AMD Serija 400 (Polaris)

poruka: 9.708
|
čitano: 710.124
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Polaris
itomic009 kaže...

 Ništa mi ne fali niti najmanje ali draži mi je AMD plus ono da bi čovjek uvijek novo

GTX 970 si uzeo novu ili?

Fakat ne kužim čemu uzimati GTX 970 i onda zamalo opet mijenjati na polaris, onda si se mogao strpiti malo

sa svojom R9 280X i onda prijeći odmah na polaris, ovako je to po meni bacanje novca i da sam na tvome mjestu

ja bih ostavio GTX 970 do Vege jer taj čip se bude dobro držao jako dugo vremena.

A i GTX 1070 za 4000 kn bude bio odličan odabir, taman dok novci opet dođu na hrpu i ide kupovina. :D

 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 21:21 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: AMD Polaris
Glavas_ZG kaže...
rambox kaže...

 

Ako bi išli po seljački objasnit, DX12 je za slabije procesore identičan napredak kao da recimo Ibrahimovič zaigra za Inter Zaprešič.

 Ibrahimović bi bio u teškm bootlnecku

 Ne nego Inter Zaprešić , jel nemre Ibra pogurat takvu mega ekipu da ga grebeš 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 21:18 (DarthMarkus).
13 godina
offline
Re: AMD Polaris
Valentin17 kaže...
itomic009 kaže...

 Ništa mi ne fali niti najmanje ali draži mi je AMD plus ono da bi čovjek uvijek novo

GTX 970 si uzeo novu ili?

Fakat ne kužim čemu uzimati GTX 970 i onda zamalo opet mijenjati na polaris, onda si se mogao strpiti malo

sa svojom R9 280X i onda prijeći odmah na polaris, ovako je to po meni bacanje novca i da sam na tvome mjestu

ja bih ostavio GTX 970 do Vege jer taj čip se bude dobro držao jako dugo vremena.

A i GTX 1070 za 4000 kn bude bio odličan odabir, taman dok novci opet dođu na hrpu i ide kupovina. :D

 

 Ma znam kolega da sam mogao ali da se vodim tom objektivnom politikom mogao sam ostat i na GTX 760 jer se ladno mogu igrat sve što igram i sad. No, oni koji mjenjaju hardware puno češće nego ja zadnje vrijeme ne mjenjaju to iz potrebe nego iz zabave . Uglavnom, kad Polaris izađe i kad se bude znalo sigurno šta i kako te cijene onda budem vidio. Ne žuri se meni nigdje.

11 godina
odjavljen
offline
AMD Polaris

Evo neka glasina da bi AMD mogao dosta prije izbacit Navi (veliki 14nm čip) - oko izlaska "novog" battlefielda. To bi bio dobar potez. U suštini, treba izbacit taj čip što prije, jer će tako barem neko vrijeme zasigurno držati "performance" tron. Nvidia ne planira prije 2017. izbacit GP100 mrcinu, tako da će dosta entuzijasta koji traže novi hw moći uzeti AMDov flagship znajući da su uzeli full-fledged 14nm čip.

 

Ne znam zašto, ali čini mi se da AMD-ova taktika "čekanja da zeleni pokažu svoju kartu, pa ćemo onda mi" ne radi dobro njihovom profitu. Hype oko novih nvidijinih kartica je toliko ogroman da će sigurno odmah po izlasku većina 1070kartica biti očišćene sa polica, a time amd gubi dio kolača kojeg  bi sigurno imao da je izbacio Polaris prije Pascala. Doduše, krajem mjeseca je predstavljanje Polarisa, pa možda razlika bude minimalna. Što manja, to bolje.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Polaris

Navi sigurno neće izbaciti. Vega bi mogla stići u listopadu (iako je studeni/prosinac vjerojatniji).

16 godina
offline
AMD Polaris

Kad ce volta tonchi i jel hoce za dve godine kartice do 2k moc pokretat 4k60p

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
AMD Polaris

Ok, Navi nije nigdje ni spomenut - bilo je kasno, mislio sam na Vegu :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 9:28 (eywa33).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Polaris
4mal kaže...

Kad ce volta tonchi i jel hoce za dve godine kartice do 2k moc pokretat 4k60p

 

4K60FPS sigurno nece postait mainstream u naredne 2 godine..

 

pogledaj samo cijene 4K monitora i bit ce ti jasno zasto 

 

kartice do 2k kn ce se i dalje patiti sa 1080p@144fps/1440p@60+FPS

11 godina
offline
Re: AMD Polaris

Zanimljiva informacija od Nintendu NX, gdje se spominje mogućnost Polarisa koja se zove "Primitive Discard Accelerator".

 

"On the documentation he was given, a feature called Primitive Discard Accelerator was listed. This feature is making its debut on Polaris and isn’t available on any GPU to date. It’s a very specific feature to have, and it would cost Nintendo a lot of money to have that feature tacked on to an already existing gpu architecture at 28nm. It would make more sense economically to just use a custom Polaris chip with that feature already built in.

Why the Primitive Discard Accelerator (PDA) is a big thing is because it does something called conservative rasterization, which in simple terms, takes unneeded triangles that won’t be seen on a screen and throws them out, freeing up a good chunk of performance for a game, especially complex open world ones like a Witcher or Fallout. I was given an arbitrary number of 20% improvement on performance. Now, this can be done using middleware. That middleware, according to this dev, costs $100k. The Polaris will be the first to do this function at a hardware level, not needing expensive middleware, while also doing it more efficiently than the middleware. Theoretically, open world games will run better on NX with this feature alone. Any complex game with a free control camera will benefit from this feature. This feature, and spefically what the feature is called, is only available on AMD’s Polaris GPU."

 

 

PSN - DeniZg80
9 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Polaris

 Uhhh ovo bi bio težak udarac za AMD. Nadam se da nije istina ! Ali znate kako se kaže : Gdje ima dima ima i vatre 

Unlock the Power Within
11 godina
offline
AMD Polaris

Ili se netko (iz nvidije?) koristi prljavim političkim igrama, u svakom slučaju - vidjet ćemo za 2tjedna

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Polaris

U članku između ostalog spominju Polaris kartice u rangu R9 390/390x po mid-range cijeni. To mi savršeno odgovara.

PSN - DeniZg80
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Polaris
DeniZg kaže...

U članku između ostalog spominju Polaris kartice u rangu R9 390/390x po mid-range cijeni. To mi savršeno odgovara.

 ako sad r9 380x kosta 1800kn, r9 390 nebi smjela kostati vise od 2300! to bi bila fer cijena s obzirom na rebrand, jos samo da ih malo bolje ohlade i da se ukljuci vise proizvodaca!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 5
16 godina
offline
AMD Polaris

So the Polaris 10 and 11 will be a 290 and 270 with lower power consumption and slower memory.

 

ako bude ovak onda amd 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Polaris
4mal kaže...

So the Polaris 10 and 11 will be a 290 and 270 with lower power consumption and slower memory.

 

ako bude ovak onda amd 

 To su trebali davno napraviti kad su izlazile 270 i 290 a ne sad.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
16 godina
offline
AMD Polaris

pa kad su glupi zato ja preskacem ovu seriju i cekam vegu ili teslu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Polaris
4mal kaže...

So the Polaris 10 and 11 will be a 290 and 270 with lower power consumption and slower memory.

 

ako bude ovak onda amd 

 Malo blesavo napisano, ali Polaris 10 je po snazi između 390 i 390X (5,5 vs 5,1 i 5,9). Brža memorija, 256-bitna sabirnica kao kod 1070 i vjerojatno bitno niža cijena. Pa to je super. Znamo već da Polaris vjerojatno neće izlaziti konkurentan 1070 i 1080 karticama, barem se tako piše već dulje vrijeme. I to je OK, većina kupuje takve i slabije kartice, rijetki kupuju flagshipe.

16 godina
offline
AMD Polaris

ok ali meni to osobno nis ne znaci 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Polaris

Pa s dva Fijija što ti uopće treba nešto novo? Tu snagu neće ubiti niti jedna igra još dosta vremena ni na 4K, a kamoli 1440 i 1080.

16 godina
offline
Re: AMD Polaris

Rumors ili glasine, pa ak je tak onda Hrvatska nije banana država to ipak drži vodu.

 

http://www.eteknix.com/amd-debunks-recent-negative-rumours/

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Polaris
Tonči kaže...

Pa s dva Fijija što ti uopće treba nešto novo? Tu snagu neće ubiti niti jedna igra još dosta vremena ni na 4K, a kamoli 1440 i 1080.

 

 

ovo baš i ne izgleda tako...manjak memorije? (zanimljiv dio je sa mokrim utrkama)

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2016 17:49 (XXX).
11 godina
offline
Re: AMD Polaris
XXX kaže...
Tonči kaže...

Pa s dva Fijija što ti uopće treba nešto novo? Tu snagu neće ubiti niti jedna igra još dosta vremena ni na 4K, a kamoli 1440 i 1080.

 

 

ovo baš i ne izgleda tako...manjak memorije? (zanimljiv dio je sa mokrim utrkama)

 A što nema na monitoru brisača da brišu kapi kiše?

http://hwbot.org/signature/u135800.png
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Polaris
XXX kaže...

 

 

ovo baš i ne izgleda tako...manjak memorije? (zanimljiv dio je sa mokrim utrkama)

 pa igra je zakucana na 60fps-a, valjda je u samo jednom trenutku palo na 51, s 8x msaalol, naravno da kad bu kisa de ce perfomasne opasti, inace sve auto utrke su poprilicno cpu gladne zbog fizike, i k tome igra je jos u beti!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
AMD Polaris

koliko ja vidim pada i do 40 fpsa i to često kod kišnih utrka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Polaris
XXX kaže...

koliko ja vidim pada i do 40 fpsa i to često kod kišnih utrka.

 pa jesi ti kad pokrenup pcars ili asseto corsu po kisi na ultri s 8xmsaa? ma cak i bez aa s tonom auta na kisovitoj stazi(umiranje:)? igram cijeli zivot auto simulacije i one su jedna od glavnih razloga zbog kojih sam uvjek trebao dobar komp

fury-x je duplo brza od r9 380, pa eto probaj kod sebe pa usporedi! ak ti igra na ultri bude isla cca 25fps-a budi sretan(s 8xaa) 1440p je u pitanju ne full hd!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2016 18:46 (Stjepanj).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Polaris

I kakve veze sad ima ovaj tvoj komentar na moj odgovor Točiju da ni jedna igra nebu ubila snagu jedne fury x kartice?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Polaris
XXX kaže...

I kakve veze sad ima ovaj tvoj komentar na moj odgovor Točiju da ni jedna igra nebu ubila snagu jedne fury x kartice?

 a to, slazem se, no covjece 8xAA je u pitanju i jos na 1440p?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
AMD Polaris

Pa eto, nije da nema igre koja ju neće zaklati i na rezolucijama manjim od 4K. Badave ti i komp od 10+ somova ali takvih situacija ima. Bolje se raogatima ne bosti, samo najebeš :D.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice