AMD Serija 400 (Polaris)

poruka: 9.708
|
čitano: 710.154
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Polaris
Tonči kaže...

Mislim da si se malo zabunio:

 

 

Inače, AMD drži obje konzole koje su nekoliko puta veće tržište od PC-a. Ako bude sve prema leakovima, AMD će polako početi vraćati i ovaj srednji segment PC-a, a da ne govorimo o prednosti u DirectX-u 12 gdje ima situacija da su 290X kartice brže od 980Ti. :)

 daj covjece pricam o desktop grafama

jel ovo tema o konzolama i intelovim integrusama?

 

amd se sad malo popravio no u nekim trenucima je omejr bio drasticno veci za zelene!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
odjavljen
offline
AMD Polaris

Zgodno, ali mijenjaš mi post. :)

 

Dakle, govoriš o prodaji, a prodaja se ne tiče samo desktop diskretnih kartica. AMD novac ima s druge strane. I da, trenutno su superiorni tehnologijom.

Moj PC  
9 1 hvala 0
16 godina
offline
AMD Polaris

Stjepanje sad si me nasmijao i ucinio veselim 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2016 11:00 (4mal).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
AMD Polaris

Ako će 480 bit kao 390x, šta će onda 490 ili 490x,ubit boga u 980ti  

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Polaris
dery kaže...

Ako će 480 bit kao 390x, šta će onda 490 ili 490x,ubit boga u 980ti  

 to je isto kao da velis da ce gtx 1070 ubiti boga u Fury-x! totalno kriva konstatacija...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: AMD Polaris
Tonči kaže...

 

Inače, AMD drži obje konzole koje su nekoliko puta veće tržište od PC-a. Ako bude sve prema leakovima, AMD će polako početi vraćati i ovaj srednji segment PC-a, a da ne govorimo o prednosti u DirectX-u 12 gdje ima situacija da su 290X kartice brže od 980Ti. :)

Velika prednost DX12 je u tome da prilično stare AMD procesore vrača u današnju gejmersku igru.

 

Ovo dole je idealan pokazni primjer, pogleč taj Phenom II proc ko da ga je ošinul grom pa je skroz pošandrcal.Dakle ako ja sad postanem gejmer, dosta je i ovaj moj lažni Phenom II, ili recimo na Njuškalu kupim neki Phenom II X6 i eto ne treba bacat lovu na buduči Zen CPU.

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
13 godina
offline
Re: AMD Polaris

Nije mi jasana ova tablica što si stavio. Koji CPU s kojom grafom se tu kombinira ??

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Polaris

Neće od govna napraviti pitu, ali može malo ublažiti loše rezultate. :) IPC je i dalje jako bitna stavka.

16 godina
offline
Re: AMD Polaris
itomic009 kaže...

Nije mi jasana ova tablica što si stavio. Koji CPU s kojom grafom se tu kombinira ??

Pa fino ti piše Average, dakle to je izračunat okviran prosječan napredak DX11 vs DX12 a detalji su na linku.

 

Suma sumarum problem u dosadašnjem gejmingu nije preslab proc, to je več odavno očito čim smo vidjeli šta može DX12. Dakle samo mora biti u igri jedan klasičan Desktop Quad Core procesor i nema frke, recimo Intel C2Quad na 2.5ghz= AMD Athlon/phenom II na 3.5ghz to je performansama ista priča.

 

https://semiaccurate.com/2016/02/24/looking-at-directx-12-performance-in-ashes-of-the-singularity/

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
15 godina
offline
AMD Polaris

Sigurno je sad panika u amd-u jer je nvidia ovaj put brža, a tko prvi curi cura njegova.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2016 15:54 (dery).
Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Polaris
dery kaže...

Sigurno je sad panika u amd-u jer je nvidia ovaj put brža a zna se ko prvi curi, cura njegova.

 Pa neznam bas dal im je svejedno. Nvidia je napravila velik skok a pravi high end GCN 4.0 će bit Vega 10 koja dolazi u 2017, ovi Polaris 10 i 11 bi trebali biti mainstream čipovi. Teško je procijeniti kakvi će biti ali Polaris 10 će imati performanse 390X ili 10-15% veće prema izvorima dosta portala, tako da ništa od natjecanja s GTX 1080 ili 1070 do 2017 ako se to obistini.

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2016 16:01 (JozoBozo121).
16 godina
offline
AMD Polaris

izbacili su rpd zato i unaprijed zasjenili polaris malo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Polaris

Marketing i hype prodaju nove grafe. No razumno bi bilo pričekati šta AMD ima za ponuditi prije donošenja bilo kakvih odluka, a ne prepustiti se mainstream hypu kao ovce.

 

"Ne srljajte kao guske u maglu!"

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Polaris

Nema razuma grabi se odmah čim se nešto novo ponudi i onaj tko prvi izbaci pokupi vrhnje.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Polaris
dery kaže...

Nema razuma grabi se odmah čim se nešto novo ponudi i onaj tko prvi izbaci pokupi vrhnje.

 U jednu ruku to stoji,a u drugu stoji za vecinu populacije gdje BDP- iznosi 5-10% na godisnjoj razini..

16 godina
offline
Re: AMD Polaris
Tonči kaže...

Neće od govna napraviti pitu, ali može malo ublažiti loše rezultate. :) IPC je i dalje jako bitna stavka.

DX12 je puno više od ublažit loš rezultat, pa očito je da za gejming sa samo jednom grafom što veči IPC više uopče nije presudan.To je cjela poanta DX12 tehnikalija, uostalom pa vidio si rezultate u navedenom primjeru i to ti je sva filozofija.Kaj bi ti još htio dodatno, pa vidiš i sam u šta je DX12 pretvorio običan stari Phenom II X4 proc=skok sa 10fps na 34fps.

 

Ako bi išli po seljački objasnit, DX12 je za slabije procesore identičan napredak kao da recimo Ibrahimovič zaigra za Inter Zaprešič.

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Polaris
rambox kaže...
Tonči kaže...

Neće od govna napraviti pitu, ali može malo ublažiti loše rezultate. :) IPC je i dalje jako bitna stavka.

DX12 je puno više od ublažit loš rezultat, pa očito je da za gejming sa samo jednom grafom što veči IPC više uopče nije presudan.To je cjela poanta DX12 tehnikalija, uostalom pa vidio si rezultate u navedenom primjeru i to ti je sva filozofija.Kaj bi ti još htio dodatno, pa vidiš i sam u šta je DX12 pretvorio običan stari Phenom II X4 proc=skok sa 10fps na 34fps.

 

Ako bi išli po seljački objasnit, DX12 je za slabije procesore identičan napredak kao da recimo Ibrahimovič zaigra za Inter Zaprešič.

 

 

 

 Temeljiti to na jednom članku nije relevantno. Znam da ljudi vole hvaliti svog konja, ali ovo je sad pretjerivanje. Tonči je u pravu.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Polaris
rambox kaže...
Tonči kaže...

Neće od govna napraviti pitu, ali može malo ublažiti loše rezultate. :) IPC je i dalje jako bitna stavka.

DX12 je puno više od ublažit loš rezultat, pa očito je da za gejming sa samo jednom grafom što veči IPC više uopče nije presudan.To je cjela poanta DX12 tehnikalija, uostalom pa vidio si rezultate u navedenom primjeru i to ti je sva filozofija.Kaj bi ti još htio dodatno, pa vidiš i sam u šta je DX12 pretvorio običan stari Phenom II X4 proc=skok sa 10fps na 34fps.

 

Ako bi išli po seljački objasnit, DX12 je za slabije procesore identičan napredak kao da recimo Ibrahimovič zaigra za Inter Zaprešič. 

Baš i ne. Brzina jedne jezgre je uvijek iznimno važna. Cijela poanta DX12 nije to. Ne razumijem što ti znači "za gejming sa samo jednom grafom"? DX12 omogućava da se više jezgara može uposliti za više poslova. Isti posao će trajati jednako kao i prije pa jedna jezgra, ako je usko grlo, nikad neće magično postati brža. Ako je neki procesor bio usko grlo, a DX12 tu pomogao, to ne znači da je procesor odjednom brži, nego da su njegove dodatne jezgre mogle biti upotrijebljene za dodatne zadatke. I dalje mu treba brzina na jednoj jezgri.

13 godina
online
AMD Polaris

AMD to Launch First "Polaris" Graphics Cards by Late May

 

Jesu se ovo malo pozurili kad su vidjeli sto je nvidia pripremila?

Moj PC  
4 0 hvala 3
16 godina
offline
AMD Polaris

Jesu...sto je pametno od njih 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Polaris
anarchyST kaže...

AMD to Launch First "Polaris" Graphics Cards by Late May

 

Jesu se ovo malo pozurili kad su vidjeli sto je nvidia pripremila?

 aj nek samo to dobro sklepaju i u sto vecoj ponudi!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
AMD Polaris

Kao što sam vec napisao u R9300/Fury grupu... AMD sa 400 serijom cilja performanse R9 390 sa puno nizom potrosnjom, temperaturom, ciljaju da budu dostupne svima. Tako da bojim se da ništa od utrke za High end, žele se proširiti što je više moguce, što je zapravo financijski pametno, jer nas tu 16 razglabamo o nekim X mega OC karticama dok vecina "normalnih" usera furaju GTX 650ti, HD 7950 i slicno... Šteta, mislim ovo sto je Nvidija predstavila za 1080 je boleština ako je istina. Ali i dalje šteta, nece morat rušat cijene nikada posto nece biti razloga

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Polaris

Pa to se zna odavno, pogle prvu stranu i četvrti(moj) post u ovoja temi. U stvari samo prenosim predviđanja ovog tipa i ima stvarno zanimljiva razmišljanja. evo dva najzanimljivija priloga nakon kojih mu raste broj pratioca uveliko. Uzeti malo vremena, zanemariti škotski naglasak i poslušati čovjeka. predviđa i za 3-4 godine unaprijed.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 17:56 (XXX).
Moj PC  
5 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: AMD Polaris
anarchyST kaže...

AMD to Launch First "Polaris" Graphics Cards by Late May

 

Jesu se ovo malo pozurili kad su vidjeli sto je nvidia pripremila?

kad ja kažem da im je panika niko me ne shvača ozbiljno

kradem mine iz minskog polja
8 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Polaris
rambox kaže...

 

Ako bi išli po seljački objasnit, DX12 je za slabije procesore identičan napredak kao da recimo Ibrahimovič zaigra za Inter Zaprešič.

 Ibrahimović bi bio u teškm bootlnecku

Battlelog: Glavas_ZG
15 godina
neaktivan
offline
AMD Polaris

Kad sam vidio slike ove nove kartice 1080 pa to je opet cigla sa kojom možeš opalit nekoga po glavi. Da li cemo ikada više vidjeti karticu kao što je R9 Nano.

 
3 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Polaris

Ja molim boga da ne vidim takve male kartuljce, kolko mi to mutavo izgleda nemrem ni opisat

Moj PC  
2 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Polaris

 Ja samo čeakm Polaris i zicer to kupujem na ljeto. Nvidia GTX 1080 i GTX 1070 su super ali to je preskupo za normalnog gamera + vidimo što se dešava sa DX12 koji je tu. Polaris bi trebao bit jeftiniji osjetno a vidit ćemo koliko sporiji. Mene neće patit ako ga kupim za 2500 kn otprilike a dobijem R9 390X sa 150W i nove tehnologije što nije brza grafa ko GTX 1070 koja će koštat 4000kn a plus pitanje je kako će bit head to head u DX12 naslovima. Čekamo sada Polaris i konkretne brojke .

16 godina
odjavljen
offline
AMD Polaris

A kaj ti fali sa gtx 970. Objektivno to nemaš nikave potrebe mijenjati još par godina.

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Polaris

 Ništa mi ne fali niti najmanje ali draži mi je AMD plus ono da bi čovjek uvijek novo . Neću ja to niti mjenjati ako Polaris bude preskup a sporiji od GTX 970.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice