ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

poruka: 110
|
čitano: 12.814
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
Penryn kaže...
toxic kaže...

 ma open gl isto tssaa8x ili off..

mozda 2 fpsa ali bezz ista scena sve isto.. razlika u korist vulkana vise od 20 frejmova no to ovdje ne mjerimo..

dakle jednostavno mi nema razlike izmedu aa off ili aa tssaa8x u smisli degredacije performansi.

Znači i pod OpenGLom nema razlike u fpsu be obzira bio AA off, SMAA ili TSSAA? Ako je tako onda odlično. 

Jedino ako ti se da da probaš na par različitih scena? I svakako provjeri jel ti GPU usage na 100% dok to radiš, pod OpenGLom, jer ako nije na 100% razliku nećeš vidjet.

 eto.. gpu usage konstatno na 100%

 

aa off od 95 - 118fps

aa tssaa8x od 95- 114 fpsa..

 

ne micem misom gpu usage stalno na 100% ili na 99% i fps stalno varira od 95 pa na dalje..

16 godina
neaktivan
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
toxic kaže...

 eto.. gpu usage konstatno na 100%

 

aa off od 95 - 118fps

aa tssaa8x od 95- 114 fpsa..

 

ne micem misom gpu usage stalno na 100% ili na 99% i fps stalno varira od 95 pa na dalje..

E još sve to samo s SMAA da vidimo kakav je on u odnosu na TSSAA.  Znači ista scena, OpenGL, usage 99%, bez AA, SMAA, TSSAA.

Pokušaj na više scena, po mogućnosti indoor, da fps ne pleše puno.. 

Will this run on my 486?
16 godina
odjavljen
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

http://www.pcgamer.com/total-war-warhammer-dx12-boost-for-amd-still-cant-match-nvidias-dx11-performance/

 

Just as we saw in Doom, AMD graphics cards see some major performance gains with DX12 compared to DX11. Minimum fps is up 20-25 percent, and the average is up 25-35 percent—and in the case of the R9 390, performance is 50 percent

 

Nvidia GPUs meanwhile show a universal drop in performance with DirectX 12. The mainstream GPUs (1060/980 and below) see a 5-10 percent drop in average fps and a slightly higher 10-20 percent drop on minimum fps, but the real killer is the high-end cards. 980 Ti loses 15 percent, 1070 loses 20 percent, and the 1080 loses a whopping 33 percent (with 20-30 percent drops on minimum fps as well).

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
Penryn kaže...
toxic kaže...

 eto.. gpu usage konstatno na 100%

 

aa off od 95 - 118fps

aa tssaa8x od 95- 114 fpsa..

 

ne micem misom gpu usage stalno na 100% ili na 99% i fps stalno varira od 95 pa na dalje..

E još sve to samo s SMAA da vidimo kakav je on u odnosu na TSSAA.  Znači ista scena, OpenGL, usage 99%, bez AA, SMAA, TSSAA.

Pokušaj na više scena, po mogućnosti indoor, da fps ne pleše puno.. 

 eto nasao scenu gdje imam 65-66 fpsa i u smaa, off i tssaa8x imam tih 65-66 fpsa gpu usage 100% kod amda je 100% :)

16 godina
odjavljen
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

Eto po onom testu gore vlasnici AMD grafa obavezno na windowse 10 i DX 12, a vlasnici nvidija obavezno na windowse 7 i DX 11...da se slučajno nešto od tog DX 12 koda ne umješa :D, sigurno je sigurno.

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
XXX kaže...

http://www.pcgamer.com/total-war-warhammer-dx12-boost-for-amd-still-cant-match-nvidias-dx11-performance/

 

Just as we saw in Doom, AMD graphics cards see some major performance gains with DX12 compared to DX11. Minimum fps is up 20-25 percent, and the average is up 25-35 percent—and in the case of the R9 390, performance is 50 percent

 

Nvidia GPUs meanwhile show a universal drop in performance with DirectX 12. The mainstream GPUs (1060/980 and below) see a 5-10 percent drop in average fps and a slightly higher 10-20 percent drop on minimum fps, but the real killer is the high-end cards. 980 Ti loses 15 percent, 1070 loses 20 percent, and the 1080 loses a whopping 33 percent (with 20-30 percent drops on minimum fps as well).

Still, na 1080p Ultra, DX12:

RX480    - 78fps

GTX1060 - 74fps

 

 

Na 1440p:

Fury X    - 72fps

GTX1080 - 85fps

 

Nije mi baš jasno zašto nvidia gubi kod DX12, tj. kako se može forsirat nešto što ona ne može napravit? Valjda će s novim driverima to riješiti, jer sve dok se ne mijenja grafički prikaz mislim da običnog igrača nije briga što se događa u pozadini već koliki fps ima. Da naglasim: sve dok se ne mijenja kvaliteta grafike koju vidimo na ekranu. 

 

U ovom slučaju je ja mislim DX12 riješio veliki CPU overhead prisutan kod DX11, zato ovoliki boost kod AMD kartica.. async uopće ni ne koristi jel?

 

@toxic: hvala još jednom 

Will this run on my 486?
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 19:43 (Penryn).
9 godina
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

.."Given the above inequality in how the two GPU vendors are treated by the APIs, the best thing to do here is to compare AMD DX12 performance against Nvidia DX11 performance."

 

Vulkan benchmarks: A boost for AMD and Nvidia, but there’s work to be done....

 

TD ti je za win7

SILA/ZGX@ZGamers
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 19:44 (ZGamer).
15 godina
odjavljen
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

Statična scena (nakon loada, outdoor)

 

RadeonProDuo 1,25GHz (CF OFF), 3840x2160 (Ultra):

TSSAA OpenGL: 49 FPS

TSSAA Vulkan: 64 FPS

AA OFF OpenGL: 51 FPS

AA OFF Vulkan: 69 FPS

TAA ON Vulkan: 60 FPS

 

TitanX 1,57GHz (SLI OFF), 3840x2160 (Nightmare):

TSSAA OpenGL: 71 FPS

TSSAA Vulkan: 71 FPS

AA OFF OpenGL: 72 FPS

AA OFF Vulkan: 75 FPS

TAA ON Vulkan: 69 FPS


Sad će malo potrajati FRAPS testiranje...

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 19:46 (Tonči).
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

Mislim da je nešto važno svima promaknulo, a to je da Async Compute nije dio obaveznih DX12 specifikacija. Naravno, tom tehnologijom je AMD je stekao taktičku prednost u određenom roku nad Nvidijom. Pogotovo jer će developeri prenositi iskustva s konzola na PC. 

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 19:52 (JozoBozo121).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
Penryn kaže...
Nije mi baš jasno zašto nvidia gubi kod DX12, tj. kako se može forsirat nešto što ona ne može napravit? Valjda će s novim driverima to riješiti,

 Ah, nvidia i njeni DX 12 driveri 

15 godina
odjavljen
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
JozoBozo121 kaže...

Mislim da je nešto važno svima promaknulo, a to je da Async Compute nije dio DX12 specifikacija, uopće. Naravno, tom tehnologijom je AMD je stekao taktičku prednost u određenom roku nad Nvidijom. Pogotovo jer će developeri prenositi iskustva s konzola na PC. 

 Zapravo nije dio obavezne podrške za certifikaciju, ali je dio standarda. :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
Tonči kaže...

Statična scena (nakon loada, outdoor)

 

RadeonProDuo 1,25GHz (CF OFF), 3840x2160 (Ultra):

TSSAA Vulkan: 64 FPS

TAA ON Vulkan: 60 FPS

 

Sad će malo potrajati FRAPS testiranje...

Fraps mislim niti ne radi na Vulkanu?

 

Ugl. što vidimo, kod Radeonke, paljenjem asynca, tj. prelazom s TAA na TSSAA u Vulkanu dobije se boost s 60 na 64fps, cca. 7%. 

Trebalo bi još na OpenGL-u vidjet koliko oduzima TAA a koliko TSSAA.

Will this run on my 486?
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 19:51 (Penryn).
9 godina
neaktivan
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

To je ono kad čovjek misli na jedno a napise nešto sasvim drugo. Ispravljeno, hvala :)

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
15 godina
odjavljen
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
Penryn kaže...

Fraps mislim niti ne radi na Vulkanu?

 

Ugl. što vidimo, kod Radeonke, paljenjem asynca, tj. prelazom s TAA na TSSAA u Vulkanu dobije se boost s 60 na 64fps, cca. 7%. 

Trebalo bi još na OpenGL-u vidjet koliko oduzima TAA a koliko TSSAA.

 Radi od prekjučer, nova verzija. Navodno, trenutno gledam tko je može posuditi.

 

To nije usporedivo. Uspoređuj samo NO AA situaciju. Nažalost nema drugog načina zasad.

 

Što se tiče same usporedbe: radi se o statičnoj sceni bez ikakvih događanja. Nema fizike, nema dinamike likova, collisiona, efekata pucnjave, ničeg.

16 godina
neaktivan
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
Tonči kaže...

To nije usporedivo. Uspoređuj samo NO AA situaciju. Nažalost nema drugog načina zasad.

Što se tiče same usporedbe: radi se o statičnoj sceni bez ikakvih događanja. Nema fizike, nema dinamike likova, collisiona, efekata pucnjave, ničeg.

Kako nije usporedivo? Prvo na OpenGL vidjeti kakav performance impact imaju SMAA i TSSAA u odnosu na no AA. (obratit pažnju na GPU usage, u oba slučaja mora bit na 100%)

Kad se prešaltaš na Vulkan onda će sa SMAA async biti OFF, a s TSSAA će biti ON. I bez AA će također async biti ON. 

Will this run on my 486?
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 20:21 (Penryn).
15 godina
odjavljen
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
Penryn kaže...
Tonči kaže...

To nije usporedivo. Uspoređuj samo NO AA situaciju. Nažalost nema drugog načina zasad.

Što se tiče same usporedbe: radi se o statičnoj sceni bez ikakvih događanja. Nema fizike, nema dinamike likova, collisiona, efekata pucnjave, ničeg.

Kako nije usporedivo? Prvo na OpenGL vidjeti kakav performance impact imaju SMAA i TSSAA u odnosu na no AA. (obratit pažnju na GPU usage, u oba slučaja mora bit na 100%)

Kad se prešaltaš na Vulkan onda će sa SMAA async biti OFF, a s TSSAA će biti ON. I bez AA će također async biti ON. 

 Ne možeš izolirati async da imaš async OFF i async ON s identičnim uvjetima. Bilo koji AA ti kvari rezultate, čak i TSSAA koji koristi prednosti asynca (štoviše).

16 godina
neaktivan
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
Tonči kaže...

 Ne možeš izolirati async da imaš async OFF i async ON s identičnim uvjetima. Bilo koji AA ti kvari rezultate, čak i TSSAA koji koristi prednosti asynca (štoviše).

U OpenGLu se može vidjet koliki je performance impact TSSAA u odnosu na OFF, pa isto tako usporedit sa SMAA.

 

Mogli bi se to lako usporedit, al ok, ako želiš što preciznije, onda:

 

U OpenGL pronađi bilo koju drugu verziju AA koji ruši minimalno ili ne ruši uopće fps u odnosu na no AA. 

Onda prelaskom na Vulkan možeš usporedit taj neki "noimpact" AA, gdje će async biti OFF, sa AA isključenim gdje će async biti ON.

 

Ovo je možda najbolji način.. vidjet će se korist asynca ali bez TSSAA kojeg možda neće svatko svugdje koristit.

Will this run on my 486?
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 20:42 (Penryn).
14 godina
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

Evo ja sam radio te neke usporedbe sa ukljucenim detaljima i iskljucenima open GL i Vulcan. Driveri su zadnji  u kombinaciji fx 8350 oc 4,7ghz i r9 270x 2GB Gpu 1200mhz Mem 1515mhz.Sto se tice vulcana  nisam mogao napraviti screenshoot ali sam uslikao mobitelom, rezolucija u igri  1920x1080 detalji postavljeni na ultra.Meni osobno nema neke velike razlike vjerovatno bi se osjetilo kad bi imao neku jacu graficku karticu ili procesor

 

 

Vulcan TAA 1x  62 FPS

OpenGL TAA 1x 48 FPS

 

Nema nikakve razlike

Vulcan+AA+off Vulcan+AA+off
Vulcan+TSSAA+8TX Vulcan+TSSAA+8TX
Open+GL+AA+off Open+GL+AA+off
Open+GL+TSSAA+8X+ Open+GL+TSSAA+8X+
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 22:23 (dreadmoore).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

Hvala na trudu, kad budeš imao volje napravi još 2 stvari, ne trebaš slikavat nego samo napiši fps. Znači sve postavke iste, vsync off, ista scena, osim:

1. slučaj - OpenGL i uključen TAA

2. slučaj - Vulkan i uključen TAA

 

Ako nemaš TAA onda može SMAA. Uz još ta dva rezultata bi mogli otprilike vidjet koliki boost async donosi. To ako budeš baš imao volje, jer mislim da jedna 270X i još pri tako relativno niskom fpsu neće imat neke koristi od asynca..

Will this run on my 486?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

Ako hoces vidjeti preformanse mogu ti pustit stream preko steam-a isto je ime kao i ovdje  postavke cu mjenjati pa onda usporedju ti i analiziraj. Prepostavljam da moze preko steam-a vulcan api se streamti stim da mi je upload 2 Mbps pa cu staviti neku manju rezoluciju naravno ako zelis i imas volje.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
XXX kaže...

Eto po onom testu gore vlasnici AMD grafa obavezno na windowse 10 i DX 12, a vlasnici nvidija obavezno na windowse 7 i DX 11...da se slučajno nešto od tog DX 12 koda ne umješa :D, sigurno je sigurno.

Pa realno sta hoce u 2016 sa arhitekturom iz 2014 

 

nego tema mi nesto lici na

1)Pitanje broj 1

2)Pitanje broj 2

...

 

a onda ide ono glavno

"Tonci jel tako?" 

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
9 godina
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
chaselol kaže...
XXX kaže...

Eto po onom testu gore vlasnici AMD grafa obavezno na windowse 10 i DX 12, a vlasnici nvidija obavezno na windowse 7 i DX 11...da se slučajno nešto od tog DX 12 koda ne umješa :D, sigurno je sigurno.

Pa realno sta hoce u 2016 sa arhitekturom iz 2014 

 

nego tema mi nesto lici na

1)Pitanje broj 1

2)Pitanje broj 2

...

 

a onda ide ono glavno

"Tonci jel tako?" 

 

 rebrandeon rings a bell?tko ima arhitekturu iz 2014...a ovo "Tonci jel tako" je uglavnom jednosmjerna ulica...:P

SILA/ZGX@ZGamers
11 godina
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

Istina i jedni i drugi imaju arhitekturu iz 2014 ali jedna je i dalje u benchevima dok druge nema ni na otpadu 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
neaktivan
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
dreadmoore kaže...

Ako hoces vidjeti preformanse mogu ti pustit stream preko steam-a isto je ime kao i ovdje  postavke cu mjenjati pa onda usporedju ti i analiziraj. Prepostavljam da moze preko steam-a vulcan api se streamti stim da mi je upload 2 Mbps pa cu staviti neku manju rezoluciju naravno ako zelis i imas volje.

Ma nema potrebe, napravio si i više nego je potrebno. 

Dakle summa summarum tvojih rezultata:

OpenGL:

noAA - 49fps

TAA - 48fps

TSSAA - 48fps

Vulkan:

noAA - 64fps    (async on)

TAA - 62fps     (async off)

TSSAA - 62fps   (async on)

 

Na OpenGL razlike između TAA i TSSAA nema, isto tako ni na Vulkanu. Istina da je riječ samo o jednoj sceni, al ispada da nemaš nikakav boost na račun asynca. Ili ti je uključen vsync ili async radi i s TAA, no čisto sumnjam.

Will this run on my 486?
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 23:04 (Penryn).
9 godina
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

zaboravio si napisat...Tonči jel tako...

SILA/ZGX@ZGamers
16 godina
neaktivan
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

Ajde ne trujte temu pls. 

Will this run on my 486?
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
Penryn kaže...
dreadmoore kaže...

Ako hoces vidjeti preformanse mogu ti pustit stream preko steam-a isto je ime kao i ovdje  postavke cu mjenjati pa onda usporedju ti i analiziraj. Prepostavljam da moze preko steam-a vulcan api se streamti stim da mi je upload 2 Mbps pa cu staviti neku manju rezoluciju naravno ako zelis i imas volje.

Ma nema potrebe, napravio si i više nego je potrebno. 

Dakle summa summarum tvojih rezultata:

OpenGL:

noAA - 49fps

TAA - 48fps

TSSAA - 48fps

Vulkan:

noAA - 64fps    (async on)

TAA - 62fps     (async off)

TSSAA - 62fps   (async on)

 

Na OpenGL razlike između TAA i TSSAA nema, isto tako ni na Vulkanu. Istina da je riječ samo o jednoj sceni, al ispada da nemaš nikakav boost na račun asynca. Ili ti je uključen vsync ili async radi i s TAA, no čisto sumnjam.

 vsync iskljucen u svakoj igri nikad to  nisam ni ukljucio jer mi netreba lockani 60 fps da se nadovezem svakako u api vulcanu jos je nemoguce stremati preko steama bas sam prijatelja pozvao bio ali kaze da nista ne vidi

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 23:19 (dreadmoore).
16 godina
neaktivan
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

Je li tko možda pogledao detaljnije na koji način su 3DMarkovci pristupili async computeu? Sinoć sam prošvrljao po netu vezano za ovu temu i evo kako sam ja to sve kao laik razumio.. ako sam negdje nešto falio nek me netko ispravi, tome forum i služi jel. 

 

Prva stvar koju 3DMarkovci tvrde je to da žele biti što neutralniji i žele tretirati sav hardware na jednak način, tj. jednake naredbe šalju svima pa onda nek nvidia i AMD odlučuju kako će ih rješavati.

 

Konkretno vezano za async compute, tvrde nešto u stilu:
"Slušajte, u compute queueu imate ovih 5 stvari koje trebate izvršit, na vama je da ih izvršite na najbolji i najbrži način koji znate:
1. Particle simulation
2. Light culling and tiling
3. Environment reflections
4. Horizon based ambient occlusion
5. Unshadowed surface illumination
"

 

AMD ovome pristupa kao i svim igrama s asyncom do sad, na najbolji način, tih (u ovom slučaju) 5 stvari rješava async computeom i rezultati su dobri:
R9 390 - boost ~ 16%
RX480 - boost ~ 10%
Fury X - boost ~ 15%

 
 
 

 

Dakle boost korištenjem async computea je čak i nešto bolji nego je praktički u svim dosadašnjim DX12/Vulkan igrama koje koriste async. RX480 ima nešto manji boost, vjerojatno zato što je AMD iz nekog razloga prepolovio broj Async Compute Engineova sa 8 na 4 u odnosu na staru seriju. Otprilike isto kao i u ostalim igrama s asyncom, stara serija ima malo veći boost(do 15%) nego li RX480(~10%).


S druge strane nvidia async ne može napravit, ni Pascal a kamoli Maxwell. No Pacal može koristit "PreEmption". Maxwell ne može ni to. Što je PreEmption i kako radi je objašnjeno u ovom AMDovom videu, na 1:35.

 

PreEmption nije ni priblično efikasan kao async compute, donosi boost od tek nekakvih 5 do max 7%.

 

 

Koji je problem u svemu ovom?
DX12 kao i svaki drugi low-level API nije baš zamišljen da se opet "preko drivera" karticama šalju komande pa da onda driver odluči što će i kako koristit(async ili preemption ili ništa). Nekakav cilj low-level APIa je da sam developer igara već odmah odlučuje što će koristit u compute queueu, ali i na koji način. Sve dosadašnje igre s asyncom su tako napravljene, odmah je složeno da se koristi async i to je to. Vjerojatno dijelom i zato nvidia ima većinom nešto lošije rezultate nego u DX11/OpenGL. Pitanje je hoće li ubuduće uopće ikoji developer posložit stvari na ovaj način i omogućit da se i PreEmption koristi. Mislim da je poprilično sigurno da neće, barem oni naslovi koji su portovi s konzola.

 

Zašto je 3DMarkov pristup u jednu ruku pošten?
Zato jer nudi 5 "efekata" u compute queueu i daje nvidiji i AMDu izbor da sami odaberu način na koji će to najbrže odradit.
"Ako možete kvalitetno iskoristit ove stvari u queueu - odlično za vas, iskoristite, a ako ne možete onda koristite stari i sporiji način."

 

Ali, iako kažu da su razgovarali s brdo developera, pitali njih što će i kako koristit i prema tome slagali ovaj bench, zasad izgleda da će rijetko koja ako uopće ikoja igra moći koristit PreEmption.

 

Will this run on my 486?
Moj PC  
0 1 hvala 5
15 godina
odjavljen
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

E, ovaj put ti se isplatilo učenje. :) Bliži si 'istini'. :)

 

Dakle, da. TimeSpy je beskoristan. DX12 i Vulkan zahtijevaju pisanje koda specifično za svaku arhitekturu: GCN, Maxwell, Pascal, Intel IGP... To je jedini način da se pravilno koristi nove API-je. Bez toga, slobodno možeš nazad na DX11 i OpenGL.

 

Gdje je problem? TimeSpy to ne radi. I ne samo to, nego je napisan tako da na njemu asinkroni shaderi uopće ne mogu funkcionirati. Nema koda za to. Jedino što može raditi je preemption koji radi i na Nvidiji i na AMD-u.

Rezultat? Nvidijine kartice su iskorištene koliko mogu biti. AMD-ove uvijek dijelom sjede i dosadno im je. Mogu bolje, ali ih nitko ni ne pita.

 

Ukratko, 3DMark je potpuni fail za DX12 testiranja. Očekujmo da će ga revieweri (bez zakrpe) izbaciti ili još više marginalizirati i okrenuti se samo igrama koje će sigurno pisati kod kako treba, jer je developerima uvijek u interesu da im igra radi brže.

Moj PC  
2 0 hvala 9
16 godina
neaktivan
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
Tonči kaže...

Gdje je problem? TimeSpy to ne radi. I ne samo to, nego je napisan tako da na njemu asinkroni shaderi uopće ne mogu funkcionirati. Nema koda za to. Jedino što može raditi je preemption koji radi i na Nvidiji i na AMD-u.

Rezultat? Nvidijine kartice su iskorištene koliko mogu biti. AMD-ove uvijek dijelom sjede i dosadno im je. Mogu bolje, ali ih nitko ni ne pita.

 

Ukratko, 3DMark je potpuni fail za DX12 testiranja. Očekujmo da će ga revieweri (bez zakrpe) izbaciti ili još više marginalizirati i okrenuti se samo igrama koje će sigurno pisati kod kako treba, jer je developerima uvijek u interesu da im igra radi brže.

Ok, jasno mi je da je time spy napisan "da ga svi razumiju", ali zar stvarno AMD preko drivera to ne poslaže tako da stvari iz compute queuea rješava na svoj pravi "asinkroni" način? 

Al što zbunjuje.. imamo do sad otprilike 3-4 DX12/Vulkan naslova (od cijenjenih developera) s implementiranim asyncom, pravim asyncom, znači ne preemption(da je preemption onda bi i Pascal imao koristi, a nema), i opet nigdje nema boosta od preko 15ak%?

Will this run on my 486?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice