AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.654.659
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Kako je doslo do toga, sto je sljedece?

fade to gray
16 godina
offline
AMD Navi

Ne znam... trenutak slabosti...

 

A sto ima smisla?

 

Jedino 4090

 

:(

AMD Ryzen 7900X; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Zakaj je bilo teško sam sebi priznat da je Nvidija bolja i kupit je odmah nego se sad pred forumskim auditorijem opravdavat. Reci im u bebu da je Nvidija zakon i da Radeon nije za te.
 
1 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
Re: AMD Navi
Kant kaže...

Hoću li moći sam sebi ikada oprostiti???

 Što si kupio radeonku? 

3 godine
offline
AMD Navi

 Kant je bio posljednji primjerak homo Amd gpu usera pa moze i lock teme nema dalje gasi internet!

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Kant kaže...

Hoću li moći sam sebi ikada oprostiti???

 Proći češ katarzu.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
16 godina
offline
AMD Navi

Nakon 7900xtx jedino logično je Radeon Ryzen 2400G i vega 11 ja se nebi zadovoljio ničim manjim

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Kant kaže...

U dubokoj boli i žalosti javljam da sam prodao svoju 7900 XTX

 

:((

Bome nakon ovakvih eskapada se cudim da je itko i htel to kupit...

AMD Anti-Lag+ issues extend beyond CS2, reportedly affecting multiplayer games such as Call of Duty and Apex Legends

AMD Counter-Strikes Itself, Pulls Driver After Anti-Lag Feature Causes CS2 Bans

Znači antilag+ koji su jos zakljucali samo za rx 7000 seriju kao premium feature je ispao najbolji potez da se igraci sa ostalim serijama nisu masno opekli pošto im je taj feature triggerao sigurnosne protokle u game engine pa banirao igrace, CS-2, Warzone, Apex itd.. uglavnom EA MP shooteri su nastradali. Nakon toga je povucen i zadnji drajver koji je uz sve ovo uzrokovao i rušenja i razne probleme i u drugim naslovima.

Tolko o njima, featurima i stabilnosti. Lijepo sam rekao da su trebali pricekat godinu dana ne da se sramote ovako i jos navlace tužbe na sebe 


16 godina
offline
AMD Navi

Kada te nisu slušali, nego kako je bilo na godišnjem??

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
PlayPetepp kaže...

Afmf analiza

Još i ova žalost na sve iznad...

Ako je netko mislio da FSR 3 nije dobro ispao onda ga ceka "poslastica" sa AFMF tj AMD Frame generatorom koji kroz drivere radi u svakom dx11 i dx12 naslovu.

AMD Frame generator koji se implementira direktno u igru i koji je naravno bolja solucija od ove dvije ima strasnih problema sa frame pacingom, tek na 120+ fps-a su ti problemi manje primjetni i sve skupa bude kolko tolko igrivo za nekoga kome vid nije jaca strana. Medutim kod AFMF-a taj problem je konstantan i potpuno se gubi prividna fluidnost koju Frame generator pokusava proizvesti.

Naravno tu dodatni problemi na vec dovoljno problematican Frame generator ne staju, pa kao i kod originalne verzije niti ovdje addaptive sync (freesync, g-sync i vrr) ne radi pa se javljaju problemi sa tearingom, medutim ovdje je dodatni problem taj sto kad nastane tearing jako lijepo se razazna razlika izmedu 3 frejma na ekranu. Imamo slucaj da su frejm na vrhu i dnu slike ovi umjetno generirani i oni osim sto su zblurani imaju teskih problema sa artefaktima, a ovaj frejm u sredini je pravi i izgleda normalno kolko moze nakon sto FSR upcaler to aljkavo odradi. Sve u svemu proizvesti ovakav cuspajz je stvarno umjetnost...

Niti jedan FG nije savrsen tj umjetni frejmovi nisu savrseni, ali pomocu dva okolna kvalitetna frejma oko se uspije zavarati da ne primjecuje ove nesavrsene. Medutim i taj dio su uspjeli sfusati pa se tako iz nekog razloga ovi fejk frejmovi duze prikazuju u tom cijelom procesu i artefakti i vizualni problemi se sad ne mogu fulati.

Tu jos nije kraj, osim vizualnih problema ovdje na vec dodatno visoki input lagg originalnog Frame generatora imamo jos malo input lagga, tu vec dolazimo do granice igrivosti cak i za SP naslove.

UI elementi koji su bili jedna od rijetkih svari koje dobro rade na FSR3 ovdje su opet usrani, tako da...

I za sami kraj treba reci da je ovo testirano u savrsenim uvjetima tj sa sa 7000 serijom, a sad zamislite na sto ce to sve skupa liciti na nekakvoj slabijoj kartici koja ce mozda jedva izbaciti 40-60 pravih frejmova...

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Sobzirom da je AMD nove tehnikalije omogućio i za korisnike starije serije grafi, raditi će 100% bolje nego kod nvidia korisnika starijih serija grafi, kojima je uskraćeno sve od nove serije.
Sretan kaj sam se riješio nvidije 💪
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 mjeseci
protjeran
offline
AMD Navi

Zasto kad to sve kaj ti koristis radi i na Nvidia grafama? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Driverski frejm generator ne radi, ali sibzirom da nisu takve cicije možda i to otključaju za nvidija korisnike.
Što će lopticu prebaciti na nvidiju, sobzirom da je na driverskom nivou.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2023 20:41 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 mjeseci
protjeran
offline
AMD Navi

To ce ionako samo slijepci palit u kakvom je stanju

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Nek pali tko hoće, opcija više pa tko želi. Cijenim dobru volju, vremenom može biti samo bolje. Nvidija je rekla jednostavno NE za starije serije, i možeš im jedino dudlat 😂
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

 

  • AMD Fluid Motion Frames (AFMF) Technical Preview – Boost FPS with frame generation technology for a smoother gaming experience.

    • AFMF adds frame generation technology to DirectX® 11 and 12 games on AMD Radeon™ RX 7000 (and now 6000!) Series Desktop Graphics Cards. 
      • We are responding to the excitement from our community and are adding support for Radeon™ RX 6000 Series Desktop Graphics Cards.
    • AFMF preserves image quality by dynamically disabling frame generation during fast motion.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2023 20:50 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Navi

Inače sam protivnik ovih umjetnih frejmova, ali u Guild Wars 2 radi savršeno, 

pa sam ostavio uključeno...slika ista, a igra fluidnija

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Forumaš je jedini ostao na brodu od armade. Pošto je radio kao mali od palube, dužnost mu je da potone sa kajićem.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi

Zato jer se ne žellim naguziti kožnatom 

8 mjeseci
protjeran
offline
AMD Navi

Jedva cekam da drugar kant doživi na 4090ki tu imerziju detalja i full prikaza pa da krene pisati ljubavne pjesmice kožnatom  

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 mjeseci
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Navi
Jacked kaže...

Jedva cekam da drugar kant doživi na 4090ki tu imerziju detalja i full prikaza pa da krene pisati ljubavne pjesmice kožnatom  

 

nadajmo se da je osigurao kuću za slučaj požara

14 godina
offline
Re: AMD Navi
I da nebu dobio spiganu grafičku koja cvili i puca po dužini

Barem toliko za 2000 eura, kad već troši ko lokomotiva.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2023 10:04 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

 

nadajmo se da je osigurao kuću za slučaj požara

 Ak se nije do sad naucil gurat nebu nikad 

14 godina
offline
AMD Navi

Da, nek pripazi da dobro ugura kabel jer to je nvidija i ode u bijeli dim ako se ne pazi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 mjeseci
protjeran
offline
AMD Navi

Ma dobro sa time barem mozes izac na kraj ali sa ovim Radeon eskapadama i turbulencijama nikak  Vidim ja peče tebe kaj si se riješil 3060ti nakon svega pa se moras malo kiselit po forumu da opravdas pothvat prelaska na radeon 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2023 10:56 (Jacked).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Kak me nebi peklo, bila je odlična 8 gb vram kartica lišena novih tehnologija. Da nije bilo svetog AMD još bi se patio na 1080p uz DLSS da se TLOU ne ruši svakih pet minuta zbog manjka vrama :D

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Kak me nebi peklo, bila je odlična 8 gb vram kartica lišena novih tehnologija. Da nije bilo svetog AMD još bi se patio na 1080p uz DLSS da se TLOU ne ruši svakih pet minuta zbog manjka vrama :D

 

 

 Ke ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
Re: AMD Navi

eto poslušaj na 7:22

 

 

Očito nisi igrao na 8 gb vram kartici.

 

 

16 godina
offline
AMD Navi

Dobro jutro Radeon sirotinjo! Jel vas se deca srame kad vide na čemu se tata igra?

AMD Ryzen 7900X; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice