ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

poruka: 110
|
čitano: 12.821
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

Ma jednostavno je preskočio post jer vidim da je odgovarao u drugim temama.. uvijek je bio za ekipu pa će vjerujem i sad. 

 

Što se tiče 3DMarka, stvarno mi više ništa nije jasno. Ako je stvarno loše napravljen, tj. ne iskorištava GCN u potpunosti korištenjem async computea nego i kod AMD kartica koristi neefikasniji "preemption", zašto AMD ne objavi da su zakinuti na tom području? Umjesto toga oni se čak hvale kako u tom 3DMarku ostvaruju odlične rezultate i kako im Async compute donosi veliki boost??

http://radeon.com/radeon-wins-3dmark-dx12/

Will this run on my 486?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

Jako brzo dolazi Deus Ex....sta mislite kako ce se sa njim nosit rx 480 a kako gtx 1060? Realno dali ocekujete primjetnu razliku u korist jedne od tih grafa....recimo 10+ fps?

Ili vjerujete da ce to bit podjednako 2-3fps gore dolje izmedju modela?...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

S obzirom da ga radi Eidos Motreal, ista ekipa kao i Tomb Raidere, moguće je da će biti otprilike slično stanje kao i u Tomb Raideru..

Will this run on my 486?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
MEGATAMA kaže...

Jako brzo dolazi Deus Ex....sta mislite kako ce se sa njim nosit rx 480 a kako gtx 1060? Realno dali ocekujete primjetnu razliku u korist jedne od tih grafa....recimo 10+ fps?

Ili vjerujete da ce to bit podjednako 2-3fps gore dolje izmedju modela?...

 

 ako je vjerovati ovim polu dx12 naslovima tipa hitman, qb, taba bi rx480 trebala biti u prednosti pa ja i vjerujem da će tako biti no nece to biti neka drasticna razlika mozda 10%

 

npr negdje gdje ce gtx 1060 davati 50 fpsa ova ce davati 55 fpsa

15 godina
odjavljen
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

Penryn  Zato što, čini se da je TimeSpyjeva odluka bila zapravo OK. Postoji problem: TimeSpy je benchmark i smisao benchmarka je da izvršava identične zadatke na različitom hardveru. To je problem ako će pisati poseban kod za svakog vendora i zato je zapravo ovo dobra odluka. Njihovo objašnjenje drži vodu. Igre sebi mogu dopustiti da se idealno prilagode bilo čemu, ali benchmark to ne smije.

 

'Teoretski dobitak' - to ne možeš znati, uzmeš prosjek iz igara. :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 22:14 (Tonči).
16 godina
neaktivan
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

Što se GTX1060 vs RX480 tiče, meni to izgleda otprilike ovako:

Da GTX1060 košta 200USD - bila bi no brainer. 

Da se RX480 glatko i uz to mrtva ladna(kao recimo 1060) clocka preko 1400MHz - bila bi no brainer.

 

A ovako je to sve li-la, unutar 10-15%, i ovisi o tome šta tko preferira, 10% bolje performanse ovisno od naslova, nižu potrošnju(zagrijavanje, buku), nižu cijenu ovisno od vendora. 

Jedna i druga se clockaju za nekakvih 10-13%, GTX1060 s 1.85GHz na 2-2.1GHz, RX480 s 1.2GHz na 1.3-1.35GHz. Jedinu razliku čini async compute, i u igrama koje ga koriste, RX480 taman odnosi pobjedu za tih 10-15%. Da AMD nije nerfao broj Async engineova razlika bi vjerojatno bila nešto veća..

Will this run on my 486?
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

Ukratko nitko nece progrijesiti bilo koju da odabere i best buy su za taj cijenovi rang a idu one dole kroz mj.dva pa ce biti jos ispaltivije a unmedjuvremenu ce se speglat driveri za iste 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
Penryn kaže...

Što se GTX1060 vs RX480 tiče, meni to izgleda otprilike ovako:

Da GTX1060 košta 200USD - bila bi no brainer. 

Da se RX480 glatko i uz to mrtva ladna(kao recimo 1060) clocka preko 1400MHz - bila bi no brainer.

 

A ovako je to sve li-la, unutar 10-15%, i ovisi o tome šta tko preferira, 10% bolje performanse ovisno od naslova, nižu potrošnju(zagrijavanje, buku), nižu cijenu ovisno od vendora. 

Jedna i druga se clockaju za nekakvih 10-13%, GTX1060 s 1.85GHz na 2-2.1GHz, RX480 s 1.2GHz na 1.3-1.35GHz. Jedinu razliku čini async compute, i u igrama koje ga koriste, RX480 taman odnosi pobjedu za tih 10-15%. Da AMD nije nerfao broj Async engineova razlika bi vjerojatno bila nešto veća..

 Dobar post od tebe. Samo bih dodao još 2 plusa za AMD, Crossfire podrška i FreeSync (da znam da sam dosadan s njim više )

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
odjavljen
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

CrossFire podrška je li-la s SLI-jem. Gdje nema jednog, u pravilu nema ni drugog.

16 godina
protjeran
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
Tonči kaže...

CrossFire podrška je li-la s SLI-jem. Gdje nema jednog, u pravilu nema ni drugog.

 Dobro ali 1060 nema SLI podršku uopće.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
11 godina
odjavljen
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
Prince-Artas kaže...
Tonči kaže...

CrossFire podrška je li-la s SLI-jem. Gdje nema jednog, u pravilu nema ni drugog.

 Dobro ali 1060 nema SLI podršku uopće.

 Imati će 1060ti

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
15 godina
odjavljen
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
skorvy kaže...
Prince-Artas kaže...
Tonči kaže...

CrossFire podrška je li-la s SLI-jem. Gdje nema jednog, u pravilu nema ni drugog.

 Dobro ali 1060 nema SLI podršku uopće.

 Imati će 1060ti

 Off-topic smo, ali kakav 1060ti? lol, zašto bi to izdali?

16 godina
neaktivan
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
Prince-Artas kaže...

 Dobar post od tebe. Samo bih dodao još 2 plusa za AMD, Crossfire podrška i FreeSync (da znam da sam dosadan s njim više )

Istina, tko slaže cijelu novu konfu FreeSync je velika prednost, a SLI/CF podrška će ja mislim u buduće ovisit o developerima igara, ne o nvidiji ili AMDu, tako da će po tom pitanju stvari vjerojatno bit još gore nego li su sad.

Will this run on my 486?
16 godina
odjavljen
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
Penryn kaže...
Prince-Artas kaže...

 Dobar post od tebe. Samo bih dodao još 2 plusa za AMD, Crossfire podrška i FreeSync (da znam da sam dosadan s njim više )

Istina, tko slaže cijelu novu konfu FreeSync je velika prednost, a SLI/CF podrška će ja mislim u buduće ovisit o developerima igara, ne o nvidiji ili AMDu, tako da će po tom pitanju stvari vjerojatno bit još gore nego li su sad.

 Po nekim predviđanjima dogiti će se potpuno suprotna stvar, sobzirom da dolaze višeprocesorske grafe u bliskoj budućnosti. 

 

16 godina
neaktivan
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

Ne stignem sad pogledati, al u buduće kod DX12 neće biti potrebna "podrška" proizvođača nego samo developera? Jer recimo sad u Ashesu se mogu dvije GTX1060 u SLI. No svejedno mislim da će mali broj ljudi ići na RX480 CF, jer nije baš da su jeftine a i treba imat adekvatnu ploču, kućište, napajanje, pa i proc..

Will this run on my 486?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava
Penryn kaže...

No svejedno mislim da će mali broj ljudi ići na RX480 CF, jer nije baš da su jeftine a i treba imat adekvatnu ploču, kućište, napajanje, pa i proc..

 Jasno, CF će koristiti zanemariv broj ljudi, a meni osobno ni CF ni SLI nikad nisu bili privlačni. Ali opet ako jedan GPU to podržava a konkurentski ne to može biti samo plus za ove prve, mali plus ali je plus.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
odjavljen
offline
Re: ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

Ashes ima podršku za to u DX12, a za DX11 je odgovoran profil u driveru. Civilization 6 je najavio podršku u DX12 modu za async i za više kartica: http://www.pcworld.com/article/3095264/software-games/amd-and-firaxis-join-forces-to-turn-civilization-vi-into-a-directx-12-showcase.html

14 godina
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

Evo za nekoga koga zanima vezano za doom i vulcan maloprije sam probao na laptopu i3 4030u 1.9Ghz i Gt 840m 2GB DDR3 8GB ram ddr3 1600mhz.Sve na low rezolucija 1360x768 samo tssaa 8x ukljuceno slikano preko mobitela.Stim da ovaj laptop nije za igranja dooma ali eto ima zavidnih 35+fps sto me je jako iznenadilo i pod minimum sistem nema ga na listi.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

bdw tko nezna doom demo je isto dobio podrshku za Vulkan 

Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
odjavljen
offline
ASC,DX12,VULKAN..NV VS AMD rasprava

Desetak žutih kartona svim sudionicima off-topica i svađe. Molimo držite se teme barem donekle; fakultativne analize nečije društvene interesantnosti ili dosadnosti nisu poželjne.

Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice