Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu

poruka: 278
|
čitano: 31.569
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu

Kratko i jasno - NE.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu

Kada bih imao previse novca naravno. Te ako se uz nju isprucuje nekakva Ukrajinka Smijeh

 

No ovako sam bez viska novaca,a ni nikakve Ukrajinke nemamPlač

http://tridizajn.com/index.php
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu

Iskreno te skupe grafe su više izdrkavanje nego potreba!

 

Ja ju nikad nebi kupio jel mi ne treba (kao ni vecini) i zato kaj ta grafa vrijedi duplo manje za malo vremena!

 

P.S Sretan sam kada neko ima grafu od 5000kn!Namigiva

Elite Spammer
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu

Nezz sta bih s njom. Sada sigurno nebi, ali da sam bogatas sta nezna sa novcima mozda bih :P.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu
Bergmann kaže...

Nezz sta bih s njom. Sada sigurno nebi, ali da sam bogatas sta nezna sa novcima mozda bih :P.

Uštedio bi ja za nju,ali mi ne treba kao ni zujanje brojnih ventilatora koji bi ju morali hladiti...

Elite Spammer
13 godina
offline
Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu

kaj postoji grafička za tolko? btw rađe si platim put u london

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu??
McMahen kaže...

Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu samo zato što je trenutno najbrža odnosno najbolja na svijetu?..a za godinu dana će možda biti upola jeftinija (riječ je o ATI RADEON HD 5970)

Nije li to pretjerivanje s obzirom da se mogu naći čisto ok grafičke za puno manje para koje će nam pokretat novije naslove igara bez "štekanja" O.o

ako se ne varam najbolje kartice ne kostaju ispod 8000kn. tako da mi se ne isplati dati 5000kn za neki prosjek. ali ako mogu dobit onu po 9000kn za 5000kn naravno da bih dao bez pol muke.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu
RoTT kaže...

Iskreno te skupe grafe su više izdrkavanje nego potreba!

 

Ja ju nikad nebi kupio jel mi ne treba (kao ni vecini) i zato kaj ta grafa vrijedi duplo manje za malo vremena!

 

P.S Sretan sam kada neko ima grafu od 5000kn!Namigiva

govoris gluposti. prvo se informiras valjda o kakvim grafickama se radi pa onda pises a onda ne bi pisao tako vec bi slinio. :D

15 godina
offline
Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu

Rađe bi dao pare za laptop...

Mafia 2 - world best game
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu
Rabenbal kaže...
RoTT kaže...

Iskreno te skupe grafe su više izdrkavanje nego potreba!

 

Ja ju nikad nebi kupio jel mi ne treba (kao ni vecini) i zato kaj ta grafa vrijedi duplo manje za malo vremena!

 

P.S Sretan sam kada neko ima grafu od 5000kn!Namigiva

govoris gluposti. prvo se informiras valjda o kakvim grafickama se radi pa onda pises a onda ne bi pisao tako vec bi slinio. :D

-.-"

 

Bolje si biciklu kupi za 5000kn,a ne kaj izd*kavas na grafulju!

Elite Spammer
15 godina
offline
RE: Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu

Pitanje je jel imam toliko para...

 

Ako mogu i hoću tako nešto, zašto ne? Ali sumnjam da bi mi tako nešto bilo visoko na listi prioriteta...

 

Da mogu uzeo bih 3 takve kartice i uprego ih na 6 30" monitora sa refresh rateom 120 Hz i još na to natrkeljio opremu za 3D sliku... Jest da je krajnje nepotrebno, ali da mogu... Uzeo bih, zašto ne?

 

Problem ne nastaje da li bi ja kupovao neke gluposti ili ne (jer budimo realni, dati za GPU tolko je glupost), već ako bih ja to kupovao, a ne imao mogućnosti za tako nešto. Najžešći su mi oni koji uzimaju grafe od 3-4 k kuna na kredit uz plaću od top 3.5k, a znam ih par takvih. Da im je plaća 10x veća, pa uzmi brate i dvije, ne bih ništa rekao, ali ovako. Treba se znati živjeti u realnosti, a ne ići, što je opća pošast u našoj 'rvackoj, u dugove.

Every hole is a goal!
14 godina
neaktivan
offline
Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu

da sam neki tajkunčić normalno da bi uzeo,ali ovako da ću uzet nema šanse.

svoj komp sam platio 5500kn i mislim da mi ni netreba bolji,nisam ja neki hakerBogataš

ko voli nek izvoli ...

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu

Da dao bi.

Ja sa jedan od Hrvata.

Kad sam počeo radit došao je prvi kredit na red. Plača mi je bila oko 4k kuna i kupio sam komp za 17k kuna. Zašto? Zato što mi je bio gušt. U to vrijeme sam dao za grafu 4,5k sječam se ko danas bila je to ati x850 platinum edition. Za nekih godinu i pol više nisam mogao igrat nove igre. Zašto? Zato što je za nove igre trebao shader model 3, a ja sam ima sm2 te makar je grafička još uvijek pucala od snage bila je to velika pušiona.

Od tada sam malo dobio godina i iskustva pa je došo na red i x-ti kredit te sam u ovom slučaju prepolovio iznos za komp. Dao sam nešto iznad 8k kuna. U tom trenutku je bila nedoumica jaka skupa grafa i dovoljno jaka  za nekih 1 - 1,5k kuna. Prevladao je razum. Kupio sam ati 4850 i bio s njom zadovoljniji nego sa karticom od 4,5k kuna.

Da rezimiram ja sam Hrvat i trošim preko svojih mogučnosti ali i učim.

Prijedlog svima je kupujte najskuplje grafičke i ostalu opremu ali imajte na umu da si za godinu dve morate kupit opet najskuplju ili sve pada u vodu.

U prijašnjim postovima su se spominjale konzole tj. da do izlaska novih će proći 3-4 godine te da igre na pc neče trebat jače grafe od današnjih. Ljudi ne budite u zabludi. Proizvođači igara i grafa su u istoj mafiji i uvijek će izmislit način(sustav) da Vam opterete najjaču i najbržu grafu u roku od max godinu dana a vjerojatno i prije.

Pozz.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2010 0:05 (strit).
14 godina
neaktivan
offline
Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu

dao bih da doma imam štampariju love,i više ako treba

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu
da, jednom sam istrosio 8000kn(hd4870x2x2) i nedavno sam se opet istrosio za 4000
Bolje ispasti kreten nego iz aviona
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu
zaki kaže...
da, jednom sam istrosio 8000kn(hd4870x2x2) i nedavno sam se opet istrosio za 4000

Koliko ti godina imaš i čime se baviš?

 

Inače, da mi je igranje gušt, dao bih, zašto ne. Tko voli i tko ima, slobodno. Ma dao bi i ovako da imam para. Osmijeh

14 godina
protjeran
offline
RE: Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu
strit kaže...

Prijedlog svima je kupujte najskuplje grafičke i ostalu opremu ali imajte na umu da si za godinu dve morate kupit opet najskuplju ili sve pada u vodu.

U prijašnjim postovima su se spominjale konzole tj. da do izlaska novih će proći 3-4 godine te da igre na pc neče trebat jače grafe od današnjih. Ljudi ne budite u zabludi. Proizvođači igara i grafa su u istoj mafiji i uvijek će izmislit način(sustav) da Vam opterete najjaču i najbržu grafu u roku od max godinu dana a vjerojatno i prije.

Pozz.

Samo zato ja i nebio kupio najskuplju grafu.

Elite Spammer
15 godina
offline
RE: Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu
lukavg kaže...
zaki kaže...
da, jednom sam istrosio 8000kn(hd4870x2x2) i nedavno sam se opet istrosio za 4000

Koliko ti godina imaš i čime se baviš?

 

Inače, da mi je igranje gušt, dao bih, zašto ne. Tko voli i tko ima, slobodno. Ma dao bi i ovako da imam para. Osmijeh

Prije dvije godine mi je stari reko da kupim do 20000kn al da ga ne pitam za komp sljedecih 5 godina, dalje nadogradujem od svoje ustredevine.

Bolje ispasti kreten nego iz aviona
13 godina
offline
Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu

e jel se ti možda prezivaš horvatinčić ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu

nope

Bolje ispasti kreten nego iz aviona
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu
zaki kaže...
lukavg kaže...
zaki kaže...
da, jednom sam istrosio 8000kn(hd4870x2x2) i nedavno sam se opet istrosio za 4000

Koliko ti godina imaš i čime se baviš?

 

Inače, da mi je igranje gušt, dao bih, zašto ne. Tko voli i tko ima, slobodno. Ma dao bi i ovako da imam para. Osmijeh

Prije dvije godine mi je stari reko da kupim do 20000kn al da ga ne pitam za komp sljedecih 5 godina, dalje nadogradujem od svoje ustredevine.

Mislim da dečko kojem roditelji kupuju kompjuter ne može imati "svoju" ušteđevinu stoga mislim da nisi Ti iskeširao određen novac nego tvoji roditelji tako da to nisu tvoje zasluge i rad. Ako si kojim slučajem sa 14 godina uspio od svog rada nešto uštediti svaka čast. Sve drugo je poklonjeno a to se dešava rijetkima. Moram priznati da je i meni prvi kompjuter kupio otac i platio ga je 12,5k kuna i na tome sam mu zahvalan. Hvala tata, a za sve ostalo hvala mama.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2010 11:11 (strit).
14 godina
neaktivan
offline
Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu

Ja sam si kupio 5850 kad je izasla i dovoljna mi je...

 

Trenutno nebi dao 5000 za grafu max bi dao 2900 3000 i jos neki dobar procesor i sve to za 5000... :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu

Kad sam kupovao ovo računalo iskreno sam se razmišljao baš o 5970 ali samo iz jedno razloga - jer sam računalo kupio s namjerom da mi traje minimum 3-5 godina bez ikakva trzanja u igrama ili bilo kojim drugim aplikacijama. Znači, to sam uzimao u obzir samo zbog dugoročnog plana. No ipak, na preko 2000 kn razlike nisam htio ići jer mi je jednostavno previše u odnosu na trenutne performanse 5870 kartice. Kasnije eventualno uzeti još jednu 5870 kad će ionako biti full jeftinija i dobijem istu stvar. Čak i bolju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu

Mislim da dečko kojem roditelji kupuju kompjuter ne može imati "svoju" ušteđevinu stoga mislim da nisi Ti iskeširao određen novac nego tvoji roditelji tako da to nisu tvoje zasluge i rad. Ako si kojim slučajem sa 14 godina uspio od svog rada nešto uštediti svaka čast. Sve drugo je poklonjeno a to se dešava rijetkima. Moram priznati da je i meni prvi kompjuter kupio otac i platio ga je 12,5k kuna i na tome sam mu zahvalan. Hvala tata, a za sve ostalo hvala mama.

Ovo nije istina.

Elite Spammer
14 godina
protjeran
offline
RE: Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu
RoTT kaže...

Mislim da dečko kojem roditelji kupuju kompjuter ne može imati "svoju" ušteđevinu stoga mislim da nisi Ti iskeširao određen novac nego tvoji roditelji tako da to nisu tvoje zasluge i rad. Ako si kojim slučajem sa 14 godina uspio od svog rada nešto uštediti svaka čast. Sve drugo je poklonjeno a to se dešava rijetkima. Moram priznati da je i meni prvi kompjuter kupio otac i platio ga je 12,5k kuna i na tome sam mu zahvalan. Hvala tata, a za sve ostalo hvala mama.

Ovo nije istina.

Objasni.

13 godina
offline
RE: Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu

spammer-u@ istina je istina.

Probaj otići u banku i stavit neke novce na bilo kakv račun bez potpisa roditelja i 16 godina pa češ vidit. Mislim da ne postoji zakonska odredba koja bi omogućila 14 godišnjaku da radi osim na praksi tako da teško može i zaradit. Za sad dosta OT. Treba se vratit na temu a to je da kupio bi grafu za 5k kuna.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
14 godina
protjeran
offline
RE: Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu
lukavg kaže...

Ovo nije istina.

Objasni.

Normalno da moze zaraditi za nadogradnju kompa,moze: skidati i prodavati filmove,kositi travu susjedima,prati šajbe na benzinski postajama,preko ljeta 2 mjeseca da nade neki dobar posao moze zaraditi za grafu.

 

Sve se moze kad se hoce.

Elite Spammer
13 godina
offline
RE: Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu
RoTT kaže...
lukavg kaže...

Ovo nije istina.

Objasni.

Normalno da moze zaraditi za nadogradnju kompa,moze: skidati i prodavati filmove,kositi travu susjedima,prati šajbe na benzinski postajama,preko ljeta 2 mjeseca da nade neki dobar posao moze zaraditi za grafu.

 

Sve se moze kad se hoce.

Istina sve se može kad se hoće al koliko sam ja upoznat za zakonom "ne smije".

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2010 12:18 (strit).
14 godina
protjeran
offline
RE: Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu
strit kaže...

Istina sve se može kad se hoće al koliko sam ja upoznat za zakonom "ne smije".

Heh kod nas se niko zakona ne drzi,pocevsi od politicara.Cool

 

Elite Spammer
14 godina
offline
RE: Biste li dali 5000 kn za grafičku karticu

Da grafa donosi neki veliki pomak u odnosu na ostale....da donosi neku "revoluciju" ili nesto sl. kao sto je npr. bila velika razlika izmedu 8800GT i serija prije te, vjerojatno bih dao.

 

Dao sam jednom malo manje od 5000 kn za prvu takvu graficku....bila je ATI 9800XT, mlad, lud, procitao recenziju bas u BUG-u i kupio graficku skoro pa drugi dan.

 

Ova koju sada imam je isto kostala oko 5000 kn ako racunamo jos dodatno hladenje koje je kupljeno za nju tj. Accelero Extreme (499 kn placeno).

 

Dao bih opet.....jer sada kada imam takvu graficku ne mjenjam ih cesto kao sto je to slucaj kada imam neke jeftinije, a i opcenito vise ne mjenjam tako cesto hardveraj kao sto sam prije mjenjao.

 

Iduci upgrade ce biti kompletan komp.....jedino kuciste i napajanje ostaje, sve ostalo cu mjenjat no radim + prodam ove djelove pa si mogu priustit kompletno novi komp bar recimo svake 3 godine.....makar je od prvobitno kupljenoga kompa kojega trenutno imam ostala samo MBO (sa kojom sam prezadovoljan) i DVD-RW, sve ostalo je zamjenjeno.

 

P.S.

 

Ovdje ne racunam prve kompove koje su isle posebno sa 3D akceleratorima. Vjerojatno se oni malo stariji sjecaju koje su bile cijene tih 3D akceleratora...katastrofa od cijena.

 

Steta sto je 3dfx kupila Nvidia......bilo bi zanimljivo na trzistu da su opstali i da su i dalje u "igri". No i Nvidia je dosta stvari pokupila od 3dfx-a...u biti jako puno stvari.

 

Evo i slika kako je izgledao Diamon Monster 3D tj jedan on najpopularnijih Voodoo 1 akceleratora:

Diamond Monster 3D Diamond Monster 3D
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2010 12:34 (win32).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice