak i dva - tri ako treba :P

evo tu mu je test:

http://www.ephotozine.com/article/samsung-45mm-f-1-8-nx-i-function-lens-review-21690

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 9:44 (Trickortreat).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice